Teksti suurus:

Vabariigi Valitsuse 16. juuni 2011. a määruse nr 75 „Liiklusregistri pidamise põhimäärus” muutmine

Väljaandja:Vabariigi Valitsus
Akti liik:määrus
Teksti liik:algtekst
Jõustumise kp:23.06.2017
Avaldamismärge:RT I, 20.06.2017, 23

Vabariigi Valitsuse 16. juuni 2011. a määruse nr 75 „Liiklusregistri pidamise põhimäärus” muutmine

Vastu võetud 16.06.2017 nr 93

Määrus kehtestatakse liiklusseaduse § 173 lõike 2 alusel.

Vabariigi Valitsuse 16. juuni 2011. a määruses nr 75 „Liiklusregistri pidamise põhimäärus” tehakse järgmised muudatused:

1) paragrahvi 3 punkt 11 sõnastatakse järgmiselt:

„11) sõiduki andmed: kategooria, mark, tüüp, kaubanduslik nimetus, kere tüüp, värvus, mootori tüüp (kütus), mootori töömaht (cm3), mootori võimsus (kW), pikkus (mm), laius (mm), kõrgus (mm), uste arv, istekohti kokku, seisukohti kokku, telgede arv, veotelgede arv, täismass (kg), tühimass (kg), kandevõime (kg), registrimass (kg), ratta rehvi mõõt telgedel, lubatud teljekoormused (kg), registri teljekoormused (kg), piduritega haagise lubatud mass (kg), piduriteta haagise lubatud mass (kg), erivõimsus (kW/kg), lubatud kiirus (km/h), traktori mootori ning traktori käiguosa number, süsinikdioksiidi (CO2) heitkogus (g/km) ja viide EÜ tüübikinnituse keskkonnakategooriale vastavalt nõukogu direktiivile 1999/37/EÜ sõidukite registreerimisdokumentide kohta (EÜT L 138, 01.06.1999, lk 57–65);”;

2) paragrahvi 3 punkt 18 sõnastatakse järgmiselt:

„18) liiklusseaduse § 73 lõike 12 alusel kehtestatud mootorsõiduki ja selle haagise tehnonõuetele vastavuse kontrollimise tingimuste määruses sätestatud kontrollkaardile kantavad andmed;”;

3) määrust täiendatakse normitehnilise märkusega järgmises sõnastuses:

1 Nõukogu direktiiv 1999/37/EÜ sõidukite registreerimisdokumentide kohta (EÜT L 138, 01.06.1999, lk 57–65), muudetud komisjoni direktiiviga 2003/127/EÜ (ELT L 10, 16.01.2004, lk 29–53), nõukogu direktiividega 2006/103/EÜ (ELT L 363, 20.12.2006, lk 344–351) ja 2013/22/EL (ELT L 158, 10.06.2013, lk 356–361) ning Euroopa Parlamendi ja nõukogu direktiiviga 2014/46/EL (ELT L 127, 29.04.2014, lk 129–133).”.

Jüri Ratas
Peaminister

Kadri Simson
Majandus- ja taristuminister

Heiki Loot
Riigisekretär

/otsingu_soovitused.json