HaridusHuviharidus

Rahandus ja eelarveRaha kasutamine

Teksti suurus:

Lääne-Nigula valla huvihariduse toetamise kord

Väljaandja:Lääne-Nigula Vallavolikogu
Akti liik:määrus
Teksti liik:terviktekst
Redaktsiooni jõustumise kp:25.02.2024
Redaktsiooni kehtivuse lõpp: Hetkel kehtiv
Avaldamismärge:RT IV, 22.02.2024, 11

Lääne-Nigula valla huvihariduse toetamise kord

Vastu võetud 21.12.2023 nr 21
RT IV, 29.12.2023, 30
jõustumine 01.01.2024

Muudetud järgmiste aktidega (näita)

VastuvõtmineAvaldamineJõustumine
15.02.2024RT IV, 22.02.2024, 825.02.2024

Määrus kehtestatakse kohaliku omavalitsuse korralduse seaduse § 22 lõike 1 punkti 5 alusel.

§ 1.   Määruse reguleerimisala

  (1) Käesoleva määrusega sätestatakse rahvastikuregistri alusel Lääne-Nigula vallas elavate ja huvikoolides õppivate 7- kuni 19-aastaste Lääne-Nigula valla õpilaste ja noorte (edaspidi õpilaste) huvihariduse toetamise kord.

  (2) Huviharidus on pikaajaline süsteemne juhendatud tegelemine huvialaga vaba tahte alusel üldhariduse tasemeõppest ja kutseõppest vabal ajal, omandades süvendatud teadmisi ja oskusi valitud huvialal. Huviharidust omandatakse huvikoolis või erakooli seaduse alusel tegutsevas koolis.

  (3) Huvitegevus on lühiajaline süsteemne juhendatud tegelemine huvialaga vaba tahte alusel üldhariduse tasemeõppest ja kutseõppest vabal ajal, et omandada süvendatud teadmisi ja oskusi valitud huvialal kultuuri, spordi, muusika, kunsti, loodus- ja täppisteaduste või tehnoloogia valdkondades.

  (4) Huvihariduse toetuse eesmärgiks on parandada huvihariduse ja -tegevuse kättesaadavust ning pakkuda õpilastele mitmekesisemaid osalusvõimalusi ja toetada nende kujunemist hästi toimetulevaks ühiskonnaliikmeks.

  (5) Huvikool käesoleva määruse tähenduses on huvikooli seaduse alusel moodustatud kohaliku omavalitsuse üksuse asutus või erakooli seaduse alusel moodustatud eraõigusliku juriidilise isiku huvialakool, mis on registreeritud Eesti Hariduse Infosüsteemis (EHIS) huvikoolina ning mis lisaks haridusstandardit tagavatele koolidele pakub täiendavaid võimalusi hariduse omandamiseks ja isiksuse arenguks ning kus õpe toimub haridusstandardit tagavate koolide õppetegevusest vabal ajal.

  (6) Erahuvikool käesoleva määruse tähenduses on huvihariduse omandamise võimalust pakkuv erahuvikool, mis on registreeritud EHIS-es, omab koolitusluba ja tegutseb huvikooli seaduse alusel.

§ 2.   Toetuse saamiseks esitatavad nõuded

  (1) Toetuse määramise aluseks on Lääne-Nigula valla huvihariduse ja huvitegevuse kava (edaspidi kava), EHIS-sse kantud õpilaste nimekiri, erijuhtudel huvikooli pidajaga sõlmitud leping ja taotlus garantiikirja väljastamiseks.

  (2) Huvihariduse omandamine peab olema regulaarne, st seda pakutakse vähemalt 9 kuud aastas, kestusega vähemalt 90 minutit (2 akadeemilist tundi) nädalas.

  (3) Toetatakse õpilase osalemist ühes era- või munitsipaalhuvikoolis.

  (4) Huvihariduse omandamist toetatakse tingimusel, et vanema või eestkostja (edaspidi vanemal) tasub õpingute eest omaosalust.

  (5) Käesoleva korraga ei kaeta vanema omaosaluse katmist huvikoolis. Omaosaluse katmine on võimalik Lääne-Nigula valla sotsiaaltoetuste määramise ja maksmise korras sätestatud tingimustel ühekordse sotsiaaltoetusena.

§ 3.   Huvihariduse toetamine

  (1) Munitsipaalhuvikoolis on toetuse suuruseks huvikooli pidaja poolt kirjalikult teatatud õppekoha tegevuskulu arvestuslikust maksumusest 90%.

  (2) Erahuvikoolide korral on erahuvihariduse toetuse alammääraks õpilase kohta 50 eurot kuus, välja arvatud juhul kui lapsevanema omaosaluse kahekordne määr on väiksem kui 50 eurot. Vallavalitsus kehtestab oma korraldusega hiljemalt iga aasta 31. detsembriks järgmise kalendriaasta erakoolidele eraldatava toetuse suuruse määra õpilase kohta ühes kalendrikuus. Toetuse suuruse määra kehtestamisel peab vallavalitsus arvestama volikogu poolt kehtestatud eelarvestrateegisse planeeritud rahaliste vahenditega, mis on ette nähtud erahuvihariduse toetamiseks järgmisel eelarveaastal.
[RT IV, 22.02.2024, 8 - jõust. 25.02.2024]

  (3) Omaosaluse katmine suuremas mahus on võimalik Lääne-Nigula valla sotsiaaltoetuste määramise ja maksmise korras sätestatud tingimustel ühekordse sotsiaaltoetusena.

  (4) Toetatakse õpilase ühe õpilaskoha tegevuskulu arvestuslikku maksumust lõikes 1 või 2 sätestatud piirmäära ulatuses huvikoolis vallavalitsusest väljastatud garantiikirja alusel rahvastikuregistri andmetel Lääne-Nigula vallas elava lapsevanema või eestkostja valitud huvikooli osas.

  (5) Käesoleva paragrahvi lõikes 2 sätestatud piirmäär ei kohaldu olukorrale, kui huviharidust korraldatakse valla ja teenuspakkuja vahel sõlmitud lepingu alusel Lääne-Nigula vallas kohapeal.

  (6) Käesoleva paragrahvi lõikes 1 sätestatud tingimused ei kohaldu olukorrale, kus huvihariduse toetust taotletakse 7-19 aastasele noorele, kellel on koolivälise nõustamismeeskonna poolt määratud eri-või tõhustatud tugi või tuvastatud Sotsiaalkindlustusameti poolt puude raskusaste ja nende õppekoha toetus tegevuskulu arvestuslikust maksumusest on 100%.

§ 4.   Huvitegevuse toetamine

  (1) Huvitegevust korraldavad üldhariduskoolid ja avatud noortekeskused. Üldhariduskoolides vastutab huvitegevuse korraldamise eest direktor või tema määratud isik(ud).

  (2) Erandina ja huvihariduse piiratud kättesaadavuse korral võib kavas sätestatud piirkondades toetada ka väljaspool Lääne-Nigula valla munitsipaalkooli toimuvat huvitegevust eeldusel, et juhendajal on erialane kõrgharidus või treeneril vähemalt EKR 5 kutsetase või huvitegevuse pakkujal on järjepidev valdkonnas tegutsemise kogemus vähemalt viimased 3 aastat.

  (3) Toetuse suuruse määramisel lähtutakse § 3 lõikes 2 sätestatud tingimustest.

  (4) Toetuse taotlemiseks esitatakse korra § 5 lõikes 4 sätestatud korras taotlus garantiikirja väljastamiseks.

  (5) Üldhariduskoolidel on õigus huviringide töö korraldamiseks küsida huviringis osaleva lapse vanemalt osalustasu üldhariduskooli poolt kehtestatud hinnakirja alusel, mille on kooskõlastanud vallavalitsus.

§ 5.   Toetuse taotlemine ja maksmine

  (1) Vallavalitsus avaldab valla veebilehel huvikoolide nimekirja, kellega koostöö tegemiseks on väljastatud garantiikiri.

  (2) Taotluse garantiikirja väljastamiseks esitab lapsevanem vallavalitsusele järgmise õppeaasta kohta hiljemalt 05. oktoobriks. Peale 05. oktoobrit võib taotlusi vastu võtta ainult põhjendatud juhtudel.

  (3) Taotlus esitatakse vallavalitsusele posti teel aadressile Haapsalu mnt 6, Taebla alevik, Lääne-Nigula vald, 90801 Lääne maakond, või digitaalselt allkirjastatult e-posti aadressile [email protected] või elektroonilise keskkonna kaudu.

  (4) Taotlus peab sisaldama:
  1) lapsevanema või tema seadusliku esindaja andmeid ja lapse andmeid;
  2) huvikooli nime ja kontaktandmeid ning huvitegevuse nimetust, mille kulude katmist taotletakse;
  3) vanema kinnitust huvikooli omaosaluse ja 10% kohatasu maksmise kohustusest;
  4) arvelduskonto numbrit, juhul kui toetus kantakse lapsevanema arvelduskontole.

  (5) Vallavalitsus menetleb ainult tähtaegselt esitatud ja käesoleva korra tingimustele vastavaid taotlusi.

  (6) Toetus kantakse üldjuhul kooli pidaja pangakontole esitatud arvete alusel. Vallavalitsus võib toetuse kanda ka lapsevanema pangakontole ja sellisel juhul toimub arvlemine huvikooli pidaja ja lapsevanema vahel.

  (7) Lapsevanema pangakontole huvihariduse toetuse maksmise tingimused ja korra kehtestab vallavalitsus.

  (8) Enne toetuse väljamaksmist kontrollib haridusosakond , kas arve vastab käesolevas korras sätestatud tingimustele ja kas arvel märgitud andmed on vastavuses käesolevas paragrahvis sätestatud tingimustega.

  (9) Huvihariduse ja käesoleva korra § 4 lõikes 2 sätestatud huvihariduse ja huvitegevuse toetuse maksmise või mittemaksmise otsustab vallavalitsuse volitatud ametnik.

  (10) Huvikool teeb muudatused EHISe andmetes huvikoolist lahkunud õpilase kohta.

  (11) Lapsevanem teavitab huvikooli ning kohalikku omavalitsust kas posti teel aadressil Haapsalu mnt 6, Taebla alevik, Lääne-Nigula vald, 90801 Lääne maakond või digitaalselt allkirjastatult e-posti aadressil [email protected] või elektroonilise keskkonna kaudu, kui õpilane lahkub huvikoolist.

  (12) Vallavalitsusel on õigus keelduda garantiikirja väljastamisest, kui esitatud taotlus ei ole vastavuses käesoleva korraga.

  (13) Vallavalitsusel on põhjendatud vajaduse korral õigus nõuda taotlejalt muude dokumentide ja täiendavate andmete esitamist.

  (14) Käesoleva korra § 3 lõikes 5 ja § 4 lõikes 2 sätestatud huvitegevuse toetuse maksmine toimub huvikooli pidaja või huvitegevuse pakkuja poolt vallavalitsusele esitatud arvete alusel.

§ 6.   Toetuse maksmise aruandlus ja toetuse maksmise lõpetamine

  (1) Järelevalvet toetuse maksmise ja toetuse kasutamise üle korraldab vallavalitsus.

  (2) Vallavalitsusel on vajaduse korral õigus ja kohustus hankida informatsiooni huvikoolis õppija õppekava omandamise ja õppetöös osalemise ning edasijõudmise kohta.

  (3) Lapsevanem teavitab koheselt vallavalitsust asjaoludest, mis tingivad huvihariduse toetuse maksmise lõpetamise.

  (4) Huvihariduse toetuse maksmine lõpetatakse toetuse maksmise lõpetamist tingivate asjaolude (õppevõlgnevused, sagedane õppetööst puudumine) tekkimise kuule järgneva kuu esimesest kalendripäevast.

§ 7.   Rakendussätted

  (1) [Käesolevast tekstist välja jäetud]

  (2) Määrus jõustub 1. jaanuaril 2024.a.

https://www.riigiteataja.ee/otsingu_soovitused.json