Avaliku konkursi läbiviimise kord sageduslubade andmiseks maapealsetes süsteemides elektroonilise side teenuse osutamiseks sagedusalas 2500 – 2690 MHz
Vastu võetud 17.08.2010 nr 53
RT I 2010, 58, 398
jõustumine 22.08.2010
Muudetud järgmiste aktidega (näita)
Vastuvõtmine | Avaldamine | Jõustumine |
---|---|---|
28.09.2010 | RT I 2010, 71, 540 | 03.10.2010 |
Määrus kehtestatakse «Elektroonilise side seaduse» § 9 lõike 4 alusel.
§ 1. Üldsätted
(1) Määrusega kehtestatakse avaliku konkursi läbiviimise kord sageduslubade andmiseks sagedusalas 2500–2690 MHz (edaspidi konkurss).
(2) Konkursi korraldab ja sagedusload annab Tehnilise Järelevalve Amet (edaspidi konkursi korraldaja).
§ 2. Konkursi objektid
(1) Konkursi objektideks on:
1) kolm sagedusluba, millest igaüks annab sagedusloa omanikule õiguse 2×20 MHz ribalaiuse üleriigiliseks kasutamiseks raadiosagedusvahemikes 2500–2570 MHz / 2620–2690 MHz sagedustihendus dupleks (Frequency Division Duplex – FDD) maapealseks rakenduseks (edaspidi FDD sagedusluba);
2) üks FDD sagedusluba, mis annab sagedusloa omanikule õiguse 2×10 MHz ribalaiuse üleriigiliseks kasutamiseks raadiosagedusvahemikes 2500–2570 MHz / 2620–2690 MHz sagedustihendus dupleks (Frequency Division Duplex – FDD) maapealseks rakenduseks;
3) kaks sagedusluba, millest igaüks annab sagedusloa omanikule õiguse 20 MHz ribalaiuse üleriigiliseks kasutamiseks raadiosagedusvahemikus 2575–2615 MHz aegtihendus dupleks (Time Division Duplex – TDD) maapealseks rakenduseks (edaspidi TDD sagedusluba).
(2) Iga käesoleva paragrahvi lõikes 1 nimetatud FDD ja TDD sagedusluba on eraldiseisev konkursi objekt. Konkursi objektide sagedusvahemikud ja nende tehnilised tingimused on toodud käesoleva määruse lisas 1.
(3) Pakkumise esitanud isik (edaspidi pakkuja) on kohustatud tasuma iga konkursi objekti eest, mille osas ta pakkumise esitab, tagatisraha järgmiselt:
1) käesoleva paragrahvi lõike 1 punktis 1 toodud konkursi objekti eest viis miljonit krooni;
2) käesoleva paragrahvi lõike 1 punktis 2 toodud konkursi objekti eest kolm miljonit krooni;
3) käesoleva paragrahvi lõike 1 punktis 3 toodud konkursi objekti eest neli miljonit krooni.
§ 3. Konkursi väljakuulutamine
(1) Konkursi korraldaja teavitab avalikust konkursist vähemalt ühes üleriigilise levikuga päevalehes ja avaldab konkursi väljakuulutamise teate ametlikus väljaandes „Ametlikud Teadaanded“.
(2) Konkursi väljakuulutamise teade peab sisaldama vähemalt järgmisi andmeid:
1) konkursi korraldaja nimi ja aadress ning kontaktisiku kontaktandmed;
2) konkursi objektid ja nende kirjeldus;
3) konkursi objektide eest tasutav tagatisraha suurus ja selle tasumise kord, sealhulgas arveldusarve number, kuhu kantakse tagatisraha ja riigilõiv;
4) pakkuja kvalifitseerimise tingimused;
5) pakkumise vormistamise keel või keeled;
6) pakkumise esitamise viis, koht, tähtpäev ja kellaaeg;
7) pakkumise avamise koht, kuupäev ja kellaaeg;
8) märge konkursi korraldaja kontaktisikult konkurssi puudutava lisateabe saamise õiguse kohta.
§ 4. Konkursi tingimuste kohta selgituste andmine
(1) Konkursil osaleval isikul on õigus saada korraldajalt konkursi tingimuste kohta selgitusi. Küsimused esitatakse pakkumise vormistamise keeles kirjalikult konkursi korraldaja kontaktisikule.
(2) Konkursi korraldaja on kohustatud andma selgitusi konkursi tingimuste kohta viie tööpäeva jooksul, kuid mitte hiljem kui pakkumiste esitamise tähtpäevaks, alates vastava taotluse registreerimisest.
§ 5. Pakkujale ja pakkumisele esitatavad nõuded
(1) Pakkuja peab:
1) olema registreeritud Euroopa Majanduspiirkonna liikmesriigi äriregistris või muus Euroopa vastavas registris;
2) olema maksevõimeline, tema vara ei või olla sekvestreeritud, ta ei või olla pankrotis või tema suhtes ei või olla algatatud likvideerimis- ega pankrotimenetlust.
(2) Pakkumine peab sisaldama vähemalt järgmisi dokumente ja andmeid:
1) andmed pakkuja kohta (pakkuja nimi, Euroopa Majanduspiirkonna liikmesriigi äriregistri või muu vastava registri kood või tunnus, asukoht ja kontaktandmed);
2) konkursil osalemise avaldus äriühingu blanketil, millele on alla kirjutanud juhatuse liige või tema volitatud esindaja ning mis sisaldab kinnitust, et pakkuja on teadlik käesoleva määruse lisades 1 ja 2 toodud tingimustest, milledele lisanduvad avaliku konkursi võitja poolt endale võetud kohustused ja õigusaktidest tulenevatest kohustustest;
3) soovitud konkursi objekt;
4) sagedusloa taotlus;
5) nõusolek konkursi korraldajale järelepärimise tegemiseks Maksu- ja Tolliametile või muule konkursi korraldaja nimetatud vastavale õiguspädevale institutsioonile;
6) volitatud esindaja volitusi tõendav volikiri, kui pakkumise on allkirjastanud pakkuja volitatud esindaja;
7) sidevõrgu loomise finantseerimise kava ja eeldatav maksumus;
8) taustandmed pakkuja kohta (lühike ettevõtte tegevuse kirjeldus ning senised suuremad projektid ja kogemused);
9) kinnitust, et pakkumisele eelneva majandusaasta elektroonilise side teenuse käive oli vähemalt sada miljonit krooni;
10) pakutavat elektroonilise side võrgu lahendust kirjeldavat dokumenti, mis esitatakse originaaleksemplarina ja ühe koopiana.
(3) Käesoleva paragrahvi lõike 2 punktis 10 nimetatud dokument peab sisaldama vähemalt järgmisi andmeid:
1) kinnitust, et lõppkasutajale tagatakse allalaadimise andmeedastuskiirus vähemalt 2 Mbps;
2) sideteenuse kirjeldust, lahenduse eskiisprojekti, seadmete tehnilisi parameetreid ja võimalike tootjate andmeid;
3) elektroonilise side võrgu väljaehitamise kava kuue kalendriaasta lõikes, mis peab muuhulgas sisaldama paigaldatavate elektroonilise side võrgu välitingimustesse paigaldatud baasjaamade arvu aastate lõikes ja lõppkasutajale osutatava elektroonilise side teenuse andmeedastuskiirust, kui see ületab käesoleva lõike punktis 1 nõutava. Käesoleva määruse mõistes ei loeta baasjaamade hulka baasjaamu, mis on mõeldud levitingimuste parandamiseks piiratud territooriumil (picocell või microcell). Igale kalendriaastale kavandatavatest baasjaamadest peab vähemalt 10% asuma väljaspool asulaid, kus elab üle 10 000 elaniku.
§ 6. Pakkumiste esitamine ja esitamise tähtaeg
(1) Pakkumine esitatakse konkursi korraldajale kirjalikult, kinnises pakendis ja konkursi väljakuulutamise teates märgitud tähtpäevaks ja kellaajaks.
(2) Pakkumiste esitamise tähtaeg ei või olla lühem kui 60 kalendripäeva alates konkursi väljakuulutamisest.
(3) Konkursi pakkumise pakendil märgitakse:
1) pakkuja nimi, Euroopa Majanduspiirkonna liikmesriigi äriregistri või muu vastava registri kood või tunnus, asukoht ja kontaktandmed;
2) «FDD2×20» – käesoleva määruse § 2 lõike 1 punktis 1 sätestatud konkursi objekti pakkumise korral;
3) «FDD2×10» – käesoleva määruse § 2 lõike 1 punktis 2 sätestatud konkursi objekti pakkumise korral;
4) «TDD» – käesoleva määruse § 2 lõike 1 punktis 3 sätestatud konkursi objekti pakkumise korral.
(4) Käesoleva määruse § 2 lõike 1 punktides 1 ja 2 sätestatud konkursi objektidele võib iga pakkuja esitada pakkumise ainult ühele konkursi objektile.
(5) Käesoleva määruse § 2 lõike 1 punktis 3 sätestatud konkursi objektidele võib iga pakkuja esitada pakkumise kuni kahele konkursi objektile.
(6) Pakkumine esitatakse eesti või inglise keeles. Ingliskeelsed dokumendid esitatakse koos pakkuja poolt kinnitatud eestikeelse tõlkega. Ingliskeelse dokumendi ja tõlke vastuolu korral lähtutakse ingliskeelsest dokumendist.
(7) Pakkumine edastatakse konkursi korraldajale isiklikult või saadetakse posti teel. Konkursi väljakuulutamise teates määratud tähtpäeval ja kellaajal postitatud pakkumine loetakse tähtaegselt esitatuks.
(8) Pakkuja võib enne pakkumise esitamise tähtaega oma pakkumist muuta, selle tagasi võtta või esitada uue pakkumise.
(9) Pakkumist, mis edastatakse korraldajale isiklikult pärast konkursi väljakuulutamise teates määratud tähtpäeva ja kellaaega, vastu ei võeta. Pakkumist, mis on postitatud pärast konkursi väljakuulutamise teates määratud tähtpäeva, ei avata ja see tagastatakse pakkujale.
§ 7. Pakkumise avamine ja läbivaatamine
(1) Konkursi korraldaja avab tähtpäevaks laekunud pakkumised konkursi väljakuulutamise teates määratud kohas ja ajal.
(2) Pakkumiste avamise juures võivad viibida pakkujad või nende volitatud esindajad, kes esitavad isikut tõendava dokumendi ja vajadusel volikirja. Ühte pakkujat võib esindada kuni kaks esindajat.
(3) Pakkumiste avamisel tehakse teatavaks pakkujate nimed, postiaadressid, Euroopa Majanduspiirkonna liikmesriigi äriregistri või muu vastava registri koodid või tunnused ning kontrollitakse nõutud dokumentide olemasolu. Pakkumiste avamise kohta koostatakse protokoll, kuhu kantakse pakkujate nimed, postiaadressid ja äriregistri või isikukoodid, pakkumiste avamise juures viibivate isikute nimed ning avaldused ja märkused, mis on tehtud pakkumiste avamisel.
(4) Pakkumiste avamise protokolli ärakiri saadetakse pakkujatele kolme tööpäeva jooksul arvates pakkumiste avamisest.
§ 8. Pakkuja kvalifitseerimine
(1) Konkursi korraldaja kontrollib pakkuja kvalifitseerimisel pakkuja vastavust pakkumisele esitatud nõuetele.
(2) Pakkujat ei kvalifitseerita, kui ta:
1) ei vasta käesoleva määruse § 5 lõikes 1 sätestatud nõuetele;
2) ei ole esitanud kõiki konkursi väljakuulutamise teates kvalifikatsiooni hindamiseks nõutud andmeid või dokumente või
3) ei ole tähtaegselt tasunud tagatisraha.
(3) Konkursi korraldajal on õigus pakkuja konkursilt igal ajal kõrvaldada, kui selgub, et pakkuja on esitanud ebaõigeid andmeid või dokumente või rikkus käesoleva määruse §-s 6 sätestatud pakkumise esitamisele kehtestatud nõudeid.
(4) Konkursi korraldaja otsus pakkuja kvalifitseerimise, kvalifitseerimata jätmise või konkursilt kõrvaldamise kohta edastatakse kõigile pakkujatele üheaegselt kolme tööpäeva jooksul vastava otsuse tegemisest arvates.
§ 9. Pakkumise täpsustamine
Pakkumises sisalduvate andmete täpsustamiseks võib konkursi korraldaja nõuda pakkujalt täiendavate andmete ja dokumentide esitamist, määrates tähtaja nende esitamiseks.
§ 10. Pakkumise vastavaks tunnistamine ja tagasilükkamine
(1) Konkursi korraldaja kontrollib kõikide kvalifitseerunud pakkujate pakkumiste vastavust pakkumisele esitatud nõuetele.
(2) Konkursi korraldaja lükkab pakkumise tagasi, kui:
1) pakkumine ei sisalda käesoleva määruse § 5 lõikes 2 nimetatud dokumente ja andmeid,
2) pakkumine ei vasta pakkumisele esitatud nõuetele või
3) pakkumises on esitatud ebaõigeid andmeid.
(3) Konkursi korraldaja otsus pakkumise vastavaks tunnistamise või tagasilükkamise kohta edastatakse kvalifitseerunud pakkujatele kolme tööpäeva jooksul vastava otsuse tegemisest arvates.
§ 11. Pakkumiste võrdlemine ja hindamine
Konkursi korraldaja võrdleb ja hindab kõiki vastavaks tunnistatud pakkumisi käesoleva määruse lisas 2 toodud metoodika alusel, lähtudes käesoleva määruse § 5 lõike 3 punktides 1 ja 3 sätestatud nõuetest.
§ 12. Konkursi võitja ja teabe avaldamine
(1) Konkursi korraldaja otsusega tunnistatakse hindamise tulemusel tekkinud pingerea alusel konkursi võitjaks käesoleva määruse § 2 lõike 1 punktide 1 ja 2 objektide osas kuni neli pakkujat ja § 2 lõike 1 punkti 3 objektide osas kuni kaks pakkujat, kelle pakkumised on käesolevas määruses sätestatud kriteeriumitest lähtuvalt parimad (edaspidi edukas pakkumine).
(2) Teate konkursi võitja ja pakkumiste edukaks tunnistamise kohta edastab konkursi korraldaja kõigile pakkujatele kolme tööpäeva jooksul vastava otsuse tegemisest arvates.
(3) Teate tasumisele kuuluva riigilõivu suuruse kohta edastab konkursi korraldaja konkursi võitjale kolme tööpäeva jooksul konkursi võitja ja pakkumise edukaks tunnistamise kohta otsuse tegemisest arvates.
(4) Pärast sagedusloa andmist konkursi objekti võitnud pakkujale avalikustab konkursi korraldaja pakkumised esitanud isikute ning konkursi võitnud pakkuja ärinimed ja aadressid 10 tööpäeva jooksul vastava otsuse tegemisest samades väljaannetes, kus avaldati konkursi väljakuulutamise teade.
§ 13. Riigilõivu tasumine
(1) Konkursi võitja on kohustatud tasuma sagedusloa andmise eest ettenähtud riigilõivu riigilõivuseaduse lisa 3 punktis 3.2 ja § 1762 lõike 5 punktis 4 sätestatud määras viie tööpäeva jooksul pärast sellekohase teatise ja konkursi võitjaks tunnistamise otsuse koopia kättesaamist.
(2) Kui käesoleva paragrahvi lõikes 1 sätestatud summa ei ole laekunud käesoleva määruse § 3 lõike 2 punktis 3 nimetatudarveldusarvele viie tööpäeva jooksul, tunnistab konkursi korraldaja konkursi võitjaks tunnistamise otsuse kehtetuks ning tunnistab kahe tööpäeva jooksul uueks võitjaks pakkuja, kes kvalifitseerus paremuselt järgmiseks.
§ 14. Sagedusloa andmine
(1) Käesoleva määruse lisas 1 nimetatud sagedusvahemikud väljastatakse vastavalt käesoleva määruse § 11 alusel moodustunud pingereale, kusjuures parimale pakkujale väljastatakse kõige madalam sagedusvahemik.
(2) Konkursi korraldaja annab käesoleva määruse §-s 2 nimetatud sagedusloa konkursi võitjale kolme tööpäeva jooksul pärast käesoleva määruse §-s 13 sätestatud riigilõivu laekumist.
(3) Kõik konkursil osalemisel ja selle võitmisel võetud kohustused ja tingimused kantakse sagedusloale sagedusloa tingimustena.
§ 15. Konkursi lõppemine
(1) Konkurss iga konkursi objekti kohta lõpeb, kui:
1) konkursi võitjale antakse käesoleva määruse §-s 2 nimetatud sagedusluba;
2) käesoleva määruse § 13 lõikes 1 sätestatud tähtajaks ei ole laekunud täies ulatuses sagedusloa andmise eest ettenähtud riigilõiv ning ei ole võimalik kohaldada § 13 lõikes 2 sätestatut;
3) tähtajaks ei esitatud ühtegi pakkumist;
4) ükski pakkuja ei kvalifitseerunud;
5) ükski esitatud pakkumine ei vastanud sellele esitatud nõuetele.
(2) Konkursi lõppemise kohta käesoleva paragrahvi lõike 1 punktides 2–5 sätestatud alustel koostatakse protokoll, mille koopia edastatakse pakkumise esitanud isikutele hiljemalt otsuse tegemisele järgneval tööpäeval.
(3) Konkursi võitjaks tunnistatud pakkuja tasutud tagatisraha loetakse elektroonilise side seaduse § 9 lõikes 23 sätestatud ühekordseks loatasuks.
(4) Pakkujale, kes ei osutunud konkursi võitjaks, tagastatakse tasutud tagatisraha 10 tööpäeva jooksul alates konkursi lõppemisest.
§ 16. Kaebuste esitamine
Konkursi käigus tehtud konkursi korraldaja otsuse (konkursilt kõrvaldamise otsus, pakkuja kvalifitseerimise otsus, pakkuja kvalifitseerimata jätmise otsus, pakkumise vastavaks tunnistamise otsus, pakkumise tagasilükkamise otsus või konkursi võitjaks tunnistamise otsus) peale võib esitada kaebuse «Halduskohtumenetluse seadustikus» sätestatud korras.
§ 17. Rakendussäte
Käesoleva määruse § 5 lõike 3 punkti 3 viimases lauses sätestatud nõuet kohaldatakse alates 2013. aasta 1. jaanuarist.
____________
[1] Euroopa Komisjoni otsus, 13. juuni 2008, nr 2008/477/EÜ sagedusala 2500–2690 MHz ühtlustamise kohta maapealsete süsteemide jaoks, millega on võimalik ühenduses pakkuda elektroonilisi side teenuseid (ELT L 163, 24.6.2008, lk 37–41.)