Linna ja valla valitsemineSümboolika ja tunnustamine

Teksti suurus:

Konkursi «Narva linna kaunis kodu» läbiviimise kord

Väljaandja:Narva Linnavalitsus
Akti liik:määrus
Teksti liik:terviktekst
Redaktsiooni jõustumise kp:01.01.2017
Redaktsiooni kehtivuse lõpp:21.05.2023
Avaldamismärge:RT IV, 13.12.2016, 14

Konkursi «Narva linna kaunis kodu» läbiviimise kord

Vastu võetud 05.11.2008 nr 1399
jõustumine 08.11.2008, rakendatakse tagasiulatuvalt alates 01.06.2008

Muudetud järgmiste aktidega (näita)

VastuvõtmineAvaldamineJõustumine
22.08.201225.08.2012
11.06.2014RT IV, 20.06.2014, 423.06.2014
30.11.2016RT IV, 13.12.2016, 301.01.2017

1. peatükk ÜLDSÄTTED 

§ 1.   Reguleerimisala

  (1) Käesolev määrus kehtestab Narva Linnavalitsuse poolt korraldatava heakorra ja kodukaunistamise konkursi «Narva linna kaunis kodu» (edaspidi Konkurss) läbiviimise korra.

  (2) Konkursi korraldajaks on Narva Linnavalitsus (edaspidi Linnavalitsus) Narva Linnavalitsuse Linnamajandusameti (edaspidi Ametiasutus) kaudu.”
[RT IV, 13.12.2016, 3 - jõust. 01.01.2017]

  (3) Konkurss viiakse läbi Mittetulundusühingu Eesti Kodukaunistamise Ühendus poolt Eesti Vabariigi Presidendi patronaaži all korraldatava üleriigilise kodukaunistamise konkursi „Eesti kaunis kodu“ raames.
[RT IV, 20.06.2014, 4 - jõust. 23.06.2014]

  (4) Üleriigiliste konkursside „Parim tööstusmaastik“, „Parim tervisespordirajatis“, „Kauneim kortermaja“, „Energiasäästlik kaunis kodu“ ja „Kaunis muinsuskaitseobjekt“ raames esitab Ametiasutus kanditaatide olemasolul ühe kandidaadi hindamiseks Mittetulundusühingule Eesti Kodukaunistamise Ühendus.
[RT IV, 20.06.2014, 4 - jõust. 23.06.2014]

  (5) Rahvusvärvides mastivimpel on autasu, mis antakse üksikisikule, perekonnale, organisatsioonile või kogukonnale tunnustuseks eeskujuliku ja silmapaistava töö eest koduümbruse heakorrastamisel ning kaunistamisel.
[Narva Linnavalitsus 22.08.2012 määrus 799 - jõust. 25.08.2012]

§ 2.   Konkursi eesmärgid ja ülesanded

  (1) Konkursi korraldamise põhieesmärkideks on Narva linna esteetilise välisilme ja üldise heakorra taseme tõstmine ning kodukaunistamise idee propageerimine.

  (2) Konkursi läbiviimise ülesanneteks on:
  1) edendada heakorra- ja kodukaunistamisalast tegevust Narva linnas;
  2) jätkata ja laiendada seniste heakorrakonkursside traditsioone;
  3) selgitada välja Narva linna kaunimad ja heakorrastatumad krundid ning motiveerida parimaid heakorraalase tegevuse jätkamiseks.

§ 3.   Konkursi kategooriad

  (1) Parimate heakorrastatud kruntide väljaselgitamine toimub kolmes kategoorias:
  1) eramu- ja aianduskrundid;
  2) korterelamute krundid;
  3) sotsiaal-, äri-, tootmisobjektide ja haridusasutuste krundid.

  (2) Igas kategoorias parimaks tunnistatud krunt esitatakse üleriigilisele kodukaunistamise konkursile “ Eesti kaunis kodu“.

  (3) Komisjon võib väärilise kandidaadi olemasolul määrata auhinna „Parim taaskasutus“ sõltumata osalemise kategooriast.
[RT IV, 20.06.2014, 4 - jõust. 23.06.2014]

2. peatükk KONKURSI KORRALDAMINE 

§ 4.   Konkursi korraldajad

  (1) Konkursi läbiviijaks on Linnavalitsus Ametiasutuse kaudu.

  (2) Konkursile esitatud objekte hindab ja selgitab välja parimad Linnavalitsuse poolt moodustatud alaline komisjon (edaspidi Komisjon).

§ 5.   Konkursi läbiviimise tähtajad

  (1) Konkurss toimub igal aastal jooksva kalendriaasta 01. juunist kuni järgneva kalendriaasta 01. juunini.

  (2) Sooviavaldused Konkursist osavõtuks tuleb esitada Ametiasutusele jooksva kalendriaasta 01. juunist kuni järgneva kalendriaasta 24. maini.

§ 6.   Konkursil osalejad

  (1) Konkursist osavõtt on vaba ja Konkursil võivad osaleda kõik Narva linna haldusterritooriumil asuvate kruntide omanikud või valdajad omaniku kirjalikul nõusolekul, välja arvatud Komisjoni liikmed ning nende lähisugulased või -hõimlased.

  (2) Konkursil osalemiseks tuleb esitada Ametiasutusele kirjalikus vormis täidetud sooviavaldus, mis sisaldab järgmisi andmeid:
  1) konkursi kategooria, milles soovitakse osaleda;
  2) osaleja nimi, isiku- või registrikood ja kontaktandmed;
  3) heakorrastatud krundi aadress ja täpne asukoht (soovi korral lisada krundi foto ja vajaduse korral omaniku kirjalik nõusolek);

  (3) Sooviavalduse vorm on toodud käesoleva määruse lisas.

3. peatükk HINDAMINE JA AUTASUSTAMINE 

§ 7.   Hindamiskriteeriumid

  (1) Heakorrastatuimad krundid selgitatakse välja hindamise tulemusena. Konkursile hindamiseks üles seatud krunte hindab ja võrdleb Komisjon.

  (2) Konkursi raames hinnatakse Narva linna haldusterritooriumil asuvate kruntide heakorda järgmistest kriteeriumitest lähtuvalt:
  1) üldine heakord;
  2) funktsionaalsus – olenevalt krundi liigist puhke- ja majapidamistsoonide, mängualade, tarbeaedade jt. välisruumis vajalikke tegevusi võimaldavate aiaosade olemasolu;
  3) haljastus – haljastusvõtete (lilled, hekid, puud, muru jne) kasutamine tervikliku välisruumi kujundamisel;
  4) dekoratiivelemendid – aianduslike dekoratiivelementide (tarad, kõnniteed, trepid, terrassid, välisvalgustus, basseinid, kaminad, mänguväljakud, skulptuurid, sepised jne) kasutamine tervikliku välisruumi kujundamisel;
  5) hoonete heakorrastatus – kruntide kujundus, hooldatus, hoonetel majanumbrite olemasolu, asutuse hoonetel siltide olemasolu ja reklaamtahvlite korrasolek jne;

  (3) Hindamiskriteeriumid pole Komisjonile siduvad. Komisjon võib lähtuda ka muudest objektiivsetest ning mittediskrimineerivatest hindamise alustest.

§ 8.   Hindamine ja tulemuste kinnitamine

  (1) Komisjon hindab ja võrdleb Konkursile hindamiseks üles seatud krunte ning teeb Linnavalitsusele ettepaneku kinnitada Konkursi tulemused.

  (2) Komisjoni töö järelduste ja ettepanekute esitamise kord sätestatakse Komisjoni põhimääruses.

  (3) Võitjate väljaselgitamise tulemuste kohta vormistatakse Komisjoni otsuse protokoll, mis allkirjastatakse kõigi Komisjoni liikmete poolt. Komisjoni otsused on soovitusliku iseloomuga.

  (4) Konkursi tulemused kinnitatakse Linnavalitsuse korraldusega.

§ 9.   Autasustamine

  (1) Komisjon esitab Linnavalitsusele kinnitamiseks igast kategooriast kolm paremat krunti ning teeb Linnavalitsusele ettepaneku auhinnarahade väljamaksmiseks vastavalt linnaeelarves ettenähtud vahenditele.

  (2) Konkursi tulemuste põhjal igas kategoorias väljaselgitatud kolme parima krundi omanikku või valdajat tunnustatakse Linnavalitsuse aukirja, mälestusmeene ning auhinnarahaga. Kõiki Konkursist osavõtjad tunnustatakse aukirja ja mälestusmeenega.

  (3) Linnavalitsusel on õigus välja anda eripreemiaid. Samuti jätta põhjendatud juhtudel auhinnarahad välja maksmata.

  (4) Sooviavalduste puudumisel või Konkursile hindamiseks üles seatud kruntide madala kujundustaseme korral on Linnavalitsusel õigus auhinnarahad kategooriate vahel ümber jagada, samuti loobuda auhinnaraha väljamaksmisest.

  (5) Sooviavalduste puudumisel või kõikide Konkursile hindamiseks üles seatud kruntide madala kujundustaseme korral on Linnavalitsusel õigus tunnistada Konkurss nurjunuks ning jätta auhinnarahad välja maksmata.

  (6) Ametiasutus teavitab avalikkust Konkursi tulemustest kohalike massiteabevahendite kaudu. Parimateks tunnistatud krundid avalikustatakse ajalehtedes „Gorod” ja „Põhjarannik” ning Narva linna veebilehel.

4. peatükk RAKENDUSSÄTTED 

§ 10.   Määruse rakendamine

  (1) Käesolevat määrust rakendatakse tagasiulatuvalt alates 01.06.2008. a.

  (2) Enne käesoleva määruse jõustumist Ametiasutusele esitatud sooviavaldusi ei tagastata põhjusel, et avalduste vormistamisel pole järgitud määrusega kehtestatud vormi.

§ 11.   Määruse jõustumine

  Määrus jõustub seadusega sätestatud korras.

Lisa Avaldus
[RT IV, 13.12.2016, 3 - jõust. 01.01.2017]

https://www.riigiteataja.ee/otsingu_soovitused.json