Teksti suurus:

Pikaajaliste töötute ja heitunute sotsiaalse rehabilitatsiooni kord

Väljaandja:Pala Vallavolikogu
Akti liik:määrus
Teksti liik:algtekst-terviktekst
Redaktsiooni jõustumise kp:01.01.2013
Redaktsiooni kehtivuse lõpp:31.12.2015
Avaldamismärge:RT IV, 29.12.2012, 3

Pikaajaliste töötute ja heitunute sotsiaalse rehabilitatsiooni kord

Vastu võetud 19.12.2012 nr 10

Määrus kehtestatakse kohaliku omavalitsuse korralduse seaduse § 22 lõike 1 punkti 5 ja sotsiaalhoolekande seaduse § 21 alusel.

§ 1.   Reguleerimisala

  Käesolev määrus reguleerib pikaajaliste töötute ja heitunute sotsiaalse rehabilitatsiooni läbiviimist Pala vallas (edaspidi vald).

§ 2.   Mõisted

  (1) Pikaajaliste töötute ja heitunute sotsiaalne rehabilitatsioon (edaspidi rehabilitatsioon) on tööpuuduse, terviserikke või muudel põhjustel aktiivsest ühiskondlikust elust kõrvale jäänud isikute abistamine nende isikliku vastutuse tõstmiseks enda ja oma perekonnaliikmete toimetuleku eest.

  (2) Rehabilitatsioon seisneb tööharjumuste taasomandamise protsessis osalemises ja tööturuteenuste (tööturukoolitus, kutsenõustamine, hädaabitöö jms) tarbimises.

  (3) Pikaajaline töötu on töövõimelises eas (18. eluaastast kuni vanaduspensionieani) inimene, kes on tööturult ja aktiivsetest tööturu teenustest eemal olnud rohkem kui kuus kuud.

  (4) Heitunud isik on mittetöötav isik, kes sooviks töötada ja oleks valmis töö olemasolu korral ka kohe tööle asuma, kuid ei otsi aktiivselt tööd, sest on kaotanud lootuse seda leida.

§ 3.   Rehabilitatsiooniprotsessi korraldamine

  Rehabilitatsiooni korraldaja on Pala Vallavalitsus (edaspidi vallavalitsus) koostöös töötukassaga ja selles valdkonnas tegutsevate mittetulundusühingutega.

§ 4.   Rehabilitatsiooniprotsessi kirjeldus ja eesmärk

  (1) Rehabilitatsioon seisneb osalemises nõustamisprotsessis, tööharjutuses, koolitustel, töötutele suunatud projektides, tööotsingutel, tööpraktikas ja avalikus töös ning teistes isiku ja tema pereliikmete toimetuleku parandamisele suunatud tegevustes.

  (2) Rehabilitatsiooniprotsess peab olema inimese eneseväärikust toetav.

  (3) Rehabilitatsiooniprotsess peab olema suunatud käesolevas korras toodud eesmärkide saavutamiseks.

  (4) Rehabilitastioon toimub reeglina tööpäeviti.

  (5) Rehabilitatsiooni eesmärkideks on:
  1) suunata tagasi tööjõuturule sellest kõrvale jäänud inimesed ning aidata aktiviseerida erinevatel põhjustel alalise töökoha kaotanud inimesi;
  2) vähendada töötute arvu vallas;
  3) suurendada töötute vastutust enda ja oma perekonna toimetuleku eest ning vähendada toetusesaajate arvu;
  4) anda pikemat aega tööta olnud toimetulekuraskustes inimestele võimalus töökogemuse ja –harjumuse taastamiseks ning tööalase kohustetunde ja korra järgimise harjutamiseks;
  5) pidurdada töövõimelises eas passiivsetest riigitoetuse saajatest riskirühmade kujunemist.

§ 5.   Rehabilitatsiooniprotsessis osalemine

  (1) Rehabilitatsiooniprotsessis võivad osaleda kõik valla elanike registrisse kantud ja vallas elavad ning töökohta mitteomavad isikud, kes soovivad tõsta oma tööturul konkureerimise taset.

  (2) Rehabilitatsiooniprotsessis osalemine on kohustuslik toimetulekutoetust taotlevatele mittetöötavatele isikutele ja nende täisealistele mittetöötavatele ja töötamisega võrdsustatud tegevusega hõivamata pereliikmetele. Mõjuva põhjuseta rehabilitatsioonist keeldumisel kaotab isik õiguse saada toimetulekutoetust sellel kuul, mil ta keeldus rehabilitatsiooniprotsessis osalemisest.

  (3) Igale rehabilitatsiooniprotsessis osalejale kinnitatakse individuaalne tegevuskava (edaspidi tegevuskava). Tegevuskavas määratakse kindlaks olulised rehabilitatsiooniprotsessis osalemise kohustused ning nende täitmise aeg ja sagedus kokku 40 tundi.

  (4) Tegevuskava koostab sotsiaaltöötaja koos kliendiga ja kinnitab vallavalitsus.

  (5) Vallavalitsus võtab tegevuskava kinnitamisel aluseks isiku vanust, tervise seisundit, haridust, varasemaid töökogemusi ja teisi töö leidmise seisukohalt olulisi näitajaid.

  (6) Koos tegevuskava kinnitamisega otsustab vallavalitsus sotsiaaltöötaja ettepanekul, kas ja millises ulatuses või viisil toetatakse isikut rehabilitatsiooniprotsessis osalemisega kaasnevate kulutuste katmisel.

  (7) Rehabilitatsiooniprotsessis osaleja on kohustatud täitma tegevuskava kokkulepet. Vallavalitsus võib sotsiaaltöötaja ettepanekul isiku sellest kohustusest vabastada või kohaldada protsessis osalemise nõudeid osaliselt.

  (8) Rehabilitatsiooniprotsessis osalejal on õigus saada igakülgset nõustamist ja abi kõigis protsessis osalemisega seotud küsimustes sotsiaaltöötajalt.

§ 6.   Rakendussätted

  (1) Tegevuskava vormi kinnitab vallavalitsus.

  (2) Tunnistada kehtetuks Pala Vallavolikogu 26. jaanuari 2005 määrus nr 2 “Pikaajaliste töötute rehabilitatsiooni korra kehtestamine”.

  (3) Määrus jõustub 01. jaanuaril 2013.

Ene Toom
Vallavolikogu esimees

https://www.riigiteataja.ee/otsingu_soovitused.json