Linna ja valla valitsemineHallatavate asutuste põhimäärused, konkursid, palgad, struktuur ja koosseisud

SotsiaalhoolekanneTeenused

Teksti suurus:

Tallinna linna hoolekandeasutuste töötajate töötasustamise alused ja hoolekandealaste ametikohtade kvalifikatsiooninõuded

Tallinna linna hoolekandeasutuste töötajate töötasustamise alused ja hoolekandealaste ametikohtade kvalifikatsiooninõuded - sisukord
Väljaandja:Tallinna Linnavalitsus
Akti liik:määrus
Teksti liik:terviktekst
Redaktsiooni jõustumise kp:01.01.2011
Redaktsiooni kehtivuse lõpp:06.04.2019
Avaldamismärge:RT IV, 08.08.2013, 37

Tallinna linna hoolekandeasutuste töötajate töötasustamise alused ja hoolekandealaste ametikohtade kvalifikatsiooninõuded

Vastu võetud 28.09.2005 nr 95
jõustumine 01.04.2006

Määrus kehtestatakse Kohaliku omavalitsuse korralduse seaduse § 6 lg 2 alusel.

§ 1.   Üldsätted

  (1) Käesoleva määrusega kinnitatakse Tallinna Sotsiaal- ja Tervishoiuameti (edaspidi - amet) ja linnaosade valitsuste hallatavate hoolekandeasutuste (edaspidi - hoolekandeasutus) töötajate töötasustamise alused ning hoolekandealaste ametikohtade kvalifikatsiooninõuded.

  (2) Hoolekandeasutuse töötajate töötasustamise alused on ühtsed ja toetavad Tallinna kohaliku omavalitsuse kui atraktiivse tööandja mainet ning aitavad värvata, säilitada ja motiveerida kõrge tasemega töötajaid.

  (3) Hoolekandeasutuse töötajate (edaspidi töötaja) töötasustamisel arvestatakse töötaja vastavust kvalifikatsiooninõuetele ja töötaja töötulemusi.

  (4) Töötasustamise põhimõtted toetavad hoolekandeasutuse juhi iseseisvat otsustusõigust hoolekandeasutuse eesmärke toetava ja tulemustele suunatud palgakorralduse rakendamisel ja ülesannete efektiivset elluviimist ning on avalikud.

  (5) Hoolekandeasutuse juht kinnitab kooskõlastatult kõrgemalseisva organiga hoolekandeasutuse palgajuhendi, sh lisatasude, preemiate ja toetuste maksmise korra lähtudes asutuse eelarves töötasudeks ettenähtud vahenditest.

  (6) Töötaja töötasustamisel lähtutakse riigi ja Tallinna õigusaktidest.

§ 2.   Töötasustamise alused ja nende rakendamine

  (1) Hoolekandeasutuse juhi töö tasustamisel rakendatakse kolme palgagruppi. Ameti hallatava hoolekandeasutuse kuuluvuse vastavasse palgagruppi otsustab ameti juhataja ja linnaosa hoolekandeasutuse kuuluvuse vastavasse palgagruppi otsustab linnaosa vanem tegevust iseloomustavate näitajate (eelarve maht, töötajate, hoolealuste ja klientide arv või muu selline näitaja) alusel. Hoolekandeasutuse juhi kuupalga alammäär on:

palgagrupp     kuupalga alammäär
I                       1 023 eurot
II                       991 eurot
III                       640 eurot


(Tlv m 06.10.2010 nr 74, jõustumine 01.01.2011)

  (2) Hoolekandeasutuse juhi asetäitja kuupalgamäär on 15-30% madalam vastava hoolekandeasutuse juhi kuupalgamäärast.

  (3) Ameti juhatajal ja linnaosa vanemal on õigus määrata hoolekandeasutuse juhile eelarves töötasudeks ettenähtud vahendite piires:
  1) lisatasu nõutavast tulemuslikuma töö eest;
  2) lisatasu täiendavate tööülesannete täitmise eest;
  3) toetusi ja preemiaid.

  (4) Hoolekandeasutuse teiste töötajate kuupalga alammäärad:

                              kuupalga alammäär
põhitegevuse juht       512 eurot
vanemspetsialist         512 eurot
spetsialist                   448 eurot
nooremspetsialist       384 eurot


hooldustöötaja, muud töötajad Vabariigi Valitsuse määrusega kinnitatud töötasu alammäär.
(Tlv m 06.10.2010 nr 74, jõustumine 01.01.2011)

  (5) Hoolekandeasutuse juhil on õigus määrata hoolekandeasutuse eelarves töötasudeks ettenähtud vahendite piires ning palgajuhendis sätestatud tingimustel ja korras:
  1) lisatasu nõutavast tulemuslikuma töö eest;
  2) lisatasu täiendavate tööülesannete täitmise eest;
  3) toetusi ja preemiaid asutuse palgajuhendis sätestatud tingimustel ja korras.

  (6) Nõutavast tulemuslikuma töö eest lisatasu maksmise aluseks on töötaja teadmiste, oskuste ja töötulemuse hindamine iga-aastase vestluse käigus või hoolekandeasutuse töö tulemuslikkuse hindamine töötajate kollektiivse või individuaalse panuse kaudu asutuse eesmärkide saavutamisel. Hoolekandeasutuse ja selle juhi töö tulemuslikkust eesmärkide saavutamisel hindab iga-aastase vestluse käigus ameti juhataja või linnaosa vanem.

  (7) Täiendavateks tööülesanneteks loetakse hoolekandeasutuse juhi või vahetu ülemuse poolt töötajale antud, kuid ametijuhendis fikseerimata töökohutusi ja ülesandeid.

  (8) Nõutavast tulemuslikuma töö ja täiendavate tööülesannete täitmise eest kokku on töötajale lisatasu maksmise määraks kuus kuni 50% tema kuupalgamäärast.

§ 3.   Kvalifikatsiooninõuded

  (1) Hoolekandeasutuse hoolekandealaste ametikohtade põhigrupid on: asutuse juhid, asutuse juhi asetäitjad, põhitegevuse juhid, spetsialistid ja hooldustöötajad.

  (2) Hoolekandeasutuse juht määrab kindlaks ja formuleerib asutuse tegevussuunad, juhib ja koordineerib hoolekandeasutuse üldist tegevust kõrgemalseisva organi antud juhtnööride raames, vastutab töö tulemuste ja rahaliste vahendite sihipärase kasutamise eest. Ametikohale vastab isik, kellel on kõrgharidus ja 3-aastane juhtimiskogemus või kutsekvalifikatsioon Hoolekandeasutuse juht V.

  (3) Hoolekandeasutuse juhi asetäitja määrab ja formuleerib koos juhiga hoolekandeasutuse tegevussuunad ning kavandab, juhib ja koordineerib oma vastutusala töötajate tööd. Ametikohale vastab isik, kellel on kõrgharidus ja 3-aastane juhtimiskogemus või kutsekvalifikatsioon Hoolekandeasutuse juht V.

  (4) Hoolekandeasutuse põhitegevuse juht kavandab, juhib ja koordineerib tema vastutusalas töötavate ning temale alluvate spetsialistide tööd. Ametikohale vastab isik, kellel on sotsiaaltöö alane kõrgharidus ja vähemalt 5-aastane töökogemus hoolekande valdkonnas või kutsekvalifikatsioon Sotsiaaltöötaja V.

  (5) Hoolekandeasutuse spetsialistid (vanemspetsialist, spetsialist, nooremspetsialist) täidavad vahetu juhi poolt antud erialasele väljaõppele vastavaid ja ametijuhendis sätestatud ülesandeid ning nende kvalifikatsiooninõuded on järgmised:
  1) vanemspetsialisti ametikohale vastab isik, kellel on kõrgharidus ja läbitud sotsiaaltöö täiendkoolitus 4 ainepunkti mahus või sotsiaaltöö alane kõrgharidus ja vähemalt 3-aastane töökogemus hoolekande valdkonnas või kutsekvalifikatsioon Sotsiaaltöötaja IV;
  2) spetsialisti ametikohale vastab isik, kellel on kõrgharidus ja läbitud sotsiaaltöö täiendkoolitus 4 ainepunkti mahus või sotsiaaltöö alane kõrgharidus ja vähemalt 1-aastane töökogemus hoolekande valdkonnas või kutsekvalifikatsioon Sotsiaaltöötaja III;
  3) nooremspetsialisti ametikohale vastab isik, kellel on kõrgharidus ja läbitud sotsiaaltöö täiendkoolitus 4 ainepunkti mahus või sotsiaaltöö alane kõrgharidus.

  (6) Hoolekandeasutuse hooldustöötaja osutab vajalikke hooldusteenuseid. Ametikohale vastab isik, kellel on keskharidus ja läbitud erialase hariduseta hooldustöötajate miinimumkoolitus 2 ainepunkti mahus või kellel on sotsiaalhooldusalane haridus või kellel on kutsekvalifikatsioon Sotsiaalhooldaja I, Sotsiaalhooldaja II, Sotsiaalhooldaja III.

§ 4.   Määruse jõustumine

  Määrus jõustub 1. aprillil 2006.
(Tlv 28.12.2005 nr 128 jõust. 01.01.2006)

https://www.riigiteataja.ee/otsingu_soovitused.json