Keskkond ja heakordHeakord

Transport ja liiklusLiikluskorraldus, teed ja tänavad

Teksti suurus:

Lääne-Nigula valla kaevetööde eeskiri

Väljaandja:Lääne-Nigula Vallavolikogu
Akti liik:määrus
Teksti liik:algtekst-terviktekst
Redaktsiooni jõustumise kp:06.04.2014
Redaktsiooni kehtivuse lõpp:13.04.2018
Avaldamismärge:RT IV, 03.04.2014, 2

Lääne-Nigula valla kaevetööde eeskiri

Vastu võetud 25.03.2014 nr 19

Määrus kehtestatakse kohaliku omavalitsuse korralduse seaduse § 6 lõike 3 punkti 1 ja § 22 lõike 1 punkti 361 alusel.

1. peatükk ÜLDSÄTTED 

§ 1.   Määruse eesmärk

  (1) Lääne-Nigula valla kaevetööde eeskiri (edaspidi eeskiri) määrab kindlaks kaevetööde üldise korra Lääne-Nigula valla avalikult kasutataval teel, haljasalal või muul avalikul maa alal (edaspidi avalik maa-ala) ja on kohustuslik kõikidele kaevetöid korraldavatele isikutele.

  (2) Eramaal toimuvad kaevetööd tööde tegija omal vastutusel.

  (3) Avalikul teel kaevetööde tegemisel tuleb käesolevat eeskirja rakendada kooskõlas teeseaduses ja selle rakendusaktides sätestatuga.

§ 2.   Mõisted

  Eeskirjas kasutatakse mõisteid alljärgnevas tähenduses:
  1) kaevetöö on süvendite või tagasitäidetavate süvendite kaevamine või pinnase koorimine sügavamale kui 30 cm maapinnast;
  2) kaevetööde tegija (edaspidi kaevaja) on füüsiline või juriidiline isik, kes on vormistanud enda nimele kaevetööloa või kes on asunud tegema avariikaevetööd tehnovõrgu avarii likvideerimiseks võrguvaldaja poolt kinnitatud avariikaevetöö akti alusel;
  3) kaeveala- on maa-ala, kus paikneb kaevik ja kaevikuga vahetult piirnev maa-ala, kus hoitakse kaevetööks materjale, sõidukeid, masinaid, mehhanisme ja seadmeid.
  4) vastutav isik on kaevaja poolt kirjalikult määratud isik, kes vastutab kaevetöö eest. Vastutavaks isikuks võib olla Eesti Vabariigi kodanik või kehtivat töö- ja elamisluba omav isik. Kui vastutavat isikut ei ole määratud, loetakse vastutavaks isikuks kaevaja tegevjuht või juhatuse esimees. Kui kaevaja on füüsiline isik, võib ta ise olla ka vastutavaks isikuks;
  5) kaeveluba on Lääne-Nigula Vallavalitsuse (edaspidi: vallavalitsus) poolt väljastatud kirjalik luba, mille alusel korraldatakse kaevetöid ning millega määratakse kaevetöö tingimused ja tähtajad;
  6) avariikaevetöö on kaevetöö, mis on vajalik tehnovõrgu avarii likvideerimiseks juhul kui kaevetööde alustamisega viivitamine seab ohtu vastava teenuse osutamise tarbijatele või ohustab liiklejaid, ehitisi, keskkonda või elanikke.
  7) omavoliline kaevetöö on maapinnast arvestatuna enam kui 30 cm sügavuste süvendite kaevamine avalikul maa-alal ilma Vallavalitsuse väljastatud kaeveloata või avariiakti vormistamata.

§ 3.   Kaevetööde planeerimine

  (1) Kaevetöid planeeritakse koordineeritult teede ja haljasalade remondi ja ehitusega nii, et kaevetööd eelneksid teede või haljasalade remondi- ja ehitustöödele. Kaevetöö planeeritakse läbi viia võimalikult lühikese ajaperioodi jooksul.

  (2) Üldjuhul ei planeerita kaevetöid nii, et kaevetööde järgne teekatte või haljastuse taastamine ei ole võimalik enne talveperioodi algust.

  (3) Vallavalitsusel on õigusteha kaevajale ettekirjutusi kaevetöö aja kohta sh keelduda kaeveloa väljastamisest kui talveperioodi tõttu ei ole võimalik kohene kaevetöö järgne teekatte või haljastuse taastamine.

2. peatükk KAEVELUBA 

§ 4.   Kaeveloa taotlemine

  Kaeveloa saamiseks esitab taotleja või kaevetöö eest vastutav isik Vallavalitsusele hiljemalt 5 (viis) tööpäeva enne kaevetöö algust:
  1) vormikohase kaeveloa taotluse;
  2) liikluskorralduse ajutise skeemi ja vajadusel ühistranspordiliinide sh koolitranspordi ümbersõitude skeemi;
  3) tööde ajagraafiku;
  4) garantiikirja, millega kinnitatakse kaevetööks vajalike materjalide, tööjõu, mehhanismide ja rahaliste vahendite olemasolu;
  5) garantiikirja teekatte ja haljastuse taastamise kohta kui lõplike taastamistööde kohene läbiviimine ei ole kaevetööde lõpetamisel aastaajast tulenevalt võimalik.

§ 5.   Kaeveloa taotluse menetlemine

  (1) Vallavalitsus:
  1) registreerib kaeveloa taotluse;
  2) kontrollib taotluse vastavust paragrahvis 4 sätestatud nõuetele ning puuduste esinemise korral annab täiendava mõistliku tähtaja puuduste kõrvaldamiseks;
  3) kontrollib taotluses esitatud ja taotlusele lisatud dokumentides sisalduvate andmete õigsust ning nõuab vajadusel taotlejalt täiendavaid dokumente (nt andmed haljastuse taastamise kohta vms) ja selgitusi.

  (2) Kaeveluba väljastatakse või kaeveloa taotluse rahuldamata jätmisest teavitatakse 5 (viie) tööpäeva jooksul kaeveloa taotluse lahendamiseks viimase vajaliku ja nõuetekohase dokumendi registreerimisest.

  (3) Vallavalitsuse nimel menetleb kaevelubade taotlusi või teavitab taotlejat taotluse rahuldamata jätmisest ning teeb järelevalvet käesolevas eeskirja täitmise üle keskkonna- ja kommunaalnõunik.

§ 6.   Kaeveloa väljastamine

  (1) Vallavalitsuse poolt määratud ametnik vormistab kaeveloa kahes eksemplaris, millest üks eksemplar väljastatakse taotlejale ja teine jääb vallavalitsusele. Kaeveloa võib väljastada elektroonselt digitaalselt allkirjastatult.

  (2) Kaeveluba väljastatakse tasuta.

  (3) Info väljastatud kaevelubade kohta ning kavandatavad liikluskorralduse muudatused avalikustatakse valla veebilehel.

  (4) Vallavalitsuse ja kaeveloa saaja poolt koostatakse enne kaevetöö alustamist kahepoolne akt teekatte, äärekivide, muldkeha, teekraavide, truupide, teemaa ja rajatiste seisukorra kohta. Vajadusel lisatakse aktile olukorra selgitamiseks foto(d).

§ 7.   Kaeveloa täiendavad tingimused

  Kaevetöö läbiviimiseks võib Vallavalitsus esitada täiendavaid tingimusi, sealhulgas:
  1) muuta kogu kaevetöö tegemise aega tulenevalt samasse kohta planeeritud teistest kaeve- või heakorratöödest või aastaajast;
  2) nõuda kaevetööde tegemist mitmes vahetuses või kindlatel kellaaegadel;
  3) kehtestada eraldi nõudeid liikluskorralduse või haljastuse kaevetöö aegse hoolduse või kaitse kohta.

§ 8.   Kaeveloa taotlemisel esitatud tingimuste muutmine

  (1) Kaevetöö läbiviimise korda ja tähtaegu võib muuta üksnes Vallavalitsuse nõusolekul.

  (2) Kaeveloa taotlemisel esitatud tingimuste muutmisel võib Vallavalitsus esitada täiendavaid tingimusi ja nõuda täiendavaid kooskõlastusi käesolevas eeskirjas ettenähtud alustel.

§ 9.   Kaevetöö tähtaja pikendamine

  (1) Kaevetöö tähtaja pikendamiseks esitatakse kaevaja poolt Vallavalitsusele põhjendatud kirjalik taotlus.

  (2) Koos taotlusega esitab kaevaja uue kaevetöö tegemise ajagraafiku, mis on kinnitatud kaevaja allkirjaga.

§ 10.   Kaeveloa taotluse rahuldamata jätmine

  (1) Kaeveloa taotlus jäetakse rahuldamata, kui:
  1) kaeveloa avaldusele ei ole lisatud eeskirjas nõutud dokumente või kooskõlastusi;
  2) kaevaja või kaevaja vastutav isik on avalduse esitamisele eelneva 3 ( kolme ) aasta jooksul kaks või enam korda rikkunud Eeskirja.

  (2) Kui kaevetööga kaasneb teekatte lammutamine 5 ( viie ) aasta jooksul pärast uue teekatte ehitamist või kapitaalremonti, kaevetööd üldreeglina ei lubata. Sellisel juhul kaalutakse projekteerija poolt ühte järgmistest võimalustest:
  1) töö tegemine kinnisel viisil;
  2) tehnovõrgu asukoha muutmine;
  3) tehnovarustuse saamine muust allikast.

  (3) Erandina võib Vallavalitsus lubada uue teekatte lammutamist, kui kaevetöö teostamise vajadus on piisavalt põhjendatud. Kuni 5 aastat vanade asfaltkatete pikisuunalisel üleskaevamisel tuleb asfaltkate taastada kogu sõidutee laiuselt ja kõnnitee pikisuunalisel kaevamisel tuleb paigaldada uus asfaltkate kogu kõnnitee laiuselt.

3. peatükk NÕUDED KAEVETÖÖ LÄBIVIIMISEL 

§ 11.   Kaeveala tähistus

  (1) Sõiduteel, kõnniteel või avalikult kasutataval haljasalal kaevetööde eeskirja kohaseid töid teostades lähtutakse tööde koha märgistamisel ja liikluse korraldamisel majandus- ja kommunikatsiooniministri poolt kehtestatud liikluskorralduse nõuetest teetöödel.

  (2) Hoiatuslinti ja helkuritega hoiatusnööri ei või kasutada kaeviku piiramiseks, välja arvatud alla 50 cm sügavusega kaeviku pikisuunalisel piiramisel tööde tegemise ajal.

§ 12.   Heakord

  (1) Kaevaja poolt tagatakse kaeveala ja sellega piirnevate alade heakord vastavalt Lääne-Nigula valla heakorra eeskirjale sh muru ja rohu niitmine piirkonnas, kus see kaevetööde tõttu on takistatud. Samuti tagatakse ohutu juurdepääs jalakäijatele ja läbisõit kruntidele kohtades, kus see enne kaevetööde alustamist oli olemas.

  (2) Talvel tehakse sõidu- ja kõnniteedel seisunditasemele vastavat nõuetekohast libedusetõrjet. Kaevealaga külgnevad sõidu- ja kõnniteed hoitakse kaevaja poolt vabad lumest ja jääst ning liiklejatele ohutus seisukorras. Kõnniteede libedusetõrjel on lubatud kasutada üksnes graniitsõelmeid. Sõidutee libedusetõrjel tuleb vastavalt ilmastikust kasutada tee karestamist või soolaliiva.

§ 13.   Materjali käitlemine

  (1) Kaevetrassi täitmiseks ja teekatte taastamiseks vajalik materjal ladustatakse selliselt, et see ei sega liiklejaid ja ümbritsetakse vajadusel piiretega.

  (2) Kasutuskõlblik kasvupinnas võetakse kohapeal arvele ja kogutakse eraldi, vältides selle segunemist aluspinnase või muu materjaliga.

  (3) Materjale, töövahendeid, pinnast jm ei tohi ladustada tehnovõrkude kaevude, puude ja põõsaste peale või vastu. Puistematerjali ladustamisel kivisillutisele, asfaldile või murule pannakse alla isoleeriv kangas või kile.

  (4) Materjali ladustamisel tagatakse juurdepääs olemasolevatele tehnovõrkudele ja kaevetööga piirnevale alale ning hoonetele ja rajatistele.

  (5) Vallavalitsusel on õigus teha kaevajale ettekirjutusi tööde käigus eemaldatava materjali (teekate, killustik, kruus, liiv, kasvumuld jne) ladustamise ja taaskasutamise osas.

  (6) Äraveetava materjali käitlemisel tuleb lähtuda Lääne maakonna omavalitsuste jäätmehoolduseeskirjast ja Vallavalitsuse nõudmisel esitada dokumendid selle nõuetekohase käitlemise kohta.

§ 14.   Nõuded vee ärajuhtimisele

  (1) Kaevetrassist väljapumbatav vesi suunatakse vastavalt projektile või kooskõlastustingimustele torustiku abil sademeveekanalisatsiooni või -kraavi. Vee suunamine sademeveekanalisatsiooni, sellise vee koguste mõõtmine ja hind kooskõlastatakse eelnevalt vee-ettevõtjaga.

  (2) Kaeveala ümbritsevale alale võib vett juhtida ainult Vallavalitsuse kirjalikul nõusolekul.

  (3) Lõikes 1 ja 2 ettenähtud võimaluste puudumisel veetakse väljapumbatav vesi ära.

  (4) Avariikaevamiste puhul on erandkorras ja kaevaja vastutusel lubatud reostumata pinnasevett või veetrassi lekkest tulenevat vett pumbata tänavale, suunaga lähima restkaevu poole.

  (5) Kaevetöö käigus ei ole lubatud vähendada olemasolevate kraavide läbilaset või neid likvideerida.

§ 15.   Haljastuse kaitse

  (1) Kaevetöö tegemisel kasvavate puude piirkonnas, kus on tegemist kergesti variseva pinnasega, samuti kaevamisel puudele lähemal kui nende võra projektsioon maapinnal, rajatakse tõkendid, mis väldivad juurestiku kahjustumist pinnase nihkumise tagajärjel. Kaevetööde tsoonis paigaldatakse puudele tüvekaitsed. Kuivaperioodil kastetakse puid, mille võra tsoonis kaevati, pärast kaevetrassi sulgemist.

  (2) Kui puude alumised oksad segavad kaevetöid, kooskõlastatakse nende likvideerimine Vallavalitsusega ning töö tehakse haljastuse hooldust tundva spetsialisti poolt. Kõrghaljastuse likvideerimiseks peab tiheasustusalal olema raieluba ning hajaasustusalal kinnistu omaniku kirjalik nõusolek.

  (3) Kõrghaljastuse säilitamiseks võib Vallavalitsus üksikutel kaevetöö lõikudel täiendava tingimusena nõuda kaevetöö teostamist käsitsi.

§ 16.   Tehnovõrkude kaitse

  (1) Projektis märkimata tehnovõrgu avastamisel katkestatakse kaevetööd kuni avastatud tehnovõrgu valdaja kindlakstegemiseni. Töid võib jätkata ainult pärast tehnovõrgu valdaja kirjaliku kooskõlastuse saamist.

  (2) Olemasolevaid tehnovõrke võib ümber paigutada ainult nende tehnovõrkude valdajate poolt kirjalikult kooskõlastatud ning Vallavalitsuse poolt kinnitatud projekti alusel.

§ 17.   Nõuded kaevetööl kasutatavale tehnikale

  (1) Kaevetööl on lubatud kasutada vaid sõidukeid ja mehhanisme, mis toetuvad teepinnale elastsete rehvide või roomikutega. Keelatud on kasutada mehhanisme, mille rattad, roomikud, tugikäpad, muud osad või koorem võivad rikkuda teekatet või teerajatisi. Selliste mehhanismide kasutamine teedel või tänavatel toimuvateks töödeks on lubatud ainult Vallavalitsuse kirjalikul nõusolekul.

  (2) Sõidukeid ja mehhanisme, mille rattad, roomikud või muud konstruktsiooniosad või veos võivad rikkuda teekatet, rajatisi, liikluskorraldusvahendeid ja teisi tee-elemente, veetakse eriveeremiga (treiler). Nimetatud sõidukid võivad kõva kattega teed ületada, kui kasutatakse abivahendeid, mis hoiavad ära tee-elementide ja teekatte rikkumise.

  (3) Ilma Vallavalitsuse loata ei ole lubatud paigutada ehitusmehhanisme ega veotransporti kergliiklusega teedele ning jalgratta- ja kõnniteedele.

  (4) Kaevaja ei või sulgeda, tõkestada või ohustada liiklust mis tahes esemete, sõidukite või veostega, v.a juhul, kui selleks on Vallavalitsuse poolt väljastatud luba.

§ 18.   Ajutine ümbersõidutee

  (1) Ajutise ümbersõidutee ja ajutise ühissõidukite peatuse ehituse korraldab omal kulul kaevaja.

  (2) Kui ümbersõidutee rajamiseks või liikluse korraldamiseks on vajalik täiendav maakasutus, siis sõlmib kaevaja maaomaniku või -kasutajaga ajutise maakasutuse lepingu.

  (3) Reeglina lahendatakse ümbersõiduteega seonduv kaeveloa taotlemise aluseks olevas ehitusprojektis. Ettenägemata juhtudel (varing, tehnovõrgu purunemine jne) ehitatakse ümbersõidutee Vallavalitsuse ettekirjutuste kohaselt.

  (4) Ajutise ümbersõidutee võib liikluseks avada pärast selle heakskiitmist Vallavalitsuse poolt ning vastava akti vormistamist.

  (5) Ajutine ümbersõidutee kuulub kaevajale, kes hoiab ajutise ümbersõidutee korras ja vastutab selle seisukorra eest. Ajutise ümbersõidutee kasutamise eest ei ole lubatud tasu nõuda.

  (6) Pärast kaevetöö lõppu likvideeritakse kaevaja poolt ajutine ümbersõidutee ja heakorrastatakse maa-ala endisel või projektis ettenähtud kujul.

4. peatükk AVARIIKAEVETÖÖ 

§ 19.   Avariikaevetöö tingimused

  (1) Avariikaevetööks ei ole nõutav kaeveluba, kui teekonstruktsiooni ja haljastuse taastamine toimub hiljemalt 3 (kolme) ööpäeva jooksul kaevetöö alustamisest.

  (2) Enne avariikaevetöö alustamist selgitatakse välja avariilise tehnovõrgu valdaja ja avariikaevetöö kohas asuvad muud tehnovõrgud.

§ 20.   Avariikaevetööst teatamine

  (1) Avariikaevetöö korral teavitab kaevaja kirjalikult, posti või e-posti teel, enne kaevetöö alustamist sellest viivitamatult Vallavalitsust, samuti kaevekohas asuvaid tehnovõrkude valdajaid, näidates ära avariikaevetöö koha, avariikaevetöö põhjuse, töö alguse kuupäeva, kaevaja nime, töö eest vastutava isiku ametikoha, nime ja telefoninumbri.

  (2) Kui tehnovõrgu avarii nõuab avariikaevetöö alustamist väljaspool üldkehtivat tööaega, puhkepäeval või riiklikul pühal ning mõne lõikes 1 nimetatud asutusega või tehnovõrgu valdajaga ei saada operatiivselt kontakti, edastab avariilise tehnovõrgu valdaja vastava info Vallavalitsuse e-posti aadressile [email protected] ning teavitab avariikaevetööst esimesel võimalusel. Tee läbisõiduvõimaluseta sulgemise korral seoses avariitöödega peab töö tegija viivituseta teavitama sellest politsei- ja päästeasutust ning valda läbivaid ühistranspordiliine teenindavate vedajate dispetšerteenistusi.

§ 21.   Avariikaevetöö akt

  (1) Avariikaevetöö kohta koostab avariilise tehnovõrgu valdaja avariikaevetöö akti ja edastab selle Vallavalitsusele teadmiseks 1 (ühe) tööpäeva jooksul arvates avariikaevetöö alustamisest.

  (2) Avariikaevetöö aktile kirjutab alla tehnovõrgu füüsilisest isikust valdaja või tehnovõrgu juriidilisest isikust valdaja juhatuse liige või tegevjuht. Valdaja juhatuse liige või tegevjuht võib volitada avariikaevetöö aktile alla kirjutama ka teisi isikuid.

§ 22.   Nõuded avariikaevetöö kohale

  (1) Avariikaevetöö koht ümbritsetakse ohupiiretega ja tähistatakse liikluskorraldusvahenditega vastavalt käesoleva eeskirja nõuetele.

  (2) Avariikaevetöö teostamise kohta paigaldatakse käesoleva eeskirja nõuetele vastav teabetahvel.

  (3) Avariikaevetöö läbiviimisel lähtutakse käesoleva eeskirja 3. peatükis sätestatud kaevetööde läbiviimise nõuetest ja 5. peatükis sätestatud kaevetöö lõpetamise nõuetest.

5. peatükk KAEVETÖÖ LÕPETAMINE 

§ 23.   Heakorrastamise nõue

  Kaevetöö või selle etapi ning kaevetöö käigus rikutud ala heakorrastab kaevaja käesoleva eeskirja, Vallavalitsuse ettekirjutuste ja ehitusprojekti kohaselt.

§ 24.   Kaevetöötrassi tagasitäide

  (1) Teekatte alla jääva kaevetöötrassi täitmist alustatakse kaevetöötrassi põhja tihendamisest, mis vajadusel teostatakse enne tehnovõrgu paigaldamist. Kaevetöötrass täidetakse pinnasega kihtide kaupa, igat kihti eraldi tihendades. Tihendatava kihi paksus sõltub kasutatava tihendusseadme tehnilistest näitajatest, kuid ei tohi ületada 50 cm. Iga kihi kohta esitatakse kaevaja poolt Vallavalitsusele tiheduse mõõtmise laboratoorne õiend, mis on väljastatud vastavat tegevusluba omava isiku poolt. Laboratoorsete uuringute kulud kannab kaevaja.

  (2) Vallavalitsusel on õigus:
  1) mõõta täitepinnase tihedust ka ise ning vajadusel nõuda kaevajalt täiendavat tihendamist;
  2) nõuda kaevajalt laboratoorset õiendit või karjääri kehtivat sertifikaati kaeviku täitematerjalide omaduste kohta.

  (3) Teekatte alla kaevetöö täitematerjalina kasutatakse materjale, mis omavad häid filtreerimise ja kandevõimelisi omadusi ning võimaldavad nõuetekohast tihendamist vastavalt materjali tihendusomadustele normidele vastava minimaalse tulemuseni.

  (4) Lõikes 1 nimetatud tingimuste täitmata jätmisel või lõikes 2 punktis 2 nimetatud dokumentide esitamata jätmisel on Vallavalitsusel õigus nõuda kaevetöötrassi avamist ning nõuetekohase tagasitäite tegemist.

§ 25.   Haljastuse taastamine

  (1) Haljastuse taastamisel kasutatakse ära varem kooritud huumusmuld. Peale kaevetöötrassi tagasitäitmist ja tihendamist kaetakse taastatav maa-ala vähemalt 10 cm paksuse sõelutud huumusmulla kihiga, külvatakse muruseeme ning rullitakse. Haljastuse taastamisel võib kasutada ka mätastust või muruvaipa, millele tehakse kasvumullast aluskiht, jätkuvahed täidetakse kasvumullaga, kastetakse ja rullitakse.

  (2) Puude juurte piirkonnas tehakse tagasitäide 30-40 cm paksuse kasvumulla kihina, kuid mitte kõrgemale juurekaelast.

  (3) Murupind ei tohi oma kõrguse tõttu takistada sademetevee äravoolu katetelt.

§ 26.   Teekatte taastamine

  (1) Teekatete taastamisel lähtutakse teeseaduses ja teeseaduse rakendusaktides sätestatud tehnoloogia ja kvaliteedinõuetest. Teekate taastatakse kaevekoha samaliigilise kattega. Taastatava asfaltkatte äär tuleb sirgeks lõigata ja kiht taastada mõlemalt poolt vähemalt 50 cm laiemalt, kui olid kaeviku mõõtmed.

  (2) Tänava, väljaku, parkla või selle osa pikisuunalise kaevetöö korral tuleb kaeviku serva ja äärekivi või tänavakatte serva vaheline alla 1 meetri laiune teekate eemaldada ja paigaldada sinna uus teekate koos vajaliku aluskihiga.

  (3) Kui liiklus on vaja avada enne teekatte täielikku taastamist või kui ilmastikust tingituna ei ole võimalik teekatet või haljastust taastada nõuetekohaselt, taastab kaevaja teekatte või haljastuse ajutiselt. Kaeviku asfaltkatte servade ja ajutise materjali kõrguste erinevust (maksimaalne lubatud erinevus +/- 3 cm) kohustub kaevaja vastutav isik igapäevaselt jälgima ning vajaduse ilmnemisel koheselt tagama täiendava materjali lisamise ning kogu kaeveala ulatuses tihendamistööd. Tiheasustusalal on lubatud ajutise teekatte taastamise materjalina kasutada asfaltfreespuru ning külmalt paigaldatav bituumenit sisaldav asfaldisegu. Talviste kaevetööde puhul taastab kaevaja objekti lõplikult hiljemalt 15.maiks.

§ 27.   Kaevetöö lõpetamine

  (1) Kaevetöö lõpetatakse pärast teekatte ja haljastuse lõplikku ja nõuetekohast taastamist ning kaeveala heakorrastamist.

  (2) Kaevetöö lõpetamisel annab kaevaja kaeveobjekti üle Vallavalitsusele. Kaevetöö lõpetamine ja üleandmine fikseeritakse Vallavalitsuse poolt kaeveloal.

  (3) Kaevetöö lõpetamisel esitab kaevaja Vallavalitsusele:
  1) teekatte täitepinnase kihtide tihedusmõõtmiste laboratoorsed õiendid;
  2) taastatud asfaltbetoonkatte omaduste laboratoorse õiendi. Alla 10 m² suuruste katete puhul võib Vallavalitsuse loal laboratoorsetest proovidest loobuda, kui visuaalsel vaatlusel ei teki kahtlusi töö kvaliteedi suhtes;
  3) kasutatud ehitusmaterjalide sertifikaadid;
  4) tee asendiplaani teostusjoonise digitaalsel kujul (kui kaevetöö tulemusena on toimunud muutused tee asendiplaanis).

§ 28.   Garantii kaevetööle

  (1) Lõpetatud kaevetööle ja taastamistööle annab kaevaja kaheaastase garantii alates kaevetöö lõpetamisest.

  (2) Garantiiaja kestel ilmnevad kaevetööst tingitud defektid kõrvaldab kaevaja omal kulul Vallavalitsuse poolt määratud tähtajaks.

  (3) Kui kaevaja pole garantiiajal ilmnenud puudusi määratud tähtajaks kõrvaldanud, võib Vallavalitsus tellida taastamistööd kolmandalt isikult kaevaja kulul.

6. peatükk VASTUTUS 

§ 29.   Kaevaja vastutuse ulatus

  (1) Eeskirja nõuete rikkumise eest karistatakse kohaliku omavalitsuse korralduse seaduses ja teistes Eesti Vabariigi õigusaktides sätestatud viisil ja korras.

  (2) Kaevaja kannab täielikku vastutust teostatud töö tehnoloogia, ohutustehnika, tähtaegade, kvaliteedi, liiklusohutuse ning ehitusprojekti ja selle juurde käivate kooskõlastuste nõuete täitmise eest.

  (3) Kõrghaljastuse rikkumise tuvastamisel on Vallavalitsusel õigus nõuda vastutavalt isikult haljastuse taastamist või kahju hüvitamist kolme aasta jooksul arvates ajast, mil õigustatud isik kahjust ja kahju hüvitama kohustatud isikust teada sai või pidi teada saama.

§ 30.   Kaeveloa peatamine ja kehtetuks tunnistamine

  (1) Vallavalitsusel on õigus peatada kaeveloa kehtivus või see kehtetuks tunnistada juhul, kui ilmneb, et:
  1) taotleja on esitanud tegelikkusele mittevastavaid andmeid;
  2) kaevetööde käigus pole kinni peetud kehtivatest õigusaktidest;
  3) kaevetööde käigus kahjustatakse projektis ja eeskirjas lubamatul viisil haljastust, tekitatakse ülenormatiivset müra, raiutakse puud ilma raieloata või kahjustatakse ümbritsevat keskkonda muul viisil.

  (2) Kaevetöö loa kehtivus peatatakse Vallavalitsuse vastutava ametniku poolt kuni tööde vastavusse viimiseni kehtivate õigusaktidega.

  (3) Kaevetöö loa peatamisest või kehtetuks tunnistamisest teavitatakse taotlejat kirjalikult. Loa peatamise puhul teavitatakse taotlejat loa peatamise kestvusest.

7. peatükk Rakendussätted 

§ 31.   Vormide kinnitamine

  (1) Kinnitada kaeveloa taotluse vorm (lisa 1).

  (2) Kinnitada kaeveloa vorm (lisa 2).

  (3) Kinnitada avariikaevetööde akti vorm (lisa 3)

§ 32.   Määruste kehtetuks tunnistamine

  Tunnistatakse kehtetuks Taebla Vallavolikogu 18.08.2011 määrus nr 36 „Taebla valla kaevetööde eeskiri“, Oru Vallavolikogu 25.04.2003 määrus nr 13 „Oru valla kaevetööde eeskiri“ ja Risti Vallavolikogu 28.05.2003 määrus nr 14 “Kaevetööde eeskirja kehtestamine“.

§ 33.   Määruse jõustumine

  Määrus jõustub kolmandal päeval pärast avaldamist Riigi Teatajas.

Andres Kampmann
vallavolikogu esimees

Lisa 1 Kaeveloa taotlus

Lisa 2 Kaeveloa vorm

Lisa 3 Avariikaevetööde akt

https://www.riigiteataja.ee/otsingu_soovitused.json