Linna ja valla valitsemineLinna- ja vallavalitsus, ametiasutus ja nende töökorraldus

Teksti suurus:

Hummuli Vallavalitsuse palgajuhend

Väljaandja:Hummuli Vallavolikogu
Akti liik:määrus
Teksti liik:algtekst-terviktekst
Redaktsiooni jõustumise kp:01.01.2014
Redaktsiooni kehtivuse lõpp:31.12.2017
Avaldamismärge:RT IV, 29.12.2013, 88

Hummuli Vallavalitsuse palgajuhend

Vastu võetud 18.12.2013 nr 2

Määrus kehtestatakse kohaliku omavalitsuse korralduse seaduse § 22 lõike 1 punkti 36 ja avaliku teenistuse seaduse § 63 lõike 2 alusel.

§ 1.   Reguleerimisala

  (1) Hummuli Vallavalitsuse palgajuhend (edaspidi palgajuhend) reguleerib Hummuli Vallavalitsuse (edaspidi vallavalitsus) ametnike ja töötajate (edaspidi teenistujad) ning vallavanema palga või töötasu määramise ja maksmise korda.

  (2) Palgajuhendiga määratakse kindlaks teenistuskohale vastav põhipalga vahemik, muutuvpalga maksmise tingimused ja kord, muude seaduses sätestatud lisatasude ja hüvitiste maksmise tingimused ja korda ning palga maksmise aeg ja viis.

  (3) töötasu ja muude tasude maksmist reguleerivad palgajuhendi paragrahvid 9-11.

§ 2.   Mõisted

  Palgajuhendis kasutatakse mõisteid järgmises tähenduses:
  1) teenistuja - Hummuli vallaga avalik-õiguslikus teenistus- ja usaldussuhtes olev ametnik või eraõiguslikus töösuhtes olev töötaja;
  2) ametnik – isik, kes on Hummuli vallaga avalik-õiguslikus teenistus- ja usaldussuhtes ning on nimetatud vallavalitsuses ametikohale, millel teostatakse avalikku võimu;
  3) töötaja – isik, kes on võetud vallavalitsuse töökohale, millel ei teostata avalikku võimu, vaid tehakse avaliku võimu teostamist toetavat tööd. Töötaja töötab töölepingu alusel;
  4) palk – ametnikule tehtud töö eest makstav tasu, mis koosneb põhipalgast, muutuvpalgast, eritingimustes töötamise eest makstavatest lisatasudest ning asendustasust;
  5) töötasu – töötajale tehtud töö eest makstav tasu, mis koosneb põhipalgast, muutuvpalgast, eritingimustes töötamise eest makstavatest lisatasudest ning asendustasust;
  6) teenistusgrupp – valdavas osas sarnaste teenistus- või tööülesannetega teenistuskohtade grupp, millele on määratud põhipalga miinimum- ja maksimummäär.

§ 3.   Tasustamise üldpõhimõtted

  (1) Teenistujate palkade määramisel ja töötasude kokku leppimisel ning maksmisel lähtutakse avaliku teenistuse seadusest, töölepingu seadusest ning käesolevast palgajuhendist.

  (2) Teenistujatele makstakse palka või töötasu sarnastel alustel.

  (3) Palga ja töötasu arvestusperiood on kalendrikuu. Palka ja töötasu arvestatakse ajavahemiku eest, mil teenistuja täitis talle pandud ülesandeid.

  (4) Tööaja arvestus toimub tööajaarvestuse tabeli alusel. Tööajaarvestuse tabeli koostab vallavalitsuse raamatupidaja vahetute juhtide andmete alusel.

  (5) Teenistujatele palga määramisel või töötasu kokku leppimisel arvestatakse vallavalitsuse personalikulude eelarvet.

§ 4.   Palga ja töötasu komponendid

  Ametniku palk ja töötaja töötasu koosneb:
  1) põhipalgast,
  2) muutuvpalgast (tulemuspalk, lisatasu täiendavate tööülesannete täitmise eest ja preemia);
  3) eritingimustes töötamise eest makstavatest lisatasudest (lisatasu ööajal töötamise, riiklikel pühadel töötamise ja ületunnitöö eest).

§ 5.   Põhipalk

  (1) Põhipalk on ametniku palga või töötaja töötasu fikseeritud osa, mille määramisel lähtutakse teenistuskohale esitatavatest nõuetest, töö reguleeritusest, ülesannete keerukusest, juhtimise ja koostöö ulatusest, teenistuja võimekusest ning vastutusest tööprotsesside eest.

  (2) Vallavalitsuse teenistuskohad on jaotatud järgmistesse teenistusgruppidesse:
  1) I teenistusgrupp – teenindavad teenistuskohad (otsustus- ja vastutuspädevus kindlalt reguleeritud tööülesannete piires, toetab protsesse, täidab rutiinseid ja ühetaolisi tegevusi, vähese iseseisva
otsustuspädevusega);
  2) II teenistusgrupp – spetsialistide teenistuskohad (otsustus- ja vastutuspädevus oma ameti- või tööülesannete täitmisel, täidab õigusaktidega reguleeritud ülesandeid, omab teenistus- või tööülesannete täitmiseks eriteadmisi või kvalifikatsiooni, lahendab iseseisvalt oma tegevusvaldkonna ülesandeid, nõustab isikuid ja vallavalitsuse ametnikke oma spetsiifilises teenistusvaldkonnas);
  3) III teenistusgrupp – juhtide teenistuskohad (oluline ja iseseisev otsustus- ning vastutuspädevus vastava valdkonna juhtimisel, organiseerib ja kontrollib valdkonna tööd, lahendab iseseisvalt vastava valdkonna ülesandeid või probleeme, kindlustab teenistuseks vajalike ressursside olemasolu, juhendab vallavalitsuse ametnikke ja töötajaid, nõustab ja teenindab isikuid).

  (3) Igale teenistusgrupile vastab põhipalga vahemik, mis määrab vastavasse teenistusgruppi kuuluvate teenistuskohtade kuu põhipalga miinimum- ja maksimummäära. Põhipalga vahemikud on järgmised:
  1) I teenistusgrupp – 320 - 600 eurot;
  2) II teenistusgrupp – 550 - 850 eurot;
  3) III teenistusgrupp – 900 - 1500 eurot.

  (4) Teenistuja põhipalga määramisel või kokku leppimisel lähtutakse tema teenistuskohale vastavast kuu põhipalga vahemikust.

  (5) Katseajal määratakse ametnikule või lepitakse töötajaga kokku 15% tema teenistuskohale planeeritud põhipalgast madalam põhipalk.

  (6) Põhipalga vahemike muutus ei tähenda automaatselt individuaalse põhipalga muutmist.

§ 6.   Muutuvpalga maksmise tingimused ja kord

  (1) Muutuvpalk on ametniku palga või töötaja töötasu ebaregulaarne osa, mida võib maksta tulemuspalgana, lisatasuna täiendavate teenistusülesannete täitmise eest või preemiana erakordsete teenistusalaste saavutuste eest.

  (2) Muutuvpalka makstakse eelarvevahendite olemasolul.

  (3) Tulemuspalka makstakse eelnevalt seatud eesmärkide silmapaistva saavutamise eest. Eesmärkide ja tulemuste loetelu, mille eest on võimalik maksta tulemuspalka ning soovitava tulemuse ja täitmise ajakava lepivad teenistuja ja vallavanem kokku arengu- ja hindamisvestlusel ning see fikseeritakse teenistuja arengu- ja hindamisvestluste kokkuvõttes.

  (4) Lisatasu täiendavate teenistusülesannete täitmise eest makstakse sõltuvalt lisaülesannete mahust ja iseloomust. Täiendavateks teenistusülesanneteks loetakse ametijuhendis või õigusaktides fikseerimata ülesandeid, mis oluliselt suurendavad teenistuja töömahtu ja mida talle annab vallavanem või mille täitmine toimub seaduse alusel.

  (5) Lisatasu täiendavate teenistusülesannete eest määratakse ühekordse või tähtaegse lisatasuna. Lisatasu maksmise aluseks olevas käskkirjas näidatakse täiendavate teenistusülesannete sisu ja periood, mille eest lisatasu makstakse, ning lisatasu suurus.

  (6) Teenistujale võib erakordsete teenistusalaste saavutuste eest maksta preemiat.

  (7) Muutuvpalka võib kalendriaasta jooksul teenistuja põhipalgale juurde maksta kuni 20% teenistuja aastasest põhipalgast.

§ 7.   Eritingimustes töötamise eest makstav lisatasu

  (1) Eritingimustes töötamise eest makstavateks lisatasudeks on:
  1) lisatasu ületunnitöö eest;
  2) lisatasu ööajal tehtava töö eest, kui nimetatud kohustus ei sisaldu teenistuja ametijuhendis ja seda ei ole arvestatud tema palga määramisel või töötasu kokku leppimisel;
  3) lisatasu riigipühal tehtava töö eest.

  (2) Eritingimustes töötamise eest makstakse lisatasu vastavalt seaduses sätestatule, kui eritingimustes tehtud tööd ei ole teenistujale võimalik hüvitada täiendava vaba aja andmisega.

§ 8.   Palga ja töötasu määramise kord

  (1) Ametniku palk määratakse vallavanema käskkirjaga.

  (2) Töötaja töötasu lepitakse kokku töötaja ja vallavanema vahelises töölepingus. Töötaja tulemuspalk, preemia, lisatasud ja asendustasu võidakse määrata vallavanema käskkirjaga.

  (3) Muutuvpalga, lisatasude ja asendustasu maksmise aluseks olev vallavanema käskkiri peab olema põhjendatud.

  (4) Eritingimustes töötamise eest makstava lisatasu maksmise aluseks on lisaks eelpool toodule tööajaarvestuse tabel.

§ 9.   Vallavanema töötasu

  Vallavanema töötasu, muutuvpalk ning muud hüvitised ja soodustused määratakse volikogu otsusega.

§ 10.   Palga ja töötasu maksmise aeg ja viis

  (1) Palka ja töötasu makstakse üks kord kuus hiljemalt jooksva arvelduskuu viimasel tööpäeval teenistuja poolt määratud pangakontole.

  (2) Teenistujale väljastatakse elektrooniliselt teatis arvestatud tasude ja neist tehtud kinnipidamiste kohta.

§ 11.   Puhkusetasu

  (1) Puhkusetasu arvestatakse Vabariigi Valitsuse kehtestatud korras.

  (2) Puhkusetasu kantakse teenistuja pangakontole hiljemalt eelviimasel tööpäeval enne puhkuse algust või teenistuja soovi korral järgmisel palgapäeval.

  (3) Kui teenistuja puhkus poolte kokkuleppel katkestatakse või katkeb teenistuja puhkus teenistuja haiguse tõttu ning teenistujale on puhkusetasu üle kantud, arvestatakse puhkusetasu ümber ja enammakstud summa peetakse kinni järgneva kuu või järgnevate kuude palgast või töötasust.

§ 12.   Palgatingimuste täitmise kontroll

  Vallavalitsusele eraldatud palgafondi kasutamise eest vastutab vallavanem.

§ 13.   Rakendussätted

  (1) Tunnistada kehtetuks Hummuli Vallavolikogu 24.01.2013 määrus nr 61 „Hummuli Vallavalitsuse struktuuri ja teenistujate koosseisu, palgamäärade ja palgatingimuste kinnitamine.

  (2) Määrus jõustub 1. jaanuaril 2014.

Aleksander Zemskov
Volikogu esimees

https://www.riigiteataja.ee/otsingu_soovitused.json