Teksti suurus:

Lääneranna Vallavolikogu töökorra muutmine

Väljaandja:Lääneranna Vallavolikogu
Akti liik:määrus
Teksti liik:algtekst
Jõustumise kp:23.11.2020
Avaldamismärge:RT IV, 20.11.2020, 6

Lääneranna Vallavolikogu töökorra muutmine

Vastu võetud 12.11.2020 nr 97

Määrus kehtestatakse haldusmenetluse seaduse § 64 ja Lääneranna valla põhimääruse § 18 alusel.

§ 1.   Määruse muutmine

  (1) Lääneranna Vallavolikogu 15.02.2018. a määruse nr 17 „Lääneranna Vallavolikogu töökord“ § 3 muudetakse ja täiendatakse lõigetega 21 ja 22 järgmises sõnastuses:

„(21) Erakorralisel vajadusel ja tehniliste võimaluste olemasolul võib komisjoni liige komisjoni koosolekul osaleda elektrooniliselt. Elektroonilise koosolekul osalemise otsustab komisjoni esimees, tema äraolekul aseesimees või volikogu esimees. Komisjoni liikme(te) elektrooniliselt koosolekul osalemise kohta tehakse protokolli sellekohane märge.

(22) Volikogu komisjonid võivad volikogu esimehe ettepanekul või komisjonide esimeeste omavahelisel kokkuleppel korraldada ühise koosoleku. Komisjonide ühist koosolekut juhib eelnõu juhtivkomisjoni esimees või üks komisjoni esimeestest omavahelisel kokkuleppel.“

  (2) Lääneranna Vallavolikogu 15.02.2018. a määruse nr 17 „Lääneranna Vallavolikogu töökord“ § 6 muudetakse ja täiendatakse paragrahvidega 61 ja 62 järgmises sõnastuses:

㤠61. Volikogu istungi korraldamine digikeskkonnas

(1) Erakorralise vajaduse ilmnemisel võib volikogu esimees välja kuulutada volikogu istungi toimumise digikeskkonnas, kui vähemalt 2/3 volikogu liikmetest on väljendanud kirjalikult või e-posti teel oma nõusolekut pidada volikogu istung digikeskkonnas. Kui vähemalt 1/3 volikogu liikmetest on digikeskkonnas toimuva istungi vastu, siis istungit sellisel viisil ei korraldata.

(2) Digikeskkonnas korraldatava istungi (edaspidi digiistung) kutses annab volikogu esimees teada lisaks tavapärasele informatsioonile digitaalse keskkonna, istungi toimumisega soetud tehnilised üksikasjad ja juhendid.

(3) Kasutatav digitaalne keskkond peab võimaldama videopildi, heli, teksti ning digitaalsete dokumentide edastamist üheaegselt.

(4) Digiistungi puhul antakse valla koduleheküljel volikogu toimumise teates teada võimalusest istungil kuulajana osalemiseks ning istungiga liitumise tingimused.

(5) Vallavalitsus tagab volikogu liikmetele vajaliku tarkvara kasutamisega seotud teabe ja pakub vajadusel tehnilist tuge, mis võimaldab volikogu liikmel digiistungil osaleda.

(6) Digiistung peetakse samas korras tavalise istungiga, välja arvatud need punktid, mille osas on kehtestatud erisus.

(7) Digiistung algab istungil osalevate volikogu liikmete tuvastamisega. Volikogu liikme osalemise tuvastab istungi juhataja ning registreerib istungi protokollija. Juhul, kui keegi volikogu liikmetest annab istungi juhatajale teada, et istungil osaleja ei ole tema jaoks tuvastatav, kinnitatakse osalejad hääletuse teel. Istungi protokollija vormistab registreerimislehe, mille kinnitavad istungi juhataja ja istungi protokollija oma allkirjaga.

(8) Juhul, kui volikogu liige logib istungile sisse hiljem, annab ta häälega märku oma sisselogimisest „Ees– ja perekonnanimi“, „Liitus istungiga“. Teate võib edastada ka istungi digikeskkonna sõnumiliidese kaudu. Isiku tuvastab istungi juhataja ja istungi protokollija lisab ta registreerimislehele. Hääletamine hiljem liitunud volikogu liikme tuvastamiseks toimub vaid juhul, kui keegi volikogu liikmetest annab istungi juhatajale teada, et istungil osaleja ei ole tema jaoks tuvastatav.

(9) Juhul, kui volikogu liige lahkub istungilt ehk logib ennast istungi keskkonnast välja enne istungi lõppu, siis annab ta sellest häälega märku „Ees– ja perekonnanimi“, „Lahkus istungilt“. Teate võib edastada ka istungi digikeskkonna sõnumiliidese kaudu. Juhul, kui volikogu liikme saabumise või lahkumise teade antakse edasi sõnumiliidese kaudu, annab istungi juhataja teate edasi ka häälega. Protokolli tehakse märge liikme saabumise või lahkumise kohta. Protokolli tehakse märge liikme lahkumise kohta ka juhul, kui tema ühendus katkeb ja ta seda istungi jooksul ei taasta.

(10) Juhul, kui istungil osaleva volikogu liikme ühendus katkeb, taastab ta ühenduse ja liitub uuesti istungiga, uuesti tuvastamist ei toimu. Juhul, kui ühendus katkeb kõne või küsimuse ajal, siis taastab istungi juhataja tema kõne – või küsimuse vooru. Juhul, kui küsimuse või vastuse helikvaliteet ei ole hea, võib istungi juhataja paluda trükkida küsimus ning selle vastus istungi digikeskkonna sõnumiliidesesse. Juhul, kui ühendus katkeb hääletamise ajal, võimaldab istungi juhataja volikogu liikmel hääletada peale ühenduse taastamist. Juhul, kui istung on vahepeal järgmise päevakorrapunkti juurde edasi liikunud, katkestatakse niikauaks päevakorrapunki menetlemine. Juhul, kui katkeb istungi juhataja ühendus, juhatab istungit aseesimees kuni istungi juhataja ühenduse taastumiseni.

(11) Muudatusettepanekud päevakorrapunktis edastatakse istungi juhatajale elektrooniliselt failina kas volikogu meililisti või siis kasutatava digikeskkonna kaudu.

(12) Soovist küsimuse esitamiseks või sõnavõtuks annab volikogu liige istungi juhatajale märku kas suuliselt, öeldes valjusti „Ees- ja perekonnanimi“, „küsimus“, või siis „Ees- ja perekonnanimi“, „soovin sõna võtta“ või siis kasutatava digikeskkonna sõnumiliideses.

(13) Avalik hääletamine digiistungil toimub üldjuhul suuliselt. Istungi juhataja kuulutab välja hääletuse ja küsib ükshaaval istungil osalevate liikmete käest nende hääletuse tulemuse. Volikogu liige vastab „Ees- ja perekonnanimi“, „poolt“, „vastu“ või „erapooletu“. Istungi juhataja võib hääletamise vajadusel läbi viia digikeskkonna sõnumiliidese kaudu.

(14) Salajase hääletamise korraldamiseks kasutatakse istungi digikeskkonna vastavat liidest. Juhul, kui kasutataval digikeskkonnal puudub vastav liides, siis võetakse paralleelselt kasutusele teine digikeskkond, mis salajast hääletamist võimaldab.

(15) Juhul, kui üldine internetiühenduse kvaliteet ei võimalda istungit pidada, katkestab istungi juhataja istungi ja istungit jätkatakse järgmisel päeval. Istungi juhataja annab teada istungi jätkamise kellaaja. Istungi jätkamisel järgmisel päeva toimub tuvastamine samal viisil, kui istungi alustamisel.

§ 62. Volikogu istungi läbiviimine elektroonilise kirjavahetusena

(1) Erakorralise vajaduse ilmnemisel üksikküsimuste aruteluks, teiste võimaluste puudumisel, võib volikogu esimees välja kuulutada volikogu istungi toimumise elektroonilise kirjavahetusena. Kui vähemalt 1/3 volikogu liikmetest on elektroonilise kirjavahetusena toimuva istungi vastu, siis istungit sellisel viisil ei korraldata.

(2) Elektroonilise kirjavahetusena peetava istungi (edaspidi istung e-posti teel) kutses annab volikogu esimees teada lisaks tavapärasele informatsioonile e-maili teel istungi pidamise vajaduse põhjenduse ning istungi etapiviisilise ajaraamistiku.

(3) E-posti teel peetav istung koosneb kolmest etapist:

1) esimene etapp koosneb istungi alustamise teatest ja päevakorrapunktide ettekandest. Istungi alustamise teate väljastab istungi juhataja. Istungi alustamise teatele lisatakse ka päevakorrapunktis ettekandja sõnavõtu tekst, juhul, kui seda juba ei ole lisatud istungi kutses saadetud materjalidele;

2) teine etapp koosneb küsimustest, vastusest, sõnavõttudest ja muudatusettepanekute esitamisest. Istungi juhataja alustab istungi teist etappi peale esimese etapi läbimiseks ettenähtud aja möödumist. Teise etapi jooksul esitavad istungil osalevad volikogu liikmed oma küsimused ettekandjale, oma seisukohad sõnavõttudena ning muudatusettepanekud. Vastaja on kohustatud vastama küsimusele vähemalt kolme tunni jooksul peale küsimuse esitamist. Küsimust ja muudatusettepanekut ei saa esitada hiljem, kui kolm tundi enne etapi lõppu;

3) kolmanda etapi jooksul korraldab istungi juhataja hääletamise. Istungil osalev volikogu liige annab teada oma hääletustulemuse „poolt“, ,, vastu“ või „erapooletu“. Kõigepealt hääletatakse muudatusettepanekuid. Muudatusettepanekut ei hääletata, juhul kui ettepaneku suhtes on konsensus või hääletamist ei nõua eelnõu esitaja või muudatusettepaneku esitaja. Peale toetust leidnud muudatusettepanekute eelnõusse sisse kandmist paneb istungi juhataja hääletusele eelnõu lõppversiooni.

(4) Eelnõud, mille menetlemisel on nõutud kaks lugemist menetletakse kahe istungina.

(5) Esimese etapi pikkus ei tohi olla lühem kui 6 tundi. Teise etapi pikkus ei tohi olla lühem kui 12 tundi. Esimese ja teise etapi pikkuse arvestusse ei loeta öötunde 23.00 – 08.00. Kolmanda etapi pikkus ei tohi olla lühem kui 24 tundi

(6) Volikogu liikmete e-posti teel peetava istungi kirjavahetuses osalemise põhjal koostatakse osalejate registreerimisleht ja istungi protokoll, mille allkirjastavad istungi juhataja ja protokollija. Protokoll peab sisaldama istungi toimumise ajavahemikku, päevakorda, osalejaid, istungi käigus peetud elektroonilise kirjavahetuse sisulist osa, hääletuse kokkuvõtet ja tulemust.

(7) E-posti teel peetava istungi kirjavahetus avalikustatakse valla koduleheküljel vähemalt järgmise tööpäeva jooksul peale etapi lõppemist.

(8) Põhjendatud kahtluse korral hääletusel osalenud volikogu liikme või liikmete identiteedi osas võib korraldada peale volikogu istungi lõppenuks kuulutamist volikogu liikmete hääletustulemuse digitaalse allkirjastamise kõigi volikogu liikmete poolt. Sellisel juhul loetakse kehtivaks selle volikogu liikme hääl, kes on digitaalse allkirjaga oma hääletuse kinnitanud.“

  (3) Lääneranna Vallavolikogu 15.02.2018. a määruse nr 17 „Lääneranna Vallavolikogu töökord“ § 11 muudetakse ja täiendatakse lõikega 5 järgmises sõnastuses:
„(5) Vallavolikogu esimehe puhkusele lubamine ja sõjaväeteenistuse kohustuse täitmine vormistatakse volikogu aseesimehe käskkirjaga, lähetusse saatmine üldjuhul volikogu otsusega. Kui vallavolikogu esimehe riigisisene lähetus kestab kuni kolm päeva, kooskõlastab volikogu esimees selle e-maili teel volikogu meililistis. Kui vähemalt kolm volikogu liiget ei nõua volikogu esimehe riigisisesesse lähetusse saatmise otsustamist volikogu istungil, vormistatakse riigisisene lähetus volikogu aseesimehe käskkirjaga lähtudes teenistuslähetusse suunamiseks Vabariigi Valitsuse kehtestatud korrast.“

§ 2.   Määruse jõustumine


Määrus jõustub kolmandal päeval pärast avaldamist Riigi Teatajas.

Vallo Kappak
Volikogu aseesimees

https://www.riigiteataja.ee/otsingu_soovitused.json