Linna ja valla valitsemineLinna- ja vallavalitsus, ametiasutus ja nende töökorraldus

Teksti suurus:

Laeva valla ametiasutuse palgajuhend

Väljaandja:Laeva Vallavolikogu
Akti liik:määrus
Teksti liik:terviktekst
Redaktsiooni jõustumise kp:01.04.2017
Redaktsiooni kehtivuse lõpp:02.12.2018
Avaldamismärge:RT IV, 25.01.2017, 8

Laeva valla ametiasutuse palgajuhend

Vastu võetud 18.06.2013 nr 79
RT IV, 04.07.2013, 14
jõustumine 07.07.2013

Muudetud järgmiste aktidega (näita)

VastuvõtmineAvaldamineJõustumine
01.03.2016RT IV, 16.03.2016, 319.03.2016, rakendatakse tagasiulatuvalt alates 01.03.2016
17.01.2017RT IV, 25.01.2017, 501.04.2017

Määrus kehtestatakse kohaliku omavalitsuse korralduse seaduse § 22 lg 1 p 36 ning avaliku teenistuse seaduse § 63 lg 2 alusel.

1. peatükk Üldsätted 

§ 1.   Määruse reguleerimisala

  (1) Laeva valla ametiasutuse palgajuhendiga (edaspidi palgajuhend) määratakse kindlaks Laeva valla ametiasutuse teenistujate töö tasustamise korraldus, tingimused ja tasu maksmise põhimõtted.

  (2) Vallavanema töötasu, lisatasud, hüvitised, toetused ja soodustused kinnitab vallavolikogu.

§ 2.   Mõisted

  Käesolevas määruses kasutatakse mõisteid järgmises tähenduses:
  1) teenistuja – Laeva valla ametiasutuse teenistuskohtade koosseisus ettenähtud ametikohale nimetatud ametnik või töökohale võetud töötaja;
  2) ametnik – isik, kes on Laeva Vallavalitsusega avalik-õiguslikus teenistus- ja usaldussuhtes ning teostab avalikku võimu. Ametnik töötab avaliku teenistuse seaduse alusel ning ametniku teenistuskohta nimetatakse ametikohaks;
  3) töötaja - isik, kes on võetud Laeva Vallavalitsuse töökohale, millel ei teostata avalikku võimu, vaid tehakse avaliku võimu teostamist toetavat tööd. Töötaja töötab töölepingu alusel ja tema teenistuskohta nimetatakse töökohaks;
  4) palk - ametnikule makstav põhipalk koos muutuvpalga ja lisatasudega;
  5) töötasu - töötajale töö eest makstav tasu;
  6) põhipalk – teenistuja palga fikseeritud osa, mis on määratud teenistuskoha ülesannete ning teenistuja teenistusalaste teadmiste, oskuste ja kogemuste põhjal;
  7) muutuvpalk – teenistuja palga ebaregulaarne osa, mida võib maksta tulemuspalgana, lisatasuna täiendavate teenistusülesannete täitmise eest või preemiana erakordsete teenistusalaste saavutuste, kauaaegse teenistuse ja teenistuja või ametiasutuse nõutavast tulemuslikuma töösoorituse eest eelarveliste vahendite olemasolu korral eelarves;
  8) lisatasu – põhi- ja muutuvpalgale lisaks makstav täiendav tasu ületunnitöö, ööajal ja riigipühadel tehtava töö, valveaja ja puuduva ametniku asendamise eest;
  9) tulemuspalk - asutuse juhi või tema volitatud isiku poolt eelnevalt kindlaks määratud kriteeriumite alusel konkreetse töö või perioodi silmapaistvate tulemuste eest makstav töötasu või palga osa.

§ 3.   Palgakorralduse üldpõhimõtted

  (1) Ametnike palkade määramisel ja töötajate töötasude kokku leppimisel ning maksmisel lähtutakse avaliku teenistuse seadusest, töölepingu seadusest ning käesolevast palgajuhendist.

  (2) Vallavalitsus maksab ametnikele palka ning töötajatele töötasu sarnastel alustel.

  (3) Palga ja töötasu arvestusperiood on kalendrikuu. Palka ja töötasu arvestatakse ajavahemiku eest, mil teenistuja täitis talle pandud ülesandeid. Kui teenistujale on kehtestatud tööajanormist lühem tööaeg, arvestatakse palka ja töötasu proportsionaalselt tööl oldud aja eest.

  (4) Ametisse nimetamisel või töölepingu sõlmimisel lepitakse kokku ametniku palk või töötaja töötasu katseajal. Katseajal võib määrata ametniku põhipalgaks või töötaja töötasuks tema teenistuskohale planeeritud palgatasemest (kuni 15%) madalama palgamäära, kuid mitte alla miinimumpalga.

  (5) Vallavalitsus võib ametniku palgast kinni pidada ametiasutuse arvel tehtavate kulude kehtestatud limiiti ületava summa ja ametnikule makstud ettemakse, mille ametnik peab ametiasutusele tagastama. Töötaja puhul on selleks vajalik töötaja kirjalik nõusolek.

2. peatükk Tasukomponendid 

§ 4.   Tasukomponendid

  Ametnikule palga ja töötajale töötasu maksmisel kasutatakse järgmisi tasukomponente:
  1) põhipalk;
  2) muutuvpalk (tulemuspalk, lisatasu täiendavate teenistusülesannete täitmise eest preemia);
  3) lisatasu ületunnitöö, ööajal ja riigipühadel tehtava töö, valveaja ja puuduva ametniku asendamise eest.

§ 5.   Põhipalk

  (1) Põhipalk on teenistujale määratud kuupalk või töötasu, mis on määratud teenistuskoha teenistusülesannete ja vastutuse ning teenistuja teenistusalaste teadmiste, oskuste, kogemuste, hariduse ja töö eripära iseloomustavate näitajate põhjal.

  (2) Ametniku põhipalga määrab vallavanem käskkirjaga. Töötaja töötasu lepitakse kokku töölepingus. Kord aastas kalendriaasta lõpus vaadatakse teenistuja põhipalk üle ning põhipalga muutus vormistatakse uue aasta algusest, va põhipalga muutmine peale katseaja lõppu. Juhul, kui puuduvad eelarvelised võimalused teenistujate põhipalkade muutmiseks, lükatakse põhipalkade muutmine kuni 1 aasta edasi.

  (3) Ametniku põhipalga määramise või töötaja töötasu kokkuleppimise aluseks on teenistuskoha kuuluvus vastavasse palgagruppi. Vallavalitsuse teenistuskohad on jaotatud järgmistesse palgagruppidesse:
  1) teenistujate I palgagrupp, kuhu kuuluvad nooremspetsialistid ja teenindavad teenistuskohad (toetavad protsesse ja täidavad rutiinsemaid ühetaolisemaid ülesandeid) – palgaaste 1;
  2) teenistujate II palgagrupp, kuhu kuuluvad spetsialistid ja keskastme spetsialistid (täidavad keerukamaid, vähem reguleeritud ülesandeid ja nõustavad oma spetsiifilises valdkonnas) – palgaaste 2;
  3) teenistujate III palgagrupp, kuhu kuuluvad tippspetsialistid (osalevad valdkonna arendamises ja juhtimises ning lahendavad ja nõustavad iseseisvalt keerukaid ülesandeid) – palgaaste 3;
  4) teenistujate IV palgagrupp, kuhu kuuluvad juhid, vallasekretär, finantsjuht-pearaamatupidaja – palgaaste 4.

  (4) Igale palgagrupile vastav põhipalga aste on sätestatud käesoleva määruse lisas 1.

§ 6.   Muutuvpalk

  (1) Muutuvpalk on palga või töötasu ebaregulaarne osa, mida võib maksta tulemuspalgana, lisatasuna täiendavate teenistusülesannete täitmise eest või preemiana.

  (2) Muutuvpalka võib kalendriaasta jooksul juurde maksta kuni 20 % aastasest põhipalgast.

  (3) Tulemuspalga maksmine vormistatakse käskkirjaga, milles näidatakse ära põhjendus ja ajavahemik, mille eest tulemuspalk määratakse.

  (4) Tulemuste ja eesmärkide loetelu, mille eest on järgmisel aastal võimalik maksta tulemuspalka, soovitava tulemuse ja täitmise aja lepivad kokku teenistuja ja vallavanem arenguvestlusel.

  (5) Teenistujale võib maksta lisatasu täiendavate tööülesannete täitmise eest, mis ei tulene ametijuhendist, töölepingust ega õigusaktidest. Puuduva ametniku asendamisel lähtutakse ATSi § 57 sätestatust.

  (6) Lisatasu täiendavate teenistusülesannete eest määratakse vastavalt täiendavate teenistusülesannete mahule, mille eest maksmine otsustatakse enne selle täitma asumist ning vormistatakse käskkirjaga ja töölepinguga. Lisatasu suurus ühes kuus võib olla kuni 20% teenistuja põhipalgast.

  (7) Preemiat võib maksta teenistuskohustuse silmapaistvalt hea täitmise, kauaaegse teenistuse, teenistuja või ametiasutuse nõutavast tulemuslikuma töösoorituse eest eelarves ettenähtud vahendite piires. Ametiasutuse heade tulemuste korral makstakse preemiat kõikidele teenistujatele võrdsetel alustel.

§ 7.   Lisatasu

  (1) Lisatasu ületunnitöö, ööajal ja riigipühadel tehtava töö, valveaja ja puuduva ametniku asendamise eest makstakse vastavalt avaliku teenistuse seaduses või töölepingu seaduses sätestatule.

  (2) Ületunnitöö, ööajal ja riigipühadel tehtava töö, valveaja ja puuduva ametniku asendamise eest lisatasu maksmisel ei kehti muutuvpalga ülempiir 20 %.

3. peatükk Palga ja töötasu maksmise üldpõhimõtted 

§ 8.   Palga maksmise aeg ja viis

  (1) Palkade ja töötasude arvestus toimub kuu esimesest kuu viimase kuupäevani ning nende alusdokumentideks on käskkirjad, töölepingud, tööajaarvestuse tabelid ja puhkuste ajakava. Teenistujatele makstakse palka või töötasu üks kord kuus, hiljemalt töötatud kuule järgneva kuu 5. kuupäeval perioodi eest, mil ta täitis talle pandud ülesandeid.

  (2) Kui palgapäev langeb puhkepäevale või riigi- või rahvuspühale, makstakse palk või töötasu välja sellele eelneval tööpäeval.

  (3) Teenistujale makstakse tema kirjaliku taotluse alusel ühekordset avanssi, mis ei tohi ületada 50% teenistuja ühe kuu põhipalgast või töötasust.

  (4) Palk või töötasu kantakse ametiasutuse kulul teenistuja poolt vastavas avalduses näidatud pangakontole, millest on maha arvestatud seadusega ettenähtud maksud ja maksed.

  (5) Puhkusetasude maksmise ning teenistussuhte lõppemisega seotud arveldused teostatakse vastavalt seadusest tulenevatele tähtaegadele.

  (6) Puhkusetasu kantakse teenistuja pangakontole hiljemalt eelviimasel tööpäeval enne puhkuse algust või teenistuja soovil järgmisel palgapäeval. Kui teenistuja puhkus katkestatakse või katkeb ning teenistujale on puhkusetasu üle kantud, arvestatakse puhkusetasu ümber ja enammakstud summa peetakse kinni järgneva kuu või järgnevate kuude palgast või töötasust. Õppepuhkuse tasu arvutatakse lähtudes täiskasvanute koolituse seadusest.

4. peatükk Palgajuhendi rakendamine 

§ 9.   Määruste kehtetuks tunnistamine

  [Käesolevast tekstist välja jäetud.]

§ 10.   Määruse jõustumine

  Määrus jõustub kolmandal päeval peale Riigi Teatajas avalikustamist.

Lisa 1 Laeva valla ametiasutuse palgaastmete palgavahemikud
[RT IV, 25.01.2017, 5 - jõust. 01.04.2017]

https://www.riigiteataja.ee/otsingu_soovitused.json