Teksti suurus:

Riiklike autasude andmine

Väljaandja:Vabariigi President
Akti liik:otsus
Teksti liik:algtekst
Avaldamismärge:RTL 2002, 24, 345

Riiklike autasude andmine

Vastu võetud 04.02.2002 nr 97

Seoses iseseisvuspäevaga tänab Eesti Vabariik teadlasi, kultuuritegelasi, riigiametnikke, loodushoidjaid, eestluse ja järjepidevuse hoidjaid, vabadusvõitlejaid ja paljude eluvaldkondade esindajaid, kes oma tegevusega on kindlustanud Eesti omariiklust. Eesti Vabariik tänab meie toetajaid maailmas.

Eesti Vabariigi eriline tänu kuulub neile Eesti Vabariigi Ülemnõukogu liikmetele, kes augustis 1991. a hääletasid Eesti taasiseseisvumise poolt, toonastele valitsuse liikmetele ja kohalike omavalitsuste taastajatele.

Seoses iseseisvuspäevaga ning riigile ja rahvale osutatud teenete tunnustamiseks annan Eesti Vabariigi kodanikele ja välismaalastele järgmised Eesti riiklikud autasud:

Maarjamaa Risti I klass

Władisław Bartoszewski Poola Vabariigi endine välisminister, Eesti toetaja liitumisel NATOga
Robert C. Byrd Ameerika Ühendriikide senaator, Vene vägede Eestist väljaviimise ja Eesti NATOga liitumise toetaja
Richard J. Durbin Ameerika Ühendriikide senaator, NATO laienemise toetaja
Bronisław Geremek Poola Vabariigi endine välisminister, Eesti NATOga liitumise toetaja
Anatolis Gorbunovs Läti Vabariigi Ülemnõukogu endine esimees
Jesse Helms Ameerika Ühendriikide senaator, Vene vägede Eestist väljaviimise ja Eesti NATOga liitumise toetaja
Max Jakobson diplomaat, Inimsusevastaste Kuritegude Uurimise Rahvusvahelise Komisjoni esimees, Soome
Vytautas Landsbergis Leedu Vabariigi Ülemnõukogu endine esimees
Richard G. Lugar Ameerika Ühendriikide senaator, Vene vägede Eestist väljaviimise ja Eesti NATOga liitumise toetaja
John Sidney III McCain Ameerika Ühendriikide senaator, Eesti NATOga liitumise toetaja
Gordon H. Smith Ameerika Ühendriikide senaator, NATO laienemise toetaja

Maarjamaa Risti II klass

Nicholas Lane Inimsusevastaste Kuritegude Uurimise Rahvusvahelise Komisjoni liige, Ameerika Ühendriigid
Peter Reddaway Inimsusevastaste Kuritegude Uurimise Rahvusvahelise Komisjoni liige, Ameerika Ühendriigid
Arseni Roginski Inimsusevastaste Kuritegude Uurimise Rahvusvahelise Komisjoni liige, Venemaa
Lord Russell-Johnston Euroopa Nõukogu Parlamentaarse Assamblee endine esimees, Suurbritannia

Maarjamaa Risti III klass

François Curchod Maailma Intellektuaalomandi Organisatsiooni peadirektori asetäitja, Šveits
Sten Heckscher politsei peadirektor, Rootsi

Maarjamaa Risti IV klass

Theodoor Willebrord Aris ettevõtja, Eesti aupeakonsul, Holland
Eduardas Astramskas eesti kultuuri vahendaja, Leedu
Boris Björn Bagger eesti kultuuri vahendaja, Saksamaa
Rolf Karrento Pidä Saaristo Siistinä ry peasekretär, Soome
Paavo Keisalo massirepressioonide uurija, Soome
Jānis Lovniks Eesti-Läti piirikomisjoni Läti delegatsiooni juht
Mieczyslaw Maciejak Eesti-Poola Ühingu esimees
Ekkehard Pabsch majandusteadlane, emeriitprofessor, Saksamaa
Olof Salmén Ahvenamaa maapäeva liige, Soome
Anja Salokannel Eesti kirjanduse vahendaja, Soome
Joseph Shekel majandusteadlane, Eesti aukonsul Iisraelis
Saulius Sondeckis Eesti heliloomingu tutvustaja maailmas, Leedu
Jutta Armelle Zilliacus literaat, poliitik, Soome

Maarjamaa Risti V klass

Volker von Buxhoeven Eesti välisesinduse toetaja ja kultuurivahendaja, Belgia
Armen Kharazian Armeenia-Eesti Ühingu asutaja, Armeenia
Christopher John Koch eesti kultuuri vahendaja Austraalias
Kārlis Krūse Eesti-Läti piirikomisjoni liige, Läti
Kari Kalevi Laurla Eesti-Soome heraldikakoostöö arendaja, Soome
Visvaldis Mežgailis Eesti-Läti piirikomisjoni liige, Läti
Gyula Paczolay eesti kultuuri vahendaja, Ungari
Rauno Ruuhijärvi   ökoloog, emeriitprofessor
Arnulf von Ulmann Tallinna Toomkiriku restaureerimistööde toetaja, Saksamaa
Maia Väkram eesti kultuuri vahendaja, Soome

Riigivapi III klass

Vaino Väljas ühiskonnategelane, EV Ülemnõukogus taasiseseisvumise poolt hääletaja

Riigivapi IV klass

Gennadi Golubkov Eesti valitsuse liige taasiseseisvumise ajal
Andres Ellamaa Eesti valitsuse liige taasiseseisvumise ajal
Jaak Jõerüüt kirjanik ja diplomaat, EV Ülemnõukogus taasiseseisvumise poolt hääletaja
Villu Jürjo EV Ülemnõukogus taasiseseisvumise poolt hääletaja
Tõnis Kaasik Eesti valitsuse liige taasiseseisvumise ajal
Lembit Kaljuvee kohalike omavalitsuste taastamise korraldaja, Lääne-Viru endine maavanem
Heino Kostabi EV Ülemnõukogus taasiseseisvumise poolt hääletaja
Arvo Kuddo Eesti valitsuse liige taasiseseisvumise ajal
Edgar-Voldemar Kõrver Eesti Vabariigi diplomaat Suurbritannias 1938–1940
Olev Laanjärv Eesti valitsuse liige taasiseseisvumise ajal
Ants Laos Eesti valitsuse liige taasiseseisvumise ajal
Jaak Leimann Eesti valitsuse liige taasiseseisvumise ajal
Margus Leivo kohalike omavalitsuste taastamise korraldaja, Põlva endine maavanem
Vello Lind Eesti valitsuse liige taasiseseisvumise ajal
Andres Lipstok kohalike omavalitsuste taastamise korraldaja, Lääne endine maavanem
Erich Roland Lipstok Eesti Vabariigi diplomaat Leedus 1936–1940
Rein Loik Eesti valitsuse liige taasiseseisvumise ajal
Rein Miller Eesti valitsuse liige taasiseseisvumise ajal
Tarmo Mänd kohalike omavalitsuste taastamise korraldaja, Hiiu endine maavanem
Robert Närska kohalike omavalitsuste taastamise korraldaja, Tartu endine maavanem
Heldur Peterson EV Ülemnõukogus taasiseseisvumise poolt hääletaja
Enn Põldroos EV Ülemnõukogus taasiseseisvumise poolt hääletaja
Villu Reiljan Riigikogu liige, loodushoidja
Andrus Ristkok EV Ülemnõukogus taasiseseisvumise poolt hääletaja
Aleksander Sikkal Eesti valitsuse liige taasiseseisvumise ajal
Tamara Skolimowska välisteenistuse ametnik Eesti Soome ja Saksamaa saatkondades 1931–1940
Toomas Sõmera Eesti valitsuse liige taasiseseisvumise ajal
Lehte Sööt (Hainsalu) EV Ülemnõukogus taasiseseisvumise poolt hääletaja
Rein Tamme EV Ülemnõukogus taasiseseisvumise poolt hääletaja
Ants Tammleht kohalike omavalitsuste taastamise korraldaja, Saare endine maavanem
Raivo Vare Eesti valitsuse liige taasiseseisvumise ajal
Ants Veetõusme EV Ülemnõukogus taasiseseisvumise poolt hääletaja
Toomas Vilosius kohalike omavalitsuste taastamise korraldaja, Lääne Maavolikogu esimees
Harry Õunapuu Eesti valitsuse liige taasiseseisvumise ajal

Riigivapi V klass

Ülle Aaskivi EV Ülemnõukogus taasiseseisvumise poolt hääletaja
Mati Ahven EV Ülemnõukogus taasiseseisvumise poolt hääletaja
Andres Ammas EV Ülemnõukogus taasiseseisvumise poolt hääletaja
Uno Anton EV Ülemnõukogus taasiseseisvumise poolt hääletaja
Lembit Arro EV Ülemnõukogus taasiseseisvumise poolt hääletaja
Hillar Eller EV Ülemnõukogus taasiseseisvumise poolt hääletaja
Kaljo Ellik EV Ülemnõukogus taasiseseisvumise poolt hääletaja
Arvo Junti EV Ülemnõukogus taasiseseisvumise poolt hääletaja
Ants Järvesaar EV Ülemnõukogus taasiseseisvumise poolt hääletaja
Hillar Kalda EV Ülemnõukogus taasiseseisvumise poolt hääletaja
Teet Kallas EV Ülemnõukogus taasiseseisvumise poolt hääletaja
Peet Kask EV Ülemnõukogus taasiseseisvumise poolt hääletaja
Johannes Kass EV Ülemnõukogus taasiseseisvumise poolt hääletaja
Kalju Koha EV Ülemnõukogus taasiseseisvumise poolt hääletaja
Valeri Kois EV Ülemnõukogus taasiseseisvumise poolt hääletaja
Mai Kolossova EV Ülemnõukogus taasiseseisvumise poolt hääletaja
Jüri Kork EV Ülemnõukogus taasiseseisvumise poolt hääletaja
Toomas Kork EV Ülemnõukogus taasiseseisvumise poolt hääletaja
Ahti Kõo EV Ülemnõukogus taasiseseisvumise poolt hääletaja
Jüri Liim EV Ülemnõukogus taasiseseisvumise poolt hääletaja
Jaan Lippmaa EV Ülemnõukogus taasiseseisvumise poolt hääletaja
Alar Maarend EV Ülemnõukogus taasiseseisvumise poolt hääletaja
Tiit Made EV Ülemnõukogus taasiseseisvumise poolt hääletaja
Mart Madissoon EV Ülemnõukogus taasiseseisvumise poolt hääletaja
Tõnis Mets EV Ülemnõukogus taasiseseisvumise poolt hääletaja
Aavo Mölder EV Ülemnõukogus taasiseseisvumise poolt hääletaja
Eldur Parder EV Ülemnõukogus taasiseseisvumise poolt hääletaja
Andrei Prii EV Ülemnõukogus taasiseseisvumise poolt hääletaja
Priidu Priks EV Ülemnõukogus taasiseseisvumise poolt hääletaja
Jüri Põld EV Ülemnõukogus taasiseseisvumise poolt hääletaja
Koit Raud EV Ülemnõukogus taasiseseisvumise poolt hääletaja
Jüri Reinson EV Ülemnõukogus taasiseseisvumise poolt hääletaja
Tõnu Saarman EV Ülemnõukogus taasiseseisvumise poolt hääletaja
Hanno Schotter EV Ülemnõukogus taasiseseisvumise poolt hääletaja
Aldo Tamm EV Ülemnõukogus taasiseseisvumise poolt hääletaja
Enn Tupp EV Ülemnõukogus taasiseseisvumise poolt hääletaja
Ain Tähiste EV Ülemnõukogus taasiseseisvumise poolt hääletaja
Uno Ugandi EV Ülemnõukogus taasiseseisvumise poolt hääletaja
Helgi Viirelaid EV Ülemnõukogus taasiseseisvumise poolt hääletaja

Valgetähe II klass

Hindrek Peeter Meri endine riigikontrolör

Valgetähe III klass

Helene Kuma kunstiajaloolane, keraamik, EKA emeriitprofessor
Jaan Rääts helilooja, EMA professor
Peeter Saari füüsik, TÜ professor, akadeemik
Boris Tamm küberneetik, TTÜ endine rektor, akadeemik
Raimund-Johannes Ubar arvutiteadlane, TTÜ professor, akadeemik

Valgetähe IV klass

Ilma Adamson koreograaf, tantsupedagoog
Arvo-Jürgen Alas tõlkija, suursaadik
Jaak Allik teatrijuht, publitsist
Jüri Allikalt kohalike omavalitsuste taastamise korraldaja
Priit Aruvald eestluse hoidja Kanadas
Vladimir Beekman kirjanik, tõlkija
Enn Eesmaa ajakirjanik
Andres Ehin luuletaja, tõlkija
Anne Erm muusikatutvustaja ja ajakirjanik
Eenok Haamer kirikuõpetaja, Tartu Teoloogia Akadeemia rektor
Toomas Hiio massirepressioonide uurija
Jüri Ilvest riigikohtunik
Ea Jansen ajaloolane
Dimitri Kaljo geoloog, akadeemik
Aivar Kaldjärv kohalike omavalitsuste taastamise korraldaja
Mart Kalm kunstiajaloolane
Taivo Kastepõld looduskaitsja
Maria Klenskaja näitleja
Margus Kolga riigiametnik
Elle Kull näitleja
Tuve Kärner tuletõrjeajaloo uurija
Agu Kööp riigiametnik
Mati Laur ajaloolane
Ants Liiver riigiametnik
Heino Luik looduskaitsja
Sulev Lääne kohalike omavalitsuste taastamise korraldaja
Juhan Maiste kunstiajaloolane
Teo-Endel Maiste laulja, EMA õppejõud
Helle Martinson keemik, teaduse edendaja
Viktor Meister agronoom, loodushoidja
Toomas Mendelson kohalike omavalitsuste taastamise korraldaja
Toomas Merilo eestluse hoidja Kanadas
Ene Mihkelson kirjanik
Karl Muru kirjandusteadlane, TÜ emeriitprofessor
Sulev Mäeltsemees kohalike omavalitsuste taastamise korraldaja
Arvo Ots tehnikateadlane, akadeemik
Peeter Palu ettevõtja
Viktor Palm keemik, akadeemik
Toomas Peek muinsuskaitse toetaja
Johannes Piiper füsioloog, Teaduste Akadeemia välisliige
Mart Port arhitekt, EKA professor
Jaan Pöör omavalitsustegelane, Riigikogu liige
Rein Randveer muinsuskaitsja
Hele-Kai Remmel riigikohtunik
Endel Risthein elektrotehnikateadlane, TTÜ emeriitprofessor
Kalju Roosvee põllumajandusajaloo uurija
Linda Rummo näitleja
Ants Sööt koorijuht, EMA emeriitprofessor
Hagi Šein ajakirjanik, õppejõud
Bohdan Zaluha esmaspäevamiitingute korraldaja Stockholmis
Rein Talvik riigiametnik
Aksel Tamm kirjanduskriitik
Tiit Tammsaar Riigikogu liige, Kaitseliidu tegevuse korraldaja
Endel Eduard Taniloo kujur, õppejõud
Kuno Thomasson ökoloog, loodushoidja, Rootsi
Mai Treial omavalitsustegelane, Riigikogu liige
Tarmo-Jaan Tõeleid Eesti Posti arendaja
Ivar Karl Ugi keemik, TA välisliige
Aime Unt teatrikunstnik, EKA emeriitprofessor
Aili Vint maalikunstnik, graafik, EKA õppejõud
Arvo Volmer dirigent

Valgetähe V klass

Alar Ainumäe agronoom, loodushoidja
Sirje Aitsen kohtunik
Jaan Anvelt riigiametnik
Olgred Aule eestluse hoidja Saksamaal
Maimu Berg kirjanik, kriitik
August Eelmäe kirjandusloolane
Toomas Ehrpais metsaülem
Margi Ein omavalitsustegelane
Aili Eistrat eestluse hoidja Suurbritannias
Karin Hallas-Murula arhitektuuriloolane
Konrad Aleksander Heilmann Eesti-Saksa suhete arendaja
Veera Hirsik rahvakunsti edendaja
Lehte Jõemaa kodukaunistaja
Helmer Jõgi õpetaja, hariduselu edendaja
Rein Karemäe ajakirjanik
Mare Kask muinsuskaitsja
Katrin Kumpan rahvakunsti edendaja
Rein Kuusmik ettevõtja
Karl Laantee ajakirjanik
Lia Laats näitleja
Asta Lepik eestluse hoidja Rootsis
Madis Linnamägi hariduselu edendaja
Anna Linnupuu rahvakunsti edendaja
Jüri Liventaal jurist, riigiametnik
Tiina Lokk filmikunsti tutvustaja
Eha Lättemäe kirjanik
Endel Mallene kirjandusteadlane, tõlkija
Villu Mikita hariduselu edendaja, Tartu Lennukolledži rektor
Aleksander Milits ajakirjanik, tõlkija
Heino Mägi õpetaja, hariduselu edendaja
Maire Männik eestluse hoidja Prantsusmaal
Maie Nirk jurist, riigiametnik
Tiit Noorkõiv riigiametnik
Ahto Nurk koorijuht
Mati Nurs ettevõtja
Enn Nõu kirjanik
Mare Oja ajaloolane
Kalle Onno eestluse hoidja Rootsis
Stella Pahapill eestluse hoidja Kanadas
Arvo Paiste õpetaja, hariduselu edendaja
David Papp ajaloouurija, Eesti õigeusu järjepidevuse hoidja
Juhan Pihlap majandusteadlane
Helge Porila riigiametnik
Aleksander Prikk õpetaja
Terje Põder riigiametnik
Neeme Rand õpetaja, kutsehariduse edendaja
Valve Raudnask ajakirjanik
Ilme Ree õpetaja, hariduselu edendaja
Milvi Rehkli jurist, riigiametnik
Rein Ruutsoo poliitikateadlane, TÜ professor
Tiiu Saarist ajaloolane
Hulda Sauks jurist, riigiametnik
Erki Silvet jurist, riigiametnik
Peeter Sookruus ajakirjanik, riigiametnik
Mati Strauss muinsuskaitsja
Veiko Tali ökonomist, riigiametnik
Tanel Tammet küberneetik
Ivar Tedrema omavalitsustegelane
Jaan Tepandi majandusteadlane
Tõnu Tepandi näitleja, õppejõud
Eduard Toman näitleja, lavastaja
Jüri Täht ajakirjanik
Mart Ummelas ajakirjanik
Jüri Uppin muinsuskaitse toetaja
Enn Urmann riigiametnik
Sulev Valner ajakirjanik

Valgetähe medal

Aili Aarelaid-Tart kultuuriloolane, TPÜ õppejõud
Vello-Taivo Denks looduskaitsja
Alma Ilison õpetaja, ajaloouurija
Kulla Jentson bibliograaf
Guido Kapp riigiametnik
Karl Kello ajakirjanik, kultuuripärandi kaitsja
Anti Kidron psühholoog, õppejõud
Ingrid Kuusk muinsuskaitsja
Mati Köhler J. Köleri muuseumi rajaja
Raimond Lunev ettevõtja
Juhan Maidlo ajakirjanik
Hans Makus õpetaja, hariduselu edendaja
Ene Mäsak etnograaf, ajaloolane
Kaja Noodla bibliograaf
Heino Paendi maaparandaja, loodushoidja
Toivo Pedak Eesti Piimandusmuuseumi rajaja
Ilme Pipar õpetaja
Helgi Pukk õpetaja
Jaan Remmel looduskaitsja
Lianne Saage-Vahur õpetaja
Elle Tarik bibliograaf
Toivo Teng talupidaja, kohaliku elu edendaja
Mart Timmi talupidaja, kohaliku elu edendaja
Jaanus Torrim organist, helilooja
Linda Tõnnov õpetaja
Martin Tõrra talupidaja, loodushoidja
Maido Urbas looduskaitsja
Olev Vallimäe õpetaja, loodushoidja
Helvi Vilippus õpetaja

Eesti Punase Risti II klass

Raido Paasma Pärnu Haigla anestesioloog
Einar Soone piiskop, kirikuelu edendaja

Eesti Punase Risti III klass

Natan Elštein gastroenteroloog, emeriitprofessor
Wolfgang Konertz südamekirurg, Saksamaa
Ago Kõrgvee Tartu Ülikooli Kliinikumi anestesioloogia ja intensiivravi kliiniku direktor, kiirabiteenuse arendaja Eestis
Külvar Mand Pärnu Haigla teenistuse juhataja
Tiiu Sinikas Pärnu Haigla vanemõde
Mihkel Zilmer meditsiinibiokeemik, TÜ professor
Andrus Veerpalu suusataja, maailmameister

Eesti Punase Risti IV klass

Viljar Ansko arst, massirepressioonide uurija
Viktor Brin Viljandi Maahaigla neuroloog, arstide koolitaja
Jaakko Matti Heikkilä Eesti sõjapõgenike abistaja, Soome
Ada Hurt vereandja
Boris Joffe erusportlane, treener
Nadežda Jürgenson vereandja
Heino Krevald erusportlane, treener
Sirje Leetmaa riigiametnik
Peeter Mardna radioloog, tervishoiu edendaja
Rita Niinemäe vereandja
Kristi-Maija Paananen humanitaarabi vahendaja, Soome
Endel Palmiste massirepressioonide uurija
Uno Piirsalu kirurg
Toomas Jeremias Põld kirikuõpetaja, humanitaarabi vahendaja, Saksamaa
Kalev Raave kirikuõpetaja, kultuurielu edendaja
Ants Reinart vereandja
Olev Rosar päästeteenistuja
Hans Sissas massirepressioonide uurija
Nikolai Suursööt Eesti õigeusu järjepidevuse hoidja
Hilme Tamman vereandja
Andres Taul kirikuõpetaja, eestluse hoidja Kanadas
Karl Täht vereandja
Maret-Mai Višnjova erusportlane, treener
Ulrike de Vries humanitaarabi vahendaja, Saksamaa

Eesti Punase Risti V klass

Vladimir Ahermaa vereandja
Aleksandr Gagarin piirivalve helikopteri kapten, päästeoperatsioonide läbiviija, nooremleitnant
Mirjam Kaber massirepressioonide uurija
August Kondoja massirepressioonide uurija
Enn Kurvits Tõrva tervisekeskuse günekoloog
Leida Laan vereandja
Udo Lamp massirepressioonide uurija
Heino Lätt massirepressioonide uurija
Toivo Mäelt vereandja
Andres Müürsepp Järvamaa haigla arst, tervishoiu edendaja
Artur Niinemägi Põlva haigla terapeut-endokrinoloog
Õilme Nurk massirepressioonide uurija
Tiia Nurmis massirepressioonide uurija
Liia Peterson arst, loodushoidja
Lev Rattšek vereandja
Endel Ritsu massirepressioonide uurija, vabadusvõitleja, õpilane
Mare Saks massirepressioonide uurija
Ants Salum massirepressioonide uurija
Voldemar Savva vereandja
Helene von Schilling humanitaarabi vahendaja, Saksamaa
Arnold Sula massirepressioonide uurija, vabadusvõitleja, õpilane
Uno Säästla massirepressioonide uurija
Kalle Tammsaar vereandja
Aare Uind Tšernobõli AEJ avarii tagajärgede likvideerija ja kannatanute eestseisja
Jaanus Vessart päästeametnik
Juta Vessik massirepressioonide uurija

Eesti Punase Risti medal

Ida Gertz Geislingeni eestlaste mälestusmärgi hooldaja, Saksamaa
Heiki Jundas politsei nooreminspektor, elupäästja
Karl Karlson kirikuõpetaja
Jaan Nuga elupäästja, kirikuõpetaja
Rudolf Tamm spordielu edendaja

Kotkaristi I klass

Johan Edvin Birger Gustav Hägglund Soome kaitseväe ülem 1994–2001, Eesti-Soome kaitsealase koostöö korraldaja, kindral

Kotkaristi II klass

Hannu Ahonen Soome piirivalve ülem, kindralleitnant

Kotkaristi III klass

Steen Harboe Hartov Taani kaitseatašee Eestis 1997–2001, kolonelleitnant
Henry Albert Kievenaar Ameerika Ühendriikide kindralmajor, Eesti NATOga liitumise ettevalmistaja
Nils Stefan Kristiansson Rootsi kaitseatašee Eestis 1997–2001, kolonel

Kotkaristi IV klass

Eerik Heine sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Georg Iltal sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Kalju-Johannes Jakobsoo sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Lembit A. Jõemägi sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Eduard Kuuskor sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Igor Liiv päästeametnik, major
Helmut-Aleksander Mikk sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Lars Myraune Norra brigaadikindral, Eesti kaitsejõudude arendaja ja Eesti NATOga liitumise ettevalmistaja
Evald Paeveer sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Marks Pertens sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Harri Põlluvee sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Valdek Raiend sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Humbert Rondik sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Oskar Roosi sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
John Alexander Suprin Ameerika Ühendriikide ja Eesti kaitsekoostöö edendaja, kolonelleitnant

Kotkaristi V klass

Kaljo Alaküla sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Dmitri Antonov kaitsepolitsei vanemassistent
Heino Argus sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Lembit Hinno sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Peeter Hoppe Kaitsejõudude Peastaabi osakonnaülem, major
Eldor Jaanisoo sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Harry Kadaja sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Uno Kangur piiriametnik
Valeri Kiviselg Ida-Viru Piirivalvepiirkonna osakonnaülem, kapten
Kajari Klettenberg Maaväe Staabi osakonnaülem, major
Jaan Kulli sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Jaan Kuningas sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Aleksander Liiv sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Raivo Lumiste Kuperjanovi ÜJP ülem, major
Heino Mauer Piirivalveameti osakonnaülem, major
Harald Mäepalu sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Vadim Palm sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Harri Pool sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Jan Pulk kaitsepolitsei vanemassistent
Ülo Rannamäe sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Edgar Reimann sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Mart Savioja Piirivalveameti osakonnaülem, major
Aleksander Žegulov Keskkriminaalpolitsei Ida Regionaalkeskuse komissar
Heino Tammemäe sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Ülo Tõrs Kaitseliidu Peastaabi osakonnaülem, kapten
Sven Ugaste Kaitsepolitsei politseidirektor
Ervin Variksoo sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Kalju Välimäe sõjaliste teenetega vabadusvõitleja

Kotkaristi kuldrist

Rein Horn Piirivalvekooli allohvitser, vanemveebel
Vaino Kallas sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Udo-Erich Kemm sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Aado Mets Kaitseliidu Peastaabi instruktor-allohvitser, vanemveebel
Andres Olema lennubaasi eskadrilliülem, nooremleitnant
Jüri Pärl vabadusvõitleja, õpilane
Līdija Roze vabadusvõitleja
Tiit Toobal vabadusvõitleja, õpilane

Kotkaristi hõberist

Knut Hanga Tallinna Üksikpäästekompanii demineerimisgrupi vanem, vanemveebel
Aimar Kuldvere Viru Üksik-Jalaväepataljoni väljaõppeallohvitser, vanemveebel
Jaan Kurg vabadusvõitleja, õpilane
Argo Näkk Narva-Jõesuu Piirivalve Õppekeskuse kompaniiülem, leitnant

Kotkaristi raudrist

Vahur Hanko Üksik-Sidepataljoni sidekooli veebel

Alus: Eesti Vabariigi põhiseaduse § 78 p 15, teenetemärkide seaduse § 9.


Arnold RÜÜTEL