Riiklike autasude andmine
Vastu võetud 07.02.2007 nr 94
Seoses iseseisvuspäevaga ja Eesti riigile osutatud teenete tunnustamiseks annan riiklikud autasud järgmiselt:
Maarjamaa Risti II klass
Elmar Brok | – | Eesti Euroopa Liiduga liitumisele kaasaaitaja, Euroopa Parlamendi liige, Saksamaa |
Maarjamaa Risti III klass
Denis Badré | – | Eesti ja Prantsusmaa suhete edendaja, senaator |
Gela Bezhuashvili | – | Eesti-Gruusia koostöö edendaja, välisminister |
John Bourn | – | Eesti-Suurbritannia suhete edendaja, riigikontrolör |
Robert E. Hunter | – | Eesti NATOga liitumisele kaasaaitaja, Ameerika Ühendriigid |
Shafik Farhan Jumean | – | Eesti-Jordaania suhete korraldaja, Eesti aukonsul Ammanis |
Malik Ghulam Arbi Khar | – | Eesti-Pakistani suhete korraldaja, Eesti aukonsul Islamabadis |
Andrius Kubilius | – | Balti riikide koostöö edendaja, Leedu parlamendi liige |
Mark A. Pekala | – | Eesti-Ameerika Ühendriikide suhete edendaja |
Timo Rajala | – | Eesti-Soome energeetikaalase koostöö edendaja |
Kirsti Rissanen | – | Eesti-Soome õiguskoostöö edendaja |
Bo Svensson | – | Eesti-Rootsi kohtute koostöö edendaja, Rootsi ülemkohtu president |
Hennadiy Udovenko | – | Eesti-Ukraina suhete edendaja, Ukraina parlamendi liige |
Stanislaw Wilk | – | Eesti-Poola teadus- ja kultuurikontaktide edendaja, teoloog |
Damon M. Wilson | – | Eesti-Ameerika Ühendriikide suhete edendaja |
Maarjamaa Risti IV klass
John P. Beevor | – | Eesti-Suurbritannia suhete korraldaja, Eesti aukonsul Cheltenhamis |
Luigi Cecchini | – | Eesti-Itaalia suhete korraldaja, Eesti aukonsul Firenzes |
Rainer Henn | – | Eesti-Austria suhete korraldaja, Eesti aukonsul Viinis |
Tor Ottar Karlsen | – | Eesti-Norra suhete edendaja, tormiabi organiseerija Pärnumaale |
David Kramer | – | Eesti-Ameerika Ühendriikide suhete arendaja, Eesti koostööpartner abiprogrammides Ukrainas ja Gruusias |
Ulf Lange | – | Eesti-Saksamaa suhete korraldaja, Eesti aukonsul Hamburgis |
Marja-Liisa Löyttyniemi | – | Eesti-Soome suhete edendaja |
James Bradley Oates | – | Eesti toetaja Suurbritannias |
Maarjamaa Risti V klass
Irja Dittmann-Grönholm | – | eesti kirjanduse tõlkija, Saksamaa |
Tord Ingemar Eriksson | – | Eesti-Rootsi põllumajandusteadlaste koostöö edendaja |
Pentti Kangasluoma | – | Eesti-Soome kultuurisuhete edendaja |
Kari Pitkänen | – | Eesti-Soome hariduskoostöö korraldaja |
Jens Skrumsager Skau | – | Eesti Euroopa Liiduga liitumisele kaasaaitaja, Taani |
Riigivapi III klass
Jüri Engelbrecht | – | akadeemik, Eesti Teaduste Akadeemia president aastatel 1994–2004 |
Riigivapi V klass
Gunnar Grünthal | – | vabadusvõitleja |
Helga Hinno | – | vabadusvõitleja |
Aime Humal | – | vabadusvõitleja |
Vilma Jõesalu | – | vabadusvõitleja |
Miia Jõgiaas | – | vabadusvõitleja |
Asta Klais | – | vabadusvõitleja |
Valter Pajumets | – | vabadusvõitleja |
Aino Poom | – | vabadusvõitleja |
Ülo Raidma | – | vabadusvõitleja |
Endel Reiljan | – | vabadusvõitleja |
Aksel Saluorg | – | vabadusvõitleja |
Aleksei Uibu | – | vabadusvõitleja |
Kalmo Urke | – | vabadusvõitleja |
Herman Vesker | – | vabadusvõitleja |
Valgetähe II klass
Christakis Charalambides (Stefanus) | – | Eesti kirikuelu edendaja, Eesti Apostlik-Õigeusu Kiriku metropoliit |
Valgetähe III klass
Ants Noot | – | riigiametnik, põllumajanduse edendaja |
Andres Oopkaup | – | riigiametnik, põllumajanduse edendaja |
Aivar Rehe | – | Maksu- ja Tolliameti töö edendaja |
Valgetähe IV klass
Tõnu Ader | – | riigiametnik, lennuohutuse edendaja |
Tiit Arumäe | – | arhiivinduse arendaja |
Aleksandr Bronštein | – | Tallinna sünagoogi ehituse toetaja |
Peeter Eek | – | riigiametnik, jäätmekäitluse arendaja |
Jaan Elken | – | maalikunstnik, õppejõud |
Heiki Ernits | – | kunstnik, filmilooja |
Madis Ernits | – | jurist, õigusteadlane |
Andres Heinapuu | – | soome-ugri rahvaste õiguste eest seisja |
Innokenti Hiet | – | kirikuelu edendaja, kultuuriväärtuste hoidja Saaremaal |
Paul Douglas Hillier | – | dirigent, muusikaelu edendaja |
Astrid Ivask | – | Eesti-Läti kultuurisuhete edendaja |
Teet Jagomägi | – | ettevõtja |
Jaak Juhansoo | – | eestluse hoidja Ameerika Ühendriikides |
Eve-Külli Kala | – | diplomaat, välissuhtlemise edendaja |
Peeter Kaldur | – | kirikuõpetaja, kirikuelu edendaja |
Alar Karis | – | kõrghariduse edendaja, Eesti Maaülikooli rektor |
Alar Kirs | – | riigiprokurör |
Riina Miriam Knipe | – | Eesti ja Lõuna-Aafrika Vabariigi suhete edendaja, Eesti aukonsul Kaplinnas |
Heinu Koitel | – | Eesti patendinduse taastaja ja edendaja |
Inger Kraav | – | kasvatusteadlane |
Helvi Kuus | – |
eestluse hoidja Venemaal, eesti keele õpetaja Krasnojarskis |
Heino Kuusik | – | kohaliku elu edendaja Võrumaal |
Rein Käsk | – | vanglate kaplaniteenistuse arendaja |
Toomas Kööp | – | Eesti kiirguskaitse süsteemi ülesehitaja |
Helvi Laane | – | eestluse hoidja Venemaal |
Mart William Laanemäe | – | diplomaat, välissuhtlemise edendaja |
Vello Lahtvee | – | kohtunik |
Tõnu Lehtsaar | – | kõrghariduse ja usuteaduse edendaja, Tartu Ülikooli professor |
Ivar Leimus | – | ajaloolane |
Lauri Leppik | – | sotsiaalkindlustuse edendaja |
Vahur Linnuste | – | Eesti ja Prantsusmaa kultuurisidemete edendaja |
Rein-Karl Loide | – | füüsik, Tallinna Tehnikaülikooli professor |
Juta Maar | – | riigi raamatupidamise arendaja |
Raul Meel | – | maalikunstnik ja graafik |
Leo Metsar | – |
tõlkija ja prosaist, Eesti-Tšehhi kultuurikontaktide edendaja |
Reet Neimar | – | teatriteadlane ja pedagoog |
Kalju Nurk | – | kohaliku elu edendaja Ida-Virumaal |
Tõnu Osa | – | kohaliku elu edendaja Läänemaal, päästetööde korraldaja |
Jüri Paap | – | kohtunik |
Jaan Penjam | – | informaatikateadlane, Tallinna Tehnikaülikooli professor |
Voldemar Promet | – | kultuurielu edendaja |
Janno Põldma | – | filmilooja |
Niina Raadik | – | rahvatantsupedagoog, koolinoorte tantsupidude algatajaid |
Priit Rannut | – | kirikuelu edendaja, diakooniatöö arendaja |
Jüri Raudsepp | – | kirikuelu edendaja, hoolekandetöö korraldaja Tallinna haiglates |
Margus Rava | – | diplomaat, välissuhtlemise edendaja |
Väino Reinart | – | diplomaat, välissuhtlemise edendaja |
Elmar-August Reinsoo | – | kirikuõpetaja, kohaliku elu edendaja Saaremaal |
Endel Rihvk | – | Tallinna Ülikooli õppejõud, tööõpetuse edendaja |
Rait Roosve | – | panganduse edendaja |
Tanel Ross | – | panganduse edendaja |
Igor Rõtov | – | ajakirjanik |
Jaan Saar | – | keskkonnakaitsja |
Ülle Saar | – | prokurör |
Einar Sanden | – | kirjanik |
Ülo Sarv | – | riigiametnik, riigihangete süsteemi arendaja |
Toomas Siitan | – | muusikateadlane, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia professor |
Jevgeni Smirnov | – | massirepressioonide uurija ja mälestuse jäädvustaja Narvas |
Avo Suurthal | – | riigiametnik, välissuhtlemise edendaja |
Ülle Särgava | – | riigiametnik, õigusloome edendaja |
Tatjana Šahhovskaja | – |
raamatukoguhoidja, Eesti-Vene kultuurisuhete edendaja |
Martin Zobel | – | teaduspoliitika edendaja, Tartu Ülikooli professor |
Lauri Tabur | – | riigiametnik, sisejulgeolekupoliitika edendaja |
Sten Tamkivi | – | ettevõtluse arendaja |
Raul-Roman Tavast | – | ettevõtja |
Reet Teder | – | jurist, majanduselu edendaja |
Küllike Tohver | – | Eesti-Suurbritannia kultuuri- ja haridussuhete arendaja |
Jüri Truusa | – | riigiametnik, keskkonnakaitse korraldaja |
Olev Träss | – | eestluse hoidja Kanadas |
Mati Valdma | – | energeetikateadlane |
Eva Vanamb | – | jurist, Eesti Euroopa Liiduga liitumise korraldaja |
Sulev Vare | – | kohaliku elu edendaja Läänemaal |
Uno Veenre | – | muusikapedagoog, koorijuht |
Meeli Veskus | – | riigiametnik, raamatukogunduse arendaja |
Jaan Vilval | – | eestluse hoidja Rootsis |
Valgetähe V klass
Tiiu Aedmäe | – | ametiühinguliikumise edendaja |
Saida Ausing | – | riigiametnik, sotsiaalkindlustuse süsteemi arendaja |
Juhan Bachmann | – | energeetika arendaja |
Inge Dobrus | – | omavalitsustegelane Viljandimaal |
Hele Ellermaa | – | raamatukoguhoidja, kohaliku elu edendaja Tartumaal |
Helgi Erilaid | – | raadioajakirjanik |
Malle Ermel | – | raamatukoguhoidja |
Konstantin Gorlov | – | tekstiilitööstuse arendaja Narvas |
Tiiu Greenbaum | – | riigiametnik, õigusloome arendaja |
Edgar Hansen | – | õpetaja, kutsehariduse edendaja |
Ahti Heinla | – | internetitelefoni Skype looja ja arendaja |
Sirje Hiiemäe | – | kohtuametnik |
Aleksandr Iljin | – | rahvusvähemuste kultuurikoostöö edendaja |
Lehte Ilves | – | ajakirjanik, kohaliku ajakirjanduse edendaja Läänemaal |
Urve Jõgi | – | õpetaja |
Lehho Jõumees | – | õpetaja |
Gea Järvela | – | loodushariduse edendaja |
Marika Kahar | – | kirikumuusika edendaja, organist |
Peeter Kaldre | – | teleajakirjanik |
Ain Kallis | – | ilmateadlane |
Priit Kasesalu | – | internetitelefoni Skype looja ja arendaja |
Linda Kask | – | raamatukogunduse edendaja |
Margus Kasterpalu | – | teatrielu korraldaja |
Pille Kibur | – | alushariduse edendaja |
Rein Kikas | – | riigikaitse õpetaja |
Gina Kilumets | – | riigiametnik, andmekaitse valdkonna arendaja |
Jaan Kivistik | – | aiandusõpetaja |
Eduard Koger | – | ettevõtja, kohaliku elu edendaja Valgamaal |
Katrin Koik | – | diplomaat, välissuhtlemise edendaja |
Veiko Kopamees | – | riigiametnik, jurist |
Ülo Korjus | – | kohaliku elu edendaja Ida-Virumaal |
Edith Kotka Nyman | – | eestluse hoidja Rootsis |
Mai Kreem | – | eestluse hoidja Kanadas |
Piret Kruuspere | – | kirjandusteadlane |
Ago Kuru | – | eestluse hoidja Austraalias |
Argo Kuusik | – | ajaloolane, inimsusevastaste kuritegude uurija |
Ene Käpp | – | täiskasvanute koolitaja |
Harri Kübar | – | kohaliku elu edendaja Valgamaal |
Raivo Külasepp | – | ettevõtluse edendaja |
Ene Laanes | – | õpetaja |
Harri-Koit Lahek | – | patendinduse edendaja |
Anne Lindma | – | riigiametnik, regionaalhalduse edendaja |
Gea Ling | – | riigiametnik, kohtuekspert |
Ene-Külli Lokk | – | õpetaja |
Laur Lukin | – | suusatreener |
Meelis Maripuu | – | ajaloolane, inimsusevastaste kuritegude uurija |
Helmi Metsala | – | veterinaararst |
Mait Mäekivi | – | filmilooja |
Helle Noorväli | – | kutsehariduse edendaja Lääne-Virumaal |
Dagmar Normet | – | lastekirjanik |
Ursel Oja | – | õpetaja |
Alar Ojalo | – | kultuurielu edendaja |
Elle Ott | – | sotsiaaltöö korraldaja Tartumaal |
Aita Ottson | – | õpetaja |
Aavo Paabo | – | teedevõrgu arendaja Tartumaal |
Imbi Paju | – | ajakirjanik, filmilooja, kohaliku elu edendaja Jõgevamaal |
Heik Past | – | maakorraldaja, kohaliku elu edendaja Raplamaal |
Anton Peek | – | talunik, kohaliku elu edendaja Viljandimaal |
Anne Peäske | – | kohaliku elu edendaja Lääne-Virumaal |
Tiiu Peäske | – | viiuliõpetaja |
Alfred Pisuke | – | viiuldaja, eestluse hoidja Rootsis |
Ljudmilla Poljakova | – | ajakirjanik, integratsiooni edendaja |
Jaak Prozes | – | vähemusrahvuste koostöö edendaja |
Aarne Rannamäe | – | teleajakirjanik |
Kalev Rattus | – | autoriõiguse kaitse korraldaja |
Aime Reedi | – | riigiametnik |
Anne Ribelus | – | õpetaja, eesti keele ja kultuuri hoidja Soomes |
Kairi Rikko | – | riigiametnik, kaitseressursside ameti arendaja |
Evald Rink | – | eestluse hoidja Ameerika Ühendriikides |
Ago Ruus | – | filmilooja |
Laivi Rõõmus | – | ametiühinguliikumise edendaja |
Juhan Salum | – | töökeskkonna arendaja |
Christi Sepp | – | õpetaja |
Reet Sildnik | – | kohtunikuabi |
Nadežda Sinjakova | – | tekstiilitööstuse arendaja Narvas |
Ülo Sirp | – | kohaliku elu edendaja Harjumaal |
Aili-Nelside Soop | – | koorijuht, kohaliku elu edendaja Hiiumaal |
Naima Suude | – | nahakunstnik |
Iivi Zajedova | – | Eesti-Tšehhi kultuurisuhete edendaja |
Jaan Tallinn | – | internetitelefoni Skype looja ja arendaja |
Tiina Tapupere | – | riigiametnik, infotehnoloog |
Luule Tartlan | – | põllumajandusteadlane |
Ausma Taves | – | eestluse hoidja Austraalias |
Leonid Teder | – | insener, leiutaja |
Virve Toode | – | maakondliku arengu edendaja Järvamaal |
Virve Tooming | – | kohaliku elu edendaja Ida-Virumaal |
Väino Treiman | – | treener, kohaliku spordielu edendaja Jõgevamaal |
Jaan Tults | – | sõudetreener |
Jaan-Eik Tulve | – | koorijuht, muusikaelu korraldaja |
Heino Uuetalu | – | ehitusinsener, restauraator |
Tõnu Vaask | – | metsamajanduse korraldaja |
Toivo Vahar | – | metsamajanduse korraldaja |
Virve Vaher | – | eestluse hoidja Ameerika Ühendriikides |
Rein Valdru | – | lasketreener, spordielu edendaja |
Anna Vankova | – | kirikuelu edendaja |
Aivo Viirlaid | – | mäeinsener |
Heino Vipp | – | keskkonnakaitsja, kalakaitse korraldaja |
Mai Reet Vomm Järve | – | eestluse hoidja Kanadas |
Luise Õuna | – | õpetaja |
Valgetähe medal
Epp Abram | – | riigiametnik, raamatupidaja |
Elvi-Aino Leitmäe | – | ajaloo talletaja |
Bernhard Nukka | – | ajaloo talletaja |
Vaike Peets | – | ajaloo talletaja |
Maia Raudseping | – | teadlane, sordiaretaja |
Milvi Tiimus | – | ajaloo talletaja |
Helmine Veske | – | ajaloo talletaja |
Rita Warfia | – | riigiteenistuja Eesti Suursaatkonnas Saksamaal |
Eesti Punase Risti III klass
Oivi Aakre | – | reumatoloog, tervishoiu edendaja |
Karl-Andres Kants | – | ortopeed, tervishoiu edendaja |
Jüri Männiste | – | kirurg, arstide koolitaja |
Ljudmilla Priimägi | – | viroloog, tervishoiu edendaja |
Octave Hubert Alphonse Regout | – | humanitaarabi vahendaja, sotsiaalprojektide toetaja, Holland |
Alo Tammsalu | – | päästeametnik, päästeteenistuse edendaja |
Matti Tarum | – | taastusravi arst, tervishoiu edendaja |
Gennadi Timberg | – | uroloog, tervishoiu edendaja |
Margus Viigimaa | – | südamearst, tervishoiu edendaja |
Eesti Punase Risti IV klass
Inga Freiberg | – | lastekirurg, arstide koolitaja |
Ines Jakobson | – | kolmikutega perekondade liikumise korraldaja |
Riina Kalamees | – | proviisor |
Ivar Kaldasaun | – | päästeametnik |
Jaan Kallas | – | hoolekande edendaja |
Heljut Kapral | – | arst, vabatahtlik abistaja |
Ago Kivilo | – | nägemispuudega inimeste abistaja |
Aime Kull | – | õendusala edendaja ja õdede koolitaja |
Silvia Künnapuu | – | nefroloog, tervishoiu edendaja |
Jüri Männik | – | lastepsühhiaater, pereteraapia edendaja |
Leonid Pahhutši | – | päästeametnik, elupäästja |
Sirje Plank | – | epidemioloog, tervishoiu edendaja |
Raoul Raidna | – | päästeametnik |
Tauno Suurkivi | – | päästeametnik |
Mäido Sõlg | – | vereandja |
Mihkel-Kalju Tammeveski | – | vereandja |
Andre Tammik | – | päästeametnik |
Jaakko Valve | – | soomepoiste abistaja, Soome |
Vello Vengerfeldt | – | psühhosotsiaalse rehabilitatsiooni edendaja |
Eesti Punase Risti V klass
Jelena Aasloo | – | koduõde |
Arkadi Bassov | – | Tšernobõli AEJ avarii tagajärgede likvideerimisest osavõtnute abistaja |
Väino Esken | – | humanitaarabi vahendaja |
Galina Glebova | – | perearst |
Veikko Johannes Harjunpää | – | humanitaarabi vahendaja, Soome |
Karl-Heinz Hebrok | – | sotsiaaltöö ja kutseõppe toetaja, Saksamaa |
Ants Hinno | – | vereandja |
Juhan Lepik | – | vereandja |
Valentina Mostepanova | – | nina-kõrva-kurguarst |
Johan Nordström | – | humanitaarabi vahendaja, Rootsi |
Silvia Oja | – | eakate abistaja |
Sirje Otstavel | – | perevägivalla ohvrite abistaja |
Aleksei Petrov | – | elupäästja |
Heino Puudak | – | humanitaarabi vahendaja |
Tiina Põldeots | – | vereandja |
Kalju Põldsaar | – | vereandja |
Jüri Reinmann | – | Tšernobõli AEJ avarii tagajärgede likvideerimisest osavõtnute abistaja |
Katti-Eha Rink | – | vereandja |
Peeter Roosalu | – | vereandja |
Maret Zelinski | – | vereandja |
Vaike Talpsepp | – | eakate abistaja |
Tiina Taur | – | vereandja |
Boris Tilov | – | elupäästja, Venemaa |
Oiva Eljas Voutilainen | – | humanitaarabi vahendaja, lastekodulaste abistaja, Soome |
Eesti Punase Risti medal
Mihkel Liiv | – | vabatahtlik abistaja |
Anette-Marlen Ott | – | vabatahtlik abistaja |
Kotkaristi I klass
James L. Jones | – | Eesti NATOga liitumise toetaja, kindral, Ameerika Ühendriigid |
Kotkaristi III klass
Urmas Muld | – | kaitseliidu arendaja, major |
Kotkaristi IV klass mõõkadega
Anatoli Semjonov | – | kaitseväelane, meditsiinimeeskonna liige Afganistani missioonil, kapten |
Kotkaristi IV klass
Mihhail Bendt | – | sõjaliste teenetega vabadusvõitleja |
Lauri Einre | – | kaitseväelane, reservohvitseride liikumise edendaja, kolonelleitnant |
Fred Kaasik | – | Eesti piirivalve taaslooja ning ülesehitaja |
Hugo Kalberg | – | sõjaliste teenetega vabadusvõitleja |
Raivo Küüt | – | politseiametnik |
Taavi Laanepere | – | kaitseväelane, major |
Mark Majorov | – | kaitseväelane, kapten |
Mart Mikkelsaar | – | kaitseväelane, kolonelleitnant |
Jaanis Muru | – | kaitsepolitseiametnik |
Hindrek Piiber | – | Eesti piirivalve taaslooja ning ülesehitaja |
Heino Piirsalu | – | reservohvitseride liikumise edendaja, kapten |
Ernst Raiste | – | sõjaliste teenetega vabadusvõitleja |
Tiit Raudsepp | – | politseiametnik |
Arved Taschkin | – | sõjaliste teenetega vabadusvõitleja |
Ants Toompuu | – | Eesti piirivalve taaslooja ning ülesehitaja |
Mart Vendla | – | kaitseväelane, kolonelleitnant |
Ivo Värk | – | kaitseväelane, vanemleitnant |
Kotkaristi V klass mõõkadega
Meelis Jõemaa | – | kaitseväelane, kergejalaväerühma ESTPLA-13 ülem, nooremleitnant |
Kotkaristi V klass
Enn Hansson | – | sõjaliste teenetega vabadusvõitleja |
Ilo Hindreus | – | sõjaliste teenetega vabadusvõitleja |
Kalev Ilves | – | politseiametnik |
Ants Jaanru | – | sõjaliste teenetega vabadusvõitleja |
Arnold Kangro | – | sõjaliste teenetega vabadusvõitleja |
Allar Karu | – | politseiametnik |
Enno Koppas | – | sõjaliste teenetega vabadusvõitleja |
August Krull | – | sõjaliste teenetega vabadusvõitleja |
Karli Kukk | – | sõjaliste teenetega vabadusvõitleja |
Richard Ligi | – | sõjaliste teenetega vabadusvõitleja |
Manivald Lume | – | sõjaliste teenetega vabadusvõitleja |
Arved Malm | – | sõjaliste teenetega vabadusvõitleja |
Rudolf Murekas | – | sõjaliste teenetega vabadusvõitleja |
Alfred Mägi | – | sõjaliste teenetega vabadusvõitleja |
Karl Oberg | – | Eesti piirivalve taaslooja ning ülesehitaja |
Andres Oimar | – | piirivalveametnik, leitnant |
Endel-Raimund Parm | – | sõjaliste teenetega vabadusvõitleja |
Tiit Põder | – | Eesti piirivalve taaslooja ning ülesehitaja |
Priit Pärkna | – | politseiametnik |
Ernst Päästel | – | sõjaliste teenetega vabadusvõitleja |
Vello Raie | – | sõjaliste teenetega vabadusvõitleja |
Edgar Reindla | – | kaitsepolitseiametnik |
Ahto Soorm | – | kaitsepolitseiametnik |
Mati Terve | – | piirivalveametnik, vanemleitnant |
Urmas Umbleja | – | kaitsepolitseiametnik |
Endel Varjak | – | sõjaliste teenetega vabadusvõitleja |
Ahto Võhma | – | piirivalveametnik, kapten |
Kotkaristi kuldrist mõõkadega
Hardi Heinsar | – | kaitseväelane, meditsiinimeeskonna liige Afganistani missioonil, kapral |
Ülle Järvik | – | kaitseväelane, meditsiinimeeskonna liige Afganistani missioonil, nooremveebel |
Ando Mesi | – | kaitseväelane, meditsiinimeeskonna liige Afganistani missioonil, nooremveebel |
Kotkaristi kuldrist
Jaanus Lensment | – | kaitseväelane, veebel |
Gaido Nurmsalu | – | kaitseväelane, staabiveebel |
Kalev-Tarvo Pärn | – | kaitseväelane, vanemveebel |
Siim Toomik | – | kaitseväelane, staabiveebel |
Kotkaristi hõberist
Grigori Fenko | – | politseiametnik |
Heli Kesklaas | – | Sisekaitseakadeemia õppejõud |
Helve Prual | – | kaitseväe vanemametnik |
Enn Pustak | – | politseiametnik |
Lenno Reimand | – | politseiametnik |
Alus: Eesti Vabariigi põhiseaduse § 78 p 15, teenetemärkide seaduse § 9.
Toomas Hendrik ILVES |