HaridusHuviharidus

Rahandus ja eelarveRaha kasutamine

Teksti suurus:

Huvihariduse ja huvitegevuse toetamise kord

Väljaandja:Valga Vallavolikogu
Akti liik:määrus
Teksti liik:algtekst-terviktekst
Redaktsiooni jõustumise kp:11.06.2018
Redaktsiooni kehtivuse lõpp:05.07.2021
Avaldamismärge:RT IV, 08.06.2018, 33

Huvihariduse ja huvitegevuse toetamise kord

Vastu võetud 25.05.2018 nr 33

Määrus kehtestatakse kohaliku omavalitsuse korralduse seaduse § 22 lõike 1 punkti 5 alusel.

§ 1.   Määruse eesmärk ja reguleerimisala

  Käesoleva määruse eesmärgiks on kehtestada ühtne põhimõte ja kord rahvastikuregistri andmetel Valga vallas elavate 7–19 aastaste noorte (edaspidi õppur) huvikoolis õppimise ja huvitegevusega tegelemise toetamiseks valla eelarvest.

§ 2.   Põhimõisted

  (1) Huvikool käesoleva määruse tähenduses on munitsipaal- või erahuvikool, mis pakub täiendavaid võimalusi hariduse omandamiseks ja isiksuse arenguks ning kus õpe toimub haridusstandardit tagavate koolide õppetegevusest vabal ajal. Huvikool on registreeritud Eesti Hariduse Infosüsteemis (EHIS) ja omab koolitusluba.

  (2) Huvitegevus käesoleva määruse tähenduses on süsteemne juhendatud tegelemine vaba tahte alusel üldhariduse tasemeõppest ja õppetööst vabal ajal, et omandada teadmised ja oskused valitud huvialal kultuuri, spordi ja loodus- ning täppisteadused või tehnoloogia valdkondades. Huvitegevusega tegeldakse huviringides, klubides, stuudiotes jne.

  (3) Lasterikka pere õppuriks loetakse käesolevas määruses õppurit, kelle leibkonnas on kuni 19 aastaste laste ja noorte arv neli ja enamat last/noort.

§ 3.   Huvihariduse ja huvitegevuse toetamise tingimused

  (1) Valga vald osaleb õppuri huvihariduse ja huvitegevuse toetamisel eelarveliste vahendite olemasolul järgmistel tingimustel:
  1) õppuri ja tema vähemalt ühe vanema või eestkostja rahvastikuregistri järgne elukoht on Valga vallas;
  2) toetust saab taotleda huvihariduseks ja huvitegevuseks, milleks puuduvad võimalused Valga vallas välja arvatud endine Valga linna territoorium.

  (2) Toetust saab taotleda ka lasterikka pere õppur, kelle elukoht asub endise Valga linna territooriumil.

  (3) Toetus määratakse kolmes kvartalis aastas.

  (4) Toetuse saanud õppur esindab vajadusel ja hallatavate kultuuri- ja haridusasutuste soovil Valga valda.

§ 4.   Huvihariduse ja huvitegevuse toetuse taotlemine

  (1) Toetuse taotlemiseks esitab õppuri seaduslik esindaja vallavalitsusele taotluse, milles on märgitud õppuri ja tema esindaja andmed (nimi, kontaktandmed, pangakonto number) ja informatsioon huvihariduses ja huvitegevuses osalemise kohta väljaspool Valga valda.

  (2) Taotluse vorm kehtestatakse vallavalitsuse korraldusega.

  (3) Taotlusele lisatakse huviharidust või huvitegevust andva organisatsiooni kinnitus õppuri osalemise kohta tegevuses, milleks toetust taotletakse.

  (4) Taotlus koos lisaga esitatakse iga kvartali esimese kuu 7. kuupäevaks.

  (5) Vallavalitsus vaatab taotluse läbi 30 päeva jooksul ja teeb taotluse rahuldamise või rahuldamata jätmise otsuse.

  (6) Taotluse rahuldamata jätmise võib tingida eelarveliste vahendite puudus ning asjaolu, et kohapeal on tegevusvõimalus, milleks toetust taotletakse, kättesaadav.

§ 5.   Huvihariduse ja huvitegevuse toetuse kasutamine ja suurus

  (1) Toetust määratakse huvikooli ja/või huviringi osalustasude katmiseks ning huvikoolis õppimisega ja/või huviringis käimisega seotud transpordikulude katmiseks.

  (2) Toetust määratakse õppurile ühe huvialaga tegelemiseks.

  (3) Makstava toetuse suurus igaks eelarveaastaks kehtestatakse vallavalitsuse määrusega.

  (4) Vallavalitsus võib põhjendatud taotluse korral maksta kuni 50% ulatuses toetust ka taotlejale, kes osaleb huvihariduses või huvitegevuses oma endise valla territooriumil.

§ 6.   Järelevalve toetuse kasutamise üle

  (1) Vallavalitsusel on õigus kontrollida õppuri osalemist toetatud huvikoolis või huvitegevuses.

  (2) Toetuse saaja või tema seaduslik esindaja on kohustatud viie päeva jooksul vallavalitsust teavitama, kui õppur, kellele on toetus määratud, ei osale enam toetatavas huvihariduses või huvikoolis.

  (3) Käesoleva määruse sätete rikkumisel korral on vallavalitsusel õigus peatada toetuse maksmine, nõuda toetuse tagastamist ja keelduda edaspidi toetuse andmisest.

§ 7.   Rakendussätted

  (1) Määrus jõustub kolmandal päeval pärast Riigi Teatajas avaldamist.

  (2) Tunnistada kehtetuks Tõlliste vallavolikogu 18.09.2017 määrus nr 9 „Huvihariduse ja huvitegevuse toetamise kord“, Taheva vallavolikogu 25.08.2017 määrus nr 6 „Huvihariduse ja huvitegevuse toetamise kord“, Karula vallavolikogu 13.10.2017 määrus nr 11 „Huvihariduse ja huvitegevuse toetamise kord“, Õru vallavolikogu määrus 6.09.2017 nr 1-1.2/4, „Huvihariduse ja huvitegevuse toetamise kord“.

Külliki Siilak
Esimees

https://www.riigiteataja.ee/otsingu_soovitused.json