SotsiaalhoolekanneTeenused

Teksti suurus:

Pikaajaliste töötute sotsiaalse rehabilitatsiooni kord

Väljaandja:Kehtna Vallavolikogu
Akti liik:määrus
Teksti liik:algtekst-terviktekst
Redaktsiooni jõustumise kp:10.11.2016
Redaktsiooni kehtivuse lõpp:31.01.2019
Avaldamismärge:RT IV, 28.10.2016, 4

Pikaajaliste töötute sotsiaalse rehabilitatsiooni kord

Vastu võetud 19.10.2016 nr 58

Määrus kehtestatakse kohaliku omavalitsuse korralduse seaduse § 22 lõike 1 punkt 5 ja sotsiaalhoolekandeseaduse § 14 lõike 2 alusel.

§ 1.   Reguleerimisala

  Määrust kohaldatakse pikaajaliste töötute sotsiaalse rehabilitatsiooni läbiviimisel Kehtna vallas.

§ 2.   Mõisted

  (1) Pikaajaline töötu on töövõimelises eas (18 eluaastast kuni vanaduspensionieani) isik, kes on tööturult ja aktiivsetest tööturu teenustest eemal olnud rohkem kui üks aasta.

  (2) Sotsiaalne rehabilitatsioon on tööpuuduse, terviserikke või muudel põhjustel aktiivsest ühiskondlikust elust kõrvale jäänud isikute abistamine nende isikliku vastutuse tõstmiseks enda ja oma perekonnaliikmete toimetuleku eest.

§ 3.   Teenuse eesmärk

  (1) Sotsiaalse rehabilitatsiooni eesmärk on integreerida ühiskonda isikut, kes on jäänud kõrvale aktiivsest elust ning anda võimalus töökogemuse ja -harjumuse taastamiseks.

  (2) Teenuse osutamisega suunatakse tagasi tööturule sellest kõrvale jäänud isikud, püütakse suurendada töötute vastutust enda ja oma perekonna toimetuleku eest.

  (3) Teenuse eesmärgiks on töötute arvu vähendamine Kehtna vallas

§ 4.   Rehabilitatsiooniprotsessis osalemine

  (1) Rehabilitatsiooniprotsessis võivad osaleda kõik, kelle elukohana on rahvastikuregistrisse kantud Kehtna vald ja Kehtna vallas elavad ning töökohta mitteomavad isikud, kes soovivad tõsta oma konkureerimise taset tööturul.

  (2) Sotsiaalset rehabilitatsiooni korraldatakse töötukassas registreeritud ja toimetulekutoetust taotlevatele pikaajalistele töötutele. Sotsiaalse rehabilitatsiooni osutajaks Kehtna vallas on Kehtna Vallavalitsus koos Tööturuameti Raplamaa osakonnaga.

  (3) Sotsiaalne rehabilitatsioon seisneb tööharjumuste taasomandamise protsessis osalemises ja tööturuteenuste (tööturukoolitus, kutsenõustamine, hädaabitööd jne) kasutamises. Rehabilitatsiooniprotsessis osalejal on õigus saada igakülgset nõustamist ja abi dokumentide vormistamisel töötute juhendajalt või vallavalitsuse sotsiaaltöötajalt.

  (4) Mõjuva põhjuseta rehabilitatsioonist keeldumisel võib isik kaotada õiguse saada toimetulekutoetust sellel kuul, mil ta keeldus rehabilitatsioonprotsessil osalemast.

§ 5.   Rehabilitatsiooni läbiviimine

  (1) Rehabilitatsioon toimub tööpäeviti, protsessis osalemise miinimumnõudeks on 16 tundi kuus.

  (2) Valla sotsiaaltöö spetsialist informeerib töötuid rehabilitatsiooni võimalustest ja tingimustest.

  (3) Rehabilitatsiooni käigus koostavad protsessis osalejad isikliku tegevuskava, kus määratakse kindlaks rehabilitatsiooniprotsessis osalemise kohustused ja täitmise sagedus.

  (4) Rehabilitatsiooni protsessis osaleja on kohustatud täitma tegevuskava kokkulepet. Sotsiaaltöö spetsialisti otsusega võib isiku sellest kohustusest vabastada või kohaldada protsessis osalemise nõudeid osaliselt.

§ 6.   Rakendussätted

  (1) Tunnistada kehtetuks Kehtna Vallavolikogu 25.01.2011. a määrus nr 21 „ Töötute sotsiaalse rehabilitatsiooni kord. ”

  (2) Määrus jõustub 10. novembril 2016. a.

Katrin Velleste
Volikogu esimees

https://www.riigiteataja.ee/otsingu_soovitused.json