Kohtla-Järve Linnavalitsuse eakate komisjoni põhimäärus
Vastu võetud 09.04.2024 nr 5
Määrus kehtestatakse Kohtla-Järve Linnavolikogu 29. veebruari 2016. a määruse nr 97 „Kohtla-Järve Linnavalitsuse töökord“ § 19 lõike 2 ja § 20 lõike 1 alusel.
§ 1. Üldsätted
(1) Kohtla-Järve Linnavalitsuse eakate komisjon (edaspidi komisjon) on Kohtla-Järve Linnavalitsuse alaline komisjon, mille eesmärgiks on Kohtla-Järve linna (edaspidi linn) eakate seisukohtade väljaselgitamine linna elu puudutavates küsimustes (transport, heakord, sotsiaalkaitse, kultuuritegevused ja teised) ning nende seisukohtade esitamine Kohtla-Järve Linnavalitsusele (edaspidi valitsus) ja Kohtla-Järve Linnavolikogule (edaspidi volikogu).
(2) Komisjoni põhimääruses (edaspidi põhimäärus) sätestatakse komisjoni ülesandeid ja õigusi, komisjoni moodustamise- ja töökorda.
§ 2. Komisjoni koosseis
(1) Komisjoni koosseisu kinnitab valitsus korraldusega.
(2) Komisjoni koosseisu kuulub kuni 13 liiget. Komisjoni esimees on sotsiaalvaldkonna abilinnapea ja protokollija on sotsiaalteenistuse teenistuja. Komisjoni koosseisu kuuluvad üks volikogu liige, volikogu vastavate valdkondade komisjonide esindajad ja eakate esindajad.
(3) Komisjoni aseesimees ja liikmed kinnitatakse komisjoni esimehe kirjalikul ettepanekul.
(4) Eakate esindajaks põhimääruse tähenduses võib olla vähemalt 63-aastane linna elanik.
(5) Komisjoni liige võib avalduse alusel tagasi astuda. Valitsusel on õigus olenemata põhjusest komisjoni liige tagasi kutsuda. Komisjoni liikme volitused lõppevad vastava õigusakti jõustumisest.
(6) Volikogu liikme volituste lõppemisel lõpetatakse komisjoni liikme volitused.
§ 3. Komisjoni ülesanded
Komisjoni ülesanded on:
1) linna eakate esindamine ja nende huvide kaitsmine linnas;
2) koostöö arendamine eakate ja teiste valitsuse ja volikogu komisjonidega;
3) lahenduste otsimine transpordi, heakorra, sotsiaalkaitse, kultuuri, vaba aja korraldamise ja teiste eluvaldkondade küsimustele;
4) eakate ideede avalikustamine ja nende ellu rakendamiseks võimaluste otsimine;
5) eakate kaasamine otsustusprotsessidesse;
6) ettepanekute esitamine valitsusele ja volikogule eakate eluolusse puutuvates asjades.
§ 4. Komisjoni õigused
Oma ülesannete täitmiseks on komisjonil õigus:
1) saada komisjoni tööks vajalikke andmeid ja dokumentatsiooni valitsuselt ja Kohtla-Järve Linnavalitsuse hallatavatelt asutuselt, välja arvatud andmed, mille väljastamine on seadusega keelatud;
2) teha koostööd volikogu vastavate valdkondade komisjonidega;
3) kaasata komisjoni töösse eksperte ja teisi isikuid;
4) avalikustada oma tegevust meedias.
§ 5. Komisjoni töökord
(1) Komisjoni töövorm on koosolek. Komisjoni esimehe otsusel võib töökoosoleku läbi viia elektrooniliselt. Komisjoni liige võib osaleda koosolekul elektrooniliselt.
(2) Komisjoni koosoleku kutsub kokku komisjoni esimees, tema äraolekul komisjoni aseesimees.
(3) Komisjoni koosolekut juhib komisjoni esimees. Komisjoni esimehe äraolekul juhib komisjoni koosolekut komisjoni aseesimees (edaspidi ka koosoleku juhataja).
(4) Koosoleku juhatajal on õigus kutsuda komisjoni tööst sõnaõigusega osa võtma eksperte ja teisi isikuid, kes ei kuulu komisjoni koosseisu.
(5) Koosoleku juhataja koos protokollijaga koostavad koosoleku päevakorra eelnõu, valmistavad ette komisjonile läbivaatamiseks esitatud materjalid.
(6) Komisjoni koosolek on otsustusvõimeline, kui kohal on vähemalt pool komisjoni koosseisust.
(7) Hääletamisel võetakse otsus vastu koosolekust osavõtvate komisjoni liikmete lihthäälteenamusega. Häälte võrdse jagunemise korral on otsustavaks koosoleku juhataja hääl. Komisjoni otsused on soovituslikud.
(8) Komisjoni koosolek protokollitakse. Protokolli kantakse koosoleku toimumise aeg ja koht, osavõtjate nimed, läbivaatamisel olnud küsimused, nende kohta esitatud ettepanekud ja otsused ettepanekute arvestamise või mittearvestamise kohta ja hääletustulemused, kui küsimus otsustati hääletamise teel, ning otsustajate ja küsimuste algatajate eriarvamused. Komisjoni liikmel on õigus lisada protokollile oma kirjalik eriarvamus.
(9) Koosoleku protokoll vormistatakse viie tööpäeva jooksul koosoleku toimumisest arvates.
(10) Komisjoni koosoleku protokollile kirjutab alla koosoleku juhataja.
(11) Protokollid on kättesaadavad dokumendiregistris.
(12) Komisjoni koosolekud toimuvad vähemalt kolm korda aastas.
(13) Komisjon juhindub oma tegevuses riigi ja linna õigusaktidest ning põhimäärusest.
§ 6. Komisjoni tegevuse lõpetamine
Komisjoni tegevuse lõpetab valitsus korraldusega.
Henri Kaselo
linnapea
Anna Generalova
linnasekretär