Teksti suurus:

Riiklike autasude andmine

Väljaandja:Vabariigi President
Akti liik:otsus
Teksti liik:algtekst
Jõustumise kp:07.02.2007
Avaldamismärge:RTL 2007, 15, 249

Riiklike autasude andmine

Vastu võetud 07.02.2007 nr 94

Seoses iseseisvuspäevaga ja Eesti riigile osutatud teenete tunnustamiseks annan riiklikud autasud järgmiselt:

                                  Maarjamaa Risti II klass

Elmar Brok Eesti Euroopa Liiduga liitumisele kaasaaitaja, Euroopa Parlamendi liige, Saksamaa

                                  Maarjamaa Risti III klass

Denis Badré Eesti ja Prantsusmaa suhete edendaja, senaator
Gela Bezhuashvili Eesti-Gruusia koostöö edendaja, välisminister
John Bourn Eesti-Suurbritannia suhete edendaja, riigikontrolör
Robert E. Hunter Eesti NATOga liitumisele kaasaaitaja, Ameerika Ühendriigid
Shafik Farhan Jumean Eesti-Jordaania suhete korraldaja, Eesti aukonsul Ammanis
Malik Ghulam Arbi Khar Eesti-Pakistani suhete korraldaja, Eesti aukonsul Islamabadis
Andrius Kubilius Balti riikide koostöö edendaja, Leedu parlamendi liige
Mark A. Pekala Eesti-Ameerika Ühendriikide suhete edendaja
Timo Rajala Eesti-Soome energeetikaalase koostöö edendaja
Kirsti Rissanen Eesti-Soome õiguskoostöö edendaja
Bo Svensson Eesti-Rootsi kohtute koostöö edendaja, Rootsi ülemkohtu president
Hennadiy Udovenko Eesti-Ukraina suhete edendaja, Ukraina parlamendi liige
Stanislaw Wilk Eesti-Poola teadus- ja kultuurikontaktide edendaja, teoloog
Damon M. Wilson Eesti-Ameerika Ühendriikide suhete edendaja

                                  Maarjamaa Risti IV klass

John P. Beevor Eesti-Suurbritannia suhete korraldaja, Eesti aukonsul Cheltenhamis
Luigi Cecchini Eesti-Itaalia suhete korraldaja, Eesti aukonsul Firenzes
Rainer Henn Eesti-Austria suhete korraldaja, Eesti aukonsul Viinis
Tor Ottar Karlsen Eesti-Norra suhete edendaja, tormiabi organiseerija Pärnumaale
David Kramer Eesti-Ameerika Ühendriikide suhete arendaja, Eesti koostööpartner abiprogrammides Ukrainas ja Gruusias
Ulf Lange Eesti-Saksamaa suhete korraldaja, Eesti aukonsul Hamburgis
Marja-Liisa Löyttyniemi Eesti-Soome suhete edendaja
James Bradley Oates Eesti toetaja Suurbritannias

                                  Maarjamaa Risti V klass

Irja Dittmann-Grönholm eesti kirjanduse tõlkija, Saksamaa
Tord Ingemar Eriksson Eesti-Rootsi põllumajandusteadlaste koostöö edendaja
Pentti Kangasluoma Eesti-Soome kultuurisuhete edendaja
Kari Pitkänen Eesti-Soome hariduskoostöö korraldaja
Jens Skrumsager Skau Eesti Euroopa Liiduga liitumisele kaasaaitaja, Taani

                                  Riigivapi III klass

Jüri Engelbrecht akadeemik, Eesti Teaduste Akadeemia president aastatel 1994–2004

                                  Riigivapi V klass

Gunnar Grünthal vabadusvõitleja
Helga Hinno vabadusvõitleja
Aime Humal vabadusvõitleja
Vilma Jõesalu vabadusvõitleja
Miia Jõgiaas vabadusvõitleja
Asta Klais vabadusvõitleja
Valter Pajumets vabadusvõitleja
Aino Poom vabadusvõitleja
Ülo Raidma vabadusvõitleja
Endel Reiljan vabadusvõitleja
Aksel Saluorg vabadusvõitleja
Aleksei Uibu vabadusvõitleja
Kalmo Urke vabadusvõitleja
Herman Vesker vabadusvõitleja

                                  Valgetähe II klass

Christakis Charalambides (Stefanus) Eesti kirikuelu edendaja, Eesti Apostlik-Õigeusu Kiriku metropoliit

                                  Valgetähe III klass

Ants Noot riigiametnik, põllumajanduse edendaja
Andres Oopkaup riigiametnik, põllumajanduse edendaja
Aivar Rehe Maksu- ja Tolliameti töö edendaja

                                  Valgetähe IV klass

Tõnu Ader riigiametnik, lennuohutuse edendaja
Tiit Arumäe arhiivinduse arendaja
Aleksandr Bronštein Tallinna sünagoogi ehituse toetaja
Peeter Eek riigiametnik, jäätmekäitluse arendaja
Jaan Elken maalikunstnik, õppejõud
Heiki Ernits kunstnik, filmilooja
Madis Ernits jurist, õigusteadlane
Andres Heinapuu soome-ugri rahvaste õiguste eest seisja
Innokenti Hiet kirikuelu edendaja, kultuuriväärtuste hoidja Saaremaal
Paul Douglas Hillier dirigent, muusikaelu edendaja
Astrid Ivask Eesti-Läti kultuurisuhete edendaja
Teet Jagomägi ettevõtja
Jaak Juhansoo eestluse hoidja Ameerika Ühendriikides
Eve-Külli Kala diplomaat, välissuhtlemise edendaja
Peeter Kaldur kirikuõpetaja, kirikuelu edendaja
Alar Karis kõrghariduse edendaja, Eesti Maaülikooli rektor
Alar Kirs riigiprokurör
Riina Miriam Knipe Eesti ja Lõuna-Aafrika Vabariigi suhete edendaja, Eesti aukonsul Kaplinnas
Heinu Koitel Eesti patendinduse taastaja ja edendaja
Inger Kraav kasvatusteadlane
Helvi Kuus eestluse hoidja Venemaal,
eesti keele õpetaja Krasnojarskis
Heino Kuusik kohaliku elu edendaja Võrumaal
Rein Käsk vanglate kaplaniteenistuse arendaja
Toomas Kööp Eesti kiirguskaitse süsteemi ülesehitaja
Helvi Laane eestluse hoidja Venemaal
Mart William Laanemäe diplomaat, välissuhtlemise edendaja
Vello Lahtvee kohtunik
Tõnu Lehtsaar kõrghariduse ja usuteaduse edendaja, Tartu Ülikooli professor
Ivar Leimus ajaloolane
Lauri Leppik sotsiaalkindlustuse edendaja
Vahur Linnuste Eesti ja Prantsusmaa kultuurisidemete edendaja
Rein-Karl Loide füüsik, Tallinna Tehnikaülikooli professor
Juta Maar riigi raamatupidamise arendaja
Raul Meel maalikunstnik ja graafik
Leo Metsar tõlkija ja prosaist,
Eesti-Tšehhi kultuurikontaktide edendaja
Reet Neimar teatriteadlane ja pedagoog
Kalju Nurk kohaliku elu edendaja Ida-Virumaal
Tõnu Osa kohaliku elu edendaja Läänemaal, päästetööde korraldaja
Jüri Paap kohtunik
Jaan Penjam informaatikateadlane, Tallinna Tehnikaülikooli professor
Voldemar Promet kultuurielu edendaja
Janno Põldma filmilooja
Niina Raadik rahvatantsupedagoog, koolinoorte tantsupidude algatajaid
Priit Rannut kirikuelu edendaja, diakooniatöö arendaja
Jüri Raudsepp kirikuelu edendaja, hoolekandetöö korraldaja Tallinna haiglates
Margus Rava diplomaat, välissuhtlemise edendaja
Väino Reinart diplomaat, välissuhtlemise edendaja
Elmar-August Reinsoo kirikuõpetaja, kohaliku elu edendaja Saaremaal
Endel Rihvk Tallinna Ülikooli õppejõud, tööõpetuse edendaja
Rait Roosve panganduse edendaja
Tanel Ross panganduse edendaja
Igor Rõtov ajakirjanik
Jaan Saar keskkonnakaitsja
Ülle Saar prokurör
Einar Sanden kirjanik
Ülo Sarv riigiametnik, riigihangete süsteemi arendaja
Toomas Siitan muusikateadlane, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia professor
Jevgeni Smirnov massirepressioonide uurija ja mälestuse jäädvustaja Narvas
Avo Suurthal riigiametnik, välissuhtlemise edendaja
Ülle Särgava riigiametnik, õigusloome edendaja
Tatjana Šahhovskaja raamatukoguhoidja,
Eesti-Vene kultuurisuhete edendaja
Martin Zobel teaduspoliitika edendaja, Tartu Ülikooli professor
Lauri Tabur riigiametnik, sisejulgeolekupoliitika edendaja
Sten Tamkivi ettevõtluse arendaja
Raul-Roman Tavast ettevõtja
Reet Teder jurist, majanduselu edendaja
Küllike Tohver Eesti-Suurbritannia kultuuri- ja haridussuhete arendaja
Jüri Truusa riigiametnik, keskkonnakaitse korraldaja
Olev Träss eestluse hoidja Kanadas
Mati Valdma energeetikateadlane
Eva Vanamb jurist, Eesti Euroopa Liiduga liitumise korraldaja
Sulev Vare kohaliku elu edendaja Läänemaal
Uno Veenre muusikapedagoog, koorijuht
Meeli Veskus riigiametnik, raamatukogunduse arendaja
Jaan Vilval eestluse hoidja Rootsis

                                  Valgetähe V klass

Tiiu Aedmäe ametiühinguliikumise edendaja
Saida Ausing riigiametnik, sotsiaalkindlustuse süsteemi arendaja
Juhan Bachmann energeetika arendaja
Inge Dobrus omavalitsustegelane Viljandimaal
Hele Ellermaa raamatukoguhoidja, kohaliku elu edendaja Tartumaal
Helgi Erilaid raadioajakirjanik
Malle Ermel raamatukoguhoidja
Konstantin Gorlov tekstiilitööstuse arendaja Narvas
Tiiu Greenbaum riigiametnik, õigusloome arendaja
Edgar Hansen õpetaja, kutsehariduse edendaja
Ahti Heinla internetitelefoni Skype looja ja arendaja
Sirje Hiiemäe kohtuametnik
Aleksandr Iljin rahvusvähemuste kultuurikoostöö edendaja
Lehte Ilves ajakirjanik, kohaliku ajakirjanduse edendaja Läänemaal
Urve Jõgi õpetaja
Lehho Jõumees õpetaja
Gea Järvela loodushariduse edendaja
Marika Kahar kirikumuusika edendaja, organist
Peeter Kaldre teleajakirjanik
Ain Kallis ilmateadlane
Priit Kasesalu internetitelefoni Skype looja ja arendaja
Linda Kask raamatukogunduse edendaja
Margus Kasterpalu teatrielu korraldaja
Pille Kibur alushariduse edendaja
Rein Kikas riigikaitse õpetaja
Gina Kilumets riigiametnik, andmekaitse valdkonna arendaja
Jaan Kivistik aiandusõpetaja
Eduard Koger ettevõtja, kohaliku elu edendaja Valgamaal
Katrin Koik diplomaat, välissuhtlemise edendaja
Veiko Kopamees riigiametnik, jurist
Ülo Korjus kohaliku elu edendaja Ida-Virumaal
Edith Kotka Nyman eestluse hoidja Rootsis
Mai Kreem eestluse hoidja Kanadas
Piret Kruuspere kirjandusteadlane
Ago Kuru eestluse hoidja Austraalias
Argo Kuusik ajaloolane, inimsusevastaste kuritegude uurija
Ene Käpp täiskasvanute koolitaja
Harri Kübar kohaliku elu edendaja Valgamaal
Raivo Külasepp ettevõtluse edendaja
Ene Laanes õpetaja
Harri-Koit Lahek patendinduse edendaja
Anne Lindma riigiametnik, regionaalhalduse edendaja
Gea Ling riigiametnik, kohtuekspert
Ene-Külli Lokk õpetaja
Laur Lukin suusatreener
Meelis Maripuu ajaloolane, inimsusevastaste kuritegude uurija
Helmi Metsala veterinaararst
Mait Mäekivi filmilooja
Helle Noorväli kutsehariduse edendaja Lääne-Virumaal
Dagmar Normet lastekirjanik
Ursel Oja õpetaja
Alar Ojalo kultuurielu edendaja
Elle Ott sotsiaaltöö korraldaja Tartumaal
Aita Ottson õpetaja
Aavo Paabo teedevõrgu arendaja Tartumaal
Imbi Paju ajakirjanik, filmilooja, kohaliku elu edendaja Jõgevamaal
Heik Past maakorraldaja, kohaliku elu edendaja Raplamaal
Anton Peek talunik, kohaliku elu edendaja Viljandimaal
Anne Peäske kohaliku elu edendaja Lääne-Virumaal
Tiiu Peäske viiuliõpetaja
Alfred Pisuke viiuldaja, eestluse hoidja Rootsis
Ljudmilla Poljakova ajakirjanik, integratsiooni edendaja
Jaak Prozes vähemusrahvuste koostöö edendaja
Aarne Rannamäe teleajakirjanik
Kalev Rattus autoriõiguse kaitse korraldaja
Aime Reedi riigiametnik
Anne Ribelus õpetaja, eesti keele ja kultuuri hoidja Soomes
Kairi Rikko riigiametnik, kaitseressursside ameti arendaja
Evald Rink eestluse hoidja Ameerika Ühendriikides
Ago Ruus filmilooja
Laivi Rõõmus ametiühinguliikumise edendaja
Juhan Salum töökeskkonna arendaja
Christi Sepp õpetaja
Reet Sildnik kohtunikuabi
Nadežda Sinjakova tekstiilitööstuse arendaja Narvas
Ülo Sirp kohaliku elu edendaja Harjumaal
Aili-Nelside Soop koorijuht, kohaliku elu edendaja Hiiumaal
Naima Suude nahakunstnik
Iivi Zajedova Eesti-Tšehhi kultuurisuhete edendaja
Jaan Tallinn internetitelefoni Skype looja ja arendaja
Tiina Tapupere riigiametnik, infotehnoloog
Luule Tartlan põllumajandusteadlane
Ausma Taves eestluse hoidja Austraalias
Leonid Teder insener, leiutaja
Virve Toode maakondliku arengu edendaja Järvamaal
Virve Tooming kohaliku elu edendaja Ida-Virumaal
Väino Treiman treener, kohaliku spordielu edendaja Jõgevamaal
Jaan Tults sõudetreener
Jaan-Eik Tulve koorijuht, muusikaelu korraldaja
Heino Uuetalu ehitusinsener, restauraator
Tõnu Vaask metsamajanduse korraldaja
Toivo Vahar metsamajanduse korraldaja
Virve Vaher eestluse hoidja Ameerika Ühendriikides
Rein Valdru lasketreener, spordielu edendaja
Anna Vankova kirikuelu edendaja
Aivo Viirlaid mäeinsener
Heino Vipp keskkonnakaitsja, kalakaitse korraldaja
Mai Reet Vomm Järve eestluse hoidja Kanadas
Luise Õuna õpetaja

                                  Valgetähe medal

Epp Abram riigiametnik, raamatupidaja
Elvi-Aino Leitmäe ajaloo talletaja
Bernhard Nukka ajaloo talletaja
Vaike Peets ajaloo talletaja
Maia Raudseping teadlane, sordiaretaja
Milvi Tiimus ajaloo talletaja
Helmine Veske ajaloo talletaja
Rita Warfia riigiteenistuja Eesti Suursaatkonnas Saksamaal

                                  Eesti Punase Risti III klass

Oivi Aakre reumatoloog, tervishoiu edendaja
Karl-Andres Kants ortopeed, tervishoiu edendaja
Jüri Männiste kirurg, arstide koolitaja
Ljudmilla Priimägi viroloog, tervishoiu edendaja
Octave Hubert Alphonse Regout humanitaarabi vahendaja, sotsiaalprojektide toetaja, Holland
Alo Tammsalu päästeametnik, päästeteenistuse edendaja
Matti Tarum taastusravi arst, tervishoiu edendaja
Gennadi Timberg uroloog, tervishoiu edendaja
Margus Viigimaa südamearst, tervishoiu edendaja

                                  Eesti Punase Risti IV klass

Inga Freiberg lastekirurg, arstide koolitaja
Ines Jakobson kolmikutega perekondade liikumise korraldaja
Riina Kalamees proviisor
Ivar Kaldasaun päästeametnik
Jaan Kallas hoolekande edendaja
Heljut Kapral arst, vabatahtlik abistaja
Ago Kivilo nägemispuudega inimeste abistaja
Aime Kull õendusala edendaja ja õdede koolitaja
Silvia Künnapuu nefroloog, tervishoiu edendaja
Jüri Männik lastepsühhiaater, pereteraapia edendaja
Leonid Pahhutši päästeametnik, elupäästja
Sirje Plank epidemioloog, tervishoiu edendaja
Raoul Raidna päästeametnik
Tauno Suurkivi päästeametnik
Mäido Sõlg vereandja
Mihkel-Kalju Tammeveski vereandja
Andre Tammik päästeametnik
Jaakko Valve soomepoiste abistaja, Soome
Vello Vengerfeldt psühhosotsiaalse rehabilitatsiooni edendaja

                                  Eesti Punase Risti V klass

Jelena Aasloo koduõde
Arkadi Bassov Tšernobõli AEJ avarii tagajärgede likvideerimisest osavõtnute abistaja
Väino Esken humanitaarabi vahendaja
Galina Glebova perearst
Veikko Johannes Harjunpää humanitaarabi vahendaja, Soome
Karl-Heinz Hebrok sotsiaaltöö ja kutseõppe toetaja, Saksamaa
Ants Hinno vereandja
Juhan Lepik vereandja
Valentina Mostepanova nina-kõrva-kurguarst
Johan Nordström humanitaarabi vahendaja, Rootsi
Silvia Oja eakate abistaja
Sirje Otstavel perevägivalla ohvrite abistaja
Aleksei Petrov elupäästja
Heino Puudak humanitaarabi vahendaja
Tiina Põldeots vereandja
Kalju Põldsaar vereandja
Jüri Reinmann Tšernobõli AEJ avarii tagajärgede likvideerimisest osavõtnute abistaja
Katti-Eha Rink vereandja
Peeter Roosalu vereandja
Maret Zelinski vereandja
Vaike Talpsepp eakate abistaja
Tiina Taur vereandja
Boris Tilov elupäästja, Venemaa
Oiva Eljas Voutilainen humanitaarabi vahendaja, lastekodulaste abistaja, Soome

                                  Eesti Punase Risti medal

Mihkel Liiv vabatahtlik abistaja
Anette-Marlen Ott vabatahtlik abistaja

                                  Kotkaristi I klass

James L. Jones Eesti NATOga liitumise toetaja, kindral, Ameerika Ühendriigid

                                  Kotkaristi III klass

Urmas Muld kaitseliidu arendaja, major

                                  Kotkaristi IV klass mõõkadega

Anatoli Semjonov kaitseväelane, meditsiinimeeskonna liige Afganistani missioonil, kapten

                                  Kotkaristi IV klass

Mihhail Bendt sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Lauri Einre kaitseväelane, reservohvitseride liikumise edendaja, kolonelleitnant
Fred Kaasik Eesti piirivalve taaslooja ning ülesehitaja
Hugo Kalberg sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Raivo Küüt politseiametnik
Taavi Laanepere kaitseväelane, major
Mark Majorov kaitseväelane, kapten
Mart Mikkelsaar kaitseväelane, kolonelleitnant
Jaanis Muru kaitsepolitseiametnik
Hindrek Piiber Eesti piirivalve taaslooja ning ülesehitaja
Heino Piirsalu reservohvitseride liikumise edendaja, kapten
Ernst Raiste sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Tiit Raudsepp politseiametnik
Arved Taschkin sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Ants Toompuu Eesti piirivalve taaslooja ning ülesehitaja
Mart Vendla kaitseväelane, kolonelleitnant
Ivo Värk kaitseväelane, vanemleitnant

                                  Kotkaristi V klass mõõkadega

Meelis Jõemaa kaitseväelane, kergejalaväerühma ESTPLA-13 ülem, nooremleitnant

                                  Kotkaristi V klass

Enn Hansson sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Ilo Hindreus sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Kalev Ilves politseiametnik
Ants Jaanru sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Arnold Kangro sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Allar Karu politseiametnik
Enno Koppas sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
August Krull sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Karli Kukk sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Richard Ligi sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Manivald Lume sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Arved Malm sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Rudolf Murekas sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Alfred Mägi sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Karl Oberg Eesti piirivalve taaslooja ning ülesehitaja
Andres Oimar piirivalveametnik, leitnant
Endel-Raimund Parm sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Tiit Põder Eesti piirivalve taaslooja ning ülesehitaja
Priit Pärkna politseiametnik
Ernst Päästel sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Vello Raie sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Edgar Reindla kaitsepolitseiametnik
Ahto Soorm kaitsepolitseiametnik
Mati Terve piirivalveametnik, vanemleitnant
Urmas Umbleja kaitsepolitseiametnik
Endel Varjak sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Ahto Võhma piirivalveametnik, kapten

                                  Kotkaristi kuldrist mõõkadega

Hardi Heinsar kaitseväelane, meditsiinimeeskonna liige Afganistani missioonil, kapral
Ülle Järvik kaitseväelane, meditsiinimeeskonna liige Afganistani missioonil, nooremveebel
Ando Mesi kaitseväelane, meditsiinimeeskonna liige Afganistani missioonil, nooremveebel

                                  Kotkaristi kuldrist

Jaanus Lensment kaitseväelane, veebel
Gaido Nurmsalu kaitseväelane, staabiveebel
Kalev-Tarvo Pärn kaitseväelane, vanemveebel
Siim Toomik kaitseväelane, staabiveebel

                                  Kotkaristi hõberist

Grigori Fenko politseiametnik
Heli Kesklaas Sisekaitseakadeemia õppejõud
Helve Prual kaitseväe vanemametnik
Enn Pustak politseiametnik
Lenno Reimand politseiametnik

Alus: Eesti Vabariigi põhiseaduse § 78 p 15, teenetemärkide seaduse § 9.


Toomas Hendrik ILVES