Teksti suurus:

Riigi Teataja Lisas avalikustamisele kuuluvate endise NSV Liidu luure- või vastuluureorganite teenistuses olnud isikute kohta koostatud Kaitsepolitseiameti teadaannete ärakirjad

Väljaandja:Kaitsepolitseiamet
Akti liik:teadaanne
Teksti liik:algtekst
Avaldamismärge:RTL 2008, 1, 0

Riigi Teataja Lisas avalikustamisele kuuluvate endise NSV Liidu luure- või vastuluureorganite teenistuses olnud isikute kohta koostatud Kaitsepolitseiameti teadaannete ärakirjad

Jrk nr Julgeoleku-, luure- või vastuluureorgani nimetus Ametikoht või koostöö liik Ajavahemik

03.04.2007. a teadaanne nr 225

GENNADY KNUTOV (sünd 30.03.1960 Venemaa Murmanski obl) – NKC Konsultatsiooni OÜ juhatuse liige

1. NSVL Riikliku Julgeoleku Komitee Minski kõrgemad kursused – kuulaja 1985–1986
2. ENSV Riikliku Julgeoleku Komitee Tallinna osakond – operatiivvolinik, nooremleitnant – kapten 1986–1990

05.06.2007. a teadaanne nr 234

VALENTINA BONDARENKO (sünd 17.04.1954 Venemaa Jakuudi ANSV) – Falck Ida-Eesti AS – sekretär

1. Eesti NSV Riikliku Julgeoleku Komitee Kohtla-Järve osakond – sekretär 03.1991–
11.1991  

02.04.2007. a teadaanne nr 259

IGOR DRUŽININ (sünd 01.01.1956 Eesti Harjumaa Keila linn) – Glamox He AS tööline

1. ENSV Riikliku Julgeoleku Komitee Valitsusside – elektromehhaanik, vanemelektromehhaanik 21.06.1976–
02.09.1991  
2. NSVL presidendi juures asuv valitsusside komitee vanemelektromehhaanik 02.09.1991–
31.12.1991  

05.06.2007. a teadaanne nr 263

AVO ANTSOV (sünd 28.11.1950 Eesti Kohtla-Järve) – OÜ Kuremäe matkad juhatuse esimees

1. Eesti NSV Riikliku Julgeoleku Komitee Kohtla-Järve osakond – operatiivvolinik ja vanemoperatiivvolinik 07.1976–
01.1988  
2. NSV Liidu Riikliku Julgeoleku Komitee Kursused Leningradis – kuulaja 08.1976–
01.1977  
2. NSV Liidu Riikliku Julgeoleku Komitee Kursused Taškendis – kuulaja 01.–02.1984
4. Eesti NSV Riikliku Julgeoleku Komitee Pärnu osakond – vanemoperatiivvolinik 01.1988–
11.1991  

19.03.2007. a teadaanne nr 284

ALEKSANDR DIVONIN (sünd 03.04.1962 Ukraina Tšerkassõ oblast) – Semger OÜ direktor

1. Eesti NSV Riikliku Julgeoleku Komitee Raadiopeilingaatorijaam – tehnik 01.1985–
06.1985  
2. Eesti NSV Riikliku Julgeoleku Komitee Sekretariaat – RJK esimehe sekretär-abi 06.1985–
07.1990  

03.04.2007. a teadaanne nr 315

ANNA JEGOROVA (sünd 19.05.1960 Eesti Ida-Virumaa Jõhvi linn) – koduperenaine

1. ENSV Riikliku Julgeoleku Komitee Informatsiooni-analüüsi osakond – insener 1986–1990

14.03.2007. a teadaanne nr 332

IGOR PUUSALU (sünd 21.11.1961 Eesti Tallinn) – taksojuht – füüsilisest isikust ettevõtja

1. Eesti NSV Riikliku Julgeoleku Komitee 7. osakond – luuraja-autojuht 1984–1991

26.03.2007. a teadaanne nr 348

REIN KALLASTE (sünd 14.09.1956 Eesti Harjumaa) – ei tööta

1. NSV Liidu Riikliku Julgeoleku Komitee kool Alma-Atas – kuulaja 1979
2. Eesti NSV Riikliku Julgeoleku Komitee Harju rajooni osakond – operatiivvolinik 1979–1984
3. Eesti NSV Riikliku Julgeoleku Komitee 5. osakonna 3. jaoskond – vanemoperatiivvolinik 1984–12.1989

03.04.2007. a teadaanne nr 379

JELENA KARPUŠKINA (sünd 18.09.1964 Eesti Tallinn) – Blueberry OÜ raamatupidaja

1. ENSV Riikliku Julgeoleku Komitee Valitsusside – elektromehhaanik 01.12.1988–
02.09.1991  
2. NSVL presidendi juures asuv valitsusside komitee elektromehhaanik 02.09.1991–
31.12.1991  

20.03.2007. a teadaanne nr 400

TATJANA TUNGAL (sünd 17.10.1961 Ukraina Vorošilovgradi oblast) – Hanken OÜ – asjaajaja

1. Eesti NSV Riikliku Julgeoleku Komitee Sekretariaat – asjaajaja 08.1978–
12.1984  

03.04.2007. a teadaanne nr 458

IRINA KSENDZOVA (sünd 28.01.1956 Läti Riia linn) – Ehital Liising OÜ kinnistuekspert

1. ENSV Riikliku Julgeoleku Komitee Valitsusside – elektrotehnik 10.01.1980–
02.09.1991  
2. NSVL Presidendi juures asuv valitsusside komitee Elektrotehnik 02.09.1991–
31.l2.1991  

27.03.2007. a teadaanne nr 459

TATJANA MATJAŠINA (sünd 27.10.1932 Eesti Kiviõli) – SA Põhja-Eesti Regionaalhaigla liftöör

1. Eesti NSV Riikliku Julgeoleku Komitee Operatiiv-tehnilise osakonna (OTO) 2. jaoskond – tõlk 1951–1991

16.03.2007. a teadaanne nr 466

EVGENI KARLÕŠEV (sünd 17.08.1944 Tšetšeenia Groznõi linn) – Hastings OÜ majandusjuht

1. Eesti NSV Riikliku Julgeoleku Komitee Majandusosakond – garaaži autoremonditöökoja juhataja 11.1976–
10.1991  

04.04.2007. a teadaanne nr 473

LJUDMILA LEBEDEVA (sünd 09.11.1958 Eesti Tallinn) – Eesti Raudtee AS releemehhaanik

1. ENSV Riikliku Julgeoleku Komitee Valitsusside osakond – elektromehhaanik 1977–1991

28.03.2007. a teadaanne nr 492

RUDOLF POOL (sünd 22.09.1946 Venemaa Krasnojarski krai) – sõjaväepensionär

1. Eesti NSV Riikliku Julgeoleku Komitee operatiiv-tehniline osakond – laohoidja 12.1973–
09.1977  
2. NSV Liidu Riikliku Julgeoleku Komitee kool Leningradis – ohvitserkoosseisu täienduskursused, kuulaja 09.1977–
02.1978  
3. Eesti NSV Riikliku Julgeoleku Komitee Hiiumaa rajooni jaoskond – operatiivvolinik 02.1978–
05.1985  
4. NSV Liidu Riikliku Julgeoleku Komitee Kõrgem Punalipuline F. E. Dzeržinski nimeline NSV Liidu RJK Kool Moskvas – kaugõppe kursant 1979–1984
5. Eesti NSV Riikliku Julgeoleku Komitee 10. osakonna rehabiliteerimise grupp – operatiivvolinik, vanemoperatiivvolinik 05.1985–
10.1991  

18.04.2007. a teadaanne nr 494

PEETER NÄÄR (sünd 14.10.1945 Eesti Tartu) – SA EELK Tallinna Diakooniahaigla – med.vend

1. Eesti NSV Riikliku Julgeoleku Komitee 2. osakonna 7. jaoskond – operatiivvolinik 1969–1973

20.03.2007. a teadaanne nr 501

LEMBIT KUMM (sünd 07.01.1935 Eesti Jõgevamaa) – sõjaväepensionär

1. Eesti NSV Riikliku Julgeoleku Komitee 1. osakond – kattealune töökoht Välismaaga Sõpruse ja Kultuurisidemete Arendamise Eesti Ühingu vastutav sekretär 01.12.1967–
01.04.1968  
2. Eesti NSV Riikliku Julgeoleku Komitee 1. osakond – kattealune töökoht Väliseestlastega Kultuurisidemete Arendamise Komitee vastutav sekretär ja aseesimees 01.04.1968–
14.12.1978  
3. Eesti NSV Riikliku Julgeoleku Komitee 1. osakond – kattealune töökoht Eesti NSV välisministeeriumi esimene sekretär 15.12.1978–
23.04.1979  
4. Eesti NSV Riikliku Julgeoleku Komitee 1. osakond – kattealune töökoht Orgkomitee «Olümpia-80» Tallinna Valitsuse Pressikeskuse Direktsioon ajakirjanike vastuvõtu ja majutuse osakonna juhataja asetäitja ja osakonna juhataja 24.04.1979–
15.09.1980  
5. Eesti NSV Riikliku Julgeoleku Komitee 1. osakond – vanemoperatiivvolinik; operatiiv-tehniline osakond (OTO) – grupi vanem; uurimisosakond – rehabiliteerimisgrupi vanemoperatiivvolinik 18.11.1980–
01.03.1991  

25.04.2007. a teadaanne nr 508

ALEXEY PALKICHEV (sünd 21.11.1967 Venemaa Kostroma obl) – Offex Group OÜ – autojuht

1. ENSV Riikliku Julgeoleku Komitee Valitsusside osakond – elektromehhaanik 21.09.1988–
31.12.1991  

04.04.2007. a teadaanne nr 574

REGINA NEUMANN (sünd 15.10.1947 Eesti Tartumaa Kambja vald) – Tallinna Vangla – lao operaator

1. Eesti NSV Riikliku Julgeoleku Komitee Operatiiv-tehniline osakond (OTO) – tõlk 1974–1991

22.03.2007. a teadaanne nr 581

VLADIMIR NIKITIN (sünd 07.09.1954 Venemaa Gorki oblast) – OÜ Stasko mööbel – tisler

1. Eesti NSV Riikliku Julgeoleku Komitee 7. osakond – korrapidaja 1985–1989

28.03.2006. a teadaanne nr 598

HEINO PAEMURD (sünd 29.05.1936 Eesti Juuru vald) – sõjaväepensionär

1. NSV Liidu Riikliku Julgeoleku Komitee Kõrgem Punalipuline F. E. Dzeržinski nimeline NSV Liidu RJK Kool Moskvas – kuulaja 1965–1969
2. Eesti NSV Riikliku Julgeoleku Komitee 2. osakond – operatiivvolinik – vanemoperatiivvolinik; leitnant – major 1967–1983
3. Eesti NSV Riikliku Julgeoleku Komitee 6. osakond – vanemoperatiivvolinik; major 1983–1986

04.04.2007. a teadaanne nr 601

VLADIMIR PALEEV (sünd 28.04.1951 Venemaa Krasnojarski krai) – sõjaväepensionär

1. NSVL Riikliku Julgeoleku Komitee Minski kõrgemad kursused – kuulaja 1975–1976
2. NSVL Riikliku Julgeoleku Komitee Krasnojarski kraivalitsuse Bolšoi-Mardinski rajooni osakond – operatiivvolinik 1976–1979
3. ENSV Riikliku Julgeoleku Komitee Kohtla-Järve osakond – operatiivvolinik, vanemleitnant – kapten 1979–1985
4. ENSV Riikliku Julgeoleku Komitee 2. osakond – operatiivvolinik – osakonnaülema asetäitja, major – alampolkovnik 1985–1991

05.06.2007. a teadaanne nr 622

RIMMA SERTAKOVA (sünd 25.09.1951 Venemaa Leningrad) – MTÜ Ecomen – elektrotehnik

1. Eesti NSV Riikliku Julgeoleku Komitee Valitsusside osakonna sidejaam RJK Sillamäe jaoskonnas – elektromehaanik 18.08.1976–
02.09.1991  

19.04.2007. a teadaanne nr 633

VALENTINA ZHMYKHOVA (sünd 26.05.1945 Ukraina Krimmi oblast) – pensionär

1. Eesti NSV Riikliku Julgeoleku Komitee Tallinna linnaosakond – sekretär 09.1988–
10.1991  

24.04.2007. a teadaanne nr 649

ANATOLI TAMBELT (sünd 29.08.1961 Venemaa Baškiiri ANSV Alšejevski raj Säde küla) – MOSPIL Group OÜ direktor

1. ENSV Riikliku Julgeoleku Komitee Paide rajooni jaoskond – operatiivvolinik, nooremleitnant – kapten 1985–1991
2. NSVL Riikliku Julgeoleku Komitee Leningradi kool – kuulaja Sügis 1986–
kevad 1987  

24.04.2007. a teadaanne nr 668

VIKTOR TŠERNUŠITŠ (sünd 29.08.1961 Eesti Tallinn) – ELTEL Networks AS sidetehnik

1. ENSV Riikliku Julgeoleku Komitee Valitsusside – elektromehhaanik 03.05.1983–
02.09.1991  
2. NSVL presidendi juures asuv valitsusside komitee elektromehhaanik 02.09.1991–
31.12.1991  

19.03.2007. a teadaanne nr 669

PETR CHECHULINSKIY (sünd 07.01.1930 Venemaa Vologda oblast) – sõjaväepensionär

1. Eesti NSV Riikliku Julgeoleku Komitee Majandusosakond – autojuht 07.1955–
08.1959  
2. Eesti NSV Riikliku Julgeoleku Komitee 7. osakonna 1. jaoskond – luuraja, vanemluuraja, operatiivvolinik, vanemoperatiivvolinik 08.1959–
08.1988  
3. NSV Liidu Riikliku Julgeoleku Komitee Kool nr 401 Leningradis – kvalifikatsiooni tõstmise kursused, kuulaja 01.1965–
06.1965  
4. Eesti NSV Riikliku Julgeoleku Komitee 7. osakond – valvur 02.1989–
10.1989  
5. Eesti NSV Riikliku Julgeoleku Komitee 7. osakond – kütja 10.1989–
05.1990,  09.1990–
06.1991  

24.04.2007. a teadaanne nr 676

SVETLANA TYURINA (sünd 22.11.1935 Venemaa Tihhoretski linn) – vanaduspensionär

1. ENSV Riikliku Julgeoleku Komitee Valitsusside – tehnik-elektrik, tehnik-telefonist, elektromehhaanik 26.05.1955–
15.11. 1991  

14.03.2007. a teadaanne nr 803

ELENA FADEEVA (sünd 15.11.1956 Eesti Tallinn) – AS Elcoteq Tallinn montöör

1. Eesti NSV Riikliku Julgeoleku Komitee Majandusosakond – raamatukoguhoidja, vanemraamatukoguhoidja 11.1978–
12.1991  

05.06.2007. a teadaanne nr 804

IVAN FEDOROV (sünd 05.06.1936 Venemaa Pihkva oblast) – pensionär

1. NSV Liidu Riikliku Julgeoleku Komitee RJK kooli nr 401 kõrgemad kursused Kiievis – kuulaja 02.1971–
07.1971  
2. NSV Liidu Riikliku Julgeoleku Komitee RJK kooli kõrgemad kursused Taškendis – kuulaja 03.1977–
07.1977  
3. NSV Liidu Riikliku Julgeoleku Komitee RJK kooli kõrgemad kursused Taškendis – kuulaja 10.1983–
11.1983  
4. Eesti NSV Riikliku Julgeoleku Komitee Kohtla-Järve linna jaoskond – operatiivtöötaja, vanemoperatiivtöötaja 03.1970–
03.1986  
5. Jakuudi ANSV Riikliku Julgeoleku Komitee Niznõi-Kolõmski rajooni osakond – vanemoperatiivvolinik 03.1986–
11.1990  

22.03.2007. a teadaanne nr 868

NATALIA SLYUSAR (sünd 17.05.1961 Ukraina Luganski oblast) – AS Eesti Krediidipank – teller

1. Eesti NSV Riikliku Julgeoleku Komitee Rahandusosakond – inspektor, ökonomist 05.1982–
12.1991  

23.03.2006. a teadaanne nr 925

SERGEI VASJUKOV (sünd 21.09.1956 Eesti Viljandi linn) – SVI Puit OÜ tööline

1. NSVL Riikliku Julgeoleku Komitee Nižni Novgorodi kool – kursant 02.–09.1987
2. Eesti NSV Riikliku Julgeoleku Komitee 5. osakond – operatiivvolinik 09.1987–
kevad 1990

27.03.2007. a teadaanne nr 947

NIKOLAI PARŠEV (sünd 08.04.1929 Venemaa Tambovi oblast) – pensionär

1. Eesti NSV Riikliku Julgeoleku Komitee Majandusosakond – korrapidaja 13.10.1950–
26.07.1956  

23.04.2007. a teadaanne nr 965

MIHHAIL SALTÕKOV (sünd 08.11.1922 Eesti Tartumaa Raja vald) – sõjaväepensionär

1. ENSV Riikliku Julgeoleku Ministeerium Narva osakond – abioperatiivvolinik, leitnant 08.1949–1950
2. ENSV Riikliku Julgeoleku Ministeerium Võrumaa/Võru linna osakond – operatiivvolinik 1950–1952
3. ENSV Riikliku Julgeoleku Ministeerium Tartu oblasti valitsus – 2-N osakond, operatiivvolinik 1952–1953
4. ENSV Siseministeerium 4. osakond – operatiivvolinik 1953–1954
5. ENSV Riikliku Julgeoleku Komitee 2. osakond – vanemoperatiivvolinik 1954–u 1977/78
6. ENSV Riikliku Julgeoleku Komitee Tsiviilkaitse grupi ülem – major 1977/78–1983
7. ENSV Riikliku Julgeoleku Komitee 4. osakond – ülema asetäitja, polkovnik 1983
8. NSVL RJK F. Dzeržinski nim RJK Kõrgem kool – kuulaja 1966–70

Kaitsepolitseiameti peadirektor Aldis ALUS