SotsiaalhoolekanneToetused

Teksti suurus:

Sotsiaaltoetuste määramise ja maksmise kord

Väljaandja:Muhu Vallavolikogu
Akti liik:määrus
Teksti liik:terviktekst
Redaktsiooni jõustumise kp:01.01.2014
Redaktsiooni kehtivuse lõpp:04.10.2014
Avaldamismärge:RT IV, 06.12.2013, 35

Sotsiaaltoetuste määramise ja maksmise kord

Vastu võetud 19.11.2010 nr 25
jõustumine 01.01.2011

Muudetud järgmiste aktidega (näita)

VastuvõtmineAvaldamineJõustumine
23.11.201101.12.2011
19.10.201124.10.2011
21.03.201225.03.2012
27.11.2013RT IV, 06.12.2013, 201.01.2014

Määrus kehtestatakse sotsiaalhoolekande seaduse § 8 p 2, § 23 lg 1, kohaliku omavalitsuse korralduse seaduse § 6 lg 1, § 22 lg 1 p 5, Muhu valla põhimääruse § 6 lg 1 p 5 alusel.

1. peatükk Üldsätted 

§ 1.   Reguleerimisala

  (1) Käesolev kord reguleerib Muhu valla eelarvest sotsiaaltoetuste määramise ja maksmise korda ning tingimusi isikutele, kelle elukoha aadressandmed Eesti rahvastikuregistri järgi on Muhu vallas või sotsiaalhoolekandeseaduse § 9 lg 2, 3 ja 5 nimetatud isikutele.

  (2) Toimetulekutoetuse vahendite ülejäägi korral makstakse abivajavatele isikutele toimetuleku soodustamiseks täiendavat sotsiaaltoetust.

  (3) Valla elanikele eraldatavad sotsiaaltoetuse on sissetulekust sõltuvad või sõltumatud.

  (4) Sissetulekust mittesõltuvad sotsiaaltoetuste suurused kinnitab volikogu oma määrusega.

§ 2.   Eesmärk

  (1) Sotsiaaltoetuste määramise ja maksmise eesmärgiks on rahalise toetuse abil soodustada valla elanike toimetulekut ja aidata kaas nende elukvaliteedi säilimisele.

  (2) Sotsiaaltoetuse maksmise võib asendada sotsiaalteenuse osutamisega.

§ 3.   Mõisted

  (1) Toimetulek on isiku või perekonna füüsiline või psühhosotsiaalne võime igapäevases elus toime tulla.

  (2) Sotsiaaltoetus on isiku või perekonna toimetuleku soodustamiseks antav rahaline toetus.

  (3) Sotsiaalteenuse on isiku või perekonna toimetuleku soodustamiseks antav mitte rahaline toetus.

  (4) Paljulapseline pere on pere kus on 3 või enam kuni 18 aastast last.

  (5) Vältimatu sotsiaalabi on piisavate elatusvahenditeta isiku olukorrale vastavad hädavajalikud sotsiaalhoolekandelised abinõud, mis tagavad vähemalt toidu, riietuse ja ajutise peavarju.

  (6) Vähekindlustatud isik/pere on isik või pere, kelle iga liikme netosissetulek kuus peale eluasemekulude mahaarvamist on alla riiklikult kehtestatud toimetulekupiiri kahe (2) kordset määra.

2. peatükk Sotsiaaltoetuste määramine ja maksmine 

§ 4.   Sotsiaaltoetuste määramise ja maksmise alused

  (1) Sissetulekust sõltuvate sotsiaaltoetuste määramise ja maksmise otsustamisel võetakse
aluseks taotleja ja temaga abielus või abielulistes suhetes olevate samas eluruumis elavate
isikute või ühise majapidamisega ja ühist tuluallikat kasutavate isikute sissetulekud.

  (2) Sotsiaaltoetuste (va lapse sünni-, matuse- ja ranitsatoetus) määramise ja suuruse otsustab vallavalitsus lähtudes sotsiaalkomisjoni ettepanekust, käesolevast korrast ja taotleja avaldusest 30 päeva jooksul, arvates taotluse saamise päevast oma korraldusega.
(Muudetud Muhu Vallavolikogu 21.03.2012 määrus nr 72 - jõustunud 25.03.2012 )

  (3) Sotsiaaltoetuse mittemääramisest teatatakse taotlejale kirjalikult 5 tööpäeva jooksul,
arvates otsuse tegemise päevast.

  (4) Sotsiaaltoetuse määramise korral kannab vallavalitsus toetuse summa isiku pangaarvele, maksab toetuse välja sularahas või kannab toetuse arve alusel teenust osutanud ettevõtjale 5 tööpäeva jooksul, arvates otsuse tegemise päevast.

  (5) Sissetulekust sõltuvate ja mittesõltuvate sotsiaaltoetuste piirmäärad kehtestab vallavolikogu enne eelarveaasta algust oma määrusega.

§ 5.   Sotsiaaltoetuste taotlemine

  (1) Sotsiaaltoetuse (va lapse sünni-, matuse- ja ranitsatoetus)) taotlemiseks esitab taotleja avalduse (Lisa 3) sotsiaalkomisjonile, milles põhjendab toetuse vajaduse ja suuruse.
(Muudetud Muhu Vallavolikogu 21.03.2012 määrus nr 72 - jõustunud 25.03.2012).

  (2) Sotsiaaltoetust võib taotleda toetust vajava isiku huvides temale määratud eestkostja,
hooldaja, sotsiaaltöötaja või muu isik.

  (3) Sissetulekust sõltuva toetuse taotlusele tuleb lisada andmed taotleja ja tema
perekonnaliikmete taotlusele eelneva kuu sissetulekute ning eluasemekulude kohta.

  (4) Eluasemekulude hulka arvestatakse järgmised kulud:
  1) korteriüür
  2) tarbitud vee ja kanalisatsiooni maksumus
  3) tarbitud elektrienergia maksumus
  4) olmejäätmete veotasu
  5) hoonekindlustus kulud, mis on arvestatud kasutatavale ruumile
  6) maamaksu kulud, mille arvestamise aluseks on õuemaa 1000 m²
  7) küttekulu.

  (5) Eluasemekulude hulka ei arvestata taotlusele eelneval kuul tehtud muid kulutusi (pangalaen, liising).

  (6) Sotsiaalnõunikul on õigus nõuda kulude tõendamiseks kuludokumentide esitamist.

  (7) Kui taotletakse tehtud kulude kompenseerimist, lisatakse taotlusele ka vastavad
kuludokumendid.

  (8) Toetuse taotleja vastutab esitatud andmete õigsuse eest. Valeandmete esitamisel toetuse maksmine lõpetatakse ja makstud toetus nõutakse tagasi.

  (9) Taotluse vormid kinnitab vallavalitsus.

§ 6.   Sotsiaaltoetuse määramisest keeldumine

  (1) Sotsiaaltoetuse määrab ja selle suuruse otsustab hiljemalt 30 päeva jooksul arvates taotluse saamise päevast volikogu sotsiaalkomisjon, kes tegutseb põhimääruse alusel.

  (2) Sotsiaaltoetuse määramiseks hindab komisjon taotluse põhjendatust ja taotlusele lisatud dokumente. Sotsiaalkomisjoni otsuse alusel võib sotsiaalnõunik või sotsiaalhooldaja vajadusel, enne sotsiaaltoetuse määramist komisjoni poolt, viia läbi abivajaja kodukülastuse või hankida muul viisil täiendavat informatsiooni.

  (3) Sotsiaalkomisjoni koosoleku protokoll ja nimekiri taotlejatest, kellele on sotsiaalkomisjoni otsuse alusel määratud sotsiaaltoetus, esitatakse kinnitamiseks vallavalitsusele. Vallavalitsus kinnitab sotsiaalkomisjoni otsuse oma korraldusega.

  (4) Sotsiaaltoetuse määramisest võib keelduda kui:
  1) taotleja on esitanud valeandmeid;
  2) taotleja ei esita sotsiaalnõunikule vastutava spetsialisti poolt küsitud täiendavaid dokumente;
  3) taotleja ja tema pereliikmete sissetulekud ületavad käesoleva korraga kehtestatud minimaalsete sissetulekute piiri;
  4) kui vallavalitsuse sotsiaalkomisjon leiab, et taotleja või tema pereliikmete kasutuses või omandis olevad vallas- ja kinnisasjad tagavad temale või tema pereliikmetele toimetulekuks piisavad elatusvahendid;
  5) töövõimelisele 18-aastasele kuni vanaduspensioniealisele isikule, kes ei tööta ega õpi ja on rohkem kui ühel korral ilma mõjuva põhjuseta keeldunud osalemast tööturuteenuses või vallavalitsuse korraldatavas iseseisvale toimetulekule suunatud sotsiaalteenuses;
  6) taotleja on eelnevalt määratud toetust kasutanud mittesihipäraselt;
  7) taotleja pole täitnud vanemakohustusi lapse eest hoolitsemisel;
  8) toetuse maksmiseks puuduvad eelarvevahendid.

  (5) Sotsiaaltoetuse määramisest keeldumise otsus tehakse isikule teatavaks kirjalikus vormis viie tööpäeva jooksul, arvates vallavalitsuse poolt otsuse kinnitamise päevast.

  (6) Sotsiaalkomisjoni otsusega mittenõustumisel on taotlejal õigus esitada vaie Muhu Vallavalitsusele või Saare maavanemale või pöörduda halduskohtusse halduskohtumenetluse seaduses sätestatud korras.

§ 7.   Sotsiaaltoetuste maksmine

  (1) Sotsiaaltoetus makstakse vastavalt taotleja soovile välja sularahas või kantakse taotleja pangakontole 7 päeva jooksul peale sotsiaalkomisjoni otsuse kinnitamist vallavalitsuse poolt.

  (2) Kiireloomuline toetus makstakse välja sotsiaalnõuniku otsuse alusel toetuse taotlemise päeval või sellele järgneval tööpäeval. Taoline otsustus kinnitatakse vallavalitsuse korraldusega väljamakse tegemisele järgneval vallavalitsuse istungil.

  (3) Sotsiaaltoetust taotlenud isiku kirjalikul nõusolekul võib sotsiaalkomisjoni otsuse alusel makstava sotsiaaltoetuse välja maksta ka otse toetuse saajale teenust osutanud asutusele või muule isikule. Erandjuhul, komisjoni põhjendatult kaalutletud otsuse alusel, võib toetust maksta toetuse saajale teenust osutanud asutusele või muule isikule ka ilma taotleja nõusolekuta.

  (4) Erandkorras, sotsiaalkomisjoni otsuse alusel, võib abivajava isiku huvisid arvestades toetuse välja maksta sotsiaalnõunikule, sotsiaalhooldajale, abivajava isiku eestkostjale või hooldajale või asutusele, kes kasutab saadud vahendeid selle isiku huvides, kellele toetus määrati.

§ 8.   Toetuse tagasinõudmine

  (1) Kui sotsiaaltoetuse taotleja esitab sotsiaalnõunikule teadvalt valeandmeid, mille alusel taotlejale maksti sotsiaaltoetust, tagastab toetust saanud isik saadu vabatahtlikult. Kui isik keeldub saadut vabatahtlikult hüvitamast, võib vallavalitsus teha isikule ettekirjutuse.

  (2) Kui sotsiaaltoetust ebaõigelt saanud isik jätab ettekirjutuse täitmata, võib vallavalitsus anda ettekirjutuse sundtäitmisele täitevmenetluse seadustikus sätestatud korras.

3. peatükk Sissetulekust sõltuvad sotsiaaltoetused 

§ 9.   Toimetulekutoetus

  (1) Toimetulekutoetuse taotlemine , arvestamine, määramine ja maksmine toimub sotsiaalhoolekande seadusega sätestatud tingimustel ja korras.

  (2) Toimetulekutoetuse vabad vahendid kulutatakse aruandeaasta lõpuks sotsiaalkomisjoni ettepanekul ja vallavalitsuse kinnitamisel toimetulekuraskustes perede olukorra leevendamiseks.

§ 10.   Ühekordsed toetused lastega peredele

  (1) Toetusi lastega peredele makstakse eelisjärjekorras paljulapselistele peredele, üksikvanemaga peredele, töötu vanema või vanematega peredele, puudega või töövõime kaotusega vanemaga peredele laste lasteaias või kooliskäimise võimaldamiseks.

  (2) Toetust võib taotleda perekond, kelle iga liikme netosissetulek kuus peale eluasemekulude mahaarvamist on alla riiklikult kehtestatud toimetulekupiiri kahe (2) kordset määra.

  (3) Toetus on ette nähtud koolitarvete, töövihikute, koolirõivaste, huviringide, spordivahendite, koolisõidu, suvelaagri jms eest tasumiseks.

  (4) Toetust on võimalik taotleda kaks korda aastas kokku kuni 96 € lapse kohta.
[RT IV, 06.12.2013, 2 - jõust. 01.01.2014]

  (5) Erandkorras, sõltuvalt toetuse taotlemise põhjusest, võib sotsiaalkomisjon määrata toetust lastega peredele ka juhul, kui sissetulek ühe pereliikme kohta ületab käesoleva korraga kehtestatud piirmäära, kui toetuse andmisega hoitakse ära pere sattumine kriisiolukorda.

§ 11.   Toetus kütte osaliseks hüvitamiseks

  (1) Toetust võib taotleda isik või perekond, kelle netosissetulek iga pereliikme kohta peale eluasemekulude mahaarvamist jääb alla riiklikult kehtestatud toimetulekupiiri kahe

  (2) kordset määra ning omab õiguslikku alust eluruumi kasutamiseks.

  (3) Toetuse määramisel on eluruumi kasutamise õiguslikuks aluseks:
  1) omandiõigus eluruumile;
  2) liikmelisus elamuühistus;
  3) eluruumi üürileping, välja arvatud leping, mis on sõlmitud leibkonna siseselt.

  (4) Toetust kütte (küttepuud, kivisüsi, kütteõli, brikett jms) ostmiseks makstakse üldjuhul üks kord aastas kütte ostmist tõendava dokumendi esitamisel. Toetust makstakse vastavalt tegelikele kuludele, kuid mitte rohkem kui 192 € kalendriaastas.
[RT IV, 06.12.2013, 2 - jõust. 01.01.2014]

  (5) Toetust kaugkütte hüvitamiseks makstakse igakuiselt vastavalt tegelikele kuludele kulusid tõendava dokumendi esitamisel, kuid mitte rohkem kui 192 € kalendriaastas.
[RT IV, 06.12.2013, 2 - jõust. 01.01.2014]

  (6) Sotsiaalkomisjoni otsuse alusel võib vajadusel rahalise toetuse väljamaksmise asendada taotlejale küttepuude andmisega määratud toetuse summa ulatuses.

§ 12.   Toetus ravimite või prillide ostmiseks

  (1) Toetust võib taotleda isik või perekond, kelle netosissetulek iga pereliikme kohta peale eluasemekulude mahaarvamist jääb alla riiklikult kehtestatud toimetulekupiiri kahe (2) kordset määra.

  (2) Toetust ravimite ostmiseks antakse eelisjärjekorras kroonilisi haigusi põdevatele lastele, töötutele, mittetöötavatele vanadus- ja töövõimetuspensionäridele ning puuetega inimestele soodusravimite ostmiseks.

  (3) Toetuse määramiseks lisab taotleja oma avaldusele koopia ravimite ostmise kviitungist.

  (4) Toetust on võimalik taotleda kalendriaastas mitte rohkem kui 64 € ulatuses ravimite ja mitte rohkem kui 64 € prillide maksumusest.
[RT IV, 06.12.2013, 2 - jõust. 01.01.2014]

  (5) Sotsiaalkomisjon võib teha kaalutlusotsuse põhjal erandeid.

§ 13.   Meditsiiniteenuse toetus

  (1) Toetust makstakse ravikindlustusega hõlmamata isikutel hädavajalike terviseuuringute ja ravikulude osaliseks kompenseerimiseks.

  (2) Toetuse taotleja esitab vallavalitsusele avalduse ja pere- või eriarsti teatise terviseuuringute või ravi vajaduse kohta.

  (3) Ravikindlustusega hõlmamata isikule võib kulusid tõendavate dokumentide alusel määrata toetuse või tasuda arve alusel meditsiiniteenuseid osutanud asutusele.

  (4) Ravikindlustusega hõlmamata isikutele hädavajalikud terviseuuringud või ravikulud
kompenseeritakse vallavalitsuse garantiikirja alusel.

§ 14.   Muu täiendav sotsiaaltoetus

  (1) Täiendavaid sotsiaaltoetusi makstakse ning tehakse eraldisi sotsiaalteenuste osutamiseks sotsiaaltoetuste rahaliste vahendite piisavuse korral.

  (2) Täiendavat sotsiaaltoetust makstakse käesolevas korras nimetamata hädavajalike kulutuste katmiseks, mis parandavad isiku või perekonna igapäevast toimetulekut ja elukvaliteeti.

  (3) Muu täiendava sotsiaaltoetuse saamiseks peab toetuse taotleja või tema seaduslik esindaja esitama vallavalitsusele motiveeritud avalduse. Vallavalitsusel on õigus nõuda vajadusel täiendavaid andmeid ja dokumente.

  (4) Paljulapseliste ja vähekindlustatud perede lastele koolitarvete ostmiseks, laagrituusiku, õppeekskursiooni ja huvitegevuse kulude osaliseks kompenseerimiseks.

4. peatükk Sissetulekust mittesõltuvad sotsiaaltoetused 

§ 15.   Lapse sünnitoetus

  (1) Sünnitoetus on ühekordne toetus lapse sünni puhul.

  (2) Toetus makstakse sünnidokumendi ja lapsevanema poolt esitatud taotluse (Lisa 1) alusel
alljärgnevalt:
(Muudetud Muhu Vallavolikogu 19.10.2011 määrus nr 55 - jõustunud 24.10.2011 )
  1) 100% toetuse määrast lapse kohta, kui mõlema vanema elukohaks viimased
kaksteist kuud enne lapse sündi on rahvastikuregistris märgitud Muhu vald ning mõlemad vanemad on lapse sünni hetkel rahvastikuregistri järgi Muhu valla elanikud ja laps elab toetuse taotlejaga ühel aadressil;
  2) 50% toetuse määrast lapse kohta, kui vähemalt ühe vanema elukohaks viimased
kaksteist kuud enne lapse sündi on rahvastikuregistris märgitud Muhu vald ning ühe vanema elukohaks on lapse sünni hetkel rahvastikuregistri järgi Muhu vald ja laps elab toetuse taotlejaga ühel aadressil;
  3) 100% toetuse määrast, kui laps sünnib üksikvanema perre kelle elukohaks viimased kaksteist kuud on rahvastikuregistris märgitud Muhu vald ja üksikvanema elukohaks lapse sünni hetkel on rahvastikuregistri järgi Muhu vald ja laps elab toetuse taotlejaga ühel aadressil.

  (3) Lapsendajal on õigus sünnitoetust taotleda juhul, kui lapsendamine ja lapse
registreerimine Muhu valla elanikeregistrisse toimub enne lapse üheaastaseks saamist

  (4) Üksikvanemaga laps on laps, kelle sünniaktis või rahvastikuregistrisse kantud perekonnaseisuandmetes puudub kanne isa kohta või see on tehtud ema ütluse alusel või kelle vanem on seadusega kehtestatud korras tunnistatud tagaotsitavaks.
(Muudetud Muhu Vallavolikogu 19.10.11 määrus nr 55 - jõustunud 24.10.2011 ).

  (5) Sünnitoetuse määra kehtestab volikogu.

§ 16.   Ranitsatoetus

  (1) Ranitsatoetust on õigus saada ühel lapsevanemal juhul, kui tema enda elukoht ja esmakordselt kooli mineva lapse elukoht on rahvastikuregistri andmetel Muhu vald. Kui lapsele on määratud kohtuotsuse alusel eestkostja või kohaliku omavalitsuse otsuse alusel hooldaja, makstakse lapse kooliminekutoetus välja eestkostjale või hooldajale.

  (2) Ranitsatoetuse suurus määratakse igaks eelarveaastaks Muhu Vallavolikogu poolt.

  (3) Ranitsatoetust makstakse Muhu Põhikooli poolt esitatud esimesse klassi minevate laste nimekirja alusel.
(Muudetud Muhu Vallavolikogu 21.03.2012 määrus nr 72 - jõustunud 25.03.2012)

§ 17.   Matusetoetus

  (1) Matusetoetust on õigus taotleda rahvastikuregistrisse Muhu valla elanikuna kantud isiku surma korral tema omastele või isikule, kes kannab surnu matuse korraldamisega seotud kulud.

  (2) Matusetoetus vormistatakse ja makstakse välja surmatunnistuse ja avalduse (Lisa 2) alusel matuse korraldajale.

  (3) Matusetoetuse suurus määratakse igaks eelarveaastaks Muhu Vallavolikogu poolt.

§ 18.   Toetus gümnaasiumide ja ametikooli õpilaste eluasemekulude katteks

  (1) Õppetoetus on eluasemega seotud kulude osaliseks kompenseerimiseks makstav
regulaarne toetus õppetöös võlgnevusteta edasi jõudvatele kutse-, kesk- ja kutsekeskharidust
omandavatele noortele ja kes ei ole vanemad kui 21 eluaastat.
(Muudetud Muhu Vallavolikogu 23.11.2011 määrus 60 - jõustunud 01.12.2011)

  (2) Toetus ei laiene Orissaare Gümnaasiumis ja täiskasvanute gümnaasiumides
õppijatele.

  (3) Toetuse määrab lapsevanema või õpilase enda poolt kord aastas (septembris) vormistatud taotluse alusel.

  (4) Toetust makstakse õppeperioodil (september – juuni) igas kuus volikogu poolt
kinnitatud määras.

  (5) Sotsiaalnõunikul on õigus kontrollida õpilase edasijõudmist koolis ja võlgnevuste ilmnemisel toetuse maksmine peatada. Peatatud toetuse maksmist jätkatakse võlgnevuste likvideerimisele järgnevast kuust.

  (6) Toetust makstakse õpilasele vastavalt nominaalse õppeaja kestvusele kesk- või kutsekeskhariduse omandamisel, kuid mitte kauem kui neli aastat.

  (7) Toetuse suurus määratakse igaks eelarveaastaks Muhu Vallavolikogu poolt.

§ 19.   Puudega inimese toetus

  (1) Puudega inimese toetus on ühekordne toetus kehtiva puude raskusastmega isiku puudest tingitud lisakulutuste hüvitamiseks kui selleks ette nähtud riiklikest sotsiaaltoetuse vahenditest ei piisa.

  (2) Toetuse määramisel võetakse arvesse puudega seotud lisakulutusi, isiku või perekonna üldist toimetulekut ning muid võimalusi olukorra lahendamiseks.

  (3) Toetust on võimalik taotleda kalendriaastas mitte rohkem kui 192 € ulatuses.
[RT IV, 06.12.2013, 2 - jõust. 01.01.2014]

  (4) Toetuse määrab sotsiaalkomisjoni ettepanekul vallavalitsus.

  (5) Sotsiaalkomisjon võib teha kaalutlusotsuse põhjal erandeid.

§ 20.   Hooldustoetus

  (1) Toetus määratakse puudega inimese hooldamise korraldamisega seotud kulude osaliseks kompenseerimiseks.

  (2) Toetuse määramiseks teostab sotsiaalnõunik puudega inimese hooldusvajaduse hindamise.

  (3) Toetus määratakse hooldusvajaduse teostanud sotsiaalnõuniku eelnõu alusel vallavalitsuse korraldusega.

  (4) Toetuse suurus raske puudega inimesel 16 € ja sügava puudega 27 € kuus.
[RT IV, 06.12.2013, 2 - jõust. 01.01.2014]

  (5) Puudega inimese hooldajale igakuise hooldajatoetuse määramise ja maksmise kord on sätestatud eraldi määrusega.

§ 21.   Eakate juubelitoetus

  Eakate juubelitoetust makstakse eakale tema 75. -nda ja iga järgneva sünnipäeva puhul asjalise toetusena.

§ 22.   Jõulutoetus

  Jõulutoetus on asjaline toetus jõulupakina, mille saamise õigus on eelkooliealistel ja üldhariduskoolide õpilastel kuni põhikooli lõpetamiseni.

§ 23.   Vältimatu sotsiaalabi

  (1) Vältimatut sotsiaalabi osutatakse isikule, kes on sattunud sotsiaalselt abitusse olukorda elatusvahendite kaotuse või nende puudumise tõttu.

  (2) Vältimatu sotsiaalabi on:
  1) Isikule tasuta toidu võimaldamine;
  2) Isiku majutamise organiseerimine;
  3) Isikule riiete ja muude vajalike elatusvahendite eraldamine;
  4) Isikule toetuse määramine isikut tõendavate dokumentide taotlemiseks.

  (3) Vältimatut sotsiaalabi osutatakse isikule seni, kuni ta ei ole enam elatusvahendite kaotuse
või puudumise tõttu sotsiaalselt abitus olukorras.

  (4) Vältimatu sotsiaalabiga seotud toetuse kinnitab vallavalitsus. Toetus makstakse võimaluse korral teenuse osutajale.

5. peatükk Rakendamine 

§ 24.   Rakendamine

  (1) Määrus jõustub 01. jaanuaril 2011.

  (2) [Käesolevast tekstist välja jäetud].

Lisa 1  Avaldus sünnitoetus

Lisa 2 Avaldus matusetoetus

Lisa 3  Avaldus sotsiaaltoetus

https://www.riigiteataja.ee/otsingu_soovitused.json