SotsiaalhoolekanneTeenused

Teksti suurus:

Sotsiaaltransporditeenuse osutamise kord

Väljaandja:Vaivara Vallavalitsus
Akti liik:määrus
Teksti liik:algtekst-terviktekst
Redaktsiooni jõustumise kp:21.07.2014
Redaktsiooni kehtivuse lõpp:14.07.2016
Avaldamismärge:RT IV, 18.07.2014, 10

Sotsiaaltransporditeenuse osutamise kord

Vastu võetud 15.07.2014 nr 3

Määrus kehtestatakse kohaliku omavalitsuse korralduse seaduse § 22 lõike 1 punkti 5, Sotsiaalhoolekande seaduse § 8 punkti 2, § 10 punkti 7 ja § 26 punkti 4 ning Vaivara Vallavolikogu 18.06.2014 määruse nr 13 „Sotsiaaltoetuste maksmise ja sotsiaalteenuste osutamise kord" § 11 alusel.

§ 1.   Määruse reguleerimisala

  Käesolev kord reguleerib rahvastikuregistri andmetel Vaivara vallas elavatele puuetega inimestele ning eakatele, kelle suhtes perekonnaseadusest tulenevalt puuduvad perekonna ülalpidamise ja hoolduskohustusega või põlvnemisest tulenev ülalpidamiskohustusega isikud, sotsiaaltransporditeenuse (edaspidi teenuse) osutamist, tagamaks nimetatud inimestele paremaid tingimusi toimetulekuks ja võrdsete võimaluste toetamiseks.

§ 2.   Üldsätted

  (1) Sotsiaaltransporditeenus on ravi- või rehabilitatsiooniasutuse, haridusasutuse või ametiasutuse külastamiseks osutatav ühe- või mitmekordne teenus.

  (2) Teenust on õigust taotleda rahvastikuregistri andmetel Vaivara vallas elavatel puudega või üksikutel vanaduspensioniealistel isikutel, kes vajavad haigusest, puudest või vanadusest tulenevalt transporti ning kellel ei ole võimalik:
  1) kasutada ühistransporti või
  2) kasutada isiklikku sõiduautot või
  3) transporti iseseisvalt korraldada.

  (3) Puudega isik käesoleva korra mõttes on isik, kellele on määratud raske või sügav puue ning oma puudest tingituna ei saa ta kasutada tavatransporti.

  (4) Teenust osutatakse isikutele, kelle lähikondlastel (pojal, tütrel, emal, isal) puudub isiklik sõiduvahend.

  (5) Transporditeenust osutatakse tööpäevadel.

§ 3.   Teenuse taotlemine ja määramine

  (1) Teenust vajav isik esitab sotsiaalosakonnale kirjaliku või sotsiaaltöötajale suulise taotluse teenuse vajalikkuse põhjendusega, sõidu otstarbe ja marsruudi. Puuet omav isik esitab ka vastava tõendi. Vajadusel esitatakse ka sissetulekut tõendavad dokumendid.

  (2) Sotsiaaltransporditeenust vajav isik esitab taotluse teenuse saamiseks vähemalt seitse tööpäeva enne soovitud sõiduaega.

  (3) Isikule abi osutamisel ja teenuse vajaduse väljaselgitamisel kasutatakse kaalutlusõiguse ja juhtumikorralduse põhimõtet ning teenuse määramine otsustatakse igal konkreetsel juhul eraldi.

  (4) Otsuse selle kohta, kas isik on õigustatud transporditeenust saama ja kas vallavalitsusel on soovitud ajal võimalik teenust osutada, teeb sotsiaalametnik. Sotsiaalametnik võib teenuse määramise saata otsustamiseks ka sotsiaalkomisjonile.

  (5) Erandjuhtudel osutatakse transporditeenust esimesel võimalusel sotsiaalametniku otsusega või perearsti pöördumisel.

  (6) Teenust osutatakse üldjuhul Sotsiaalosakonna käsutuses oleva sõiduvahendiga või vastavalt vajadusele ja võimalusele vallavalitsuse muu transpordivahendiga.

  (7) Teenuse osutaja on kohustatud abivajajat abistama sõidukisse sisenemisel ja väljumisel, samuti abistama teda raviasutuses või ametiasutuses asja ajamisel kui abivajaja tervislik seisund seda nõuab.

  (8) Teenuse osutamise alustamisel teavitatakse isikut tema õigustest ja piirangutest teenuse saamise ajal, sealhulgas kaebuste esitamise võimalustest ja korrast.

  (9) Sotsiaalosakonna juhatajal on erandkorras õigus reguleerida mitteametiasutusse (sauna, poodi) toimetamise teenuse määramist.

  (10) Teenust saab ravi- ja ametiasutusse kasutada kuni 10 korda ühe isiku kohta kalendriaastas.

  (11) Kui teenuse taotleja vastab teenuse saamise nõuetele vastavalt antud määruse paragrahvile 2 lõikele 2, kannab sotsiaalametnik ta sõiduregistrisse (lisa1), kus on andmed teenuse kasutaja puude raskusastme ning teenuse vajaduse kohta, samuti teenuse kasutamise limiidi ja aja kohta.

§ 4.   Sotsiaaltransporditeenuse määramata jätmine

  (1) Taotluse sotsiaaltransporditeenuse saamiseks võib jätta rahuldamata, kui on täidetud vähemalt üks järgmistest punktidest:
  1) isik ei ole õigustatud teenust saama vastavalt antud määruse § 2 lg 2;
  2) korduvtaotlejal on vallavalitsuse ees võlgnevusi;
  3) isik on teenuse kasutamisel ületanud määruses ettenähtud sõidulimiidi arvu;
  4) teenuse osutajal ei ole võimalik teenust osutada soovitud sõiduajal.

  (2) Teenuse taotlejat teavitatakse suuliselt või kirjalikult otsusest teenust osutada või mitte osutada.

§ 5.   Määruse rakendamine

  Määrus jõustub kolmandal päeval peale Riigi Teatajas avaldamist.

Heiki Luts
vallavanem

Eret Laht
vallasekretäri ülesannetes

Lisa Lisa 1

https://www.riigiteataja.ee/otsingu_soovitused.json