EttevõtlusKaubandus

Linna ja valla valitsemineLinna- ja vallavalitsus, ametiasutus ja nende töökorraldus

Teksti suurus:

Tallinna kaubamärkide registreerimise ning kaubamärkide ja sümbolite kasutamise kord ning Tallinna Linnavalitsuse kaubamärgi komisjoni põhimääruse kinnitamine

Väljaandja:Tallinna Linnavalitsus
Akti liik:määrus
Teksti liik:terviktekst
Redaktsiooni jõustumise kp:01.01.2011
Redaktsiooni kehtivuse lõpp:07.04.2022
Avaldamismärge:RT IV, 27.06.2013, 81

Tallinna kaubamärkide registreerimise ning kaubamärkide ja sümbolite kasutamise kord ning Tallinna Linnavalitsuse kaubamärgi komisjoni põhimääruse kinnitamine

Vastu võetud 10.01.2007 nr 6
jõustumine 15.01.2007

Määrus kehtestatakse Kohaliku omavalitsuse korralduse seaduse § 30 lg 1 punkti 3, Tallinna Linnavolikogu 10. oktoobri 1996 määrusega nr 27 kinnitatud Tallinna põhimääruse § 9, 10, § 49 lg 1 punkti 4 ja § 501 lõigete 1 - 5 alusel ning kooskõlas Kaubamärgiseadusega, Karistusseadustiku § 226 ja 227 ja Võlaõigusseaduse § 1043 - 1044, § 1045 lg 1 punktidega 5 ja 8 ning § 1055.

1. peatükk TALLINNA KAUBAMÄRKIDE REGISTREERIMINE NING TALLINNA KAUBAMÄRKIDE JA SÜMBOLITE KASUTAMINE 

1. jagu Üldsätted 

§ 1.   Reguleerimisala

  Määrusega reguleeritakse:
  1) Tallinna kaubamärkide registreerimist;
  2) Tallinna kaubamärkide ja Tallinna sümbolite kasutamise taotlemist ja taotluse menetlemist ning litsentsi andmist või kasutamise loa andmist;
  3) kaubamärkide ja sümbolite kasutamise üle järelevalve teostamist;
  4) Tallinna Linnavalitsuse kaubamärgi komisjoni (edaspidi komisjon) ülesandeid ja töökorraldust ning koosseisu.

§ 2.   Mõisted

  (1) Tallinna kaubamärk määruse tähenduses on Riiklikus kauba- ja teenindusmärkide registris Tallinna Linnakantselei (edaspidi linnakantselei) nimele registreeritud kaubamärk ning muu kaubamärk, mille ainuõigus kuulub tulenevalt seadusest Tallinnale.

  (2) Tallinna sümbol (edaspidi sümbol) määruse tähenduses on Tallinna põhimääruses nimetatud sümbolid.

2. jagu Tallinna kaubamärkide registreerimine ja kasutamine 

§ 3.   Põhimõtted

  (1) Kõik Tallinna kaubamärgid registreeritakse ainult linnakantselei nimel.

  (2) Tallinna kaubamärgid avalikustatakse Eesti Patendiameti ametlikus väljaandes ja Tallinna ametlikul veebilehel http://www.tallinn.ee.

  (3) Tallinna Linnavalitsus (edaspidi linnavalitsus) ei anna nõusolekut Tallinna kaubamärgiga identse või sarnase kaubamärgi või tööstusdisainilahenduse registreerimiseks.

  (4) Tallinna kaubamärke kasutatakse Tallinnat tutvustavatel trükistel, suveniiridel, üritustel, linna esitlustel, messidel, transparentidel, rekvisiitidel, plakatitel, meedias jm kohtades.

  (5) Tallinna kaubamärk antakse lihtlitsentsilepingu alusel kasutusse üldjuhul mitte kauemaks kui kaheks aastaks.

§ 4.   Kaubamärgi registreerimise taotlemine

  (1) Tallinna kaubamärgi registreerimiseks tuleb esitada komisjonile kirjalik taotlus, milles märgitakse ära kaubamärgi registreerimise klassid. Taotlusele lisatakse kaubamärgi visuaalne näidis.

  (2) Tallinna kaubamärgi registreerimise taotlused vaatab üle komisjon ning teeb komisjoni otsuse põhjal ettepaneku kaubamärgi registreerimiseks või registreerimata jätmiseks linnavalitsusele.

  (3) Tallinna kaubamärgi registreerimise või registreerimata jätmise otsustab linnavalitsus korraldusega, mille valmistab ette linnakantselei.

  (4) Taotluse rahuldamisest või tagasilükkamisest teavitab komisjon registreerimise taotluse esitajat kirjalikult viie tööpäeva jooksul vastava linnavalitsuse korralduse vastuvõtmisest istungil.

  (5) Tallinna kaubamärgi registreerimise Riiklikus kauba- ja teenindusmärkide registris korraldab linnavalitsuse korralduse alusel linnakantselei.

§ 5.   Kaubamärgi kasutamise taotlemine

  (1) Tallinna kaubamärgi kasutamiseks tuleb linnavalitsusele esitada kirjalik taotlus, milles märgitakse kaubamärgi kasutusala ning tiraaþi suurus ja kasutusloa soovitav tähtaeg. Võimaluse korral lisatakse kaubamärgi kasutamise visuaalne näidis.

  (2) Komisjon vaatab taotluse läbi ja teeb linnavalitsusele ettepaneku taotluse rahuldamise või rahuldamata jätmise ning vajadusel kasutustasu suuruse kohta ühe kuu jooksul pärast taotluse saamist. Komisjoni otsus loa andmiseks või loa andmisest keeldumiseks ei oma linnavalitsusele kohustuslikku jõudu.

  (3) Komisjoni otsuse alusel annab või keeldub kaubamärgi kasutamisloa andmisest linnavalitsus korraldusega, mille valmistab ette linnakantselei.

  (4) Taotluse rahuldamisest või tagasilükkamisest teavitab komisjon loa taotlejat kirjalikult viie tööpäeva jooksul vastava linnavalitsuse korralduse vastuvõtmisest istungil.

§ 6.   Kaubamärgi kasutamise leping

  (1) Linnavalitsuse korralduse alusel sõlmib linnakantselei kaubamärgi kasutamise taotlejaga (v.a linna asutusega) lihtlitsentsilepingu, milles märgitakse kaubamärgi kasutaja, kasutusala, tiraaþ või tähtaeg ning vajadusel kasutamistasu suurus ning muud lepingutingimused.

  (2) Kaubamärgi kasutamise taotlejale annab õiguse Tallinna kaubamärki kasutada litsentsileping.

§ 7.   Kaubamärgi kasutamise kulud

  (1) Litsentsisaaja algatusel litsentsi kandmisel Riiklikusse kauba- ja teenindusmärkide registrisse tasub registreerimiskande riigilõivu litsentsisaaja.

  (2) Kaubamärk antakse üldjuhul kasutusse hinnaga 22,37 eurot kaubamärgi eest aastas. Hinna vähendamise, suurendamise ja tasu mittevõtmise otsustab igal konkreetsel juhul linnavalitsus.
(Tlv m 21.10.2010 nr 82, jõustumine 01.01.2011)

  (3) Kaubamärgi kasutamisest saadav tulu laekub Tallinna eelarvesse.

§ 8.   Kaubamärkide registreerimise ja kasutamise taotluste registreerimine

  Kõik kaubamärkide registreerimise ja kasutamise taotlused ning andmed taotluse rahuldamise või tagasilükkamise kohta registreerib ja peab nende üle arvestust komisjon.

3. jagu Sümbolite kasutamine 

§ 9.   Põhimõtted

  Tallinna sümboleid kasutatakse Tallinna põhimääruses sätestatud korras. Juhtudel, mis ei ole toodud Tallinna põhimääruses, võib sümboleid kasutada linnavalitsuse loal.

§ 10.   Sümboli kasutamise taotlemine

  Sümboli kasutamise taotlusele ja selle menetlemisele kohaldatakse käesoleva määruse kaubamärgi taotluse ja taotluse menetlemise kohta käivaid sätteid.

§ 11.   Sümboli kasutamise luba

  Sümbolite kasutamise luba antakse ühekordselt lihtkirja alusel, millele kirjutab komisjoni esimees või aseesimees.

§ 12.   Sümboli kasutamise kulud

  Sümbolite kasutusse andmisel tasu ei võeta, kui linnavalitus ei otsusta teisiti.

§ 13.   Sümbolite kasutamise taotluste registreerimine

  Sümbolite kasutamise taotluste registreerimisele kohaldatakse käesoleva määruse § 8 sätestatut.

4. jagu Vastutus ja järelevalve 

§ 14.   Järelevalve teostaja

  Tallinna kaubamärkide ja sümboolika kasutamise õiguspärasust kontrollib ja teavitavad rikkumistest komisjoni Tallinna Ettevõtlusamet.

§ 15.   Tsiviilvastutus kaubamärgi ja sümboli õigusvastase kasutamise eest

  (1) Kaubamärgi kasutamisel vastava loata, Tallinna mainet kahjustaval viisil või vastuolus seadusega või käesolevas korras sätestatuga, on linnavalitsusel õigus nõuda kaubamärgi kasutajalt kaubamärgi kasutamise lõpetamist ning kaubamärgi omanikule tekitatud varalise kahju, sealhulgas saamata jäänud tulu, ja moraalse kahju, hüvitamist vastavalt Kaubamärgiseadusele.

  (2) Sümboli kasutamisel vastava loata, Tallinna mainet kahjustaval viisil või vastuolus seadusega või käesolevas korras sätestatuga, on linnavalitsusel õigus nõuda sümboli kasutajalt sümboli kasutamise lõpetamist ning sümboli omanikule õigusvastaselt tekitatud kahju hüvitamist vastavalt Võlaõigusseadusele.

§ 16.   Kriminaalvastutus kaubamärgi õigusvastase kasutamise eest

  (1) Tallinna kaubamärgi omaniku ainuõiguse rikkumise eest karistatakse Karistusseadustiku § 226 alusel.

  (2) Tallinna kaubamärgi omaniku loata samade või sarnaste kaupade õiguskaitset omava kaubamärgiga identse või äravahetamiseni sarnase tähisega kaubaga kauplemise eest, kui süüdlasele on sama teo eest kohaldatud väärteokaristust karistatakse Karistusseadustiku § 227 alusel.

2. peatükk LINNAVALITSUSE KAUBAMÄRGI KOMISJON 

§ 17.   Üldsätted

  (1) Komisjon on linnavalitsuse alatine komisjon, mille eesmärk on Tallinna kaubamärkide ja sümbolitega seonduvate küsimuste lahendamine.

  (2) Komisjon juhindub oma tegevuses riigi ja Tallinna õigusaktidest ning käesolevast määrusest.

  (3) Komisjoni tehnilise teenindamise tagab linnakantselei.

§ 18.   Komisjoni ülesanded

  Komisjoni pädevuses on:
  1) Tallinnale uute kaubamärkide registreerimise taotluste läbivaatamine ja linnavalitsusele ettepanekute tegemine kaubamärkide registreerimiseks;
  2) Tallinna kaubamärkide ja linna sümbolite kasutamistaotluste läbivaatamine ja linnavalitsusele ettepanekute tegemine kasutusloa andmiseks ja kasutustasu määramiseks või kasutusloa andmisest keeldumiseks;
  3) arvestuse pidamine Tallinna kaubamärkide registreerimise ning kaubamärkide ja sümbolite registreerimise ja kasutamise taotluste ning kaubamärkide ja sümbolite kasutamise kohta;
  4) Tallinna kaubamärkide ja sümbolite kasutamise jälgimine ning vajadusel vastavate ettekirjutuste ja avalduste tegemine. § 19. Komisjoni töö korraldamine

§ 19.   Komisjoni töö korraldamine

  (1) Komisjoni töövormiks on koosolek. Komisjoni koosolekud toimuvad vastavalt vajadusele.

  (2) Komisjon on otsustusvõimeline, kui koosolekust võtab osa vähemalt pool liikmetest, sh esimees või aseesimees.

  (3) Komisjoni esimehel on õigus vajaduse korral kutsuda komisjoni tööst osa võtma sõnaõigusega isikuid, kes ei kuulu komisjoni koosseisu.

  (4) Komisjoni otsused protokollitakse ja vormistatakse kolme tööpäeva jooksul ning nendele kirjutavad alla koosoleku juhataja ja sekretär. Komisjoni liikmete eriarvamused protokollitakse nende nõudmisel. Komisjoni protokollid saadetakse kõigile komisjoni liikmetele seitsme tööpäeva jooksul pärast koosoleku toimumist. Koosoleku dokumente säilitab komisjoni sekretär.

§ 20.   Komisjoni koosseis

  (1) Komisjoni koosseis on kümne liikmeline.

  (2) Komisjoni esimees on kultuuri või ettevõtluse valdkonda kureeriv abilinnapea.

  (3) Komisjoni liikmed kinnitab ja muudatused komisjoni koosseisus teeb linnavalitsus.

§ 21.   Komisjoni sekretär

  (1) Komisjonile esitatud taotluste ja nendega seotud asjaolude kohta teeb ettekande ning korraldab asjaajamist komisjoni sekretär.

  (2) Sekretär teatab komisjoni liikmetele komisjoni koosoleku toimumise aja, koha ja päevakorra ja võimaluse tutvuda arutlusele tulevate materjalidega üldreeglina hiljemalt viis tööpäeva enne koosoleku toimumist.

  (3) Komisjoni sekretär protokollib komisjoni koosolekud, tagab komisjoni tehnilise teenindamise ning täidab komisjoni esimehe ja aseesimehe poolt antavaid muid ülesandeid.

§ 22.   Komisjoni õigused

  (1) Komisjonil on õigus saada linna asutustelt ning linna osalusega äriühingutelt oma tööks vajalikke dokumente, õiendeid ja muid andmeid.

  (2) anda oma hinnanguid ja ettepanekuid linna õigusaktide eelnõudele, mis käsitlevad linna kaubamärkide valdkonda.

§ 23.   Komisjoni tegevuse lõpetamine

  Komisjoni tegevus lõpetatakse linnavalitsuse poolt.

3. peatükk RAKENDUSSÄTTED 

§ 24.   Õigusaktide kehtetuks tunnistamine

  [Käesolevast tekstist välja jäetud]

§ 25.   Määruse jõustumine

  Määrus jõustub 15. jaanuaril 2007.

https://www.riigiteataja.ee/otsingu_soovitused.json