HaridusHuviharidus

Rahandus ja eelarveRaha kasutamine

Teksti suurus:

Viljandi valla eelarvest huvihariduse ja huvitegevuse finantseerimine ning toetuste andmise kord

Väljaandja:Viljandi Vallavolikogu
Akti liik:määrus
Teksti liik:algtekst-terviktekst
Redaktsiooni jõustumise kp:01.01.2023
Redaktsiooni kehtivuse lõpp: Hetkel kehtiv
Avaldamismärge:RT IV, 29.12.2022, 33

Viljandi valla eelarvest huvihariduse ja huvitegevuse finantseerimine ning toetuste andmise kord

Vastu võetud 20.12.2022 nr 28

Määrus kehtestatakse kohaliku omavalitsuse korralduse seaduse § 22 lõike 1 punkti 5, spordiseaduse § 3 punkti 21, noorsootöö seaduse § 15¹, § 15² ja Vabariigi Valitsuse 06.02.2015 määruse nr 16 „Riigieelarve seaduses kohaliku omavalitsuse üksustele määratud toetusfondi vahendite jaotamise ja kasutamise tingimused ja kord“ § 11 alusel.

§ 1.   Reguleerimisala

  Viljandi valla eelarvest (edaspidi valla eelarve) huvihariduse ja huvitegevuse finantseerimine ning toetuste andmise kord (edaspidi nimetatud kord) reguleerib valla eelarvest Rahvastikuregistri andmetel Viljandi vallas elava 7-19 aastase noore (edaspidi noor) huvihariduse ja huvitegevuse finantseerimist sh toetuse maksmist.

§ 2.   Mõisted

  Mõisted korra tähenduses:
  1) huviharidus - pikaajaline süsteemne juhendatud tegelemine huvialaga vaba tahte alusel üldhariduse tasemeõppest ja õppetööst vabal ajal huvikooli seaduse alusel tegutsevas koolis.
  2) huvikool - haridusasutus, mis tegutseb noorsootöö valdkonnas ning loob eeldused ja võimalused noortele huvihariduse omandamiseks. Huvikool on registreeritud Eesti Hariduse Infosüsteemis (edaspidi EHIS) ja omab koolitusluba. Huvikool võib olla nii munitsipaalhuvikool, mille pidaja on kohalik omavalitsus kui ka erahuvikool, mida haldab eraõiguslik juriidiline isik.
  3) huvitegevus - süsteemne juhendatud tegelemine huvialaga vaba tahte alusel üldhariduse tasemeõppest ja kutseõppest vabal ajal.
  4) õppekoha maksumus - huvikooli ja/või huvitegevuse tegevuskulu arvestuslik maksumus ühe õppija kohta;
  5) õppetasu - õpilase seadusliku esindaja huvikoolis ja/või huvitegevuses õppekoha maksumusest tasutav osa.

§ 3.   Huvihariduse ja huvitegevuse finantseerimine

  (1) Viljandi Vallavalitsuse ametiasutus (edaspidi vallavalitsus) lähtub huvihariduse ja huvitegevuse finantseerimisel muuhulgas noorsootöö seaduses reguleeritud huvihariduse ja huvitegevuse kavast.

  (2) Huviharidust finantseeritakse:
  1) munitsipaalhuvikoolile õppekoha maksumuse ulatuses huvikooli pidaja esitatud arve alusel, millest on maha arvestatud õppetasu;
  2) vallavalitsuse ja erahuvikooli vahel sõlmitud koostöölepingu ning erahuvikooli esitatud arve alusel.

  (3) Huvitegevust finantseeritakse vallavalitsuse ja huvitegevust pakkuva isiku (edaspidi koostööpartner) vahel sõlmitud koostöölepingu alusel koostööpartneri esitatud arve alusel, millest on nähtav huvitegevuses osalenud noorte nimekiri.

  (4) Vallavalitsusel on õigus toetada koostööpartnerit ootamatute kulude katmisel, sh vahendite ja spetsiifilise varustuse soetamist ja remonti ning transporti (va transpordivahendite ost) ning eestisisestel ja rahvusvahelistel võistlustel, turniiridel ja konkurssidel osalemist.

§ 4.   Huvihariduse ja huvitegevuse toetused

  (1) Huvihariduse ja huvitegevuse toetuste (edaspidi koos toetus) liigid on:
  1) õppetasu maksmise toetus;
  2) noore toetus.

  (2) Õppetasu maksmise toetust makstakse noore huvihariduses ja/või huvitegevuses osalemise soodustamiseks huviharidust või huvitegevust pakkuva isiku juures, kellega vallavalitsusel puudub koostööleping.

  (3) Noore toetust makstakse:
  1) huvihariduses ja/või huvitegevuses osaleva noore osalemist takistavate kitsaskohtade likvideerimiseks, sealhulgas, aga mitte ainult elukohast tulenevate huvihariduse omandamise kättesaadavuse kitsaskohtade likvideerimine, võistlustel, konkurssidel, treeningkogunemistel, laagrites jms osalemiseks vajalike kulude katmine, transpordikulude katmine, vajalike õppevahendite ja varustuse soetamine.
  2) huvihariduse ja/või huvitegevuse kättesaadavuse parandamiseks ja mitmekesistamiseks toimetulekuraskustes pere noorele, paljulapselise pere noorele ja/või puudega noorele.

  (4) Toetuse maksmise põhimõtted ja määrad kinnitab Viljandi Vallavalitsus.

§ 5.   Toetuse taotlemine

  (1) Toetust on õigus taotleda:
  1) kui noore ja tema vähemalt ühe lapsevanema või eestkostja elukoht Rahvastikuregistri andmetel on Viljandi vald;
  2) noor on huvialaga või huvitegevusega, millele toetust taotletakse, tegelenud taotluse esitamisele eelnevalt vähemalt ühe kuu.

  (2) Toetuse taotluse esitab alla 18-aastase noore puhul tema seaduslik esindaja ja üle 18-aastase puhul noor ise selleks ette nähtud e-keskkonnas.

  (3) Õppetasu maksmise toetuse määramisel lähtutakse põhimõttest:
  1) kui taotlus laekub enne kuu 15. kuupäeva, arvestatakse toetus tagasiulatuvalt kuu algusest;
  2) kui taotlus laekub peale kuu 15. kuupäeva, arvestatakse toetus järgmise kuu algusest.

  (4) Käesolevas korras reguleerimata juhul otsustab noore toetamise Viljandi Vallavalitsus vallavalitsuse haridus- ja kultuuriosakonna vastava spetsialisti (edaspidi spetsialist) ettepaneku alusel.

§ 6.   Toetuse maksmine ja mittemaksmine

  (1) Toetuse taotluse vaatab läbi ja teeb otsuse toetuse maksmise ja toetuse määra või toetuse mitte maksmise kohta spetsialist Viljandi Vallavalitsuse kinnitatud põhimõtete alusel, 10 (kümme) tööpäeva jooksul, viimase nõuetekohase dokumendi saabumisest.

  (2) Toetus kantakse taotleja näidatud arvelduskontole 10 tööpäeva jooksul pärast vajalike kuludokumentide esitamist.

  (3) Toetuse määramisest võib keelduda sealhulgas, kui:
  1) toetuse vajadust on võimalik või otstarbekas katta muude teenuste või toetustega;
  2) taotleja ei esita nõutud täiendavaid dokumente või ei võimalda taotluse asjaolusid kontrollida või ei paranda taotluses esinevaid puudusi määratud tähtajaks;
  3) taotleja on teadvalt andmeid varjanud või esitanud valeandmeid;
  4) esinevad muud objektiivsed asjaolud.

  (4) Toetuse arvestust ja maksmist korraldab vallavalitsus.

  (5) Toetuse taotleja on kohustatud spetsialisti viivitamatult informeerima toetuse maksmise aluseks olevate asjaolude muutumisest.

  (6) Toetust makstakse eelarveliste vahendite olemasolu korral.

§ 7.   Järelevalve toetuse kasutamise üle

  (1) Vallavalitsusel on õigus kontrollida noore osalemist huvihariduses või -tegevuses.

  (2) Korra sätete rikkumise korral on vallavalitsusel õigus peatada toetuse maksmine, nõuda toetuse tagastamist ja keelduda edaspidi toetuse maksmisest.

§ 8.   Määruste kehtetuks tunnistamine

  Tunnistatakse kehtetuks:
  1) Viljandi Vallavolikogu 18.12.2019 määrus nr 89 „Viljandi valla eelarvest huvihariduse ja huvitegevuse finantseerimise ning õppetasu maksmise ja õppetasu soodustuse andmise kord“;
  2) Viljandi Vallavolikogu 30.05.2018 määrus nr 30 „Huvihariduse ja huvitegevuse toetamise kord Viljandi vallas“.

§ 9.   Määruse jõustumine

  Määrus jõustub 01.01.2023.

Mait Allas
vallavolikogu esimees

https://www.riigiteataja.ee/otsingu_soovitused.json