Teksti suurus:

Vabariigi Valitsuse 8. aprilli 2022. a määruse nr 42 „Vabariigi Valitsuse sanktsiooni kehtestamine seoses Venemaa Föderatsiooni ja Valgevene Vabariigi agressiooniga Ukrainas“ muutmine

Lingimärkmikku lisamiseks pead olema MinuRT keskkonda sisse loginud

Väljaandja:Vabariigi Valitsus
Akti liik:määrus
Teksti liik:algtekst
Jõustumise kp:21.05.2023
Avaldamismärge:RT I, 20.05.2023, 1

Vabariigi Valitsuse 8. aprilli 2022. a määruse nr 42 „Vabariigi Valitsuse sanktsiooni kehtestamine seoses Venemaa Föderatsiooni ja Valgevene Vabariigi agressiooniga Ukrainas“ muutmine

Vastu võetud 18.05.2023 nr 46

Määrus kehtestatakse rahvusvahelise sanktsiooni seaduse § 27 lõike 1 alusel.

Vabariigi Valitsuse 8. aprilli 2022. a määruse nr 42 „Vabariigi Valitsuse sanktsiooni kehtestamine seoses Venemaa Föderatsiooni ja Valgevene Vabariigi agressiooniga Ukrainas“ § 2 täiendatakse lõigetega 8–10 järgmises sõnastuses:

„(8) Määrust ei kohaldata Venemaa Föderatsiooni ja Valgevene Vabariigi kodanikele, kellel on pikaajaline viisa õppimiseks, tähtajaline elamisluba õppimiseks või nimetatud elamisloa kehtivusaja lõppemisest tulenev õigus Eestis ajutiselt viibida ja kes on lõpetanud õpingud eestikeelse õppekava alusel või kes oskavad eesti keelt vähemalt B2-tasemel.

(9) Määrust ei kohaldata Venemaa Föderatsiooni ja Valgevene Vabariigi kodanikele, kellel on Eestis viibimiseks seaduslik alus, kes töötavad tervishoiuteenuste korraldamise seaduse § 3 lõikes 1 nimetatud arstina või hambaarstina ning kes taotlevad tähtajalist elamisluba töötamiseks arstina või hambaarstina.

(10) Määrust ei kohaldata Venemaa Föderatsiooni ja Valgevene Vabariigi kodanikele, kellel on Eestis viibimiseks seaduslik alus, kes töötavad akadeemilise töötajana kõrgharidusseaduse § 33 tähenduses ning kes taotlevad tähtajalist elamisluba töötamiseks akadeemilise töötajana.“.

Kaja Kallas
Peaminister

Margus Tsahkna
Välisminister

Taimar Peterkop
Riigisekretär

https://www.riigiteataja.ee/otsingu_soovitused.json