HaridusKool

Teksti suurus:

Õpilaste vastuvõtu kord Kolga Keskkooli

Väljaandja:Kuusalu Vallavalitsus
Akti liik:määrus
Teksti liik:algtekst-terviktekst
Redaktsiooni jõustumise kp:19.01.2009
Redaktsiooni kehtivuse lõpp:11.02.2016
Avaldamismärge:RT IV, 15.11.2012, 20

Õpilaste vastuvõtu kord Kolga Keskkooli

Vastu võetud 15.01.2009 nr 2

Määrus kehtestatakse Haridus- ja teadusministri 06.12.2005 määruse nr 52 „Põhikooli ja ümnaasiumi õpilaste vastuvõtmise, ühest koolist teise ülemineku, koolist lahkumise ja väljaheitmise kord” alusel.

§ 1.   Reguleerimisala

  Käesolevas korras määratakse vastuvõtmistaotluse esitamise kord, vastuvõtmisel esitatavad nõuded, vastuvõtu korraldus, muud vastuvõtmisel tähtsust omavad asjaolud ning vastuvõtmisest või sellest keeldumisest teavitamise kord õpilaste vastuvõtuks 1. – 3. kooliastmesse ning gümnaasiumiastmesse.

§ 2.   Kooli vastuvõtmine

  (1) Põhikooli- ja gümnaasiumiseaduse paragrahvi 19 lõike 2 alusel Kuusalu Vallavolikogu poolt kinnitatud kooli teeninduspiirkonnas elavate ja rahvastikuregistrisse Kuusalu valla aadressiga kantud 1.- 9. klassi astuvatele õpilastele on kindlustatud õppekoht Kolga Keskkoolis.

  (2) Väljaspool teeninduspiirkonda elavad (rahvastikuregistri andmetel teistesse omavalitsustesse registreeritud) õpilased saavad astuda kooli põhikooliklassidesse, kui seal on vabu kohti.

  (3) Kooli vastuvõtmiseks esitab isik (edaspidi sisseastuja) (piiratud teovõimega sisseastuja puhul tema seaduslik esindaja) kooli kantseleisse kirjaliku vormikohase vastuvõtmise avalduse (lisatud), millele lisab:
  1) sisseastuja isikut tõendava dokumendi (selle puudumisel sünnitunnistuse) ametlikult kinnitatud ärakirja;
  2) kui taotluse esitab sisseastuja seaduslik esindaja, siis esindaja isikut
tõendava dokumendi ametlikult kinnitatud ärakirja;
  3) sisseastuja tervisekaardi;
  4) gümnaasiumiastmele vastuvõtmisel sisseastuja põhihariduse või sellele vastava välisriigi haridustaseme omandamist tõendava dokumendi ametlikult kinnitatud ärakirja ja 9. klassi klassitunnistuse;
  5) 1 foto (1.–12. klass)

  (4) Õpilase ühest koolist teise üleminekul esitab sisseastuja (piiratud teovõimega sisseastuja puhul tema seaduslik esindaja) lisaks käesoleva paragrahvi lõikes 1 nimetatud dokumentidele:
  1) ametlikult kinnitatud väljavõtte õpilasraamatust;
  2) kooli direktori (juhataja) allkirja ja kooli pitseriga kinnitatud klassitunnistuse ametlikult kinnitatud ärakirja või õpinguraamatu ametlikult kinnitatud ärakirja jooksva õppeaasta kohta, kui õpilane on koolist välja arvatud pärast õppeperioodi lõppu;
  3) kooli direktori (juhataja) allkirja ja kooli pitseriga kinnitatud klassitunnistuse ametlikult kinnitatud ärakirja või õpinguraamatu ning hinnetelehe ametlikult kinnitatud ärakirja jooksval õppeveerandil või kursusel pandud hinnetega, kui õpilane on koolist välja arvatud õppeperioodi kestel.

§ 3.   Põhikooli vastuvõtmise kord

  (1) Esimesse klassi astuvad lapsed registreeritakse jooksva aasta 31. augustini.

  (2) Kooliküpsuse ja lapse lähtetaseme väljaselgitamiseks korraldab kool 1. klassi astuvatele lastele suulisi vestlusi ja praktilisi tegevusi.

  (3) Põhikooliklassidesse võetakse vastu kõik Kolga Keskkooli teeninduspiirkonnas ja vabade kohtade olemasolul väljaspool seda elavad õpilased lapsevanema sooviavalduse alusel.

  (4) Klassi, kus õpilane õpinguid jätkab, määrab õppenõukogu, arvestades õpilase vanust ja seni omandatud haridust:
  1) välisriigi õppeasutusest tulnud isiku puhul;
  2) isiku puhul, kellel puudub haridust tõendav dokument;
  3) isiku puhul, kes eelmises kooli õppis mõne teise riikliku õppekava alusel koostatud õppekava järgi;
  4) isiku puhul, kes eelmises koolis õppis vastavalt haridus- ja teadusministri määrusega erivajadustega õpilaste koolile ja sanatoorsele koolile kehtestatud erinevale õppeaastate arvule, õppeainete loendile ja õppetundide arvule.

  (5) Euroopa koolist tulnud õpilase puhul arvestatakse Euroopa koolide põhikirja konventsiooni. Õpilane asub õppima selles klassis, mis vastavalt haridus- ja teadusministri 6. detsembri 2005.a. määruse nr 52 lisas esitatud võrdlustabelile vastab Euroopa kooli klassile, kus ta õpingud katkestas .

§ 4.   Gümnaasiumiastmesse vastuvõtmise kord

  (1) Kõikidel põhikooli lõpetanutel või sellele vastava välisriigi haridustaseme omandanud isikutel on võrdsed võimalused kandideerida gümnaasiumiastmesse käesoleva korra tingimustel.

  (2) Välisriigi õppeasutusest tulnud õpilase puhul tuleb käesoleva korra paragrahvi 2 lõikes 2 nimetatud dokumentide asemel taotlusele lisada sisseastuja poolt välisriigi õppeasutuses omandatud haridust tõendav dokument või selle ametlikult kinnitatud ärakiri.

  (3) Kutseõppeasutuse pooleli jätnud isiku vastuvõtmisel gümnaasiumi õpilaseks arvestatakse «Kutseõppeasutuse seaduse» paragrahvi 14 lõike 3 alusel haridus- ja teadusministri määrusega kehtestatud gümnaasiumis õpingute jätkamise tingimustega.

  (4) Õppeaasta keskel teistest gümnaasiumidest ületulevate õpilaste puhul õppekava erinevusest tingituna tuleb õpilasel sooritada puuduvate kursuste arvestused.

  (5) Gümnaasiumi 11.-12. klassi ei võeta vastu reeglina õpilasi, kui on:
  1) puudulikud hinded tunnistusel (kaasa arvatud käitumishinne);
  2) klassikursuse kordajad (välja arvatud tervislikud põhjused).
Kool jätab endale õiguse otsustada iga juhtumi üle eraldi.

§ 5.   10. klassi vastuvõtmise nõuded

  (1) Info 10. klassi vastuvõtutingimuste kohta on kooli koduleheküljel hiljemalt jooksva aasta 1. veebruarist.

  (2) 10. klassi astuvad õpilased esitavad 20. juuniks kooli direktori nimele vastuvõtuavalduse, põhikooli lõputunnistuse, viimase klassitunnistuse.

  (3) Täiendav vastuvõtt 10. klassi vabade kohtade olemasolul toimub 15.-31. augustini.

  (4) 10. klassi võetakse üldjuhul vastu õpilased, kellel pole puudulikke aasta- veerandi- ega eksamihindeid, kelle lõputunnistuse aastahinnete keskmine on vähemalt 3,5 ning kelle käitumishinne 9. klassi kõigil õppeveeranditel on vähemalt rahuldav.

  (5) Õpilaste, kelle õpitulemused ei vasta p.4 esitatud nõuetele, vastuvõtu otsustab vastuvõtukomisjon, kuhu kuuluvad direktor, õppealajuhataja, klassijuhataja ja põhiainete (eesti keel, matemaatika, inglise keel, loodusained) õpetajad. Kui vastuvõtuavalduse esitanud õpilasel esineb puudulikke veerandi- või kursusehindeid muudes õppeainetes, kaasatakse komisjoni töösse vastava aine õpetaja.

  (6) Erandjuhul on komisjonil õigus jätta gümnaasiumiklassi vastu võtmata õpilane, kellel on üldnõuded täidetud, kuid kellel on esinenud koolis või väljaspool kooli tõsiseid käitumisprobleeme.

  (7) Õpilastele, kes on esitanud vastuvõtuavalduse enne 20. juunit, teatatakse nende vastuvõtust (või vastuvõtust keeldumisest) enne 5. juulit. Augustis täiendavale vastuvõtule saabunud õpilastele teatatakse komisjoni otsus 1. septembriks.

§ 6.   Rakendussätted

  (1) Vastuvõtuga seonduvad küsimused lahendab vastuvõtukomisjon, mille koosseisu kinnitab kooli direktor.

  (2) Vastuvõtukorda saab muuta kooli direktori või hoolekogu ettepanekute alusel, kusjuures gümnaasiumiastmele vastuvõtmisel kohaldatavas vastuvõtu korras ei tohi muudatusi kehtestada 1. veebruarist järgmise õppeaasta alguseni.

  (3) Kool avalikustab käesoleva korra kooli koduleheküljel.

§ 7.   Määruse rakendamine

  Määrust rakendatakse 1. veebruarist 2009.a.

§ 8.   Määruse jõustumine

  Määrus jõustub kolmandal päeval pärast avalikustamist.

Kalmer Märtson
vallavanem

Maire Link
vallasekretär

Lisa 

https://www.riigiteataja.ee/otsingu_soovitused.json