KorrakaitseAvaliku ürituse kord

Teksti suurus:

Avaliku ürituse korraldamise ja pidamise nõuded

Väljaandja:Lääne-Harju Vallavolikogu
Akti liik:määrus
Teksti liik:terviktekst
Redaktsiooni jõustumise kp:06.05.2023
Redaktsiooni kehtivuse lõpp: Hetkel kehtiv
Avaldamismärge:RT IV, 03.05.2023, 22

Avaliku ürituse korraldamise ja pidamise nõuded

Vastu võetud 27.12.2018 nr 42
RT IV, 04.01.2019, 42
jõustumine 07.01.2019

Muudetud järgmiste aktidega (näita)

VastuvõtmineAvaldamineJõustumine
26.04.2022RT IV, 04.05.2022, 307.05.2022, osaliselt 01.09.2022
25.04.2023RT IV, 03.05.2023, 1706.05.2023

Määrus kehtestatakse korrakaitseseaduse § 59 lõike 1 alusel.

§ 1.   Määruse eesmärk ja reguleerimisala

  Määruses sätestatakse nõuded avalike ürituste korraldamiseks ja pidamiseks Lääne-Harju vallas (edaspidi vald) eesmärgiga tagada avalik kord vallas toimuvatel avalikel üritustel.

§ 2.   Mõisted

  (1) Avalik üritus on avalikus kohas toimuv ja avalikkusele avatud lõbustusüritus, võistlus, etendus, kaubandusüritus või muu sellesarnane inimeste koos olemine, mis ei ole korrakaitseseaduse § 58 lõike 2 tähenduses avalik koosolek.

  (2) Kõrgendatud turvariskiga on avalik üritus,:
  1) millega kaasneb liikluse ümberkorraldamine;
  2) mille pidamisel toimub alkohoolsete jookide pakkumine või jaemüük (v.a üritus, mis toimub alalise müügikohaga siseruumis);
  3) mida peetakse ehitises või kohas, mis ei ole selleks ette nähtud või valla haldusterritooriumi kohal olevas õhuruumis;
  4) mille toimumise koht või kohaga piirnev ala (nt veekogu) või kasutatav lisainventar võib kujutada ohtu isiku elule, tervisele ja turvalisusele või varale;
  5) mille pidamisel kasutatakse ajutist ehitist (nt tribüün, lava, suuremõõtmeline telk või konstruktsioon) või muud inimese elule ja tervisele ohtu kujutavat lisainventari või
  6) kus kasutatakse pürotehnilisi tooteid, tehakse tuletöid või kasutatakse lahtist tuld.

  (3) Avaliku ürituse korraldamise luba on Lääne-Harju Vallavalitsuse (edaspidi vallavalitsuse) väljastatud nõusolek avaliku ürituse korraldamiseks ja pidamiseks.

§ 3.   Avaliku ürituse korraldaja

  Avaliku ürituse korraldaja on füüsiline või juriidiline isik või seltsing, kes on esitanud avaliku ürituse korraldamise loa taotluse käesoleva määruse paragrahvis 4 sätestatud korras.

§ 4.   Avaliku ürituse korraldamise loa taotlemine

  (1) Avaliku ürituse korraldamise loa saamiseks esitab ürituse korraldaja vähemalt 20 päeva enne ürituse toimumist vallavalitsusele taotluse koos vajalike dokumentidega taotluste taotlemise, esitamise ja menetlemise infosüsteemi SPOKU kaudu.
[RT IV, 03.05.2023, 17 - jõust. 06.05.2023]

  (2) Avaliku ürituse korraldamise loa taotlus esitatakse hiljemalt 30 päeva enne avaliku ürituse pidamise päeva, kui avalik üritus tingib vajaduse korraldada ümber liiklus ja/või ühissõidukite töö.

  (3) Ürituse luba ei ole vaja taotleda ürituse korraldamiseks piiratud territooriumil või ehitises (siseruumides), kui üritus vastab sellise territooriumi või ehitise kasutusotstarbele ja sellega ei kaasne kõrgendatud turvariski ja/või liikluse ümberkorraldamise vajadust. Korraldaja teavitab vallavalitsust sellise ürituse toimumisest vähemalt 14 päeva enne ürituse läbiviimise päeva elektronposti aadressil [email protected].

  (4) Avaliku ürituse korraldamise loa taotlus peab sisaldama järgmisi andmeid:
  1) korraldaja nimi, isikukood/registrikood, aadress, telefoninumber ja e-posti aadress;
  2) ürituse nimetus, vorm (võistlus, lõbustusüritus, laat jne) ja sisu lühikirjeldus;
  3) ürituse pidamise koht ja/või liikumismarsruut;
  4) ürituse toimumise kuupäev või kuupäevad ning alguse ja lõpu kellaaeg;
  5) eeldatav osavõtjate arv;
  6) liikluse ja parkimise ümberkorraldamise vajadus koos liikluskorralduse ja parkimise skeemiga;
  7) liikluskorralduse eest vastutaja nimi ja tema sidevahendite andmed;
  8) teave kaubandustegevuse ja alkohoolsete jookide müügi kohta;
  9) teave ilutulestiku korraldamise kohta (sh kasutatava pürotehnilise toote kategooria);
  10) teave lõkke tegemise kohta;
  11) heli- ja valgustusseadmete kasutamise vajadus;
  12) info ajutise ehitise või muu inventari paigaldamise kohta;
  13) teave piletimüügi korraldamise kohta;
  14) turvalisuse ja avaliku korra eest vastutaja nimi ja tema sidevahendite andmed;
  15) meditsiinilise abi kohaloleku vajadus ürituse ajal;
  16) kõrgendatud turvariskiga avaliku ürituse korral turvaplaan ja turvaasendiplaan;
[RT IV, 03.05.2023, 17 - jõust. 06.05.2023]
  17) kui üritus toimub kolmandatele isikutele kuuluvas hoones või territooriumil, siis vajadusel nende kirjalik või elektrooniliselt digitaalselt allkirjastatud nõusolek;
  18) ülevaadet ürituse korraldaja kavandatud tegevustest Lääne-Harju Vallavalitsuse poolt kinnitatud ja Lääne-Harju valla veebilehel avalikustatud keskkonnahoidlike sündmuste korraldamise juhendis sätestatud miinimumnõuete täitmise kohta.
[RT IV, 03.05.2023, 17 - jõust. 06.05.2023]

  (5) Vallavalitsusel on õigus küsida avaliku ürituse korraldajalt selgitusi ja täiendavat teavet, mis on vajalik loa andmise otsustamiseks.

  (6) Kloogaranna rannapiirkonnas ei ole munitsipaalomandisse kuuluvatel avalikel aladel lubatud korraldada avalikke üritusi, mille raames piiratakse oluliselt maa-ala avalikku kasutust (piirdeaiad jms) igaühe poolt, tekitatakse häirivat müra või valgusefekte, mis võib ülemäära häirida piirkonnas viibivaid (elavaid) inimesi. Piirang ei laiene avalikele spordiüritustele ega avalikele üritustele, mille korraldajaks ja vastutajaks on vallavalitsus või tema hallatavad asutused.
[RT IV, 04.05.2022, 3 - jõust. 01.09.2022]

§ 5.   Loa andmine
[RT IV, 04.05.2022, 3 - jõust. 07.05.2022]

  (1) Loa taotluse vaatab läbi vallavalitsuse vastav teenistuja, kes kontrollib taotluse vastavust määruses esitatud nõuetele ja nõutud dokumentide olemasolu ning vajadusel küsib ürituse korraldajalt täiendavaid andmeid või dokumente. Kui avaliku ürituse korraldaja ei ole esitanud kõiki nõutud dokumente või dokumentides esineb puudusi, määrab vastav teenistuja tähtaja puuduste kõrvaldamiseks. Kui korraldaja ei ole tähtajaks puudusi kõrvaldanud, võib avaliku ürituse korraldamise loa taotluse jätta läbi vaatamata.

  (2) Enne avaliku ürituse loa andmise otsustamist edastab vastav teenistuja vajadusel loa taotluse koos lisadokumentidega kooskõlastamiseks riigi ametiasutustele ja vajaduse korral teistele organisatsioonidele. Üldjuhul edastatakse loa taotlus koos kõigi nõutud lisadokumentidega kooskõlastamiseks Politsei- ja Piirivalveameti Põhja prefektuurile, Päästeametile ja teistele organisatsioonidele, kui on tegemist kõrgendatud turvariskiga avaliku üritusega või kooskõlastamine tuleneb õigusaktidest.
[RT IV, 03.05.2023, 17 - jõust. 06.05.2023]

  (3) Vallavalitsus otsustab avaliku ürituse loa andmise või selle andmisest keeldumise kümne tööpäeva jooksul nõuetekohase loa taotluse ja selle lisadokumentide vallavalitsusele esitamisest arvates.

  (4) Avaliku ürituse korraldamise luba antakse vallavalitsuse korraldusega, milles märgitakse:
  1) ürituse nimetus ja vorm;
  2) ürituse korraldaja nimi, aadress ja sidevahendi andmed;
  3) ürituse pidamise koht ja/või liikumismarsruut;
  4) ürituse toimumise kuupäevad ja kellaajad;
  5) ürituse pidamise tingimused.

  (5) Vallavalitsus edastab avaliku ürituse korraldamise loa andmise või selle andmisest keeldumise otsustuse taotlejale ja edastab ärakirja Politsei- ja Piirivalveametile ning vajadusel teistele ametiasutustele.

  (6) Vallavalitsusel on õigus nõuda Lääne-Harju valla omandis oleva avaliku haljasala või väljaku kasutamisel avaliku ürituse läbiviimiseks maa-ala kasutamise tasu kuni 0,50 eurot/m2. Tasu ja selle suurus otsustakse avaliku ürituse loa andmisel.
[RT IV, 04.05.2022, 3 - jõust. 07.05.2022]

§ 6.   Loa andmisest keeldumine

  (1) Vallavalitsus võib motiveeritud korraldusega keelduda loa andmisest teatades sellest korraldajale kirjalikult hiljemalt kümne tööpäeva jooksul.

  (2) Avaliku ürituse korraldamise loa andmisest võib keelduda eelkõige juhul, kui:
  1) korraldaja on esitanud valeandmeid;
  2) taotluses ei esitatud nõutud andmeid või esinesid muud puudused ja puudusi ei kõrvaldatud menetleja määratud tähtaja jooksul;
  3) taotlust ei esitatud õigeaegselt;
  4) samal ajal ja samas kohas või liikumismarsruudil on varem nõustutud mõne teise avaliku ürituse korraldamisega;
  5) avalik üritus on teates märgitud ajal ja kohas oma sisult mittesobilik;
  6) taotluses nimetatud ürituse läbiviimine ei ole lubatud õigusaktidest tulenevalt;
  7) avaliku ürituse korraldaja ei ole eelnevate samalaadsete ürituste korraldamisel järginud õigusaktidest tulenevaid kohustusi või kooskõlastajate tingimusi.

§ 7.   Ürituse pidamise aja või koha muutmine

  (1) Vallavalitsuse vastav teenistuja võib teha ettepaneku ürituse korraldajale muuta ürituse pidamise aega või kohta, kui:
  1) eelnevalt on vastu võetud taotlus või antud luba samas kohas samal ajal teise ürituse pidamise kohta;
  2) on ülekaalukas avalik huvi korraldada samas kohas samal ajal teine üritus ja mitut üritust samal ajal selles kohas pidada ei ole võimalik;
  3) ürituse pidamise koht või aeg ei ole sobiv sihtgrupile, kellele üritus on suunatud.

  (2) Ürituse aja või koha muutmisel korraldaja soovil esitab korraldaja vallavalitsusele kirjaliku taotluse, milles märgib ürituse aja või koha muutmise põhjuse ja ürituse uue aja või koha. Vajadusel määrab menetleja vajalikud kooskõlastused.

  (3) Nõustumisel ürituse muudetud aja või kohaga ja kõigi vajalike kooskõlastuste olemasolul annab vallavalitsus korralduse alusel loa ürituse pidamiseks.

§ 8.   Avaliku ürituse pidamise nõuded

  Avaliku ürituse korraldaja on kohustatud:
  1) viima ürituse läbi vastavalt taotluses märgitud ürituse vormile ja iseloomule ning vallavalitsuse määratud tingimustele;
  2) tagama ürituse läbiviimisel Lääne-Harju valla heakorraeeskirjas sätestatud nõuete täitmise;
  3) täitma Lääne-Harju Vallavalitsuse poolt kinnitatud ja Lääne-Harju valla veebilehel avalikustatud ning avaliku ürituse loa taotluse koosseisus esitatud ülevaate kohaselt keskkonnahoidlike sündmuste korraldamise juhendis sätestatud miinimumnõudeid.
[RT IV, 03.05.2023, 17 - jõust. 06.05.2023]

§ 9.   Loa kehtetuks tunnistamine

  Vallavalitsuse motiveeritud korraldusega võib loa andmise korralduse tunnistada kehtetuks, kui:
  1) ürituse korraldaja on esitanud loa taotluses ürituse läbiviimise kohta valeandmeid;
  2) ürituse korraldaja ei täida ürituse korraldamisel Eesti Vabariigi ja valla õigusaktidest tulenevaid kohustusi või loa taotluse kooskõlastajate tingimusi;
  3) loa kehtetuks tunnistamist tingivad asjaolud, mida ei olnud loa andmisel võimalik ette näha.

§ 10.   Järelevalve ja vastutus

  (1) Järelevalvet eeskirja täitmise üle teevad vallavalitsus ja Politsei- ja Piirivalveamet vastavalt oma pädevusele.

  (2) Ürituse ettevalmistamise ja läbiviimise eest vastutab ürituse korraldaja seaduses ettenähtud korras. Üritusega vallale ürituse toimumise kohas tekitatud materiaalne kahju kuulub hüvitamisele ürituse korraldaja poolt.

§ 11.   Rakendussätted

  (1) [Käesolevast tekstist välja jäetud]

  (2) Määrus jõustub kolmandal päeval pärast Riigi Teatajas avaldamist.

https://www.riigiteataja.ee/otsingu_soovitused.json