SotsiaalhoolekanneTeenused

Teksti suurus:

Riigi rahastatava lapsehoiuteenuse rahaliste vahendite ülejäägi kasutamise tingimused ja kord

Riigi rahastatava lapsehoiuteenuse rahaliste vahendite ülejäägi kasutamise tingimused ja kord - sisukord
Väljaandja:Lääne-Nigula Vallavolikogu
Akti liik:määrus
Teksti liik:algtekst-terviktekst
Redaktsiooni jõustumise kp:14.09.2014
Redaktsiooni kehtivuse lõpp:31.03.2016
Avaldamismärge:RT IV, 11.09.2014, 4

Riigi rahastatava lapsehoiuteenuse rahaliste vahendite ülejäägi kasutamise tingimused ja kord

Vastu võetud 28.08.2014 nr 39

Määrus kehtestatakse kohaliku omavalitsuse korralduse seaduse § 6 lõike 1, § 22 lõike 1 punkti 37 ja sotsiaalhoolekande seaduse § 126 lõike 4 alusel.

§ 1.   Üldsätted

  (1) Käesolev määrus sätestab riigieelarvest rahastatava raske või sügava puudega laste lapsehoiuteenuse rahaliste vahendite ülejäägi kasutamise korra Lääne-Nigula vallas.

  (2) Käesoleva korra kohaselt kasutatakse riigieelarvest eraldatud vahendite rahalist ülejääki raske ja sügava puudega laste ja nende peredega seotud sotsiaalteenuste osutamiseks ning arendamiseks.

§ 2.   Rahaliste vahendite kasutamine

  (1) Riigi rahastatavale lapsehoiuteenusele eraldatud rahaliste vahendite ülejääki võib kasutada raske või sügava puudega lastele ja nende peredele sotsiaalteenuste osutamiseks ja arendamiseks, sealhulgas:
  1) raske või sügava puudega lapsele transporditeenuse osutamiseks;
  2) raske või sügava puudega lapsele ja tema pereliikmetele nõustamisteenuste (psühholoogiline nõustamine, psühhoteraapia jmt) osutamiseks;
  3) raske või sügava puudega lapsele füsioteraapia osutamiseks;
  4) raske või sügava puudega lapsele logopeedi teenuse osutamiseks;
  5) raske või sügava puudega lapsele ja tema pereliikmetele tugiisiku teenuse osutamiseks ja lapsele isikliku abistaja teenuse osutamiseks;
  6) raske või sügava puudega lapse eluaseme kohandamiseks;
  7) raske või sügava puudega lapsele turva- ja tugikodu teenuse osutamiseks;
  8) raske või sügava puudega lapsele abivahendite soetamiseks (hüvitamisele on õigustatud need tooted, mis on sätestatud sotsiaalministri 14.12.2000.a määruse nr 79 “Tehniliste abivahendite taotlemise ja soodustingimustel eraldamise tingimused ja kord”);
  9) raske või sügava puudega lapsele rehabilitatsiooniplaanis ettenähtud teenuste osutamiseks;
  10) raske või sügava puudega lapse ja tema pereliikmete olukorda ja toimetulekut parandavate sotsiaalteenuste arendamiseks (teenuse osutaja koolitusulud, teenuse osutamisega seotud ruumide kulud jms).

  (2) Eelarveaasta lõpuks kasutamata rahaliste vahendite ülejääk kantakse järgmise eelarveaasta vallaeelarvesse raske ja sügava puudega laste ja nende peredega seotud sotsiaalteenuste osutamiseks ja arendamiseks.

§ 3.   Teenuste taotlemine

  (1) Riigi poolt rahastatava lapsehoiuteenuse vahendite ülejäägi kasutamiseks omab õigust raske või sügava puudega lapse seaduslik esindaja või lapse perekonnas hooldaja kuni selle kalendriaasta lõpuni, kui laps saab 18-aastaseks ja kelle elukoht Eesti Rahvastikuregistri andmetel on Lääne-Nigula vald.

  (2) Riigi poolt rahastatava lapsehoiuteenuse asendamiseks muu sotsiaalteenusega esitab teenust vajav isik või lapse seaduslik esindaja või perekonnas hooldamise lepingu alusel last hooldav isik Lääne-Nigula Vallavalitsusele (edaspidi vallavalitsus) kirjaliku taotluse (Lisa 1).

  (3) Abivajava raske või sügava puudega lapse huvides võib taotluse erandkorras vallavalitsusele esitada muu isik.

  (4) Taotlusele lisatakse järgmiste dokumendid:
  1) lapse rehabilitatsiooniplaani koopia;
  2) arstliku ekspertiisi komisjoni otsuse koopia lapsele puude raskusastme määramise kohta;
  3) eestkostjaks määramise otsuse koopia, kui taotluse esitab eestkostja või peres hooldamise lepingu koopia, kui taotluse esitab last hooldav isik
  4) kuludokumendid teenuse osutamise kohta.

  (5) Vajadusel on sotsiaalvaldkonna ametnikul õigus küsida täiendavaid dokumente.

  (6) Sotsiaalvaldkonna ametnik esitab teenuse taotluse koos hindamise tulemustega ja täiendavate dokumentidega ning oma ettepanekuga vallavalitsuse istungile otsustamiseks.

  (7) Teenuse kompenseerimise või selle eest tasumise ulatuse kinnitab vallavalitsus korraldusega.

  (8) Vallavalitsus teeb sellekohase otsuse 30 päeva jooksul teenuse taotlemise päevast.

  (9) Otsus teenuse määramisest keeldumise kohta tehakse isikule või tema seadusjärgsele ülalpidajale teatavaks kirjalikus vormis isikule arusaadaval viisil viie tööpäeva jooksul, arvates otsuse tegemise päevast.

  (10) Teenuse eest tasutakse lapse seadusliku esindaja või hooldaja, teenuse osutaja ja vallavalitsuse vahel sõlmitud teenuslepingu või esitatud arve alusel otse teenuse osutajale või kompenseeritakse kuludokumentide alusel varasemalt tehtud teenuskulud teenuse taotlejale.

§ 4.   Arvestuse pidamine

  Riigi rahastatava lapsehoiuteenuse rahaliste vahendite ülejäägi kasutamist korraldab ja kasutamise üle peab arvestust Lääne-Nigula Vallavalitsus.

§ 5.   Määruse rakendamine

  (1) Tunnistatakse kehtetuks Taebla Vallavolikogu 20.09.2007.a määrus nr 40 „Riigi rahastatava lapsehoiuteenuse osutamise tingimused ja kord Taebla vallas” ja Risti Vallavolikogu 10.10.2007. a määrus nr 10 „Riigi rahastatava puuetega laste lapsehoiuteenuse osutamise tingimused ja kord Risti vallas”.

  (2) Määrus jõustub kolmandal päeval pärast avaldamist Riigi Teatajas.

Andres Kampmann
Vallavolikogu esimees

Lisa Riigi rahastatava lapsehoiuteenuse asendamise taotlus

https://www.riigiteataja.ee/otsingu_soovitused.json