Teksti suurus:

Kaitseliidu malevate märkide kirjeldused

Väljaandja:Kaitseminister
Akti liik:määrus
Teksti liik:terviktekst
Redaktsiooni jõustumise kp:01.06.2002
Redaktsiooni kehtivuse lõpp:31.12.2013
Avaldamismärge:

Kaitseliidu malevate märkide kirjeldused

Vastu võetud 19.07.2000 nr 7
RTL 2000, 93, 1432

Muudetud järgmiste aktidega (näita)

VastuvõtmineAvaldamineJõustumine
15.08.2000/10 RTL 2000, 93, 143328.08.2000

Määrus kehtestatakse «Kaitseliidu seaduse» (RT I 1999, 18, 300) paragrahvi 7 lõike 2 alusel.
[RTL 2000, 93, 1433 - jõust. 28.08.2000]

§ 1.  Valgamaa Maleva märgi kirjeldus

  Märgil on rohelisel emailil Valga linna vapi – käsi mõõgaga kujutis (näidis lisatud). Märk on kujult ümmargune, keskkohast veidi kumer, läbimõõt 18 mm ja paksus 1 mm. Märgi äär on 2,5 mm laiuselt kaetud sinise emailiga, mis on kanditud 0,5 mm laiuse kuldse kandiga. Märk valmistatakse vasest.

§ 2.  Lääne Maleva märgi kirjeldus

  Märgil on valgel emailil Haapsalu linna vapi kujutis (näidis lisatud). Märk on kujult ümmargune, keskkohast veidi kumer, läbimõõt 17 mm ja paksus 1 mm. Märgi äär on 2 mm laiuselt kaetud sinise emailiga, mis on kanditud 0,5 mm laiuse kuldse kandiga. Märk valmistatakse vasest.

§ 3.  Tartu Maleva märgi kirjeldus

  Märgil on valgel emailil Tartu linna vapi kujutis (näidis lisatud). Märk on kujult ümmargune, keskkohast veidi kumer, läbimõõt 17 mm ja paksus 1 mm. Märgi äär on 2 mm laiuselt kaetud punase emailiga, mis on kanditud 0,5 mm laiuse hõbedase kandiga. Märk valmistatakse hõbedasest metallist.

§ 4.  Tallinna Maleva märgi kirjeldus

  Märgil on valgel emailil kuldne kilp kõrgusega 8 mm ja laiusega 7 mm, millel on sinise emailiga kolm lõvi (näidis lisatud). Märk on kujult ümmargune, keskkohast veidi kumer, läbimõõt 17 mm ja paksus 1 mm. Märgi äär on 2 mm laiuselt kaetud sinise emailiga, mis on kanditud 0,5 mm laiuse kuldse kandiga. Märk valmistatakse vasest.

§ 5.  Pärnumaa Maleva märgi kirjeldus

  Märgil on valgel emailil Pärnumaa Maleva vapi kujutis (näidis lisatud). Märk on kujult ümmargune, keskkohast veidi kumer, läbimõõt 17 mm ja paksus 1 mm. Märgi äär on 2 mm laiuselt kaetud musta emailiga, mis on kanditud 0,5 mm laiuse kuldse kandiga. Märk valmistatakse vasest.

§ 6.  Järva Maleva märgi kirjeldus

  Märgil on kuldsel põhjal Paide linna vapitorn ja selle all kolm siniseks emailitud lainet. Torni mõlemal küljel on punaseks emailitud tähed – JM (näidis lisatud). Märk on kujult ümmargune, keskkohast veidi kumer, läbimõõt 19 mm ja paksus 1 mm. Märgi äär on 1 mm laiuselt kaetud valge emailiga, mis on kanditud 0, 5 mm laiuse kuldse kandiga. Kandist seespool on 1 mm laiune mustaks emailitud vöö. Märk valmistatakse vasest.

§ 7.  Harju Maleva märgi kirjeldus

  Märgil on valgel emailil Harjumaa vapi kujutis kõrgusega 8 mm ja laiusega 7 mm, millel on valge rist (näidis lisatud). Märk on kujult ümmargune, keskkohast veidi kumer, läbimõõt 17 mm ja paksus 1 mm. Märgi äär on 2 mm laiuselt kaetud sinise emailiga, mis on kanditud 0,5 mm laiuse kuldse kandiga. Märk valmistatakse vasest.

§ 8.  Viru Maleva märgi kirjeldus

  Märgil on valgel emailil vapikilp, millel on kujutatud maja rannal, mida kaitsevad kaks ristatud mõõka (näidis lisatud). Märk on kujult ümmargune, keskkohast veidi kumer, läbimõõt 17 mm ja paksus 1 mm. Märgi äär on 2 mm laiuselt kaetud sinise emailiga, mis on kanditud 0,5 mm laiuse kuldse kandiga. Kandist seespool on 1 mm laiune musta emailiga kaetud vöö. Märk valmistatakse vasest.

§ 9.  Saaremaa Maleva märgi kirjeldus

  Märgil on valgel emailil maleva vapi kujutis – kuldne lõvi kilbiga, mille keskel on kuldne täht – S (näidis lisatud). Märk on kujult ümmargune, keskkohast veidi kumer, läbimõõt 17 mm ja paksus 1 mm. Märgi äär on 2 mm laiuselt kaetud sinise emailiga, mis on kanditud 0,5 mm laiuse kuldse kandiga. Märk valmistatakse vasest.

§ 10.  Sakala Maleva märgi kirjeldus

  Märgil on mustal emailil hõbedane kotkas ja Viljandi linna vapi kujutis (näidis lisatud). Märk on kujult ümmargune, keskkohast veidi kumer, läbimõõt 17 mm ja paksus 1 mm. Märgi äär on 2 mm laiuselt kaetud sinise emailiga, mis on kanditud 0,5 mm laiuse hõbedase kandiga. Kandist sissepoole jääb 1 mm laiune valgeks emailitud vöö. Märk valmistatakse hõbedasest metallist.

§ 11.  Võrumaa Maleva märgi kirjeldus

  Märgil on valgel emailil kuldne kilp kõrgusega 19 mm ja laiusega 8 mm, millel rohelise emailiga kaetud kuusk. Valget välja ümbritseb kullatud pärg. Märk on kujult ümmargune, keskkohast veidi kumer, läbimõõt 15 mm ja paksus 1 mm. Märgi äär on 1 mm laiuselt kaetud sinise emailiga, mis on kanditud 0,5 mm kuldse kandiga. Märk valmistatakse vasest.


Määruse värvitrükis lisaga saab tutvuda Kaitseministeeriumis ja Kaitseliidu Peastaabis.

https://www.riigiteataja.ee/otsingu_soovitused.json