Linna ja valla valitsemineVolikogu töökorraldus

Teksti suurus:

Sotsiaal- ja tervishoiukomisjoni põhimääruse kinnitamine

Väljaandja:Torma Vallavolikogu
Akti liik:määrus
Teksti liik:algtekst-terviktekst
Redaktsiooni jõustumise kp:26.12.2009
Redaktsiooni kehtivuse lõpp:26.05.2018
Avaldamismärge:RT IV, 30.04.2013, 64

Sotsiaal- ja tervishoiukomisjoni põhimääruse kinnitamine

Vastu võetud 15.12.2009 nr 5

Määrus kehtestatakse kohaliku omavalitsuse korralduse seaduse paragrahv 47 lõike 2 ja Torma valla põhimääruse § 56 lõike 3 alusel Torma Vallavolikogu m ä ä r a b:

§ 1.   Määruse reguleerimisala

  (1) Torma Vallavolikogu (edaspidi volikogu) sotsiaal- ja tervishoiukomisjoni (edaspidi komisjon) põhimäärus määrab kindlaks komisjoni moodustamise korra, komisjoni õigused ja kohustused ja komisjoni töökorra.

  (2) Komisjon juhindub oma töös Eesti Vabariigi seadusandlusest, Torma Vallavolikogu ja Vallavalitsuse õigusaktidest.

§ 2.   Komisjoni moodustamine

  (1) Torma Vallavolikogu sotsiaal- ja tervishoiukomisjon on alatine komisjon, mis moodustatakse vähemalt 5-liikmelisena vallavolikogu volituste ajaks.

  (2) Komisjoni esimehe ja aseesimehe valib volikogu oma liikmete hulgast salajasel hääletusel Torma valla põhimääruses sätestatud korras.

  (3) Komisjoni teised liikmed kinnitatakse komisjoni esimehe esilduse alusel vallavolikogu poolt.

  (4) Komisjoni otsused võetakse vastu poolthäälteenamusega. Komisjon on otsustusvõimeline, kui komisjoni koosolekust võtab osa koos komisjoni esimehe või aseesimehega vähemalt pool komisjoni koosseisust.

§ 3.   Komisjoni volitused

  (1) Komisjoni liikmete volitused lõpevad järgnevate kohalike omavalitsuste volikogude valimiste tulemuste väljakuulutamise päevast.

  (2) Komisjoni liige võib isikliku avalduse alusel igal ajal komisjonist tagasi astuda ning tema volitused komisjoni liikmena lõpevad ennetähtaegselt vallavolikogu vastava otsuse jõustumisel.

§ 4.   Komisjoni pädevus, kohustused ja õigused

  (1) Komisjoni pädevuses on küsimused, mis puudutavad Torma valla sotsiaalhoolekannet, tervishoidu, tervisekaitset ja tervise edendamist.

  (2) Komisjonile suunavad materjale läbivaatamiseks vallavolikogu esimees ja vallavanem vallavolikogu esimehe kaudu.

  (3) Oma ülesannete täitmisel teeb komisjon vajadusel koostööd teiste volikogu komisjonidega, valla asutuste, ettevõtete ja organisatsioonidega ja tutvub vallaelanike arvamusega.

  (4) Komisjonil on õigus nõuda ja kontrollida dokumentatsiooni, mis puudutavad komisjoni pädevuses olevaid küsimusi.

  (5) Komisjoni liikmed on kohustatud nii komisjoni liikme volituste ajal kui ka pärast volituste lõppemist hoidma talle töö tõttu teatavaks saanud teiste inimeste perekonna- ja eraellu puutuvaid andmeid, asutusesiseseks kasutamiseks määratud informatsiooni ning muud konfidentsiaalsena saadud informatsiooni.

§ 5.   Komisjoni põhiülesanded

  (1) Komisjoni põhiülesanne on Torma valla sotsiaalhoolekande- ja tervishoiupoliitika väljatöötamine ja teostamine koostöös Torma Vallavalitsusega, järgides valla strateegilisi arengusuundi ja eelistusi ning arengukava.

  (2) Oma pädevuse piires komisjon:
  1) esitab volikogus ja vallavalitsuses arutusele tulevate küsimuste suhtes arvamusi ja ettepanekuid;
  2) algatab volikogu määruste ja otsuste eelnõusid ning osaleb nende koostamisel ja väljatöötamisel;
  3) annab arvamusi talle läbivaatamiseks saadetud õigusaktide eelnõude kohta;
  4) selgitab välja valla sotsiaal- ja tervishoiuvaldkonna arengus lahendamist vajavad probleemid ning teeb volikogule ja vallavalitsusele ettepanekuid nende lahendamiseks;
  5) töötab välja sotsiaal- ja tervishoiuvaldkonna põhilised strateegilised arengusuunad ja eelistused ning osaleb valla arengukava väljatöötamisel;
  6) vaatab läbi komisjonile suunatud avaldused ja teeb nende lahendamiseks ettepanekuid;
  7) teeb ettepanekuid vallavolikogu istungitel arutusele tulevate küsimuste kohta;
  8) korraldab elanikkonna haiguste ennetamisele ja tervise edendamisele suunatud tegevusi;
  9) kujundab laste hoolekande korraldamiseks ja laste arenguks soodsa keskkonna;
  10) aitab kaasa sotsiaalse erivajadusega inimeste kohanemisele, arengule ja turvalisusele ühiskonnas ning jälgib ja toetab nende toimetulekuvõimet;
  11) aitab kaasa koostöö arendamisele vabatahtlike ühenduste ja muude toetajatega;
  12) lahendab muid temale volikogu poolt antud ülesandeid ja teeb ettepanekuid vallavalitsusele sotsiaalteenuste osutamiseks;
  13) esitab vallavolikogule kinnitamiseks komisjoni põhikirja ning teeb ettepanekuid selle muutmiseks ja täiendamiseks.

  (3) Komisjon annab volikogule tehtud tööst aru vähemalt üks kord aastas.

§ 6.   Komisjoni koosolek

  (1) Komisjoni töövorm on koosolek.

  (2) Koosoleku kutsub kokku e-posti, kirja või telefoni teel ning seda juhatab ning ettevalmistamist korraldab komisjoni esimees, esimehe äraolekul aseesimees.

  (3) Komisjon võib pidada ühiseid koosolekuid teiste komisjonidega samuti võib komisjoni esimees koosoleku päevakorrapunktide arutelule kutsuda volikogu ja vallavalitsuse liikmeid, samuti spetsialiste ja eksperte väljastpoolt komisjoni, informeerides sellest eelnevalt komisjoni liikmeid.

  (4) Komisjoni koosolekud on üldjuhul kinnised ning toimuvad vastavalt tarvidusele, kuid mitte harvem kui üks kord kuus (välja arvatud puhkuse perioodil).

§ 7.   Komisjoni otsused ja protokoll

  (1) Komisjoni otsused võetakse vastu poolthäälteenamusega. Komisjoni otsused on soovitusliku iseloomuga Torma valla õigusaktide vastuvõtmisel.

  (2) Komisjoni koosoleku kohta koostatakse haldusdokumentidele kehtestatud nõuetele vastav protokoll. Koosoleku protokollilise teenendamise tagab vallakantselei.

  (3) Komisjoni protokoll vormistatakse 3 tööpäeva jooksul ning sellele kirjutab alla koosoleku juhataja.

  (4) Protokolliga on võimalik tutvuda vallavalitsuse kantseleis. Vallavalitsusel ja komisjonide liikmetel on õigus saada protokollist ärakiri. Isikutel, kellesse puutuvaid küsimusi käsitleti, on õigus saada hiljemalt 3 tööpäeva jooksul väljavõte protokollist.

  (5) Komisjoni protokoll avalikustatakse Torma valla dokumendiregistris. Üldkättesaadavaks ei tehta protokollides sisalduvaid andmeid, mille väljastamine on seadusega piiratud või mõeldud vallavalituse siseseks kasutamiseks.

§ 8.   Komisjoni suhtluskorraldus

  (1) Komisjon suhtleb volikoguga komisjoni esimehe kaudu, kes esitab komisjoni otsused, arvamused ja ettepanekud vallavolikogule.

  (2) Komisjon suhtleb vallavalitsusega volikogu kaudu, kes esitab komisjoni taotlusel vallavalitsusele ülesandeid.

§ 9.   Komisjoni reorganiseerimine või tegevuse lõpetamine

  Komisjoni reorganiseerimise või tegevuse lõpetamine toimub komisjoni esimehe, volikogu esimehe või eestseisuse ettepanekul volikogu otsuse alusel.

§ 10.   Määruse jõustumine

  Määrus jõustub kolmandal päeval pärast avalikustamist.

Meeri Ottenson
Vallavolikogu esimees

https://www.riigiteataja.ee/otsingu_soovitused.json