Teksti suurus:

Euroopa Merendus-, Kalandus- ja Vesiviljelusfondi rakenduskava 2021–2027 toetuse objekti tähistamise ning Euroopa Liidu osalusele viitamise tingimused ja kord

Teavituste nimekirja lisamiseks pead olema MinuRT keskkonda sisse loginud

Väljaandja:Regionaalminister
Akti liik:määrus
Teksti liik:algtekst-terviktekst
Redaktsiooni jõustumise kp:24.07.2023
Redaktsiooni kehtivuse lõpp: Hetkel kehtiv
Avaldamismärge:RT I, 21.07.2023, 4

Euroopa Merendus-, Kalandus- ja Vesiviljelusfondi rakenduskava 2021–2027 toetuse objekti tähistamise ning Euroopa Liidu osalusele viitamise tingimused ja kord

Vastu võetud 19.07.2023 nr 45

Määrus kehtestatakse kalandusturu korraldamise seaduse § 6 alusel.

1. peatükk Üldsätted 

§ 1.  Määruse reguleerimisala

  Määrusega kehtestatakse Euroopa Parlamendi ja nõukogu määruse (EL) 2021/1139, millega luuakse Euroopa Merendus-, Kalandus- ja Vesiviljelusfond ja muudetakse määrust (EL) 2017/1004 (ELT L 247, 13.07.2021, lk 1–49), alusel asutatud Euroopa Merendus-, Kalandus- ja Vesiviljelusfondi (edaspidi EMKVF) vahenditest kaasrahastatava abi (edaspidi fondi toetus) toel ellu viidud ja ellu viidava tegevuse või objekti tähistamise ning Euroopa Liidu osalusele viitamise tingimused ja kord.

2. peatükk Teavitamine ja logo kasutamine 

§ 2.  Teavitamistegevuste üldnõuded

  (1) Fondi toetuse saaja (edaspidi toetuse saaja) teavitab avalikkust, et toetatav tegevus on viidud ellu või see viiakse ellu fondi toetuse abil, kasutades selleks määruses sätestatud korras ja lisas esitatud „Euroopa Merendus-, Kalandus- ja Vesiviljelusfondi rakenduskava 2021–2027” logo (edaspidi logo) ning Euroopa Liidu embleemi (edaspidi embleem).

  (2) Määruses sätestatud teavitamistegevusi tehakse toetatava tegevuse abikõlblikkuse perioodil, arvestades § 3 lõikes 5, § 5 lõikes 2 ja § 6 lõikes 1 nimetatud täpsustusi ning § 6 lõikes 2 nimetatud juhul ka pärast abikõlblikkuse perioodi.

  (3) Strateegiliselt olulise tegevuse ja sellise tegevuse puhul, mille kogumaksumus ületab 10 000 000 eurot, peab toetuse saaja korraldama teavitamisürituse või -tegevuse eesmärgiga teavitada avalikkust toetuse saamisest, kaasates ürituse elluviimisse korraldusasutuse, kes omakorda kaasab sinna Euroopa Komisjoni.

  (4) Lõikes 3 nimetatud teavitamisüritus või- tegevus peab vastama vähemalt järgmistele nõuetele:
  1) see peab toimuma pressikonverentsi, seminari, konverentsi, avamisürituse või näitusena;
  2) selle kohta avaldatakse pressiteade või artikkel üleriigilises elektroonilises meedias või trükimeedias;
  3) selle kohta valmib vähemalt 20 trükikvaliteediga fotot ja kokkuvõttev kuni kolmeminutiline video.

  (5) Kui toetuse saaja on füüsiline isik, tagab ta nii palju kui võimalik asjakohase teabe kättesaadavuse, rõhutades fondist saadavat toetust avalikkusele nähtavas kohas, kasutades selleks kleebist, plakatit, elektroonilist kuvarit või tahvlit.

  (6) Rahastamisvahendi rakendaja tagab, et § 6 lõikes 1 sätestatud tingimustele vastava projekti lõppsaajaga sõlmitavas lepingus on sätestatud rahastamisvahendi rakendamiseks sõlmitavas halduslepingus täpsustatud rahastamisvahendi lõppsaaja kohustused tahvli või plakati püstitamise korral.

  (7) Kui kleebis, plakat või tahvel kahjustuvad enne teavitamisnõuete tähtaja möödumist, tuleb nende kahjustuseelne olukord taastada.

§ 3.  Logo kasutamine

  (1) Asi, dokument või muu teabekandja, mis on mõeldud avalikkuse, osalejate, lõppsaajate või toetatava tegevuse sihtrühma jaoks, ja veebileht või selle mobiilivaade, mille kaudu edastatakse toetatava tegevusega seotud teavet, tähistatakse logoga. Üksikesemed ja andmekandjad ei pea olema logoga tähistatud, kui need ei ole suunatud avalikkusele ning asuvad samas ruumis või objektil, kus asub plakat või tahvel.

  (2) Avalikkuse teavitamise korral kõnes või juhul, kui objekti eripära tõttu ei ole võimalik objekti logoga tähistada, tuleb suuliselt või tekstis kasutada väljendit „Kaasrahastanud Euroopa Liit”.

  (3) Toetatavat tegevust kajastaval veebilehel ja sotsiaalmeedia kontol, kui veebileht ja sotsiaalmeedia konto on olemas, avaldatakse lisaks logole toetatava tegevuse lühikirjeldus, eesmärk, tulemus ja toetuse summa.

  (4) Logo paigutatakse objektil kergesti märgatavale kohale ning see ja nõutud tekst peavad olema selgelt nähtavad ja mõistlikust kaugusest loetavad. Sõltumata digiseadmest peab ka veebilehele paigutatud või veebirakenduses kasutatud logo olema digiseadme ekraanil kergesti nähtav.

  (5) Logo kasutatakse pärast objekti ostmist, kasutusse saamist või ehitus- või muu tegevusega alustamist. Seda kasutatakse §-des 4–6 nimetatud kujul, arvestades §-des 7 ja 8 kehtestatud logo kujundusnõudeid.

  (6) Võõrkeelsel infomaterjalil võib kasutada logo ingliskeelset versiooni (lisa joonis 2).

§ 4.  Kleebise kasutamine

  (1) Toetuse saaja tähistab fondi toetuse abil soetatud asja kleebisega, millele on kantud logo ja embleem, välja arvatud sellise asja, millele on logo ja embleem kantud tootmise käigus.

  (2) Väike objekt, sealhulgas kontoritehnika, mööbliese ja väiksem töövahend, tähistatakse vertikaalse, vähemalt 26 × 45 millimeetri suuruse kleebisega või horisontaalse, vähemalt 45 × 26 millimeetri suuruse kleebisega (lisa joonis 11 ja 12).

  (3) Suur objekt, sealhulgas masin, sõiduk ja seade, tähistatakse vertikaalse, vähemalt 70 × 120 millimeetri suuruse kleebisega või horisontaalse, vähemalt 120 × 70 millimeetri suuruse kleebisega (lisa joonis 11 ja 12).

§ 5.  Plakat

  (1) Toetatava tegevuse elluviimise, sealhulgas ürituse, koolituse, messi, seminari ja ehitustegevuse asukohta paigaldatakse plakat, välja arvatud juhul, kui tuleb paigaldada § 6 kohane tahvel. Kui plakatit ei ole võimalik või mõistlik objekti või tegevuse asukohta paigaldada, võib selle paigutada toetatava tegevusega seotud asukoha esindusruumi või rajatisele. Plakat võib olla ka elektrooniline.

  (2) Plakat peab olema üleval toetatava tegevuse abikõlblikkuse perioodil. Kui plakatit kasutatakse üksiktegevusest teavitamiseks, hoitakse plakat üleval tegevuse toimumise ajal.

  (3) Plakat peab olema vähemalt A3 suuruses ning sellel peab asetsema logo, mille jaoks eraldatakse vähemalt 25 protsenti plakati pindalast ja millele märgitakse toetatava tegevuse nimetus või lühikirjeldus, mida seostatakse fondist saadud toetusega ja mis peab moodustama vähemalt 30 protsenti plakati kõrgusest (lisa joonis 15 ja 16).

§ 6.  Tahvel

  (1) Kui EMKVF-ist toetatava tegevuse kogumaksumus ületab 100 000 eurot, püstitatakse tahvel investeeringu või seadme asukohta kohe pärast investeeringuga seotud toiminguga või ostetud seadme paigaldamisega alustamist.

  (2) Tahvlit hoitakse üleval toetatava tegevuse abikõlblikkuse perioodil arvates tegevuse alustamisest ja Euroopa Parlamendi ja nõukogu määruse (EL) 2021/1060 artiklites 65 ja 66 nimetatud kestuse nõude kohaldumise korral selle nõude täitmise aja lõpuni.

  (3) Tahvli kasutamise korral peab järgima järgmisi nõudeid:
  1) tahvel paigaldatakse avalikkuse jaoks nähtavasse kohta, mis asub objekti vahetus läheduses;
  2) tahvlile paigutatakse logo ja embleem, mille jaoks eraldatakse vähemalt 25 protsenti tahvli pindalast;
  3) tahvlile märgitakse toetatava tegevuse nimetus ja peamine eesmärk, mille jaoks eraldatakse vähemalt 30 protsenti tahvli kõrgusest;
  4) tahvli väikseim lubatud suurus on 500 × 300 millimeetrit (lisa joonis 13 ja 14).

  (4) Tahvlile võib paigutada muu teabe, kui see ei takista lõikes 3 nimetatud nõuete täitmist.

  (5) Kui samas asukohas viiakse samal ajal ellu mitut lõike 1 kohast toetatavat tegevust, võib lõike 3 punktis 3 nimetatud teabe kanda ühele tahvlile.

  (6) Kui objekti või tegevuse asukoht ei ole avalikkuse jaoks juurdepääsetav, võib tahvli paigutada toetatava tegevusega seotud asukoha esindusruumi või rajatisele. Tahvel võib olla ka elektrooniline.

3. peatükk Logo kujundus 

§ 7.  Logo komponendid

  (1) EMKVF-i logo koosneb Euroopa Liidu embleemist, kalakujulisest piltmärgist ja nende all paiknevast tekstist (edaspidi logo komponendid) (lisa joonis 8).

  (2) Logo kalakujulise piltmärgi juurde kuulub tekst „EMKVF RAKENDUSKAVA 2021–2027” (lisa joonis 8).

  (3) Logo Euroopa Liidu embleemi juurde kuulub tekst „Kaasrahastanud Euroopa Liit” (lisa joonis 8).

§ 8.  Logo kaitseruum ja komponentide mõõtmed

  (1) Logo kaitseruum (ka kaitseala) on logo ümber olev tühi ala, millel ei ole muid kujunduselemente ja kus on logo kaitseruumi proportsioonid logo suhtes muutumatud (lisa joonis 3).

  (2) Logo kaitseruumi mõõdetakse „kala” abil ning muud kujunduselemendid hoitakse kaitsealast väljaspool.

  (3) EMKVF-i logo laiuse väikseim lubatud suurus on 30 millimeetrit. Kalakujulise piltmärgi ja selle juurde kuuluva teksti kindlaks määratud proportsioone ei ole lubatud muuta (lisa joonis 4 ja 5).

  (4) Kitsaste, väga kitsaste või laiade pindade puhul, kus logo tavakasutus mõjub kohatult, on logol lubatud tekst paigutada kalakujulisest piltmärgist paremale (lisa joonis 9).

  (5) Reklaami, teavitamise või muul sellelaadsel eesmärgil on lubatud kasutada nii horisontaal-kui ka vertikaallogo (lisa joonis 8) positiivis või negatiivis (lisa joonis 10).

  (6) Kui EMKVF-i logo kõrval paikneb teisi logosid, peab EMKVF-i logo olema kõrguselt või laiuselt vähemalt sama suur kui muu suurim logo.

§ 9.  Logo värvid ja kirjatüübid

  (1) Logo kasutatakse värvilisena (lisa joonis 6).

  (2) Kui logo värvilisena kasutamine ei ole põhjendatud juhul võimalik, võib see olla mustvalge (lisa joonis 7).

  (3) Mustvalge logo kasutamise korral on Euroopa Liidu embleemi raam musta värvi ja tähed on musta värvi valgel taustal Euroopa Parlamendi ja nõukogu määruse (EL) 2021/1060, millega kehtestatakse ühissätted Euroopa Regionaalarengu Fondi, Euroopa Sotsiaalfond+, Ühtekuuluvusfondi, Õiglase Ülemineku Fondi ja Euroopa Merendus-, Kalandus- ja Vesiviljelusfondi kohta ning nende ja Varjupaiga-, Rände- ja Integratsioonifondi, Sisejulgeolekufondi ning piirihalduse ja viisapoliitika rahastu suhtes kohaldatavad finantsreeglid (ELT L 231, 30.06.2021, lk 159–706), IX lisa punkti 1.9 kohaselt.

  (4) Logo kirjatüüp on Tahoma. Kaldkirja, allajoonitud teksti ja teisi teksti esiletõstmise viise ei kasutata.

Madis Kallas
Regionaalminister

Alo Aasma
Halduse asekantsler kantsleri ülesannetes

Lisa Objektide tähistamine logo ja embleemiga

https://www.riigiteataja.ee/otsingu_soovitused.json