Haridus- ja kultuuriprojektidele toetuste andmise, väljamaksmise ja aruande esitamise kord
Vastu võetud 29.12.2022 nr 27
Määrus kehtestatakse kohaliku omavalitsuse korralduse seaduse § 22 lõike 1 punkti 5 alusel.
1. peatükk Üldsätted
§ 1. Eesmärk
(1) Haridus- ja kultuuriprojektidele toetuste andmise, väljamaksmise ja aruande esitamise korraga (edaspidi kord) kehtestatakse Kohtla-Järve Linnavolikogu Kantselei (edaspidi volikogu kantselei) eelarvest kultuuri- ja haridusprojektidele (edaspidi projekt) toetuse (edaspidi toetus) taotlejale esitatavad nõuded, toetuse taotlemise ja taotluse menetlemise, toetuse andmise, väljamaksmise ning toetuse kasutamise järelevalve tingimused ja kord.
(2) Toetuse andmise eesmärk on kogukonna algatuste toetamise kaudu Kohtla-Järve linna kultuuri- ja haridusvaldkonna arendamine ning mitmekesistamine.
(3) Projekt on korra tähenduses kindlaks määratud eesmärgi, tulemuse, eelarve ja piiritletud ajaraamiga tegevus või seotud tegevuste kogum.
§ 2. Taotlejale esitatavad nõuded
(1) Toetust saab taotleda Kohtla-Järve linna elanikust füüsiline või Kohtla-Järve linna haldusterritooriumil tegutsev juriidiline isik projekti elluviimiseks, mis on suunatud Kohtla-Järve linna elanikele ja toimub Kohtla-Järve linna haldusterritooriumil. Väljaspool Kohtla-Järve linna haldusterritooriumi võib projekti ellu viia, kui see on oluline Kohtla-Järve linnale ja selle elanikele.
(2) Taotleja peab olema nõuetekohaselt täitnud riiklike ja kohalike maksude tasumise kohustused ning esitanud kõik nõutud aruanded varasemalt Kohtla-Järve linnalt saadud toetuste kasutamise kohta.
(3) Taotleja suhtes ei tohi olla algatatud likvideerimis- või pankrotimenetlust ega tehtud pankrotiotsust.
(4) Korra alusel ei eraldata toetust:
1) investeeringuteks, ehitamiseks, remondiks ja halduskuludeks;
2) põhivara soetamiseks;
3) trahvide, kohtukulude ja viiviste tasumiseks;
4) taotluse esitamise tähtajaks elluviidud projektidele;
5) kuludeks, mis ei ole põhjendatud või tekivad väljaspool projekti ajaraami.
(5) Kulu on põhjendatud, kui see on sobiv, vajalik ja tõhus projekti tulemuse saavutamiseks ning tekib projekti tegevuste käigus.
(6) Korra alusel ei saa toetust taotleda Kohtla-Järve Linnavalitsuse hallatavad asutused.
2. peatükk Toetuse taotlemine ja taotluse menetlemine
§ 3. Toetuse taotlemine
(1) Toetuse taotlemiseks esitatakse volikogu kantseleisse vormikohane taotlus (Lisa 1) elektronposti aadressil [email protected] või posti aadressil Kohtla-Järve Linnavolikogu Kantselei, Keskallee 19, Kohtla-Järve linn, 30395 Ida-Virumaa.
(2) Taotlus esitatakse iga aasta 15. veebruariks, 15. maiks, 15. augustiks või 15. oktoobriks arvestusega, et projekti elluviimine algab mitte varem kui üks kuu pärast taotluse esitamise tähtaega.
(3) Kui taotluse esitamise tähtaeg satub riiklikule pühale või nädalavahetusele, loetakse taotluse esitamise tähtajaks lõikes 2 nimetatud kuupäevale järgnev tööpäev.
(4) Pärast käesoleva paragrahvi lõikes 2 nimetatud tähtaega saabunud taotluseid menetletakse järgmises taotlusvoorus tingimusel, et projekti teostamine on ajaliselt veel võimalik. Vastasel juhul jäetakse taotlus läbi vaatamata.
§ 4. Taotluse menetlemine
(1) Volikogu kantselei kontrollib taotleja ja esitatud taotluse vastavust korra paragrahvides 2 ja 3 sätestatud nõuetele. Puuduste esinemisel teavitab volikogu kantselei sellest taotlejat ning annab puuduste kõrvaldamiseks aega kuni seitse tööpäeva.
(2) Taotlus jäetakse läbi vaatamata ja menetlus lõpetatakse, teavitades sellest taotluse esitajat, kui:
1) taotlus või taotleja ei vasta käesolevas korras sätestatud tingimustele;
2) taotluses ei kõrvaldata puudusi määratud tähtajaks.
§ 5. Taotluse hindamine
(1) Nõuetele vastavad taotlused esitab volikogu kantselei hiljemalt 10 tööpäeva jooksul taotluste esitamise tähtajast arvates Kohtla-Järve Linnavolikogu haridus- ja kultuurikomisjonile (edaspidi komisjon) hindamiseks.
(2) Taotluse hindamisel arvestatakse järgmisi hindamiskriteeriume:
1) Traditsioonidega arvestamine ja jätkusuutlikkus (kas projektis arvestatakse üldisi ja piirkondlikke tavasid ja traditsioone, et tegevuse elluviimise tulemusena aktiviseeruks piirkonnas kultuuri/haridustegevus ja säilitatakse traditsioone, ning kuidas tegevusi projekti raames planeeritakse jätkata);
2) uudsus ja omapära (kas projekt on omapärane ja uudne);
3) suunatus avalikkusele (kui suurele kogukonnale on projekti tegevused suunatud ning kui laia leviulatusega on avalikkusele kättesaadav info);
4) omafinantseeringu ja/või kaasfinantseeringu olemasolu;
5) võimalus projekti korraldamisega tõsta Kohtla-Järve linna mainet;
6) koostöö teiste organisatsioonide ja/või isikutega;
7) seotust linna tähtpäevade ja - sündmustega.
(3) Komisjonil on õigus pöörduda taotluse esitaja poole täiendava informatsiooni saamiseks.
(4) Hindamispunkte annavad kõik komisjoni liikmed. Komisjoni liige peab end taandama taotlusvooru hindamisest, kui ta on taotlejaga seotud või on muud asjaolud, mis võivad tekitada kahtlust tema erapooletuses.
(5) Komisjoni liikmed hindavad taotlust täisarvudes hindamiskriteeriumite osakaalude põhjal järgnevalt:
1) hindamiskriteeriumi 1–4 puhul hindamisskaalal 0 kuni 5, kus:
0 - puudub/ei ole asjakohane, 1 – puudulik, 2 – nõrk, 3 – keskpärane, 4 – hea, 5 – väga hea;
2) hindamiskriteeriumi 5–7 puhul hindamisskaalal 0 kuni 3, kus:
0 - puudub/ei ole asjakohane, 1 – puudulik, 2 – keskpärane, 3 – väga hea.
(6) Taotluse hinne moodustub komisjoni liikmete poolt antud hinnete keskmisest.
(7) Taotlus jäetakse rahuldamata, kui keskmine hinne on 14 või alla selle.
(8) Taotluste rahuldamine toimub hinnete paremusjärjestuse alusel. Esimesena rahuldatakse kõrgeima hinde saanud taotlus, misjärel liigutakse mööda pingerida alanevas järjekorras kuni projektide toetamiseks eraldatud vahendite ammendumiseni.
(9) Kui hindamistulemused on võrdsed, eelistatakse esimese hindamiskriteeriumi (traditsioonidega arvestamine ja jätkusuutlikkus) alusel parema hinde saanud taotlust. Kui selle alusel saadud hindamistulemused on võrdsed, eelistatakse projekti, mis on suunatud suuremale kogukonnale.
(10) Taotluste hindamistulemuste alusel koostatakse hindamistabeli, kus on kirjas taotleja, projekti nimi, projekti toimumise ajavahemik, projekti maksumus, taotletud summa, punktide summa ja eraldatud toetuse summa, mis võetakse aluseks komisjoni otsuse tegemisel.
§ 6. Taotluse rahuldamine ja toetuse määr
(1) Volikogu kantselei eelarves ettenähtud kultuuri- ja haridusprojektide toetuseks eraldatud summa jagatakse neljaks võrdseks osaks igale taotlusvoorule.
(2) Taotlusvoorus välja jagamata summa jäetakse reservi, mida võib vajadusel kasutada järgmistes taotlusvoorudes laekunud taotluste rahastamisel.
(3) Korra § 2 lõikes 1 nimetatud projektideks eraldatav maksimaalne toetuse määr on 90% projekti maksumusest, kuid mitte rohkem kui 650 eurot.
(4) Komisjonil on õigus taotleja nõusolekul rahuldada taotlus osaliselt.
(5) Komisjon jätab taotluse rahuldamata, kui:
1) eelarve vahendid ei võimalda teha enam ühtegi taotluse rahuldamise otsust;
2) taotluses on esitatud teadlikult valeandmeid;
3) taotleja ei võimalda kontrollida taotleja või taotluse vastavust toetuse saamise nõuetele;
4) taotletakse toetust projektile, mille kohta esitatud varasem taotlus on jooksval eelarveaastal juba rahuldatud (sh osaliselt).
(6) Kui taotlus jäetakse rahuldamata korra § 6 lõike 5 punkti 2 alusel, ei anta taotlejale toetust taotluse esitamisele järgneval kahel eelarveaastal.
(7) Taotluse rahuldamise või rahuldamata jätmise kohta teavitab volikogu kantselei taotlejat hiljemalt seitsme tööpäeva jooksul arvates komisjoni otsuse vastuvõtmisest.
(8) Komisjoni otsus, kus on kirjas taotleja, projekti nimi, projekti toimumise ajavahemik, eraldatud toetuse summa ning põhjendus, milleks toetust eraldati, avaldatakse Kohtla-Järve linna ametlikul veebilehel.
3. peatükk Toetuse andmine ja järelevalve
§ 7. Toetuse andmine
(1) Taotlus toetuse andmiseks vaadatakse läbi 30 kalendripäeva jooksul arvates taotlusvooru tähtajast.
(2) Toetuse andmise otsus vormistatakse komisjoni koosoleku protokollilise otsusena.
(3) Toetus kantakse füüsilisele või juriidilisele isikule üle tema arvelduskontole.
§ 8. Toetuse saaja kohustused
Toetuse saaja on kohustatud:
1) kasutama toetust sihipäraselt;
2) esitama hiljemalt 30 kalendripäeva jooksul pärast projekti lõppemist toetuse kasutamise kohta vormikohase aruande (Lisa 2) elektronposti aadressil [email protected] või posti aadressil Kohtla-Järve Linnavolikogu Kantselei, Keskallee 19, Kohtla-Järve linn, 30395 Ida-Virumaa;
3) viivitamatult informeerima kirjalikult volikogu kantseleid kõigist taotluses esitatud andmetes toimunud muudatustest või asjaoludest, mis võivad mõjutada toetuse saaja poolt kohustuste täitmist.
§ 9. Järelevalve
(1) Komisjonile antud rahaliste vahendite arvestust peab Kohtla-Järve Linnavalitsuse finantsteenistuse raamatupidaja.
(2) Järelevalvet toetuse sihipärase kasutamise üle teostab Kohtla-Järve Linnavolikogu revisjonikomisjon (edaspidi revisjonikomisjon) vähemalt üks kord aastas.
(3) Revisjonikomisjonil on õigus:
1) nõuda toetuse sihipärase kasutamise tõendamiseks dokumente;
2) aruandluses puuduste ilmnemisel määrata tähtaeg puuduste kõrvaldamiseks;
3) teha volikogu kantseleile ettepanek nõuda makstud toetus tagasi, kui puudused ei ole tähtajaks kõrvaldatud või neid ei ole võimalik kõrvaldada või toetuse saaja on esitanud valeandmeid.
§ 10. Rakendussätted
(1) Kohtla-Järve Linnavolikogu 21. augusti 2013. a määrus nr 183 „Hariduse ja kultuuri toetuste andmise, väljamaksmise ja aruande esitamise kord” tunnistatakse kehtetuks.
(2) Enne käesoleva määruse jõustumist eraldatud toetustega seotud menetlused viiakse lõpuni lähtudes Kohtla-Järve Linnavolikogu 21. augusti 2013. a määruses nr 183 „Hariduse ja kultuuri toetuste andmise, väljamaksmise ja aruande esitamise kord” kehtestatud nõuetest.
Hendrik Agur
volikogu esimees
Lisa_1 Taotluse vorm
Lisa 2 Aruande vorm