HaridusHuviharidus

Rahandus ja eelarveRaha kasutamine

Teksti suurus:

Huvihariduse ja huvitegevuse toetuse kord

Väljaandja:Saaremaa Vallavolikogu
Akti liik:määrus
Teksti liik:algtekst-terviktekst
Redaktsiooni jõustumise kp:07.10.2019
Redaktsiooni kehtivuse lõpp: Hetkel kehtiv
Avaldamismärge:

Huvihariduse ja huvitegevuse toetuse kord

Vastu võetud 27.09.2019 nr 35

Määrus kehtestatakse kohaliku omavalitsuse korralduse seaduse § 22 lõike 1 punkti 5 ja noorsootöö seaduse § 151 lõigete 1-3 alusel.

§ 1.   Reguleerimisala

  (1) Määrusega reguleeritakse Saaremaa valla (edaspidi vald) eelarvest rahvastikuregistri andmetel Saaremaa vallas elavate 7-19-aastaste laste ja noorte (edaspidi noor) huvihariduse ja huvitegevuse täiendava toetuse (edaspidi toetus) taotlemist, taotluste läbivaatamist, toetuse eraldamist ja toetuse kasutamise üle järelevalve teostamist.

  (2) Toetuse eesmärk on parandada valla noorte huvihariduse ja huvitegevuse kättesaadavust, rakendada kaasaegseid meetodeid ning pakkuda noortele mitmekesisemaid osalusvõimalusi kultuuri, spordi, hariduse, kunsti, tehnoloogia ja loodus- ning täppisteaduse valdkonnas.

  (3) Toetust eraldatakse valla eelarves selleks ettenähtud vahenditest, mis on eraldatud riigi eelarvest läbi toetusfondi kohalikele omavalitsustele ning mis on kooskõlas Saaremaa Vallavalitsuse (edaspidi vallavalitsus) poolt kinnitatud huvihariduse ja huvitegevuse kavaga.

  (4) Toetatava tegevuse alla ei kuulu kinnisvara ja sõiduvahendite omandamine ja kasutusse võtmine, hoonete ja rajatiste ehitamine, kinnistute, hoonete ja ruumide majandamiskulude eest tasumine.

  (5) Toetus on mõeldud ringijuhendajate töö tasustamiseks, ürituste läbiviimiseks, vahendite soetamiseks ja transpordikulude katmiseks, mis laiendab noortele pakutavaid võimalusi või toetab uute innovaatiliste koostöötegevuste käivitamist ja läbiviimist.

§ 2.   Mõisted

  (1) Huviharidus on pikaajaline süsteemne juhendatud tegelemine vaba tahte alusel üldhariduse tasemeõppest ja õppetööst vabal ajal, et omandada süvendatud teadmisi ja oskusi valitud huvialal. Huvihariduse õppekavad registreeritakse Eesti Hariduse Infosüsteemis.

  (2) Huvitegevus on süsteemne juhendatud tegelemine vaba tahte alusel üldhariduse tasemeõppest ja õppetööst vabal ajal, et omandada teadmisi ja oskusi valitud huvialal.

  (3) Huvihariduse ja huvitegevuse pakkujad (edaspidi teenuse pakkujad) on kõik juriidilised isikud või riigi ja kohaliku omavalitsuse asutuste registris registreeritud asutused, kes võimaldavad valla noortel tegeleda erinevate huvialadega.

§ 3.   Toetuse taotlemine, tingimused ja taotluste hindamine

  (1) Toetust saavad taotleda juriidilised isikud, mittetulunduslikud ühendused, füüsilisest isikust ettevõtjad ja vallavalitsuse hallatavad asutused (edaspidi toetuse taotleja) tingimusel, et tegevus on suunatud valla noortele ning huviharidust või huvitegevust pakutakse üldjuhul valla territooriumil 7-19-aastatele noortele, kelle Eesti rahvastikuregistri järgne elukoht on Saaremaa vald.

  (2) Toetuse taotlusi võetakse vastu kaks korda aastas vallavalitsuse korraldusega kinnitatud ajal.

  (3) Taotluses ei ole nõutav omaosalus.

  (4) Toetuse taotleja esitab vallavalitsusele elektroonilises keskkonnas vormikohase taotluse. Erandkorras on võimalus esitada taotlus paberkandjal, mille sisestamise korraldab vallavalitsuse haridus ja noorsootööosakond.

  (5) Toetuse taotlemise tingimused, vormi ja prioriteedid kinnitab vallavalitsus korraldusega vähemalt kolm nädalat enne taotlustähtaega peale huvihariduse ja huvitegevuse kava ning valla eelarve kinnitamist. Teave taotlemise tingimuste kohta avaldatakse valla kodulehel www.saaremaavald.ee ning teiste meediakanalite kaudu.

  (6) Vallavalitsuse haridus- ja noorsootööosakond vaatab 15 (viieteistkümne) tööpäeva jooksul läbi tähtajaliselt esitatud taotlused ja kontrollib dokumentide õigsust. Puuduste esinemisel informeeritakse sellest taotlejat. Puuduste kõrvaldamiseks antakse aega kuni 5 (viis) tööpäeva. Kui taotleja ei kõrvalda puudusi määratud tähtajaks, lõpetatakse menetlus toetuse määramiseks ja sellest teavitatakse taotlejat.

  (7) Toetuse taotluste läbivaatamiseks moodustab vallavalitsus korraldusega vähemalt 5-liikmelise hindamiskomisjoni (edaspidi komisjon) ning kinnitab komisjoni esimehe, kes vastutab komisjoni töö eest ja juhib koosolekut.

  (8) Laekunud elektroonilistest taotlustest moodustab elektrooniline süsteem kokkuvõtva nimekirja, mis on aluseks komisjonile taotluste läbivaatamiseks.

  (9) Komisjonil on õigus küsida taotlejalt lisainformatsiooni ning nõuda taotlejalt täiendavaid andmeid ja dokumente.

  (10) Komisjonil on õigus otsuse tegemisel arvesse võtta ka muid eraldatavaid toetusi taotlejale.

  (11) Komisjonil on õigus juba toetust saanud või varasemalt esitatud projektidele toetust mitte eraldada.

  (12) Komisjoni liige, kes on seotud menetletava taotlusega, taandab end antud taotluse arutelust ning otsustusprotsessist. Protokolli kantakse vastav märge.

  (13) Taotlusi hinnatakse järgmiste kriteeriumite järgi:
  1) kavandatavad tegevused on põhjendatud ja lähtuvad valla huvihariduse ja huvitegevuse kava kitsaskohtadest ning taotlusvooru prioriteetidest;
  2) kavandatavad tegevused toetavad valla noorte huvihariduse ja huvitegevuse kättesaadavust ning mitmekesistamist;
  3) kavandatavad tegevused on osalejatele võimalikult soodsad;
  4) kavandatavad tegevused kaasavad hariduslike erivajadusega noori;
  5) taotlejal on pädevus tegevuse elluviimiseks;
  6) taotletud toetuse suurus on optimaalne soovitud vahendite soetamiseks ning vahendid on seotud kavandatud tegevusega.

  (14) Toetust on õigus mitte eraldada kui:
  1) taotleja ei vasta käesolevas määruses sätestatud tingimustele;
  2) taotlus ei ole esitatud õigeaegselt;
  3) taotleja on taotlemisel esitanud teadlikult valeandmeid, mis mõjutavad toetuse andmise otsustamist;
  4) taotleja ei ole eelmiste aastate toetust kasutatud sihipäraselt või on jätnud esitamata aruande;
  5) taotletav tegevus ei ole kooskõlas huvihariduse ja huvitegevuse tegevuskavaga;
  6) taotlejal on riiklike maksude võlg või tähtajaks tasumata jäetud maksusummalt arvestatud intressivõlg;
  7) taotlejal on valla ees võlgnevusi.

§ 4.   Toetuse eraldamine

  (1) Toetuse eelarvest taotlusvoorude kaudu jaotatav summa kinnitatakse käesoleva määruse § 3 lõikes 5 nimetatud vallavalitsuse korraldusega.

  (2) Vallavalitsusel on õigus eraldada erandjuhtudel toetust taotlusvooru väliselt.

  (3) Toetuse eraldamise või mitteeraldamise otsustab vallavalitsuse haridus- ja noorsootööosakonna juhataja oma otsusega komisjoni ettepanekul.

  (4) Taotlejat informeeritakse kirjalikult tema suhtes tehtud otsusest kahe nädala jooksul pärast vastava otsuse vastuvõtmist.

  (5) Vallavalitsuse hallatavatele asutustele eraldatakse toetus alaeelarvesse.

  (6) Juriidilisest isikust toetuse taotlejaga sõlmib vallavalitsus toetuse eraldamise lepingu (edaspidi leping).

  (7) Lepingus sätestatakse:
  1) toetuse sihtotstarve;
  2) toetuse ülekandmise viis ja tähtaeg;
  3) vallavalitsuse õigused toetuse sihipärase kasutamise kontrollimisel;
  4) sanktsioonid lepingu rikkumisel;
  5) aruannete esitamise kord;
  6) vajadusel muud tingimused.

  (8) Kui toetuse taotleja ei tagasta allkirjastatud lepingut ühe kalendrikuu jooksul (arvates lepingu projekti väljasaatmisest vallavalitsuse poolt) või kui taotleja ja vallavalitsus ei jõua lepingu sõlmimisel kokkuleppele, kaotab taotleja lepingu sõlmimise õiguse ja toetuse andmise menetlus loetakse lõppenuks.

  (9) Kui leping on sõlmitud, kuid toetuse saanud tegevus jäi teostamata, on toetuse saaja kohustatud juba saadud toetuse viivitamatult vallavalitsusele tagastama.

§ 5.   Aruande esitamine toetuse kasutamise kohta

  (1) Toetuse saaja kohustub esitama vallavalitsusele elektroonilises keskkonnas toetuse kasutamise kohta lõpparuande, mille esitamise tähtaeg määratakse kindlaks käesoleva määruse § 4 lõikes 3 nimetatud haridus- ja noorsootööosakonna juhataja otsuses.
20.12.2019 09:49
Veaparandus - Parandatud ilmne ebatäpsus § 4 lõikes 2 asendatud § 4 lg 3 Riigi Teataja seaduse § 10 lg 3 alusel arvestades Saaremaa 18.12.2019 taotlust 3-4/8340-1

  (2) Lõpparuandes esitatakse projekti andmed, tegevusaruanne ja kulude aruanne.

§ 6.   Järelevalve toetuse kasutamise üle

  (1) Vallavalitsusel on õigus kontrollida noore osalemist huvikoolis või huvitegevuses.

  (2) Toetuse saajal on kohustus esitada vallavalitsusele elektroonilises keskkonnas toetuse kasutamise aruanne peale toetuse kasutamise lõppemist hiljemalt ühe kuu jooksul. Erandkorras võib aruande esitada ka paberkandajal vallavalitsuse haridus ja noorsootööosakonda.

  (3) Vallavalitsusel on õigus küsida taotlejatelt täiendavaid andmeid ning kontrollida toetuse sihipärast kasutamist.

  (4) Vallavalitsusel on õigus teostada järelevalvet toetuse sihipärase kasutamise üle ja nõuda toetuse saajalt täiendavaid dokumente, mis on vajalikud järelevalve eesmärgi täitmiseks.

  (5) Toetuse saajalt võib toetuse osaliselt või täies mahus tagasi nõuda, kui järelevalve käigus või muul moel ilmneb vähemalt üks järgmistest asjaoludest:
  1) toetuse saaja ei kasuta või ei kasutanud toetust sihipäraselt, arvestades käesolevas määruses sätestatud nõudeid ja toetuse saaja taotluses taotleja poolt lubatut;
  2) toetuse saaja ei ole esitanud nõuetekohast lõpparuannet toetuse kasutamise kohta;
  3) toetuse saaja on toetuse kasutamise kohta esitanud valeandmeid;
  4) tegevusi ei ole osaliselt või tervikuna lubatud mahus toimunud.

§ 7.   Rakendussätted


Määrus jõustub kolmandal päeval pärast Riigi Teatajas avaldamist.

Tiiu Aro
vallavolikogu esimees

https://www.riigiteataja.ee/otsingu_soovitused.json