Rahandus ja eelarveMaksud

Transport ja liiklusLiikluskorraldus, teed ja tänavad

Teksti suurus:

Tapa valla teede ja tänavate sulgemise maks

Väljaandja:Tapa Vallavolikogu
Akti liik:määrus
Teksti liik:algtekst-terviktekst
Redaktsiooni jõustumise kp:20.01.2011
Redaktsiooni kehtivuse lõpp:05.07.2018
Avaldamismärge:RT IV, 09.11.2012, 55

Tapa valla teede ja tänavate sulgemise maks

Vastu võetud 13.01.2011 nr 39

Määrus kehtestatakse kohaliku omavalitsuse korralduse seaduse § 22 lõike 1 punkti 2, § 35 lõike 1, maksukorralduse seaduse § 3 lõike 3 ning kohalike maksude seaduse § 2 lõike 1, § 5 punkti 6 ja § 11 alusel.

§ 1.   Määruse eesmärk

  Teede ja tänavate sulgemise maksu (edaspidi maks) eesmärk on kehtestatud liikluskorralduse minimaalne piiramine ja liikluse sulgemisega seotud halvema liikluskorralduse osaline rahaline kompenseerimine. Maksust laekuvaid vahendeid kasutatakse valla teede, tänavate, haljasalade seisukorra ning liikluskorraldusvahendite parandamiseks ja täiendamiseks.

§ 2.   Maksuobjekt ja maksumaksja

  Maksu maksavad füüsilised ja juriidilised isikud (edaspidi sulgeja(d)) demonstratsioonide, rongkäikude ja muude ürituste korraldamise, samuti ehitus- või remonditööde puhul, kui sellega kaasneb avalikult kasutatava tee, tänava, väljaku, pargi, puhkeala või selle osa (edaspidi maksuobjekt) sulgemine.

§ 3.   Maksumäär

  (1) Maksumäär diferentseeritakse olenevalt liiklusintensiivsusest, sulgemisajast, tänava või tee osalisest sulgemisest tuleneva läbilaskevõime vähenemisest, sulgemise nädalapäevast, lubatud sulgemisaja ületamisest ja omavolilisest sulgemisest tulenevatest tagajärgedest.

  (2) Maksumäära diferentseerimisel kasutatakse järgmisi maksumäärasid:
  1) grupp 1 - maksumäär 65 eurot ööpäevas;
  2) grupp 2 - maksumäär 45 eurot ööpäevas;
  3) grupp 3 - maksumäär 25 eurot ööpäevas.

  (3) Valla tänavate ja teede jaotus gruppideks määratakse vastavalt määruse lisale 1.

  (4) Maksuobjekti osalisel sulgemisel korrigeeritakse tänava või tee grupi maksumäärasid parandusteguriga, arvestades tänava või tee ristlõike kitsenemisest tingitud läbilaskevõime vähenemist:
  1) kuni 50% tänava läbilaskevõime vähenemisel on maksumäära parandustegur 0,5;
  2) kuni 100% tänava läbilaskevõime vähenemisel on maksumäära parandustegur 1,0.

  (5) Maksuobjekti sulgemisel ainult pühapäeval või riiklikul pühal on määruse käesoleva paragrahvi lõike 2 alusel korrigeeritud maksumäära parandustegur 0,4.

  (6) Ristmiku sulgemise korral arvestatakse maks ristmikku läbivate tänavate või teede maksumäärade summast.

  (7) Parkimisalas asuva väljaku sulgemisel rakendatakse maksumäära 0,1 eurot suletud väljaku iga ruutmeetri eest tunnis.

  (8) Pargi või puhkeala sulgemisel on maksumäär 0,05 eurot suletud ala iga ruutmeetri eest ööpäevas.

  (9) Maksuobjekti omavolilisel sulgemisel, sulgemiseks lubatud tähtaja ületamisel või avariikaevetööde teostamisega seotud remonttööde tähtaja ületamisel on maksumäära parandustegur 3.0

§ 4.   Maksuperiood ja maksukohustuse tekkimise aeg

  (1) Maksuga maksustamise periood on ajavahemik maksuobjekti sulgemise päevast alates kuni selle piiranguteta taasavamiseni. Maksuperioodi lõppemise eelduseks on vähemalt sulgemisele eelnenud olukorra taastamine, heakorrastamine ja sulgemisloa väljastaja poolt vastuvõtmine.

  (2) Sulgejal tekib maksukohustus käesoleva määruse § 6 lõikes 2 nimetatud taotluse alusel koostatud maksuteatise kättesaamisest alates.

§ 5.   Maksuobjekti sulgemise avaldus

  (1) Sulgeja esitab vähemalt kaks nädalat enne planeeritavat maksuobjekti sulgemist Tapa Vallavalitsusele (edaspidi vallavalitsus) avalduse sulgemisloa taotlemiseks.

  (2) Kui ilmneb vajadus sulgemise tähtaega või suletava maa-ala suurust muuta, esitab sulgeja esimesel võimalusel enne sulgemise tähtaja möödumist täiendava avalduse.

  (3) Maksuobjekti sulgemisel avariide likvideerimiseks on sulgeja kohustatud viivitamatult informeerima vallavalitsust. Maksuobjekti sulgemiseks sulgemisloa avalduse esitab sulgeja vallavalitsusele esimesel võimalusel, kuid mitte hiljem kui järgmise tööpäeva jooksul pärast maksuobjekti sulgemist.

  (4) Avalduse vormi, nõuded avaldusega koos esitatavatele dokumentidele ning teede ja tänavate sulgemise korra kehtestab vallavalitsus.

§ 6.   Tasumisel kuuluva maksusumma määramine

  (1) Maksusumma määratakse lähtudes maksuobjekti sulgemise kestvusest ja maksumääradest ning maksumäärade diferentseerimiseks sätestatud parandusteguritest.

  (2) Nõuetele vastava avalduse ja sellele lisatud dokumentide saamisel väljastab maksuhaldur maksumaksjale kuni viie tööpäeva jooksul maksuotsuse, milles märgitakse:
  1) maksuhalduri nimetus ja aadress;
  2) maksuteatise koostanud ametniku ees- ja perekonnanimi ning ametikoht;
  3) maksuteatise andmise kuupäev;
  4) maksumaksja nimi ja aadress;
  5) maksuteatise andmise alus;
  6) maksmisele kuuluv maksusumma ja selle määramise alus;
  7) maksusumma tasumise tähtaeg;
  8) pangakonto kuhu maksusumma tasutakse;
  9) maksuteatise vaidlustamise viide.

  (3) Maksuteatis toimetatakse maksumaksjale kätte maksukorralduses seaduses sätestatud korras posti teel või elektrooniliselt või antakse kätte allkirja vastu.

§ 7.   Maksu tasumine

  (1) Maksumaksjal on kohustus tasuda maks maksuteatises määratud arvelduskontole hiljemalt maksuteatises näidatud tähtpäevaks.

  (2) Tähtpäevaks tasumata jäetud maksusummalt arvestatakse intressi maksukorralduse seaduses sätestatud korras ja tähtajal.

  (3) Maks laekub Tapa valla eelarvesse.

  (4) Maksumaksjal on õigus nõuda ettenähtust suurema maksusumma tasumisel enammakstud maksu tagastamist. Tagastamine toimub tagasinõude alusel. Tagasinõue esitatakse maksuhaldurile maksukorralduse seaduses sätestatud korras ja tähtajal. Tagasinõue täidetakse 30 päeva jooksul arvestades tagasinõude esitamisest.

§ 8.   Maksusoodustused ja maksuvabastused

  (1) Maksust on vabastatud:
  1) kolme ööpäeva jooksul avariitööde teostamisega seotud remonttööd, mille vajalikkust peab tõendama maksuobjekti sulgeja;
  2) vallavalitsuse tellimusel tehtavatest töödest tingitud sulgemised.

  (2) Vallavalitsusel on õigus oma korraldusega anda maksusoodustust või vabastada maksust mittetulunduslikke üritusi:
  1) demonstratsioonid;
  2) rongkäigud;
  3) kultuuriüritused;
  4) spordiüritused;
  5) muude avalikud üritused.

  (3) Maksusoodustuse või -vabastuse saamiseks tuleb esitada taotlus maksuhaldurile.

  (4) Maksusoodustust või -vabastust ei anta taotlejale, kes on soodustuse või vabastuse taotlemisel esitanud valeandmeid või kui maksumaksjal on teede ja tänavate sulgemise maksu maksuvõlg või muu võlgnevus Tapa valla ees.

§ 9.   Maksuhaldur

  (1) Maksuhaldur on vallavalitsus, mis korraldab maksu kogumist selleks volitatud vallavalitsuse ametnike kaudu.

  (2) Abivallavanem. finantsnõunik ja liikluskorralduse spetsialist on volitatud rakendama kõiki maksukorralduse seaduses sätestatud maksuhalduri õigusi.

§ 10.   Vaidluste lahendamise kord ja vastutus

  (1) Maksuhalduri maksuteatise või muuhaldusakti või toimingu peale on maksumaksjal õigus esitada vaie vallavalitsusele maksukorralduse seaduse 14. peatükis sätestatud korras.

  (2) Vastutus määruse rikkumise eest tuleneb maksukorralduse seaduse paragrahvidest 153, 153² ja 154.
§12. Rakendussätted

  (3) Määrus avaldada Tapa valla ajalehes Sõnumed.

  (4) Määrus jõustub 20. jaanuaril 2011.

Urmas Roosimägi
Vallavolikogu esimees

Lisa Tapa valla teede ja tänavate liigitus

https://www.riigiteataja.ee/otsingu_soovitused.json