Linna ja valla valitsemineHallatavate asutuste põhimäärused, konkursid, korrad, palgad, struktuur ja koosseisud

Rahandus ja eelarveFinantsjuhtimine

Teksti suurus:

Tapa Vallavalitsuse hallatavate asutuste töötasustamise alused

Väljaandja:Tapa Vallavolikogu
Akti liik:määrus
Teksti liik:terviktekst
Redaktsiooni jõustumise kp:11.05.2025
Redaktsiooni kehtivuse lõpp: Hetkel kehtiv
Avaldamismärge:RT IV, 08.05.2025, 18

Tapa Vallavalitsuse hallatavate asutuste töötasustamise alused

Vastu võetud 29.06.2023 nr 25
RT IV, 06.07.2023, 14
jõustumine 09.07.2023

Muudetud järgmiste aktidega (näita)

VastuvõtmineAvaldamineJõustumine
24.04.2025RT IV, 08.05.2025, 1211.05.2025

Määrus kehtestatakse kohaliku omavalitsuse korralduse seaduse § 6 lõike 2 alusel.

§ 1.   Määruse reguleerimisala

  (1) Määrusega kehtestatakse Tapa Vallavalitsuse (edaspidi vallavalitsus) hallatavate asutuste (edaspidi asutus) töötajate töö tasustamise põhimõtted ja tingimused.

  (2) Määruse eesmärk on tagada töötajatele töö õiglane ja läbipaistev tasustamine ning kindlustada asutused kvalifitseeritud ja motiveeritud töötajatega.

§ 2.   Töö tasustamise üldised põhimõtted

  (1) Töötasu määratakse ja makstakse Tapa valla eelarves asutuse töötajate personalikuludeks ettenähtud vahenditest. Personalikulude planeerimisel lähtutakse asutuse töötajate koosseisust ja käesoleva määrusega kinnitatud töötasumääradest.

  (2) Töötasu määramisel arvestatakse töötaja kvalifikatsiooninõuetele vastavust, töötingimuste erisust, teadmiste ja oskuste taset ja vastutuse määra.

  (3) Töötaja töötasu lepivad töötaja ja asutuse juht kokku töötajaga sõlmitavas töölepingus lähtudes käesoleva määrusega kinnitatud töötasu määradest.

  (4) Asutuse juhiga sõlmib töölepingu vallavanem.

§ 3.   Töötasu komponendid

  Töötasu koosneb:
  1) põhipalgast;
  2) muutuvpalgast;
  3) seaduses ettenähtud lisatasudest eritingimustes töötamise eest (töötamine ööajal ja riiklikel pühadel, ületunnitöö).

§ 4.   Põhipalk ja tasumäärad

  (1) Töötaja põhipalk on töötasu töölepinguga kokkulepitud osa.

  (2) Töökohale esitatavate haridus- ja töökogemusnõuete alusel ning vastutusest ja tööülesande täitmise iseloomust lähtuvalt liigitatakse valdavas osas ühesuguste tööülesannetega töökohad palgagruppidesse järgmiselt:
  1) 1. grupp - asutuste juhid;
  2) 2. grupp - tippspetsialistid (oluline otsustus- ja vastutuspädevus oma tööülesannete täitmisel, omab tööülesannete täitmiseks eriteadmisi või kvalifikatsiooni; osaleb valdkonna arendustegevuses; juhendab oma tegevusvaldkonnas teisi töötajaid; lahendab iseseisvalt keerukaid ülesandeid);
  3) 3. grupp - keskastmespetsialistid (tööülesanded hõlmavad koordineeritud tegevust ning igapäevaste mitmekesiste ja keerukate ülesannete lahendamist kindlas valdkonnas);
  4) 4. grupp - nooremspetsialistid ja teenindavad töötajad (otsustus- ja vastutuspädevus kindlalt reguleeritud tööülesannete piires, toetab protsesse, täidab rutiinseid ja ühetaolisi tegevusi, vähese iseseisva otsustuspädevusega);
  5) 5. grupp - lihttöölised (töö hõlmab korduva iseloomuga, suhteliselt lihtsate, keskmise või vähese uudsuse ja mitmekesisusega ülesannete iseseisvat täitmist).

  (3) Igale palgagrupile vastab töötasu vahemik, mis määrab vastavasse töökoha gruppi kuuluva töökoha põhipalga miinimum- ja maksimummäära kuus. Töötasu määrad on kehtestatud määruse lisas.

  (4) Töötaja töötasu on võimalik muuta töötasu määrade vahemiku piires töökohal tehtava töö muutumisel, vastutuse suurenemisel ning tööülesannete lisandumisel, mis fikseeritakse ametijuhendis. Töötasu muutmise kohta sõlmitakse töötajaga töölepingu lisa.

  (5) Riigieelarvest kaetavate põhikooli ja gümnaasiumi õpetajate töötasu alammäärad ning direktorite, õppealajuhatajate, õpetajate ja tugispetsialistide kvalifikatsiooninõuded on kehtestatud Vabariigi Valitsuse määrusega.

  (6) Lasteaiaõpetaja põhipalga alammäär on täistööajaga töötamise korral ning keeleseaduse ja selle alusel kehtestatud nõuetele vastavuse korral vähemalt 90% ja samadele nõuetele vastaval magistrikraadiga või sellega võrdsustatud tasemega lasteaiaõpetajal vähemalt 100% üldhariduskooli õpetaja palga alammäärast.

§ 5.   Muutuvpalk

  (1) Muutuvpalk on töötaja töötasu ebaregulaarne osa, mida võib maksta tulemustasuna, lisatasuna täiendavate tööülesannete täitmise eest või preemiana tööalaste saavutuste eest.

  (2) Tulemustasu makstakse eelnevalt määratud või kokku lepitud asjaoludel konkreetse ülesande täitmise või tulemuse saavutamise eest.

  (3) Lisatasu täiendavate tööülesannete täitmise eest makstakse tähtaegse või ühekordse tasuna:
  1) olulises mahus erakordsete ülesannete täitmise eest;
  2) oma tööülesannete pikema perioodi jooksul tavapärasest oluliselt suuremas mahus täitmise eest.

  (4) Lisatasu maksmine otsustatakse ja vormistatakse üldjuhul palgaarvestust puudutava kuu lõpul asutuse juhi käskkirjaga, milles fikseeritakse töötaja ning tema suurenenud töökoormuse põhjus, lisaülesanded, lisatasu suurus (summa) ja ajavahemik, mille jooksul ülesannet täideti.

  (5) Lisatasu makstakse töötajaga kokku lepitult ajutiselt suurenenud töökoormuse korral täiendavate tööülesannete täitmise eest või puuduva töötaja asendamise eest juhul, kui asutuse töö oleks töötaja puudumise tõttu takistatud ja asendajaga töölepingu sõlmimine pole võimalik ega otstarbekas.

  (6) Tulemustasu ega preemiat ei maksta töötajale katseajal ja töölepingu seaduse § 88 lõike 3 kohase kirjaliku hoiatuse saanud töötajale aasta jooksul hoiatuse tegemisest.

  (7) Lisatasu kuus ei või ületada 50% töötaja põhipalgast.

§ 6.   Töötasu arvestamine ja maksmine

  (1) Töötasu arvestusperiood on kalendrikuu. Töötasu arvestatakse ajavahemiku eest, mil töötaja täitis talle antud ülesandeid. Kui töötajale on kehtestatud täistööajast lühem tööaeg, arvestatakse töötasu proportsionaalselt töötatud aja eest. Töötasust arvestab tööandja maha seadusega ette nähtud maksud ja maksed.

  (2) Tööaja arvestus toimub tööajaarvestuse tabeli alusel.

  (3) Töötasu makstakse töötajale üks kord kuus, hiljemalt tasustatavale kuule järgneva kuu 5-ndaks kuupäevaks töötaja poolt kirjalikult teatatud pangakontole.

  (4) Töötajale väljastatakse tema nõudmisel teatis arvestatud töötasu, puhkusetasu ja neist tehtud kinnipidamiste, tööaja eest arvestatud sotsiaalmaksu ja töötuskindlustusmakse kohta. Töötajal on õigus saada selgitusi talle töötasu määranud isikult.

§ 7.   Puhkusetasu arvutamine ja maksmine

  (1) Puhkusetasu arvutatakse töötajale keskmise töötasu alusel. Kui töötajale maksti keskmise töötasu arvutamise vajaduse tekke kuule eelnenud kuue kalendrikuu eest ainult muutumatu suurusega töötasu, siis puhkusetasu maksmiseks keskmist töötasu ei arvutata ja töötajale makstakse muutumatu suurusega töötasu.

  (2) Puhkusetasu kantakse töötaja pangakontole hiljemalt eelviimasel tööpäeval enne puhkuse algust või töötaja soovi korral järgmisel palgapäeval.

  (3) Töötajale võimaldatakse lisapuhkust seaduses ettenähtud alustel ja korras.

  (4) Töötaja iga-aastase põhipuhkuse pikkus on 30 kalendripäeva, kui seadusega ei ole kehtestatud pikemat puhkust.

§ 8.   Haigushüvitise maksmine

  Haigushüvitist makstakse töötajale haigestumise või vigastuse korral töövõimetuslehel alusel teisest haiguspäevast 80% töötaja keskmisest töötasust kuni haiguspäevani, alates millest maksab hüvitist Tervisekassa.

§ 9.   Asutuse palgajuhend

  (1) Asutuste töötajate töö tasustamise täpsemad tingimused ja põhimõtted võib sätestada asutuse palgajuhendis.

  (2) Palgajuhendi kehtestab asutuse juht, kooskõlastades selle eelnevalt vallavalitsusega.

§ 10.   Rakendussäte

  (1) [Käesolevast tekstist välja jäetud.]

  (2) Määrus jõustub kolmandal päeval pärast Riigi Teatajas avaldamist.

Lisa Töötasu määrad
[RT IV, 08.05.2025, 12 - jõust. 11.05.2025]

https://www.riigiteataja.ee/otsingu_soovitused.json