HaridusHuviharidus

HaridusKool

Rahandus ja eelarveRaha kasutamine

Teksti suurus:

Huvihariduse ja -tegevuse toetamise kord

Väljaandja:Rakvere Vallavolikogu
Akti liik:määrus
Teksti liik:terviktekst
Redaktsiooni jõustumise kp:18.10.2021
Redaktsiooni kehtivuse lõpp:11.06.2023
Avaldamismärge:RT IV, 15.10.2021, 9

Huvihariduse ja -tegevuse toetamise kord

Vastu võetud 17.06.2020 nr 69
RT IV, 26.06.2020, 51
jõustumine 29.06.2020

Muudetud järgmiste aktidega (näita)

VastuvõtmineAvaldamineJõustumine
06.10.2021RT IV, 15.10.2021, 618.10.2021

Määrus kehtestatakse kohaliku omavalitsuse korralduse seaduse § 22 lõike 1 punkti 5 ja noorsootöö seaduse § 151 alusel.

§ 1.   Määruse reguleerimisala ja eesmärk

  (1) Käesolev kord reguleerib Eesti rahvastikuregistri andmetel alalise elukohaga Rakvere vallas elavate üldhariduskoolides ja ametikoolides õppivate 6–19-aastaste õpilaste huvihariduse ja -tegevuse ning 6–8-aastaste alusharidust omandavate laste huvihariduse toetamist valla eelarvest.

  (2) Käesoleva korra eesmärgiks on luua lisaväärtus üldhariduskoolis omandatavale haridusele, pakkuda võimalusi isiksuse mitmekülgseks arenguks ning toetada noore kujunemist hästi toimetulevaks ühiskonnaliikmeks.

§ 2.   Põhimõisted

  (1) Huviharidus käesoleva korra tähenduses on pikaajaline süsteemne juhendatud tegelemine huvikoolis vaba tahte alusel üldhariduse tasemeõppest ja õppetööst vabal ajal, et omandada süvendatud teadmised ja oskused valitud huvialal.

  (2) Huvikool käesoleva määruse tähenduses on kool, mis on registreeritud Eesti Hariduse Infosüsteemis ning mis lisaks haridusstandardit tagavatele koolidele pakub täiendavaid võimalusi hariduse omandamiseks ja isiksuse arenguks ning kus õpe toimub haridusstandardit tagavate koolide õppetegevusest vabal ajal.

  (3) Huvitegevus käesoleva korra tähenduses on süsteemne juhendatud tegelemine vaba tahte alusel üldhariduse tasemeõppest ja õppetööst vabal ajal, et omandada teadmised ja oskused valitud huvialal.
  1) Huvitegevustega tegeletakse Eesti Hariduse Infosüsteemis registreerimata teenuse osutaja juures (huviringid, klubid, stuudiod vms);
  2) huvitegevuseks ei loeta lühiajalisi kursusi ja tervisesporti.

  (4) Toetus käesoleva korra mõistes on valla eelarvest eraldatavad rahalised vahendid õpilase või lapse huvihariduse või -tegevuse toetamiseks.

§ 3.   Huvihariduse ja -tegevuse toetamise eeldused

  (1) Rakvere vald toetab õpilase huvihariduse omandamist või huvitegevuses osalemist, kui on täidetud järgmised eeldused:
  1) õpilase ja tema vähemalt ühe vanema või eestkostja rahvastikuregistrijärgne elukoht on Rakvere vallas;
  2) alusharidust omandavate laste toetamise eelduseks on eriandekust tõendav kirjalik hinnang huvihariduse teenuse osutaja ja lasteasutuse poolt;
  3) huvihariduse ja -tegevuse teenuse osutaja on vallale tähtaegselt esitanud taotluse koos õpilaste nimekirjaga, kes on teenuse osutajale avaldanud soovi nimetatud huvikoolis või-ringis õppima/tegelema asumiseks ning Rakvere Vallavalitsuse ja teenuse osutaja vahel on sõlmitud leping;
  4) teenuse osutaja on registreeritud äriregistris;
  5) spordi valdkonnas tegutsev teenuse osutaja on kantud Eesti spordiregistrisse;
  6) teenust osutatakse ühe õppeaasta jooksul vähemalt kord nädalas üks akadeemiline tund; reaalne õppeperioodi pikkus lepitakse teenuse osutajaga kokku lepingus.

  (2) Huvihariduse ja -tegevuse toetuse andmise otsustab Rakvere Vallavalitsus.

§ 4.   Huvihariduse ja -tegevuse toetuse ulatus

  (1) Rakvere Vallavalitsus toetab ühe huvihariduse omandamist või ühes huvitegevuses osalemist õpilase või lapse kohta.
  1) Mitme huvihariduse omandamise või mitmes huvitegevuses osalemise korral selgitab valikueelistuse välja vallavalitsuse haridus- ja noorsootöönõunik.

  (2) Huvihariduse omandamist või huvitegevuses osalemist kompenseeritakse ühes õppeaastas järgmiselt:
[RT IV, 15.10.2021, 6 - jõust. 18.10.2021]
  1) huvihariduse omandamist munitsipaalhuvikoolides 100% ulatuses;
  2) huvihariduse omandamist erahuvikoolides või huvitegevuses osalemist 100% ulatuses, kuid mitte enam kui 200.00 eurot kuus;
  3) muud erijuhud otsustab Rakvere Vallavalitsus.

  (3) Toetust makstakse ühes õppeaastas õppemaksu ja kohamaksu kulude katteks.

  (4) Eraldi taotluse alusel toetatakse õpilase osalemist olulistel maakondlikel, Eesti, Euroopa või maailmameistrivõistlustel ja muusika- ja tantsukonkurssidel. Toetuse andmise ja suuruse otsustab vallavalitsus.

  (5) Erandkorras hüvitatakse puudega lapse, nelja või enamalapselise või vähekindlustatud pere lapse huvihariduse omandamise või huvitegevuses osalemisega tekkinud sõidukulud kuni 100% ulatuses kuludokumentide alusel.

  (6) Lepingud sõlmitakse huvihariduse või huvitegevuse teenuse osutaja ja Rakvere Vallavalitsuse vahel üheks õppeaastaks iga õppeaasta alguses, kuid mitte hiljem kui 31. oktoober.

§ 5.   Huvihariduse ja -tegevuse toetuse taotlemine

  (1) Huvihariduse ja -tegevuse toetuse taotlemiseks õppeaastal esitab huvihariduse ja -tegevuse teenuse osutaja hiljemalt 15. oktoobriks vallavalitsusele taotluse, milles on märgitud huvikooli või -tegevuse teenust osutava asutuse nimetus, huviala valdkond, õppemaksu või kohamaksu suurus ning õpilaste nimekirja (Lisa 1).

  (2) Huvihariduse ja -tegevusega seotud muud erijuhud otsustab Rakvere Vallavalitsus.

  (3) Huvihariduse omandamise või huvitegevuses osalemisega tekkinud sõidukulude hüvitamiseks esitab õpilase seaduslik esindaja põhjendatud avalduse valla haridus- ja noorsootöönõunikule.

§ 6.   Järelevalve toetuse kasutamise üle

  (1) Määruse rakendamist korraldab Rakvere Vallavalitsus.

  (2) Vallavalitsusel on õigus kontrollida õpilaste osalemist huvikoolis või huvitegevuses.

  (3) Huvikoolist või -tegevust pakkuva teenuse osutaja juurest lahkumise korral on toetuse saaja kohustatud sellest koheselt (hiljemalt 5 tööpäeva jooksul alates otsuse tegemisest) informeerima vallavalitsust.

  (4) Huvikool või -tegevust pakkuva teenuse osutaja teavitab vallavalitsust, kui õpilane on huvikoolist või -tegevusest puudunud üks kuu. Huvikoolist või -tegevusest puudutud aja eest Rakvere Vallavalitsus ei maksa.

  (5) Käesoleva korra sätete või lepingu tingimuste rikkumise korral on vallavalitsusel õigus peatada toetuse maksmine, nõuda toetuse tagastamist ja keelduda edaspidi toetuse andmisest.

§ 7.   Rakendussätted

  (1) [Käesolevast tekstist välja jäetud]

  (2) [Käesolevast tekstist välja jäetud]

  (3) Määrus jõustub kolmandal päeval peale Riigi Teatajas avaldamist.

Lisa Taotlus

https://www.riigiteataja.ee/otsingu_soovitused.json