HaridusHuviharidus

Teksti suurus:

Huvihariduse ja huvitegevuse toetamise kord

Väljaandja:Võnnu Vallavolikogu
Akti liik:määrus
Teksti liik:algtekst-terviktekst
Redaktsiooni jõustumise kp:20.10.2017
Redaktsiooni kehtivuse lõpp:01.01.2018
Avaldamismärge:RT IV, 17.10.2017, 46

Huvihariduse ja huvitegevuse toetamise kord

Vastu võetud 12.10.2017 nr 13

Määrus kehtestatakse „Kohaliku omavalitsuse korralduse seaduse” § 22 lõike 1 punkti 5 ja Võnnu Vallavolikogu 21.09.2017.a. otsuse nr 23 „Võnnu valla 2017.a. huvihariduse ja huvitegevuse kava kinnitamine” alusel.

§ 1.   Määruse reguleerimisala, toetuse eesmärk ja eraldamise alus

  (1) Määrusega reguleeritakse huvikoolides õppivatele või huvitegevusega tegelevatele seitsme kuni üheksateistaastastele lastele ja noortele valla eelarvest huvihariduse toetuse (edaspidi toetus) andmist.

  (2) Toetuse eesmärk on soodustada Võnnu valla laste ja noorte huvikoolides õppimist ja avardada võimalusi huvitegevusega süsteemselt ja juhendatult tegelemiseks.

  (3) Toetuse andmisel lähtutakse:
  1) vajadusest vähendada korraldatud huvihariduses ja huvitegevuses noorte osalemist takistavaid kitsaskohti (kooskõlas huvihariduse ja huvitegevuse kavaga 01.09.2017 – 31.12.2017.a);
  2) noorte huvidest;
  3) huvihariduse ja –tegevuse soodustamisest vähemalt kultuuri, spordi ning loodus-täppisteaduste ja tehnoloogia valdkondades;
  4) eesmärgist tagamaks munitsipaal- ja eraõiguslike huvihariduse ning huvitegevuse pakkujate tegevuste sisust lähtuv võrdne kohtlemine.

  (4) Toetuse eraldamise aluseks on huvihariduse ja huvitegevuse tegevuste kava ja valla eelarve.

§ 2.   Huvihariduseks ja huvitegevuseks ettenähtud toetuste liigid

  Huvihariduse ja -tegevuse toetuse liigid on:
  1) huvikooli ja huvitegevuse osalustasude toetus;
  2) huvikoolis ja huvitegevuses osalemise transporditoetus;
  3) huvihariduse ja huvitegevuse vahendite toetus;
  4) huvitegevuse juhendajate töötasu toetus.

§ 3.   Toetuse saamise eeldused

  Võnnu vald osaleb lapse või noore (edaspidi toetatav) huvihariduse ja huvitegevuse toetamisel eelarveliste vahendite olemasolu korral järgmistel tingimustel:
  1) toetuse taotleja ja toetatava alaline elukoht on Eesti rahvastikuregistri andmete Võnnu vallas;
  2) osalustasude toetust saab taotleda huvihariduseks ja huvitegevuseks, milleks puuduvad samal tasemel võimalused Võnnu valla territooriumil;
  3) toetus peab tagama toetatavale suunatud huvihariduse ja huvitegevuse mitmekesistamise, kättesaadavuse parandamise ja kvaliteedi tõstmise;
  4) teenuse osutaja on registreeritud Äriregistris.

§ 4.   Huvihariduse ja huvitegevuse kulude katmise määrad

  (1) Ühe toetatava kohta antakse huvikooli õppekohaga või huvitegevuses osalemisega seotud toetus kuni 31.12.2017.a. Arvestust peetakse ja kulusid kaetakse tegeliku osalemise järgi kuu põhiselt.
  1) huvikooli ja huviringi puhul on toetuse määr kuni 30 eurot kalendrikuus;
  2) huvihariduses või huvitegevuses osalemise transporditoetust antakse kuni 100% ulatuses kuludokumentide alusel puudega lapse vanemale, paljulapselistele või üksikvanemaga peredele.

  (2) Huvihariduse ja huvitegevuse vahendite ning juhendajate töötasu toetust antakse munitsipaal- ja eraõiguslike huvihariduse ning huvitegevuse pakkujatele 100% ulatuses huvitegevuse toimumise eest kuni 31.12.2017.a.

§ 5.   Huvikooli ja huvitegevuse osalustasude toetus ja transporditoetus

  (1) Toetuse taotlemiseks esitab toetatav või tema seaduslik esindaja vallavalitsusele taotluse, milles on märgitud toetatava ja tema esindaja andmed ja informatsioon huvihariduses ja huvitegevuses osalemise kohta väljaspool Võnnu valda.

  (2) Taotlusele lisatakse huviharidust või huvitegevust andva organisatsiooni andmed ja kinnitus toetatava osalemise kohta tegevuses, milleks toetust taotletakse.

  (3) Huvihariduses või huvitegevuses osalemise sõidukulude kompenseerimiseks esitab toetatav või tema seaduslik esindaja põhjendatud taotluse.

  (4) Taotluse vorm kehtestatakse vallavalitsuse korraldusega.

  (5) Huvihariduse või huvitegevuse toetamine ja toetuse määr või toetamisest keeldumine otsustatakse vallavalitsuse korraldusega 1 kuu jooksul peale taotluse esitamist.

  (6) Määratud toetus kantakse taotleja või huvikooli/huvitegevuse pakkuja arvelduskontole.

  (7) Taotluse rahuldamata jätmise võib tingida eelarveliste vahendite puudus või asjaolu, et kohapeal on samal tasemel tegevusvõimalus, milleks toetust taotletakse, kättesaadav.

  (8) Toetuse arvestust ja maksmist korraldab vallavalitsus.

§ 6.   Huvihariduse ja huvitegevuse vahendite ning juhendajate töötasu toetus

  (1) Huvihariduse ja huvitegevuse vahendite ning juhendajate töötasu toetuse taotlemiseks esitab munitsipaal- ja eraõiguslike huvihariduse ning huvitegevuse teenuse pakkuja vallavalitsusele toetuse kasutamise kava, kus on märgitud andmed taotleja kohta, taotletav summa, toetuse kasutamise otstarve, korraldavate huvitegevuste ja/või ürituste kalenderplaan.

  (2) Vallavalitsus sõlmib 10 tööpäeva jooksul toetuse määramise otsuse vastuvõtmisest arvates taotlejaga toetuse kasutamise kohta lepingu, milles sätestatakse:
  1) toetuse kasutamise sihtotstarve;
  2) toetuse suurus, ülekandmise tähtaeg;
  3) teenuse osutaja kohustused toetuse kasutamisel;
  4) vallavalitsuse õigused toetuse sihipärase kasutamise kontrollimisel;
  5) sanktsioonid lepingu rikkumisel.

  (3) Kui taotleja või teenuse osutaja ei allkirjasta lepingut 30 päeva jooksul või pooled ei jõua lepingu sõlmimises kokkuleppele, kaotab toetuse taotleja õiguse lepingu sõlmimiseks ja menetlus toetuse taotlemise kohta loetakse lõppenuks.

  (4) Määratud toetus kantakse taotleja arvelduskontole.

  (5) Toetuse arvestust ja maksmist korraldab vallavalitsus.

§ 7.   Järelevalve

  (1) Toetuse taotleja on kohustatud viivitamatult, kuid mitte hiljem kui 5 tööpäeva jooksul peale otsuse tegemist, edastama vallavalitsusele info huvikoolis õppimise või huvitegevuses osalemises katkestamise kohta. Toetuse maksmine lõpetatakse katkestamisele järgnevast kuust.

  (2) Huvikoolis õppimise või huvitegevuse toetamine lõpetatakse, kui taotleja ja/või toetatava Eesti rahvastikuregistris registreeritud elukoht ei ole enam Võnnu vallas.

  (3) Vallavalitsusel on õigus nõuda toetus tagasi, kui toetuse taotlemisel on esitatud valeandmeid või huvikoolis õppimine või muu huvitegevuses osalemine on katkestatud toetuse perioodil.

  (4) Vallavalitsusel on õigus nõuda toetuse saajalt teavet toetatava huvihariduses või huvitegevuses osalemise kohta.

  (5) Munitsipaal- ja eraõiguslike huvihariduse ning huvitegevuse toetuse saaja on kohustatud vallavalitsusele esitama toetuse kasutamise kohta aruande hiljemalt 05.01.2018.a.

  (6) Käesoleva korra sätete või lepingu tingimuste rikkumise korral on vallavalitsusel õigus peatada toetuse maksmine ja keelduda edaspidi toetuse andmisest.

§ 8.   Rakendussätted

  (1) Määrust rakendatakse tagasiulatuvalt alates 1. septembrist 2017.a.

  (2) Määrus jõustub kolmandal päeval pärast Riigi Teatajas avaldamist.

Urmas Paju
Volikogu esimees

https://www.riigiteataja.ee/otsingu_soovitused.json