Linna ja valla valitsemineLinna- ja vallavalitsus, ametiasutus ja nende töökorraldus

Teksti suurus:

Luunja Vallavalitsuse palgajuhend

Väljaandja:Luunja Vallavolikogu
Akti liik:määrus
Teksti liik:algtekst-terviktekst
Redaktsiooni jõustumise kp:11.02.2018
Redaktsiooni kehtivuse lõpp:02.01.2021
Avaldamismärge:RT IV, 08.02.2018, 37

Luunja Vallavalitsuse palgajuhend

Vastu võetud 25.01.2018 nr 5

Määrus kehtestatakse kohaliku omavalitsuse korralduse seaduse § 22 lg 1 p 35 ning avaliku teenistuse seaduse § 63 lg 2 alusel.

§ 1.   Palgajuhendi reguleerimisala

  (1) (1) Luunja Vallavalitsuse (edaspidi vallavalitsus) palgajuhend (edaspidi palgajuhend) määrab kindlaks vallavalitsuse teenistujate töö tasustamise korralduse, tingimused ja tasu maksmise põhimõtted, et tagada õiglane ja arusaadav tasusüsteem, mis arvestab ametikoha väärtust ning tagab palkade sisemise õigluse ja võrdluse palgaturuga.

  (2) Palgajuhendiga määratakse kindlaks teenistusgrupile vastav kuu põhipalga vahemik, muutuvpalga maksmise tingimused ja kord, muude seaduses sätestatud lisatasude ja hüvitiste maksmise tingimused ja kord ning palga maksmise aeg ja viis.

§ 2.   Mõisted

  Käesolevas määruses kasutatakse mõisteid järgmises tähenduses:
  1) vallavalitsus – Luunja Vallavalitsus ametiasutusena;
  2) teenistusgrupp – valdavas osas sarnaste teenistus- või tööülesannetega teenistuskohtade grupp;
  3) teenistuskoht – ametiasutuse teenistuskohtade koosseisus ette nähtud ameti- või töökoht;
  4) teenistuja – Luunja vallaga avalik – õiguslikus teenistus- ja usaldussuhtes olev ametnik või eraõiguslikus töösuhtes olev töötaja;
  5) ametnik – Luunja vallaga avalik-õiguslikus teenistus- ja usaldussuhtes olev isik, kes teostab avalikku võimu ametikohal ning nimetatakse vallavalitsuses ametikohale ja vabastatakse teenistusest avaliku teenistuse seaduse alusel;
  6) töötaja – Luunja vallaga eraõiguslikus töösuhtes olev isik, kes ei teosta avalikku võimu, vaid teeb avaliku võimu teostamist toetavat tööd vallavalitsuse töökohal ning töötab töölepinguseaduse alusel;
  7) palk – ametnikule tehtud töö eest makstav tasu, mis koosneb põhipalgast, muutuvpalgast ja asendustasust ;
  8) töötasu – töötajale tehtud töö eest makstav tasu, mis koosneb põhipalgast, muutuvpalgast ja asendustasust;

§ 3.   Tasustamise üldpõhimõtted

  (1) Teenistujate palkade määramisel ja töötajatega töötasude kokku leppimisel ning maksmisel lähtutakse avaliku teenistuse seadusest, töölepingu seadusest ning käesolevast palgajuhendist ja struktuuriüksustele eraldatud personalikulude eelarvest.

  (2) Vallavalitsus maksab ametnikele palka ja töötajatele töötasu sarnastel alustel.

  (3) Palga ja töötasu arvestusperiood on kalendrikuu. Palka arvestatakse ajavahemiku eest, mil teenistuja täitis talle pandud ülesandeid. Kui teenistujale on kehtestatud tööajanormist lühem tööaeg, arvestatakse palka sellega proportsionaalselt.

§ 4.   Palga ja töötasu komponendid

  Ametniku palk ja töötaja töötasu koosneb:
  1) palgast/töötasust;
  2) muutuvpalgast;
  3) eritingimustes töötamise eest makstavatest lisatasudest (ületunnitöö, ööajal töötamise ja riigipühadel töötamise eest);
  4) lisatasust puuduva teenistuja ülesannete täitmise eest.

§ 5.   Põhipalga astmestik

  (1) Vallavalitsuse teenistuskohad on jaotatud palgagruppidesse:
  1) teenistujate I palgagrupp, kuhu kuuluvad nooremspetsialist ja teenindav töötaja sealhulgas tööline;
  2) teenistujate II palgagrupp, kuhu kuuluvad spetsialistid ja tehnilised töötajad;
  3) teenistujate III palgagrupp, kuhu kuuluvad keskastmespetsialistid;
  4) teenistujate IV palgagrupp, kuhu kuuluvad keskastmejuhid ja tippspetsialistid.

  (2) Palgaastme põhipalga vahemiku arvutamise aluseks on Vabariigi Valitsuse poolt kehtestatud miinimumpalk.

  (3) Igale palgagrupile vastab põhipalga vahemik, mis määrab vastavasse palgagruppi kuuluvate teenistuskohtade kuu põhipalga alam- ja ülemmäära.

  (4) Teenistusgrupi palgaaste ja palgaastme põhipalga vahemik teenistusgrupile kinnitatakse käesoleva määruse lisas nr 1.

  (5) Teenistuskohale vastav palgagrupp määratakse kindlaks vallavanema käskkirjaga.

  (6) Kord aastas viiakse läbi palkade sisemise õigluse ja palkade konkurentsivõime analüüs lähtudes avaliku sektori palgauuringu andmetest.

  (7) Teenistujate palkade diferentseerimise aluseks on nõuded kvalifikatsioonile, kogemustele, töösooritusele ning kompetentside tasemele.

  (8) Kui palkade konkurentsivõime analüüsi põhjal on enamike (80%) teenistuskohtade võrdlusgrupi põhipalkade suurus jõudnud vastava palgaastme ülemmäärani, teeb vallavalitsus ettepaneku palgavahemike muutmiseks. Sellekohane eelnõu esitatakse vallavolikogule hiljemalt järgmise aasta eelarve eelnõu volikogu menetlusse esitamisega.

  (9) Kui teenistujate palgad jäävad palkade konkurentsivõime analüüsi põhjal olulisel määral allapoole võrdlusgruppi, esitab vallavalitsus volikogule ettepaneku tenistujate palgavahemike korrigeerimiseks ja planeerib järgmise aasta eelarvesse võimaluste piires vahendid palgaerinevuste korrigeerimiseks.

  (10) Kuu põhipalga vahemiku muutmine ei too automaatselt kaasa individuaalsete palkade muutmist.

§ 6.   Põhipalga maksmise tingimused ja kord

  (1) Teenistuja põhipalga määramisel või kokkuleppimisel lähtutakse tema teenistuskohale vastavale palgagrupile kinnitatud kuu põhipalga vahemikust.

  (2) Ametniku põhipalga määrab käskkirjaga tema ametisse nimetamise õigust omav isik. Töötaja põhipalk lepitakse kokku töölepingus või selle lisas.

  (3) Põhipalga määramisel või kokku leppimisel lähtutakse tööülesannetest, töökoormusest, teenistuja kompetentsusest, kogemusest, haridusest ja kvalifikatsioonist.

  (4) Teenistujale võib katseajal määrata kuni 10 % madalama põhipalga. Sama põhimõtet võib rakendada ka määratud ajaks teenistusse võetud ajutiselt äraoleva teenistuja asendajale ja teisele teenistuskohale üleviidud teenistujale, kuid mitte kauem kui kuus kuud.

  (5) Teenistujate põhipalgad vaadatakse üle kord aastas jaanuaris. Teenistujate põhipalkade muutmine toimub selleks eelarveliste võimaluste ning sisuliste põhjenduste olemasolu korral.

  (6) Palga ja töötasu muudatused määratakse vallavanema käskkirjaga. Töötaja lepingus vormistatakse vastav muudatus.

§ 7.   Muutuvpalga maksmise tingimused ja kord

  (1) Muutuvpalk on ametniku palga või töötaja töötasu ebaregulaarne osa, mida võib maksta tulemuspalgana, lisatasuna täiendavate teenistusülesannete täitmise eest, mida tema tavapärane töö ette ei näe või teeb seda oluliselt suuremas mahus oma isikliku aja arvelt ning seniste ülesannete mahtu vähendamata ja tähtaegu muutmata. Või preemiana erakordsete teenistusalaste saavutuste eest. Lisatasu makstakse sõltuvalt lisaülesannete mahust ja iseloomust. Lisatasu täiendavate teenistusülesannete täitmise eest määratakse ühekordse või tähtaegse lisatasuna, kuid mitte kauemaks kui aastaks. Kui ülesannete kestus on pikem, muudetakse teenistuja ametijuhendit ning vaadatakse üle tema põhipalk. Muutuvpalka makstakse eelarvevahendite olemasolul vallavanema käskkirjaga.

  (2) Teenistujale võib erakordsete teenistusalaste saavutuste eest maksta preemiat. Preemia maksmise otsustab vallavanem.

  (3) Muutuvpalka võib kalendriaasta jooksul ametniku põhipalgale juurde maksta kuni 20 % ametniku aastasest põhipalgast.

§ 8.   Eritingimustes töötamise eest makstav lisatasu

  Eritingimustes ja valveajal töötamise lisatasude ja hüvitiste määramisel ja maksmisel lähtutakse avaliku teenistuse seadusest ja töölepinguseadusest.

§ 9.   Lisatasu puuduva teenistuja ülesannete täitmise eest

  Teenistujale, kes täidab puuduva teenistuja ülesandeid osaliselt, olles vabastamata oma ülesannete täitmisest, võib maksta lisatasu, kui asendamine ei tulene teenistuja ametijuhendist või tingib võrreldes ametijuhendis ettenähtuga töökoormuse olulise suurenemise. Lisatasu puuduva ametniku ülesannete täitmise eest makstakse, lähtudes asendatava ametniku põhipalgast proportsionaalselt ülesannete mahuga, mida asendataval ametnikul tuleb täita asendatava ametniku eest.

§ 10.   Hüvitised ja toetused

  (1) Teenistujatele võib hüvitada mobiiltelefoni kulud ja isikliku sõiduauto ameti- või töösõitudeks kasutamise kulud või vajadusel võimaldada kasutada ametiautot. Kulude hüvitamise ja ametiauto kasutamise vajadus määratakse vallavalitsuse korralduse või vallavanema käskkirjaga.

  (2) Teenistujale makstakse hüvitist tööst tingitud nägemisteravuse muutumisega seotud vahendite ostmiseks põhjendatud juhtudel. Hüvitise suurus määratakse vallavanema käskkirjaga ühtsetel alustel kõigile teenistujatele.

  (3) Teenistujale võib maksta toetust perekonnas juhtunud traagilise sündmuse korral, lapse sünni korral, teenistusest vabastamisel seoses pensionile siirdumisega või muude isiklike tähtpäevade või sündmuste korral. Toetuse maksmine vormistatakse vallavanema käskkirjaga.

§ 11.   Sotsiaalsed garantiid

  Teenistusest vabastamisel teenistuja algatusel, seoses vanaduspensionile jäämisega ja tervislikel põhjustel makstakse teenistujale hüvitist järgmiselt:
  1) töötamisel vallavalitsuses 1-3 aastat 1 kuu põhipalga ulatuses;
  2) töötamisel vallavalitsuses 4-6 aastat 2 kuu põhipalga ulatuses;
  3) töötamisel vallavalitsuses 7-10 aastat 3 kuu põhipalga ulatuses;
  4) töötamisel vallavalitsuses üle 10 aasta 4 kuu põhipalga ulatuses.

§ 12.   Palga maksmise aeg ja viis

  (1) Palka ja töötasu makstakse üks kord kuus hiljemalt jooksva kalendrikuu viimasel kuupäeval. Kui palga ja töötasu maksmise päev on riigi- või rahvuspüha või puhkepäev, makstakse palk ja töötasu välja sellele eelneval tööpäeval. Kui puhkusele minekul ei ühti puhkusetasu väljamaksmise päev töötasu väljamaksmise päevaga, makstakse puhkusele minekule eelnev töötasu välja tavalises korras.

  (2) Töötasu kantakse teenistuja määratud pangakontole.

  (3) Teenistujale väljastatakse tema nõudel elektrooniliselt teatis arvestatud tasude ja neist tehtud kinnipidamiste kohta.

§ 13.   Puhkusetasu arvutamine ja maksmine

  (1) Puhkusetasu arvestatakse Vabariigi Valitsuse määruse Keskmise töötasu maksmise tingimused ja kord alusel, rakendades teenistujale soodsamat arvestusviisi.

  (2) Puhkusetasu kantakse teenistuja pangakontole hiljemalt puhkuse algusele järgneval palgapäeval.

  (3) Juhul, kui teenistuja puhkus poolte kokkuleppel katkestatakse või katkeb teenistuja puhkus teenistuja haiguse tõttu ning teenistujale on puhkusetasu üle kantud, arvestatakse puhkusetasu ümber ja enammakstud summa peetakse kinni järgneva kuu või järgnevate kuude palgast.

§ 14.   Haigushüvitise maksmise tingimused ja kord

  Haigushüvitise maksmisel lähtutakse ravikindlustuse seadusest. Teenistujatele makstakse haigestumise või vigastuse korral haigushüvitist 70 % teenistuja viimase kuue kuu keskmisest töötasust alates teisest haiguspäevast kuni kaheksanda haiguspäevani nõuetekohaselt vormistatud töövõimetuslehe alusel.

§ 15.   Tasustamine tasemekoolituse ja tööalase koolitusega seotud õppepuhkuse ajal

  (1) Tasemekoolitusega ja tööalase koolitusega seotud õppepuhkuse ajal makstakse töötajale ja avalikule teenistujale keskmist palka või töötasu 20 kalendripäeva eest aastas. Tasemekoolitusega ja tööalase koolitusega seotud õppepuhkuse ülejäänud võimaliku kümne kalendripäeva eest teenistujale palka või töötasu ei maksta.

  (2) Lisaks käesoleva paragrahvi lõikes 1 nimetatule antakse tasemekoolituse lõpetamiseks täiendavalt õppepuhkust 15 kalendripäeva, mille eest makstakse teenistujale seaduses kehtestatud töötasu alammääras.

§ 16.   Varasema määruse kehtetuks tunnistamine

  Tunnistada kehtetuks Luunja Vallavolikogu 09.05.2013 määrus nr 34 Luunja Vallavalitsuse palgajuhend.

§ 17.   Määruse jõustumine

  Määrus jõustub kolmandal päeval pärast avaldamist Riigi Teatajas ja rakendatakse alates 1. jaanuarist 2018.

Radž Sauk
Volikogu esimees

Lisa Luunja Vallavalitsuse teenistusgrupi palgaaste ja palgaastme põhipalga vahemik teenistusgrupile

https://www.riigiteataja.ee/otsingu_soovitused.json