Teksti suurus:

Riiklike autasude andmine

Väljaandja:Vabariigi President
Akti liik:otsus
Teksti liik:algtekst
Jõustumise kp:02.02.2011
Avaldamismärge:RT III, 07.02.2011, 1

Riiklike autasude andmine

Vastu võetud 02.02.2011 nr 820

Eesti Vabariigi 93. aastapäeva eel tänab ja tunnustab meie riik teenetemärkidega inimesi, kes oma tegevusega on aidanud edendada, hoida ja kindlustada Eesti iseseisvust.

Sellega väljendab Eesti riik oma tänu inimestele, kelle töö ja pühendumus erinevates eluvaldkondades on muutnud meie maad hoolivamaks ja paremaks, targemaks ja tugevamaks.

Seoses iseseisvuspäevaga ja Eesti riigile osutatud teenete tunnustamiseks annan riiklikud autasud järgmiselt:

Riigivapi III klass

Jürgen Ligi

 – 

Eesti euroalaga liitumisele kaasaaitaja, rahandusminister

Ivari Padar

 – 

Eesti euroalaga liitumisele kaasaaitaja, rahandusminister aastatel 2007-2009

 

Riigivapi IV klass

Heli Susi

 – 

vabadusvõitleja, pedagoog

 

Riigivapi V klass

Olev-Kõu Pärn

 – 

vabadusvõitleja

Heiti Tõnisson

 – 

vabadusvõitleja

 

Valgetähe III klass

Rein Minka

 – 

panganduse edendaja

Nikolai Novosjolov

 – 

vehkleja, maailmameister

Enn Pant

 – 

ettevõtja

Leo Rohlin

 – 

keraamik, Eesti Kunstiakadeemia emeriitprofessor

Peep Sürje

 – 

tehnikateadlane, Tallinna Tehnikaülikooli professor

Uno Uiga

 – 

koorilaulu edendaja, dirigent

Tea Varrak

 – 

Eesti euroalaga liitumisele kaasaaitaja

Margarita Voites

 – 

ooperilaulja

 

Valgetähe IV klass

Irina Belobrovtseva

 – 

kirjandusteadlane, Tallinna Ülikooli professor

Kristjan Haller

 – 

füüsik, Tartu Ülikooli teadusprorektor

Indrek Hirv

 – 

luuletaja

Jüri Järs

 – 

raamatukogunduse arendaja

Ülle Kaljuste

 – 

näitleja

Guido Kangur

 – 

näitleja

Vladimir-Georg Karassev-Orgusaar

 – 

publitsist, filmilooja

Avo Keerend

 – 

graafik

Birute Klaas

 – 

keeleteadlane, Tartu Ülikooli professor

Helgi Klein

 – 

koolijuht, puuetega laste abistaja

Agu Leivits

 – 

loodushoidja

Kadri Maasik

 – 

Eesti euroalaga liitumisele kaasaaitaja, riigiametnik

Mare Mikof

 – 

skulptor

Mart Orav

 – 

kultuuriuurija, toimetaja

Meelis Pai

 – 

kultuurielu edendaja

Jaak Panksepp

 – 

neuroteadlane, Washingtoni Ülikooli professor

Rolf Kristian Relander

 – 

ettevõtja

Viive-Riina Ruus

 – 

pedagoogikateadlane, Tallinna Ülikooli emeriitprofessor

Joel Sang

 – 

luuletaja, kirjanduskriitik

Peeter Seestrand

 – 

Eesti ja Euroopa Liidu suhete edendaja, riigiametnik

Jelena Skulskaja

 – 

kirjanik ja ajakirjanik

Anne Sulling

 – 

Eesti euroalaga liitumisele kaasaaitaja, riigiametnik

Leila Säälik

 – 

näitleja

Aivar Tommingas

 – 

näitleja

Peeter Torop

 – 

kirjandusteadlane ja semiootik, Tartu Ülikooli professor

Maruta Varrak

 – 

kultuuripärandi talletaja

 

Valgetähe V klass

Slawomira Borowska-Peterson

 – 

Eesti-Poola kultuurisuhete edendaja

Igor Ellisson

 – 

kohaliku elu edendaja

Olaf Esna

 – 

kohaliku elu edendaja Pärnumaal

Viiu Fjodorova

 – 

eestluse hoidja Venemaal

Erik Gamzejev

 – 

ajakirjanik

Lia Kaljuste

 – 

laste- ja noortetöö korraldaja

Vladislav Koržets

 – 

kirjanik ja ajakirjanik, loodushoiu populariseerija

Ilmar Kõverik

 – 

kultuurielu edendaja Valgamaal

Virve-Elfriide Köster

 – 

rahvalaulik

Olev Lõndso

 – 

vastupanuvõitleja, arst

Tiit Mesila

 – 

loodushariduse edendaja

Juri Mihhaljov

 – 

lavastaja, kultuurielu edendaja

Immo Mihkelson

 – 

muusikaajakirjanik

Mati Nurm

 – 

põllumajanduse edendaja

Erik Peterson

 – 

riigiametnik

Kajar Pruul

 – 

kirjandusteadlane ja tõlkija

Martin Reim

 – 

jalgpallur, treener

Malle Reimann

 – 

õpetaja, hariduselu edendaja

Arvo Tinni

 – 

eestluse hoidja Austraalias

Ivi Tivik

 – 

muusikapedagoog

Heldur Vaabel

 – 

muusikapedagoog, dirigent

Aarne Vaik

 – 

külaelu edendaja ja ajaloo talletaja

Viktor Viktorov

 – 

korvpallur, Tallinna Tehnikaülikooli õppejõud

 

Eesti Punase Risti III klass

Tiit Meren

 – 

kirurg

Anu Raisma

 – 

tervishoiuekspert

Risto Juhana Rintala

 – 

kirurg, Eesti lastekirurgide koolitaja, Soome

 

Eesti Punase Risti IV klass

Jarno Habicht

 – 

tervishoiu edendaja

Viiu Orgmets

 – 

laste hoolekande edendaja

 

Eesti Punase Risti V klass

Eevi Friedrichs

 – 

vabadusvõitleja

Laine Rande

 – 

vereandja

Anu Vainola

 – 

vereandja

 

Kotkaristi I klass

Egon Ramms

 – 

Eesti-NATO koostöö arendaja, Saksamaa

 

Kotkaristi III klass

Witold Marian Kudryk

 – 

Eesti-NATO koostöö arendaja, kolonel, Poola

 

Kotkaristi IV klass

Alo Kirsimäe

 – 

politseiametnik

Adam Pawel Rzeczkowski

 – 

Eesti-NATO koostöö arendaja, kaptenmajor, Poola

 

Kotkaristi V klass

Martin Arpo

 – 

kaitsepolitseiametnik

Aivo Pinte

 – 

piirivalveametnik

Marlen Piskunov

 – 

kaitsepolitseiametnik

Kalmer Viska

 – 

politseiametnik

 

Kotkaristi kuldrist mõõkadega

Andri Harkmann

 – 

kaitseväelane, staabiveebel

Üllar Käggo

 – 

kaitseväelane, veebel

Karol Treial

 – 

kaitseväelane, veebel

 

Kotkaristi kuldrist

Gunnar Metsma

 – 

vabadusvõitleja

Leopold Viirpalu

 – 

vabadusvõitleja

 

Maarjamaa Risti II klass

Joaquín Almunia Amann

 – 

Eesti euroalaga liitumisele kaasaaitaja, Hispaania

Olli Ilmari Rehn

 – 

Eesti euroalaga liitumisele kaasaaitaja, Soome

Aivis Ronis

 – 

Eesti-Läti suhete edendaja

 

Maarjamaa Risti III klass

Mehmet Mehdi Eker

 – 

Eesti-Türgi suhete edendaja, Türgi põllumajandus- ja maaelu minister

Michael Turner Evanoff

 – 

Eesti-NATO suhete edendaja, Ameerika Ühendriigid

André Glucksmann

 – 

filosoof, Prantsusmaa

Markku Matti Laukkanen

 – 

Eesti-Soome suhete edendaja, Soome parlamendi liige

Viktoras Petkus

 – 

Balti riikide iseseisvuse eest seisja, Leedu

Robert Keith Rae

 – 

Euroopa kommunismi- ja natsismi-ohvrite mälestuspäeva algataja, Kanada

 

Maarjamaa Risti IV klass

Riho Grünthal

 – 

Eesti-Soome teadussuhete edendaja, Helsingi Ülikooli professor

Hartmut Lübbert

 – 

õigusteadlane, Eesti juristide ja germanistide õpingute toetaja, Saksamaa

Vadim Makšejev

 – 

kirjanik, massirepressioonide ohvrite mälestuse talletaja, Venemaa

Jean Pascal Damien Marie Ollivry

 – 

Eesti-Prantsuse suhete edendaja, tõlkija, Prantsusmaa

Timo Pesonen

 – 

Eesti euroalaga liitumisele kaasaaitaja, Soome

Gerassimos Thomas

 – 

Eesti euroalaga liitumisele kaasaaitaja, Kreeka

 

Maarjamaa Risti V klass

Risto Juvonen

 – 

Eesti rahvusvahelistele kultuurisidemetele kaasaaitaja, Soome

 

Alus: Eesti Vabariigi põhiseaduse § 78 p 15,
         teenetemärkide seaduse §-d 10 ja 11.

 

Toomas Hendrik Ilves