Teksti suurus:

Vjatšeslav Košelevile Eesti kodakondsuse andmine eriliste teenete eest

Väljaandja:Vabariigi Valitsus
Akti liik:korraldus
Teksti liik:algtekst
Avaldamismärge:RTL 2008, 1, 7

Vjatšeslav Košelevile Eesti kodakondsuse andmine eriliste teenete eest

Vastu võetud 20.12.2007 nr 577

«Kodakondsuse seaduse» § 20 lõike 1 alusel ning kooskõlas sama seaduse §-ga 10 anda kultuuriminister Laine Jänese ettepanekul Eesti kodakondsus eriliste teenete eest Vjatšeslav Košelevile (sünd 20.01.1968).

Vjatšeslav Košelev on sündinud Venemaal ning ta on Venemaa Föderatsiooni kodanik.

Vjatšeslav Košelev töötab Põlevkivi Kaevandamise Aktsiaseltsis mäetöölisena. Ta on lõpetanud 1987. aastal Uurali Polütehnikumi tehnik-tehnoloogina.

Vjatšeslav Košelev on aastaid osalenud Eestis toimuvatel jooksuvõistlustel – maratonidel, rahvajooksudel ja Eesti meistrivõistlustel. Aastatel 2000–2006 saavutas ta Eesti meistrivõistlustel 14 korda esikoha. Viis korda on ta võitnud nii Tallinna kui ka Tartu maratoni.

Rahvusvahelistel tiitlivõistlustel võitis Vjatšeslav Košelev 1987. aastal juunioride Euroopa meistrivõistlustel hõbemedali 2000 m takistusjooksus ja 1986. aastal saavutas ta juunioride maailmameistrivõistlustel 6. koha 3000 m takistusjooksus.

«Kodakondsuse seaduse» § 1 lõike 2 ja § 19 lõike 3 kohaselt ei või Eesti kodanik olla samal ajal mõne muu riigi kodakondsuses ja Eesti kodakondsuse saamisel peab ta olema vabastatud senisest kodakondsusest.

«Kodakondsuse seaduse» § 20 lõike 2 kohaselt jõustub Vabariigi Valitsuse Eesti kodakondsuse andmise korraldus allakirjutamise päeval, kui korralduses eneses ei sätestata muud tähtaega.

Korraldus jõustub Vjatšeslav Košelevi Venemaa Föderatsiooni kodakondsusest vabastamisele järgneval päeval tingimusel, et Kodakondsus- ja Migratsiooniametile esitatakse dokument, mis tõendab tema vabastamist Venemaa Föderatsiooni kodakondsusest.

Peaminister Andrus ANSIP

Riigisekretär Heiki LOOT