HaridusHuviharidus

Rahandus ja eelarveRaha kasutamine

Teksti suurus:

Huvihariduse ja huvitegevuse toetamise kord

Väljaandja:Viru-Nigula Vallavolikogu
Akti liik:määrus
Teksti liik:algtekst-terviktekst
Redaktsiooni jõustumise kp:07.01.2023
Redaktsiooni kehtivuse lõpp: Hetkel kehtiv
Avaldamismärge:RT IV, 04.01.2023, 22

Huvihariduse ja huvitegevuse toetamise kord

Vastu võetud 29.12.2022 nr 16

Määrus kehtestatakse kohaliku omavalitsuse korralduse seaduse § 22 lõike 1 punkti 5 ja noorsootöö seaduse § 151 alusel.

§ 1.   Määruse eesmärk ja reguleerimisala

  (1) Määrusega kehtestatakse rahvastikuregistri andmetel Viru-Nigula vallas elavate ja tasemeõppes õppivate 7–19-aastaste laste ja noorte huvihariduse omandamise ja huvitegevuses osalemise toetamise kord (edaspidi kord).

  (2) Huvihariduse ja huvitegevuse toetuse (edaspidi toetus) määramise eesmärgiks on süsteemse ja juhendatud huvihariduse ja huvitegevuse kättesaadavuse ning mitmekesisuse parandamine Viru-Nigula vallas, et suurendada õppurite võimalusi omandada teadmisi, oskusi ja hoiakuid valitud huvialal ning vähendada õppurite arengut takistavaid kitsaskohti.

§ 2.   Mõisted

  Korras kasutatakse mõisteid järgmises tähenduses:
1) huvikool on huvihariduse omandamist pakkuv haridusasutus;
2) huvihariduse omandamine on süsteemne ja juhendatud tegelemine huvialaga vaba tahte alusel õppetööst vabal ajal, et omandada süvendatud teadmised ja oskused valitud huvialal huvikooli seaduse alusel tegutsevas koolis;
3) huvitegevuses osalemine on süsteemne ja juhendatud tegevus vaba tahte alusel õppetööst vabal ajal, et omandada teadmised ja oskused valitud huvialal huviringis, klubis, stuudios vms.
4) õppurid on rahvastikuregistri andmetel Viru-Nigula vallas elavad ja tasemeõppes õppivad 7–19-aastased lapsed ja noored, kes omandavad huviharidust või osalevad huvitegevuses.

§ 3.   Huvihariduse ja huvitegevuse toetamise tingimused

  (1) Huvihariduse ja huvitegevuse toetust saavad taotleda õppuri seaduslik esindaja ja alates 18. eluaastast õppur ise. Õppuri vanus määratakse iga õppeaasta 1. septembri seisuga.

  (2) Toetust makstakse õppuri osalemiseks ühes huviringis või huvialal.

  (3) Toetuse määramise eelduseks on huvitegevuse toimumine õppeperioodi jooksul vähemalt üks kord nädalas.

  (4) Toetust makstakse õppeperioodi (september-mai) eest.

  (5) Toetuse maksimaalmäär on 50% õppemaksust või osalustasust, kuid mitte enam kui 50,00 eurot kuus ühe õppuri kohta.

  (6) Erandjuhul võib taotleda mõjuvatel sotsiaalsetel või hariduslikel põhjustel ka suuremat toetust.

  (7) Väljaspool Viru-Nigula valda huvihariduse omandamisel ja huvitegevuses osalemisel makstakse toetust vaid juhul, kui Viru-Nigula vallas ei pakuta vastava huvialaga tegelemise võimalust.

  (8) Erandjuhul toetuse maksmiseks küsib komisjon vastava valdkonna spetsialistilt põhjendatud seisukohta, miks on erandi tegemine vajalik.

  (9) Toetust makstakse riigi poolt eraldatud vahenditest. Vahendite lõppemisel on Viru-Nigula vallavalitsusel kui ametiasutusel (edaspidi ametiasutus) õigus loobuda toetuse maksmisest.

§ 4.   Huvihariduse ja huvitegevuse toetuse taotlemine

  Toetust saab taotleda kaks korda aastas. Täidetud taotlus (Lisa) esitatakse ametiasutusele hiljemalt 1. novembriks (september-detsember eest) ja hiljemalt 1. märtsiks (jaanuar-mai eest).

§ 5.   Huvihariduse ja huvitegevuse toetuse määramine

  (1) Toetuse taotlusi menetleb Viru-Nigula Vallavalitsuse kui täitevorgani (edaspidi Vallavalitsus) poolt korraldusega kinnitatud komisjon.

  (2) Taotluse menetlemiseks on aega 30 päeva arvates taotluse esitamise tähtaegadest.

  (3) Korra tingimustele vastava taotluse puhul esitab komisjon finantsosakonnale ettepaneku toetuste väljamaksmiseks.

  (4) Korraga seonduvatel, kuid reguleerimata juhtudel, ning täiendavate rahaliste vahendite vajaduse korral võib Vallavalitsus määrata toetuse tingimusel, et see vastab toetuse maksmise eesmärgile.

  (5) Käesoleva korra § 3 lõigetes 6 ja 7 märgitud erandjuhtudel toetuse maksmise otsustab Vallavalitsus, lähtudes taotluses toodud põhjendustest, vastava valdkonna spetsialisti seisukohast ja komisjoni ettepanekust.

  (6) Toetus kantakse taotluses märgitud pangakontole.

§ 6.   Järelevalve toetuse kasutamise üle

  (1) Ametiasutusel on õigus kontrollida toetuse sihipärast kasutamist. Ametiasutusel on õigus küsida tagantjärele toetuse raames tehtud kulude dokumente toetatava perioodi jooksul ja kuni 30 päeva jooksul pärast toetusperioodi lõppu.

  (2) Toetuse taotleja on kohustatud viivitamatult, kuid mitte hiljem kui viie tööpäeva jooksul pärast vastava otsuse tegemist, edastama ametiasutusele info huvikoolis õppimise või huvitegevuses osalemise katkestamise kohta.

  (3) Ametiasutusel on õigus arvutada toetus ümber või nõuda see tagasi, kui toetuse taotlemisel on esitatud valeandmeid või huvikoolis õppimine või huvitegevuses osalemine on katkestatud toetuse perioodil.

  (4) Korra nõuete rikkumise korral on ametiasutusel õigus nõuda toetuse tagastamist ja keelduda edaspidi toetuse määramisest.

§ 7.   Rakendussätted

  (1) Tunnistada kehtetuks Viru-Nigula Vallavolikogu 31.05.2018 määrus nr 25 “Huvihariduse ja huvitegevuse toetamise kord“.

  (2) Määrust rakendatakse 1. jaanuarist 2023.

  (3) Määrus jõustub kolmandal päeval pärast Riigi Teatajas avaldamist.

Ainar Sepnik
vallavolikogu esimees

Lisa Taotlus

https://www.riigiteataja.ee/otsingu_soovitused.json