HaridusKool

Linna ja valla valitsemineHallatavate asutuste põhimäärused, konkursid, palgad, struktuur ja koosseisud

Teksti suurus:

Kiviõli Vene Kooli põhimäärus

Väljaandja:Lüganuse Vallavolikogu
Akti liik:määrus
Teksti liik:terviktekst
Redaktsiooni jõustumise kp:07.03.2020
Redaktsiooni kehtivuse lõpp:10.12.2020
Avaldamismärge:RT IV, 04.03.2020, 52

Kiviõli Vene Kooli põhimäärus

Vastu võetud 14.01.2019 nr 51
RT IV, 19.01.2019, 2
jõustumine 22.01.2019

Muudetud järgmiste aktidega (näita)

VastuvõtmineAvaldamineJõustumine
27.02.2020RT IV, 04.03.2020, 2707.03.2020

Määrus kehtestatakse kohaliku omavalitsuse korralduse seaduse § 35 lõike 2 ja põhikooli- ja gümnaasiumiseaduse § 66 lõike 2 alusel.

1. peatükk Üldsätted 

§ 1.   Kooli nimetus

  Kooli nimetus on Kiviõli Vene Kool (edaspidi kool), mille venekeelne vaste on Русская школа города Кивиыли ja inglisekeelne vaste on Kivioli Russian School.

§ 2.   Asukoht

  Kooli asub aadressil Ida-Viru maakond, Lüganuse vald, Kiviõli linn, Pargi tn 9.

§ 3.   Tegutsemise vorm ja haldusala

  (1) Kool on põhikooli- ja gümnaasiumiseaduse tähenduses põhikool, kus toimub õpe statsionaarses ja mittestatsionaarses vormis.

  (2) Kool on munitsipaalomandis olev Lüganuse Vallavalitsuse (edaspidi vallavalitsus) hallatav asutus, mis juhindub oma tegevuses Eesti Vabariigi ja Lüganuse valla õigusaktidest ning käesolevast põhimäärusest.

  (3) Kooli asjaajamiskeel on eesti keel.

§ 4.   Pitsat ja sümboolika

  (1) Koolil on oma nimega Lüganuse valla vapi kujutisega pitsat, kooli vapiga pitsat, märk ja lipp.

  (2) Kooli sümboolika kasutamist reguleerib kooli kodukord.

2. peatükk Õppe ja kasvatuse korraldus koolis 

§ 5.   Omandatava hariduse liik ja tase

  (1) Põhikool loob võimalused põhihariduse omandamiseks ja koolikohustuse täitmiseks. Põhikoolis on õppekava täitmiseks arvestatud aeg (edaspidi nominaalne õppeaeg) üheksa aastat.

  (2) Mittestatsionaarses vormis on loodud tingimused põhihariduse omandamiseks 17-aastastele ja vanematele isikutele.

  (3) Õpingute alusdokumendiks on riiklike õppekavade alusel koostatud kooli ja individuaalsed õppekavad, millised kehtestab kooli direktor. Õppekavad ning nende muudatused esitatakse enne kehtestamist arvamuse andmiseks kooli hoolekogule, õpilasesindusele ja õppenõukogule.

§ 6.   Õppekeeled

  (1) Kooli õppekeeleks on vene keel.

  (2) Koolis on korraldatud eesti keele õpe vastavalt põhikooli- ja gümnaasiumiseadusele ning selle alusel antud õigusaktidele.

§ 7.   Kooli vastuvõtmine

  (1) Haridus- ja teadusministri määrusega volitatud ulatuses kehtestab kooli vastuvõtu tingimused ja korra kooli direktor.

  (2) Kooli vastuvõtu tingimuste ja korra eelnõu valmistab ette kooli direktor ning esitab selle arvamuse andmiseks hoolekogule. Hoolekogu annab arvamuse kirjalikult hiljemalt 30 päeva jooksul.

§ 8.   Põhikooli õpilaste arv klassis

  (1) Seaduses sätestatud klassi täituvuse ülemisest piirnormist väiksema klassi täituvuse ülemise piirnormi kehtestab kooli direktori ettepanekul vallavalitsus.

  (2) Seaduses sätestatud klassi täituvuse ülemisest piirnormist suurema klassi täituvuse ülemise piirnormi kehtestab kooli direktori ettepanekul ja hoolekogu nõusolekul vallavalitsus.

§ 9.   Õpilase arengut toetavad tegevused

  (1) Põhiharidust omandavatele õpilastele võib kooli direktor kooskõlastatult hoolekoguga moodustada pikapäevarühmi. Seaduses sätestatud suurema rühma täitumuse ülemise piirnormi kehtestab kooli direktori ettepanekul ja hoolekogu nõusolekul vallavalitsus.

  (2) Kool moodustab tuge vajavate õpilaste arengu toetamiseks õpiabi-, tasemerühmad või eriklassid. Hariduslike erivajadustega (HEV) õpilase toetamise vormi valiku aluseks on koolivälise nõustamismeeskonna soovitus. HEV õpilaste toetamiseks rakendab kool üldist tuge, tõhustatud tuge ja erituge järgmiselt:
  1) Üldist tuge rakendatakse õpilasele, kellel tekib takistusi koolikohustuse täitmisel või mahajäämus õpitulemuste saavutamisel. Õpilase toetamiseks pakutakse vajadusel õpetajapoolset individuaalset lisajuhendamist; tugispetsialistide teenust; individuaalselt või rühmas toimuvaid õpiabitunde;
  2) Tõhustatud tuge rakendatakse õpilasele, kes oma püsiva õpiraskuse, psüühika- ja käitumishäire või muu terviseseisundi või puude tõttu vajab vähemalt üht järgmistest teenustest: pidevat tugispetsialistide teenust ja individuaalset õppekava ühes, mitmes või kõikides ainetes; pidevat tugispetsialistide teenust ja osaajaga õpet individuaalselt või rühmas; õpet eriklassis;
  3) Erituge rakendatakse õpilasele kellel on raske ja püsiv psüühikahäire või intellektipuue või meelepuue või liitpuue ja kes vajab: puudespetsiifilist õppekorraldust, - keskkonda, -metoodikat, -vahendeid ning õppes osalemiseks pidevat tugispetsialistide teenust lõimituna sotsiaal- või tervishoiuteenustega või mõlemaga ning osaajaga õpet individuaalselt või rühmas või pidevat individuaalset tuge klassis või õpet eriklassis.
[RT IV, 04.03.2020, 27 - jõust. 07.03.2020]

  (3) Vallavalitsuse nõusolekul võib direktor moodustada põhimääruses sätestamata hariduslike erivajadustega õpilaste klasse ja rühmi.
[RT IV, 04.03.2020, 27 - jõust. 07.03.2020]

3. peatükk Õppekavavälise tegevuse korraldamise alused 

§ 10.   Õppekavaväline tegevus

  (1) Õpilaste arendamiseks ja õppekava läbimise toetamiseks ning täiendamiseks korraldatakse koolis huviringide (stuudiote) tööd ning muud tegevust, mis ei ole õppekava osa.

  (2) Õpilasele on õppekavavälises tegevuses kooli rajatiste, ruumide, raamatukogu, õppe-, spordi, tehniliste ja muude vahendite kasutamine tasuta.

  (3) Koolil on õigus vajadusel ja vallavalitsuse nõusolekul moodustada kooliks ettevalmistumise rühmi kuue- kuni seitsmeaastastele lastele.

  (4) Kooli päevakava kajastab õppetegevuste ning kooli õppekava toetavate õppekavaväliste tegevuste, nagu pikapäevarühmas, ringides ja stuudiotes korraldatavate tegevuste järjestust ja ajalist kestust. Kooli päevakava kehtestab direktor.
[RT IV, 04.03.2020, 27 - jõust. 07.03.2020]

§ 11.   Õppekavavälise tegevuse kulude katmine

  (1) Õppekavavälise tegevuse kulude katmisel (v.a § 10 lõikes 2 sätestatud juhul) toimub kaasrahastamine osalejate poolt käesolevas põhimääruses sätestatud tingimustel ja korras.

  (2) Kool võib õppekavavälise tegevuse kulude katmiseks küsida kaasrahastamist eelkõige järgmistel juhtudel:
  1) huviringi (stuudio) juhendaja töö tasustamine;
  2) huvitegevuses kasutatavad vahendid ja materjalid;
  3) ekskursioonid jms;
  4) osaleja õppekavavälise tegevusega seotud muud otsesed kulud.

  (3) Õppekavavälise tegevuse kohta, mis toimub osalejate kaasrahastamisel, esitatakse õppekavavälises tegevuses osaleja vanemale ülekandearve. Isikud, kes soovivad osaleda kaasrahastamist eeldavas õppekavavälises tegevuses, kuid kes ei kanna arvel esitatud tasu tähtaegselt, piiratakse õigust osaleda õppekavavälises tegevuses, mis eeldab osalejapoolset kaasrahastamist, kuni arve tasumiseni.

4. peatükk Õpilased ja vanemad 

§ 12.   Õpilase õigused ja kohustused

  (1) Kooli õpilasel on õigus:
  1) kasutada tasuta kooli ruume ja rajatisi, õppe-, spordi-, tehnilisi ja muid vahendeid ning raamatukogu õppetööks ja kooli korraldatud õppekavaväliseks tegevuseks;
  2) valida õppeaineid koolis õpetatavate valikainete piires;
  3) saada õppekavas ettenähtu omandamiseks täiendavat abi õpetajalt;
  4) saada koolist teavet koolikorralduse ning õpilase õiguste ja kohustuste kohta, samuti esmast teavet õppimisvõimaluste kohta;
  5) moodustada ühinguid, klubisid, stuudioid ja ringe, mille sihid ja tegevus ei ole vastuolus kooli ja kodu kasvatustaotlustega;
  6) moodustada koolis õpilasesindus ja osaleda valitud õpilasesindajate kaudu kooli õpilaselu küsimuste otsustamisel ja korraldamisel;
  7) pöörduda õpetamist ja kasvatamist puudutavates vaidlusküsimustes kooli hoolekogu poole;
  8) kaitsele hädaolukorras;
  9) muud seaduses ja selle alusel antud õigusaktides sätestatud õigused.

  (2) Kooli õpilane on kohustatud:
  1) täitma õpiülesandeid ja osalema temale kooli päevakava või individuaalse õppekavaga ettenähtud õppes;
  2) õppima vastavalt oma võimetele, end arendama ning oma teadmisi ja oskusi pidevalt täiendama;
  3) suhtuma lugupidavalt kaasinimestesse, hoidma kooli vara ning ümbritsevat keskkonda;
  4) täitma kooli kodukorda;
  5) täitma teisi seaduses ja selle alusel antud õigusaktides sätestatud kohustusi.

§ 13.   Õpilasesindus

  (1) Õpilasesindus esindab kooli õpilasi (õpilaskonda) õpilasesinduse põhimääruses sätestatud pädevuse piires koolisisestes suhetes ning suhetes teiste organisatsioonide, asutuste ja isikutega.

  (2) Õpilasesinduse tegevuse alused sätestatakse õpilasesinduse põhimääruses, mille koostab ja peab heaks kiitma õpilaskond. Heakskiidetud põhimääruse kinnitab seaduses sätestatud korras kooli direktor.

  (3) Õpilasesinduse põhimääruse heakskiitmine toimub õpilaste üldkoosolekul, mille kutsub kokku kooli direktor. Põhimääruse heakskiitmiseks on vajalik üldkoosolekust osavõtvate õpilaste poolthäälteenamus. Üldkoosoleku tulemuste protokollimise korraldab kooli direktor.

  (4) Esimese õpilasesinduse valimise kuulutab välja kooli direktor. Õpilasesindusse on õigus kandideerida igal õpilasel alates 6.klassist. Õpilasesinduse valimised toimuvad õpilasesinduse põhimääruses sätestatud korras. Esimese õpilasesinduse koosseisu kinnitab kooli direktor.
[RT IV, 04.03.2020, 27 - jõust. 07.03.2020]

§ 14.   Vanemate õigused ja kohustused

  (1) Vanematel on õigus:
  1) saada koolikorraldust ja -tegevust ning õppekava puudutavat teavet;
  2) saada juurdepääsu tema statsionaarses õppes õpiva lapse kohta käivale teabele;
  3) nõuda vajalike tingimuste loomist kooli õppekava täitmiseks, aidates ise kaasa nende tingimuste kujunemisele;
  4) pöörduda õpetamist ja kasvatamist puudutavates vaidlusküsimustes kooli õppenõukogu, direktori või hoolekogu poole;
  5) olla valitud kooli hoolekogusse;
  6) omada teisi koolikorraldust reguleerivatest õigusaktidest tulenevaid õigusi.

  (2) Vanemad on kohustatud:
  1) tegema koostööd kooli ja kohaliku omavalitsusega põhikooli ja gümnaasiumiseaduses ja selle alusel kehtestatud õigusaktides sätestatud tingimustel ja korras;
  2) looma lapsele kodus soodsad tingimused õppimiseks ja koolikohustuse täitmiseks;
  3) teavitama kooli õigeaegselt lapse puudumistest.

§ 15.   Vanemate koosolek

  (1) Kooli direktor kutsub vähemalt üks kord aastas kokku kooli vanemate koosoleku.

  (2) Teade vanemate koosoleku toimumise kohta avaldatakse kooli kodulehel ja edastatakse e- kooli kaudu vanematele vähemalt 7 päeva enne koosoleku toimumist. Teates tuleb märkida koosoleku toimumise kuupäev, kellaaeg, koht ning arutamisele tulevad küsimused.

  (3) Vanemate koosolekut juhatab kooli direktor, kui koosolekul ei otsustata teisiti. Vanemate koosolek võtab vastu otsuseid koosolekust osavõtvate vanemate poolthäälteenamusega. Koosoleku kohta koostatakse protokoll, mille allkirjastavad koosoleku juhataja ja protokollija. Protokolli kantakse koosoleku toimumise aeg ja koht, arutlusel olnud küsimused, nende kohta esitatud ettepanekud ja vastuvõetud otsused ning hääletustulemused. Kooli partnereid puudutavad otsused avalikustatakse kooli koduleheküljel. Protokollile lisatakse koosolekul osalenud vanemate nimekiri. Protokoll avalikustatakse paberkandjal kooli kantseleis hiljemalt 5 tööpäeva jooksul koosoleku toimumisest arvates. Protokollid säilitatakse kooli asjaajamiskorras ette nähtud korras

  (4) Klassi õpilaste vanemate koosoleku kutsub kokku vähemalt üks kord õppeaastas klassijuhataja. Teade koosoleku kohta edastatakse e- kooli kaudu või muul sobival viisil. Teates tuleb märkida koosoleku toimumise kuupäev, kellaaeg, koht ning arutamisele tulevad küsimused. Koosolekut juhatab klassijuhataja. Koosoleku kohta koostatakse protokoll, mille allkirjastavad klassijuhataja ja üks koosolekul osalenud vanem. Protokollid säilitatakse kooli asjaajamiskorras ette nähtud korras

  (5) Kooli direktor on kohustatud vähemalt ühe viiendiku klassi õpilaste vanemate nõudel kokku kutsuma selle klassi õpilaste vanemate koosoleku hiljemalt 7 tööpäeva jooksul arvates nõude esitamisest, kui nõudes ei ole märgitud hilisemat tähtaega. Nõue tuleb esitatakse kirjalikult või elektrooniliselt kooli direktorile. Nõue peab olema allkirjastatud nõude esitanud vanemate poolt. Koosoleku toimumisest teavitamine toimub käesoleva paragrahvi lõikes 4 sätestatud korras.

5. peatükk Kooli juhtimine 

§ 16.   Kooli direktor

  (1) Kooli juhib direktor, kelle kinnitab ametisse Lüganuse Vallavalitsus. Direktoriga sõlmib töölepingu Lüganuse vallavanem.

  (2) Direktor vastutab oma pädevuse piires õppe- ja kasvatustegevuse ja muude koolis läbiviidavate tegevuste, kooli üldseisundi ja arengu ning rahaliste vahendite õiguspärase ja otstarbeka kasutamise eest.

  (3) Direktori ülesanded on määratletud seadusandlusega ja ametijuhendiga.

  (4) Kooli direktor:
  1) esindab kooli ja tegutseb kooli nimel, teeb kooli eelarve piires tehinguid, mis on seotud tema seaduses sätestatud ülesannete täitmisega;
  2) korraldab õppenõukogu ja hoolekogu otsuste täitmise;
  3) tagab õigusaktidega ettenähtud aruannete koostamise ja esitamise;
  4) esitab vallavalitsusele kooli eelarve projekti ja tagab kooli eelarve täitmise;
  5) korraldab kooli arengukava koostamist ja selle täitmist;
  6) kehtestab kooli kodukorra. Kodukorras õpilaste ja koolitöötajate turvalisuse üle järelevalve tagamise meetmete sätestamiseks (sisse- ja väljaliikumise kontroll) annab nõusoleku vallavalitsus;
  7) juhatab kooli õppenõukogu;
  8) esitab kooli sisehindamise aruande arvamuse andmiseks hoolekogule ja vallavalitsusele;
  9) tagab kooli asjaajamise ja kinnitab kooli asjaajamiskorra;
  10) sõlmib, muudab ja ütleb üles koolitöötajatega töölepingud arvestades koolitöötajate kinnitatud koosseisu, koostab koolitöötajate ametijuhendid;
  11) käsutab kooskõlas Lüganuse vallavolikogu ja –valitsuse õigusaktidega kooli valitsemisel olevat vallavara;
  12) täidab muid käesolevast põhimäärusest, töölepingust ja õigusaktidest tulenevaid ülesandeid ning annab oma pädevuse piires välja käskkirju.

  (5) Direktorit asendab tema äraolekul õppealajuhataja. Tema äraolekul isik, kes on direktori või vallavanema poolt määratud direktori ülesannetesse.

  (6) Direktori vaba ametikoha täitmiseks korraldatava konkursi läbiviimise korra kehtestab, konkursi kuulutab välja ja viib läbi vallavalitsus.

§ 17.   Kooli hoolekogu

  (1) Kooli hoolekogu on alaliselt tegutsev organ, kelle ülesandeks on kooli õpilaste, kooli pidaja, õpilaste vanemate, vilistlaste ja kooli toetavate organisatsioonide ühistegevus kooli õppe– ja kasvatustegevuse suunamisel, planeerimisel ja jälgimisele ning õppeks ja kasvatuseks paremate tingimuste loomine. Hoolekogu moodustab vallavalitsus.

  (2) Kooli hoolekogu:
  1) annab kooli direktorile arvamusi õppe ja kasvatuse kohta koolis ja teeb sellekohaseid ettepanekuid;
  2) osaleb kooli arengukava, kodukorra ja muude kooli tegevust puudutavate dokumentide ettevalmistamisel;
  3) annab arvamuse kooli eelarve projekti kohta;
  4) kuulab ära vähemalt üks korda aastas kooli direktori aruande õppe ja kasvatuse korralduses kohta koolis;
  5) arutab õpilaste ja vanemate pöördumisi õpetamist ja kasvatamist puudutavates vaidlusküsimustes,
  6) täidab muid hoolekogule seadustes ja nende alusel pandud ülesandeid.

  (3) Kooli hoolekogu moodustamise- ja töökorra kehtestab vallavalitsus.

§ 171.   Kooli õppenõukogu

  (1) Koolil on õppenõukogu, mille ülesandeks on oma pädevuse piires õppe ja kasvatuse analüüsimine ja hindamine ning õppe- ja kasvatusalaste otsuste tegemine.

  (2) Õppenõukogu liikmeteks on kooli direktor, õppealajuhataja, õpetajad, tugispetsialistid ja teised direktori nimetatud isikud. Õppenõukogu tegevusse kaasatakse õpilasesinduse esindaja. Õppenõukogu tegevust korraldab õppenõukogu esimees.

  (3) Õppenõukogu tegutseb haridus- ja teadusministri määrusega kehtestatud korras.
[RT IV, 04.03.2020, 27 - jõust. 07.03.2020]

6. peatükk Koolitöötajad 

§ 18.   Koolitöötajate koosseis

  (1) Kooli töötajad on pedagoogid ja teised töötajad.

  (2) Koolitöötajate koosseisu kinnitab kooli direktor, kooskõlastades selle enne vallavalitsusega.

  (3) Vastavalt õppe- ja kasvatustegevuse eesmärkidele peavad kooli direktor, õppealajuhataja ja eesti keele ning eesti keeles õpetatavate õppeainete õpetajad ning teised õpetajad valdama eesti keelt vastavalt keeleseaduses ja selle alusel kehtestatud õigusaktides sätestatud nõuetele.

§ 19.   Koolitöötaja õigused ja kohustused

  (1) Koolitöötaja õigused, kohustused ja vastutus määratakse käesolevas põhimääruses, kooli kodukorras, töökorralduse reeglites, töölepingus ja ametijuhendis.

  (2) Koolitöötajal on õigus:
  1) saada teavet kooli põhimääruse, õppekava, töökorralduse reeglite, kodukorra ja muude kooli dokumentide kohta;
  2) saada erialast täiendusõpet, sh õpetajal pedagoogilist täiendusõpet vastavalt seadusele ja kooli arengukavas sätestatule;
  3) töötada töötervishoiu ja tööohutuse seaduses ning selle alusel antud õigusaktides sätestatud tingimustele vastavas töökeskkonnas;
  4) kasutada õppeväliseks tegevuseks tasuta kooli ruume ja rajatisi, õppe-, spordi-, tehnilisi ja muid vahendeid kooli poolt kehtestatud korras;
  5) esitada kooli direktorile ettepanekuid töö- ja õppekorralduse parandamiseks;
  6) kasutada muid õigusaktides sätestatud töötajate õigusi.

  (3) Koolitöötajal on kohustus:
  1) tagada kooli häireteta töö ning hoida korras kooli vara;
  2) osaleda kooli arendamises;
  3) õpetajal korraldada koolis oma pädevuse piires õpilasi arendava ning õppekava täitmist tagav õpikeskkond;
  4) tugispetsialistil toetada õpetajat õpilase individuaalsetele ja hariduslikele erivajadustele sobiva keskkonna valimisel;
  5) täita muudest õigusaktidest tulenevaid ülesandeid ja kohustusi.

7. peatükk Kooli majandamise ja asjaajamise alused 

§ 20.   Kooli rahastamine

  (1) Koolil on valla eelarve osana oma alaeelarve. Kooli eelarve tulud moodustuvad eraldistest riigi- ja vallaeelarvest, laekumistest eraõiguslikelt juriidilistelt isikutelt, annetustest, projektis osalemisest ning käesolevas põhimääruses sätestatud kooli õppekavavälisest tegevusest saadud tuludest.

  (2) Kool kasutab ja käsutab oma rahalisi vahendeid õigusaktides kehtestatud korras.

  (3) Kooli eelarve täitmise eest vastutab kooli direktor. Kooli raamatupidamist korraldab vallavalitsus.

§ 21.   Kooli vara

  (1) Kooli vara moodustavad talle sihtotstarbeliseks kasutuseks vallavara valitseja poolt antud inventar ja muud õppe- ning kasvatustööks vajalikud vahendid, samuti annetused ja kingitused.

  (2) Kool kasutab ja käsutab kooli vara sihtotstarbeliselt oma ülesannete täitmiseks õigusaktides kehtestatud korras ning tingimustel.

§ 22.   Asjaajamine

  (1) Asjaajamine tugineb Vabariigi Valitsuse 25. mai 2017. a määrusele nr 88 „Teenuste korraldamise ja teabehalduse alused”. Kooli asjaajamiskorra kehtestab direktor käskkirjaga.

  (2) Õppe- ja kasvatustegevuse alaste kohustuslike dokumentide täitmisel ja hoidmisel lähtub kool haridus- ja teadusministri määrusega kehtestatud kooli õppe- ja kasvatusalastes kohustuslikes dokumentides esitatavate andmete ning dokumentide täitmise ja pidamise korrast.
[RT IV, 04.03.2020, 27 - jõust. 07.03.2020]

8. peatükk Kooli põhimäärus ja arengukava 

§ 23.   Kooli põhimäärus

  (1) Kooli põhimääruse ja selle muudatused kehtestab Lüganuse Vallavolikogu.

  (2) Kooli direktor esitab kooli põhimääruse ja selle muudatused enne kehtestamist arvamuse andmiseks kooli hoolekogule, õpilasesindusele ja õppenõukogule. Arvamus antakse kirjalikult hiljemalt 20 päeva jooksul.

§ 24.   Kooli arengukava

  (1) Kooli arengukava koostatakse vähemalt viieks aastaks. Arengukava peab mis tahes aastal hõlmama vähemalt kolme eelseisvat aastat pedagoogide täienduskoolituse ja kooli tegevuskava osas. Arengukava ja selle muudatused kinnitab vallavalitsus.

  (2) Arengukava ja selle muudatuste ettevalmistamise algatab kooli direktor. Ettevalmistamisse kaasatakse hoolekogu, õpilasesindus, õppenõukogu ning eksperdid koolist või väljastpoolt kooli. Hoolekogu, õpilasesindus ja õppenõukogu osalevad arengukava ja selle muudatuste ettevalmistamises esindajate kaudu. Arengukava ja selle muudatused esitab kooli direktor enne kinnitamist arvamuse andmiseks kooli hoolekogule, õpilasesindusele ja õppenõukogule. Arvamus antakse kirjalikult hiljemalt 20 päeva jooksul.

  (3) Arengukava muutmine toimub arengukava koostamise sätestatud korras.

9. peatükk Kooli ümberkorraldamine ja tegevuse lõpetamine 

§ 25.   Kooli ümberkorraldamine ja tegevuse lõpetamine

  (1) Kooli ümberkorraldamise ja kooli tegevuse lõpetamise otsustab Lüganuse Vallavolikogu

  (2) Kooli ümberkorraldamist ja kooli tegevuse lõpetamist korraldab Lüganuse Vallavalitsus, kes teavitab ümberkorraldamisest ja tegevuse lõpetamisest seaduses sätestatud isikuid ja asutusi ning teeb muid toiminguid, mis on vajalikud ümberkorraldamiseks ja tegevuse lõpetamiseks.

10. peatükk Lõppsätted 

§ 26.   Rakendussätted

  (1) [Käesolevast tekstist välja jäetud].

  (2) Määrus jõustub kolmandal päeval pärast Riigi Teatajas avaldamist.

https://www.riigiteataja.ee/otsingu_soovitused.json