Sotsiaalteenuste määruste muutmine
Vastu võetud 18.06.2020 nr 79
Määrus kehtestatakse kohaliku omavalitsuse korralduse seaduse § 22 lõike 1 punkti 5 ja sotsiaalhoolekande seaduse § 14 lõike 1 alusel.
1. peatükk Asendushooldusteenuse ning järelhooldusteenuse osutamise korra muutmine
§ 1. Muuta Viljandi Linnavolikogu 25.01.2018 määruse nr 10 „Asendushooldusteenuse ning järelhooldusteenuse osutamise kord" (edaspidi kord ) preambulit, sõnastades selle alljärgnevalt: „Määrus kehtestatakse kohaliku omavalitsuse korralduse seaduse § 6 lõike 1 ja § 22 lõike 1 punkti 5 ning sotsiaalhoolekande seaduse § 14 lõike 1, §-de 15 - 16, § 455, § 459 , § 4511 ning §-de 4515 - § 4517 alusel.“
§ 2.
Lisada korda §-d 31 – 33 alljärgnevas sõnastuses:
„§ 31. Asendushooldusteenuse ja järelhooldusteenuse sisu
(1) Asendushooldusteenust ja järelhooldusteenust osutatakse vastavalt sotsiaalhoolekande seaduse (edaspidi SHS) § 455 lõikes 3 ja § 4515 lõikes 2 sätestatule.
§ 32. Teenuse osutamise maht
(1) Teenuse osutamise sisu, sagedus ja kestus sõltuvad isiku teenuse kasutamise vajaduse hindamise tulemustest.
§ 33. Teenuse osutamise koht
(1) Asendushooldusteenust osutatakse üldjuhul teenuse osutaja asukohas või teenuse vahetu osutaja elukohas. Järelhooldusteenuse koht sõltub teenusest ja teenust vajava isiku vajadustest.“
§ 3.
Muuta korra §-i 4, sõnastades selle alljärgnevalt:
„§ 4. Teenuste osutaja ja vahetu osutaja
(1) Asendushooldusteenuse osutaja on hoolduspere, perekodu ja asenduskodu, kellega Viljandi Linnavalitsus (edaspidi linnavalitsus) on sõlminud lepingu ja kes lähtub oma tegevuses muuhulgas SHS § 4512 sätestatud kohustustes.
(2) Asendushooldusteenuse vahetu osutaja on hoolduspere vanem, perevanem ja kasvataja (last vahetult kasvatav isik), kes peab vastama SHS § 4513 sätestatud tingimustele.
(3) Järelhooldusteenuse osutaja on juriidiline isik, kellega linnavalitsus on sõlminud lepingu.
(4) Järelhooldusteenuse vahetu osutaja on füüsiline isik, kellega on sõlminud lepingu juriidiline isik või linnavalitsus.“
§ 4.
Muuta korra §-i 5, sõnastades selle alljärgnevalt:
„§ 5. Teenuse sihtgrupp
(1) Asendushooldusteenus tagatakse Eesti Rahvastikuregistri andmetel (edaspidi registrijärgselt) Viljandi linnas elavale SHS § 459 lg 1 ja 2 nimetatud lastele. Asendushooldusteenuse võib tagada SHS § 459 lõikes 3 nimetatud lastele.
(2) Järelhooldusteenus tagatakse registrijärgselt Viljandi linnas elavale SHS § 4516 lõikes 1 nimetatud täisealisele isikule. Järelhooldusteenuse võib tagada SHS § 4516 lõikes 2 nimetatud täisealisele isikule.“
§ 5.
Muuta korra §-i 6, sõnastades selle alljärgnevalt:
„§ 6. Teenuse vajaduse hindamine ja teenusele suunamine ning teenusele suunatud lapsega seonduvad lastekaitsespetsialisti kohustused
(1) Linnavalitsuse lastekaitsespetsialist hindab lapsele ja sotsiaalspetsialist täisealisele isikule teenuse osutamise vajadust ning teeb linnavalitsusele ettepaneku käesoleva paragrahvi lõikes 3 nimetatud teenusele suunamisotsuse tegemiseks koos käesoleva määruse § 7 lõikes 1 nimetatud teenuse rahastamisotsusega.
(2) Lastekaitsespetsialist lähtub linnavalitsusele suunamisotsuse ettepaneku tegemisel SHS § 459 ja sotsiaalspetsialist § 4516 sätestatud tingimustest.
(3) Asendushooldusteenusele suunatud lapsega seonduvalt on lastekaitsespetsialist kohustatud täitma muuhulgas SHS § 459 lõike 3 punktides 4 - 5 sätestatud kohustusi.
(4) Teenusele suunamise otsustab linnavalitsus.“
§ 6.
Muuta korra § 7 lõiget 2, sõnastades selle alljärgnevalt:
„(2) Asendushooldusteenust ja järelhooldusteenust rahastatakse vastavalt SHS § 4511 ja § 4517 sätestatud tingimustel.“
§ 7. Tunnistada kehtetuks korra § 7 lõiked 3 - 12.
§ 8.
Muuta korra § 8 lõiget 2, sõnastades selle alljärgnevalt:
„(2) Toetuse saamiseks esitab hoolduspere vanem taotluse linnavalitsusele.“
§ 9.
Muuta korra § 9 teksti, sõnastades selle alljärgnevalt:
„Teenuse osutamiseks sõlmib linnavalitsus lepingu, mille lisaks on teenuse saajale koostatud juhtumiplaan.“
§ 10.
Muuta korra § 10 lõiget 2 sõnastades selle alljärgnevalt:
„(2) Leping lõpeb:
1) tähtaja saabumise korral;
2) teenuse vahetu osutaja, kellega on sõlminud lepingu linnavalitsus või teenuse saaja, surma korral.“
§ 11.
Lisada korda § 111, sõnastades selle alljärgnevalt:
„§ 111. Järelevalve teostamine
(1) Järelevalvet teenuse osutamise kohta teostab linnavalitsuse sotsiaalamet.“
2. peatükk Hoolduse seadmise, hooldaja määramise ja hooldajatoetuse maksmise korra muutmine
§ 12. Muuta Viljandi Linnavolikogu 21.12.2017 määruse nr 3 ,,Hoolduse seadmise, hooldaja määramise ja hooldajatoetuse maksmise kord'' (edaspidi kord) preambulit, sõnastades selle alljärgnevalt: „Määrus kehtestatakse kohaliku omavalitsuse korralduse seaduse § 6 lõike 1 ja § 22 lõike 1 punkti 5 ning sotsiaalhoolekande seaduse § 14 lõike 1, § 15 ja § 26 alusel.“
§ 13.
Muuta korra § 3 punkti 3, sõnastades selle alljärgnevalt:
„3) hooldus – vajaliku kõrvalabi, juhendamise ja järelevalve tagamine isikule, kes ei tule oma tervisliku seisundi tõttu iseseisvalt toime söömise, hügieenitoimingute, riietumise, liikumise või suhtlemisega või kes oma tegevuse või tegevusetusega võib tekitada kahju iseenda või teiste inimeste elule, tervisele või varale;“
§ 14.
Muuta korra § 4 lõige 6 punkti 3, sõnastades selle alljärgnevalt:
„3) ta saab lapse hooldustasu kuni 3-aastase lapse hooldamise eest või ta saab vanemahüvitist;“
§ 15.
Lisada korra §-i 5 punkt 5 alljärgnevas sõnastuses:
„5) täisealise hooldatava ja tema pereliikmeid puudutavaid andmeid ning muud hooldusega seotud informatsiooni kasutama ainult teenuse eesmärkidest lähtuvalt ja osapoolte huvides.“
§ 16.
Muuta korra § 6 pealkirja, lõike 1 punkti 2 ja lõiget 6, sõnastades need alljärgnevalt:
„§ 6. Hoolduse seadmise ja hooldaja määramise taotlemine
(1) 2) võimalusel Sotsiaalkindlustusameti otsuse koopia puude raskusastme tuvastamise kohta või puudega isiku kaardi.
(6) Hoolduse seadmise ja hooldaja määramise või sellest keeldumise otsustab spetsialist.“
§ 17.
Muuta korra § 7 lõiget 1, sõnastades selle alljärgnevalt:
„(1) Hooldajatoetust makstakse hooldajaks määratud isikule otsuse tegemise kalendrikuule järgnevast kalendrikuust ning makstakse välja igakuiselt hiljemalt kalendrikuu viimasel tööpäeval.“
3. peatükk Isikliku abistaja teenuse osutamise korra muutmine
§ 18. Muuta Viljandi Linnavolikogu 24.11.2016 määruse nr 100 „Isikliku abistaja teenuse osutamise kord" (edaspidi kord) preambulit, sõnastades selle alljärgnevalt: „Määrus kehtestatakse kohaliku omavalitsuse korralduse seaduse § 6 lõike 1, § 22 lõike 1 punkt 5 ja sotsiaalhoolekande seaduse § 14 lõike 1, §-de 15 - 16 ja §-de 27 - 29 alusel.“
§ 19.
Muuta korra § 4 lõiget 1, sõnastades selle alljärgnevalt:
"(1) Isiklik abistaja (edaspidi teenuse vahetu osutaja) abistab füüsiliselt teenuse saajat igapäevastes tegevustes, mille sooritamisel vajab teenuse saaja puude tõttu füüsilist kõrvalabi. Teenuse vahetu osutaja lähtub oma töös iga konkreetse teenuse saaja erivajadustest ning tema poolt antavatest tööjuhistest. Teenuse vahetu osutaja põhiülesandeks on teenuse saaja abistamine tegevustes, milles teenuse saaja vajab juhendamist või kõrvalabi (liikumine, söömine, hügieenitoimingud jne).“
§ 20.
Muuta korra §-i 5, sõnastades selle alljärgnevalt:
„Teenuse osutamise sisu, sagedus ja kestus sõltuvad isiku teenuse kasutamise vajaduse hindamise tulemustest.“
§ 21.
Muuta korra §-i 6, sõnastades selle alljärgnevalt:
„§ 6. Teenuse osutamise koht
(1) Teenuse osutamise koht sõltub isiku vajadustest.“
§ 22.
Muuta korra § 7 lõiget 3, sõnastades selle alljärgnevalt:
"(3) Üldjuhul leiab teenuse saaja endale sobiva isikliku abistaja ise. Vajadusel abistavad teenuse vahetu osutaja leidmisel sugulased, tuttavad ja Viljandi Linnavalitsuse (edaspidi linnavalitsuse) sotsiaalameti (edaspidi sotsiaalamet) spetsialist. Teenuse saajal on õigus enne teenust vahetult osutava isiku kindlaksmääramist omavahelise sobivuse hindamiseks temaga kohtuda."
§ 23.
Muuta korra § 8 lõiget 2, sõnastades selle alljärgnevalt:
„(2) Teenuse vahetu osutaja on füüsiline isik, kes osutab teenust käesoleva paragrahvi lõikes 1 nimetatud teenuse osutaja kaudu või linnavalitsuse poolt sõlmitud lepingu alusel.“
§ 24.
Muuta korra § 9 lõikeid 2 ja 3, sõnastades need alljärgnevalt:
„(2) Teenuse osutaja peab tagama, et teenuse vahetu osutaja vastab käesoleva määruse § 10 lõikes 1 nimetatud tingimustele.
(3) Teenuse osutaja kasutab teenuse saajat ja tema pereliikmeid puudutavaid andmeid ning muud teenuse osutamisega seotud informatsiooni ainult teenuse eesmärkidest lähtuvalt ja osapoolte huvides.“
§ 25.
Muuta korra § 10 lõikeid 1-3, sõnastades need alljärgnevalt:
„(1) Teenuse vahetu osutaja ei või olla osutada sotsiaalhoolekande seaduse § 29 lõikes 2 nimetatud isik.
(2) Teenuse vahetu osutaja lähtub oma töös eelkõige käesolevast määrusest, teenuse osutamiseks sõlmitud lepingus märgitud tööülesannetest, sotsiaalala töötaja eetikakoodeksist, teenuse saaja erivajadustest ja tema poolt antavatest tööjuhistest.
(3) Teenuse vahetu osutaja kasutab teenuse saajat ja tema pereliikmeid puudutavaid andmeid ning muud teenuse osutamisega seotud informatsiooni ainult teenuse eesmärkidest lähtuvalt ja osapoolte huvides.“
§ 26.
Muuta korra §-i 11 pealkirja ja lõiget 2, sõnastades need alljärgnevalt:
„§ 11. Teenuse taotlemine ja teenuse rahastamine
(2) Sotsiaalameti spetsialist hindab teenuse vajadust ning esitab ettepaneku otsuse tegemiseks linnavalitsuse sotsiaalkomisjonile, kes oma otsuses muu hulgas määrab kindlaks kõrvalabi vajaduse määrast tulenevad toimingud ja teenuse saaja üldised juhised.“
§ 27.
Lisada korra §-i 11 lõiked 6 - 8 alljärgnevas sõnastuses:
„(6) Teenuse saajale on teenus üldjuhul tasuta.
(7) Teenuse vahetule osutajale makstakse tasu lepingu alusel vastavalt linnavalitsuse poolt kehtestatud hinnakirjale.
(8) Juriidiliselt isikult või füüsilisest isikust ettevõtjalt teenuse ostmisel makstakse tasu vastavalt linnavalitsuse poolt sõlmitud lepingule.“
§ 28.
Muuta korra §-i 12, sõnastades selle alljärgnevalt:
„§ 12. Järelevalve teostamine
(1) Järelevalvet teenuse osutamise kohta teostab sotsiaalamet.“
4. peatükk Koduteenuste osutamise korra muutmine
§ 29. Muuta Viljandi Linnavolikogu 21.12.2017 määruse nr 2 „Koduteenuste osutamise kord" (edaspidi kord) preambulit, sõnastades selle alljärgnevalt: „Määrus kehtestatakse kohaliku omavalitsuse korralduse seaduse § 6 lõike 1, § 22 lõike 1 punkti 5 ning sotsiaalhoolekande seaduse § 14 lõike 1, §-de 15 - 16, § 17 lõigete 1 ja 2, §-de 18 - 19 alusel.“
§ 30.
Muuta korra § 4 lõiget 1, sõnastades selle alljärgnevalt:
„(1) Teenuse osutamise sisu, sagedus ja kestus sõltuvad isiku teenuse kasutamise vajaduse hindamise tulemustest.“
§ 31.
Muuta korra §-i 5 pealkirja ning lõiget 2, sõnastades need alljärgnevalt:
„§ 5. Teenuse osutaja ja teenuse vahetu osutaja, nende õigused ja kohustused.
(2) Teenuse vahetu osutaja lähtub teenuste osutamisel eelkõige käesolevast määrusest, sotsiaalala töötaja eetikakoodeksist, ametijuhendist, teenust vajava isikuga teenuse osutamiseks sõlmitavast lepingust ja teenust vajavale isikule koostatud hoolduskavast.“
§ 32.
Lisada korra §-i 5 lõiked 11, 3, 4 ja 5 alljärgnevas sõnastuses:
„(11) Teenuse vahetu osutaja on füüsiline isik, kes osutab teenust käesoleva paragrahvi lõikes 1 nimetatud teenuse osutaja kaudu.
(3) Teenuse osutaja peab tagama, et teenuse vahetu osutaja vastab sotsiaalhoolekande seaduse § 19 sätestatud tingimustele.
(4) Teenuse osutaja ja vahetu osutaja kasutavad teenuse saajat ja tema pereliikmeid puudutavaid andmeid ning muud teenuse osutamisega seotud informatsiooni ainult teenuse eesmärkidest lähtuvalt ja osapoolte huvides.
(5) Teenuse osutaja kehtestab teenuse osutamisel kaebuste lahendamise protseduuri ja teavitab teenuse saajat tema õigustest ja piirangutest (sh kaebuse esitamise võimalusest ja korrast). Kui isik ei ole võimeline öeldut või loetut mõistma teovõimetusest tingituna, teavitatakse isiku õigustest ja piirangutest, sh kaebuste esitamise võimalustest ja korrast, isiku eestkostjat.“
§ 33.
Lisada korra §-i 6 lõige 11 alljärgnevas sõnastuses:
„(11) Teenuse saaja või tema seadus- või lepingujärgne ülalpidaja (edaspidi ülalpidaja) tasub teenuse eest vastavalt linnavalitsuse poolt kehtestatud hinnakirjale.“
§ 34.
Muuta korra § 6 lõiget 2, sõnastades selle alljärgnevalt:
„(2) Kui teenust vajava isiku ja tema ülalpidaja majanduslik olukord ei võimalda teenust vajaval isikul teenust kasutada, siis võib teenuse finantseerimiseks esitada linnavalitsuse sotsiaalametile (edaspidi sotsiaalamet) avalduse toetuse saamiseks.“
§ 35.
Muuta korra § 7 lõikeid 1, 2, 7 ja 8, sõnastades need alljärgnevalt:
„(1) Teenuse saamiseks esitab teenust vajav isik sotsiaalametile linnavalitsuse poolt kinnitatud vormikohase avalduse.
(2) Avalduse laekumisel hindab sotsiaalameti spetsialist teenuse vajadust ja teeb otsuse teenuse saamise kohta, määrates selles muu hulgas kindlaks kõrvalabi vajaduse määrast tulenevad toimingud, mis tagavad isiku iseseisva toimetuleku kodustes tingimustes. Otsuse tegemiseks teeb sotsiaalameti spetsialist koostööd teenust vajava isiku ja teenuse osutajaga.
(7) Teenuse osutamiseks sõlmib päevakeskuse juhataja teenust vajava isiku või tema ülalpidajaga lepingu hiljemalt 10 päeva jooksul peale teenust vajava isiku või tema ülalpidaja pöördumist või abivajavast isikust teate saamist.
(8) Juhul, kui teenuse osutamata jätmine põhjustab teenust vajava isiku elule või tervisele ohtliku olukorra, osutatakse talle teenuseid koheselt ning käesoleva paragrahvi lõikes 2 ja 22 nimetatud dokumendid täidetakse ja käesoleva paragrahvi lõikes 7 nimetatud leping sõlmitakse hiljemalt kahe nädala jooksul.“
§ 36.
Lisada korra §-i 7 lõiked 21 – 23 ja 51 alljärgnevas sõnastuses:
„(21) Kui isik või tema lähedased finantseerivad teenust kogu ulatuses ise, võib teenuse ostmiseks pöörduda otse teenuse osutaja poole.
(22) Teenust vajava isiku või tema ülalpidaja pöördumisel otse teenuse osutaja poole või, kui teenuse osutaja on teenust vajavast isikust teate muul viisil saanud, teeb teenuse osutaja teenust vajava isiku kodu külastuse, täidab kliendikaardi ja linnavalitsuse poolt kinnitatud hooldusvajaduse hindamise instrumendi ning koostab hoolduskava.
(23) Käesoleva paragrahvi lõikes 22 nimetatud juhul teeb sotsiaalameti spetsialist teenuse saamise kohta otsuse peale teenuse osutaja poolt koostatud dokumentide saamist.
(51) Kui hooldusvajaduse hindamisel või hoolduskava ülevaatamisel selgub, et teenuse osutamine ei taga enam isiku iseseisvat ja turvalist toimetulekut kodustes tingimustes, siis soovitatakse isikule üldhooldusteenust.“
§ 37.
Muuta korra §-i 9, sõnastades selle alljärgnevalt:
„§ 9. Järelevalve teostamine
(1) Järelevalvet teenuse osutamise üle teostab sotsiaalamet.“
5. peatükk Puudega isiku eluruumi kohandamise kulude hüvitamise korra muutmine
§ 38. Muuta Viljandi Linnavolikogu 26.04.2018 määruse nr 17 ,,Puudega isiku eluruumi kohandamise kulude hüvitamise kord'' (edaspidi kord) preambulit, sõnastades selle alljärgnevalt: „Määrus kehtestatakse kohaliku omavalitsuse korralduse seaduse § 6 lõike 1, § 22 lõike 1 punkti 5 ning sotsiaalhoolekande seaduse § 14 lõike 1, §-de 15 - 16, § 42 alusel.“
§ 39.
Muuta korra § 1 pealkirja ning lisada lõige 3, sõnastades need alljärgnevalt:
„§ 1. Reguleerimisala, eesmärk ja sisu
(3) Eluruumi kohandamisel lähtutakse põhimõttest, et puudega isik saaks võimalikult kaua elada koduses keskkonnas.“
§ 40.
Tunnistada kehtetuks korra § 4 lõike 2 punktid 2 ja 3 ning muuta punkti 6, sõnastades selle alljärgnevalt:
„6) eluruumi on võimalik kasutada ebamõistlikult lühikese aja (alla 5 aasta) vältel eluruumi lepingulise kasutusõiguse tähtajast, tehnilisest seisukorrast või muudest asjaoludest tulenevalt;“
§ 41.
Muuta korra § 4 lõiget 3, sõnastades selle alljärgnevalt:
„(3) Käesoleva paragrahvi lõike 2 punktis 6 nimetatud kulude ebamõistlikkuse hindamisel võetakse arvesse eluruumi kohandamise kulude suurust, eluruumi lepingulise kasutusõiguse tähtaega, eluruumi tehnilist seisukorda või muid asjaolusid.“
§ 42.
Muuta korra § 6 lõiget 6, sõnastades selle alljärgnevalt:
„(6) Taotlejal on üldjuhul õigus samale kohandusele saada eluruumi kohandamiseks hüvitist üks kord viie aasta jooksul.“
§ 43.
Muuta korra § 7 lõiget 2, sõnastades selle alljärgnevalt:
„(2) Pärast käesoleva paragrahvi lõikes 1 märgitud dokumentide saamist teostavad sotsiaalamet koostöös majandusametiga 10 tööpäeva jooksul kohandatud eluruumi ülevaatuse, koostades vastavasisulise kontrollakti, milles märgitakse muu hulgas eluruumi kohandamiseks tehtud tööd, hinnang tehtud tööde ja kuludokumentide vastavusele.“
6. peatükk Sotsiaaltransporditeenuse osutamise korra muutmine
§ 44. Muuta Viljandi Linnavolikogu 24.11.2016 määruse nr 98 „Sotsiaaltransporditeenuse osutamise kord" (edaspidi kord) preambulit, sõnastades selle alljärgnevalt: „Määrus kehtestatakse kohaliku omavalitsuse korralduse seaduse § 6 lõike 1 ja § 22 lõike 1 punkt 5, sotsiaalhoolekande seaduse §-de 14-16, § 38 - 40 alusel.“
§ 45.
Muuta korra § 3 lõiget 1, sõnastades selle alljärgnevalt:
„(1) Teenuse sihtgrupiks on Eesti Rahvastikuregistri (edaspidi register) andmetel Viljandi linnas elavad eakad ja puudega isikud, kellel puue takistab isikliku või ühissõiduki kasutamist, kasutada tema vajadustele vastavat transpordivahendit tööle või õppeasutusse sõitmiseks või avalike teenuste kasutamiseks.“
§ 46. Tunnistada kehtetuks korra § 3 lõige 2.
§ 47.
Muuta korra § 7 lõiget 2, sõnastades selle alljärgnevalt:
„(2) Teenuse vahetu osutaja on füüsiline isik, kes osutab teenust käesoleva paragrahvi lõikes 1 nimetatud teenuse osutaja kaudu või linnavalitsuse poolt sõlmitud lepingu alusel.“
§ 48.
Muuta korra §-i 8 pealkirja, sõnastades selle alljärgnevalt:
„§ 8. Teenuse osutamine“.
§ 49. Tunnistada kehtetuks korra § 8 lõige 5.
§ 50.
Muuta korra § 9 lõiget 1 ja 4, sõnastades need alljärgnevalt:
„(1) Teenuse osutaja ja vahetu osutaja kasutab teenuse saajat ja tema pereliikmeid puudutavaid andmeid ning muud teenuse osutamisega seotud informatsiooni ainult teenuse eesmärkidest lähtuvalt ja osapoolte huvides.
(4) Teenuse vahetu osutaja lähtub oma töös eelkõige käesolevast määrusest, teenuse osutamiseks sõlmitud lepingus märgitud tööülesannetest, sotsiaalala töötaja eetikakoodeksist ja teenuse saaja erivajadustest.“
§ 51.
Muuta korra §-i 10, sõnastades selle alljärgnevalt:
„§ 10. Teenuse taotlemine ja rahastamine
(1) Teenuse saamiseks esitab teenust vajav isik linnavalitsuse sotsiaalametile (edaspidi sotsiaalamet) vormikohase avalduse.
(2) Avalduse laekumisel hindab sotsiaalameti spetsialist teenuse vajadust ja teeb otsuse teenuse saamise kohta.
(3) Kui hindamise käigus leitakse, et teenuse vajadust on võimalik või otstarbekas katta muude teenuste või toetustega, siis sotsiaaltransporditeenust ei osutata.
(4) Kui isik või tema seadus- või lepingujärgne ülalpidaja (edaspidi ülalpidaja) finantseerivad teenust kogu ulatuses ise, võib teenuse ostmiseks pöörduda otse teenuse osutaja poole.
(5) Teenuse saaja või tema ülalpidaja tasub teenuse eest vastavalt linnavalitsuse poolt kehtestatud hinnakirjale.
(6) Kui teenust vajava isiku ja tema ülalpidaja majanduslik olukord ei võimalda teenust vajaval isikul teenust kasutada, siis võib teenuse finantseerimiseks esitada sotsiaalametile avalduse toetuse saamiseks. Sotsiaalameti spetsialist esitab teenuse osalise või täieliku kompenseerimise ettepaneku otsustamiseks linnavalitsuse sotsiaalkomisjonile.
(7) Teenust vajava isiku või tema ülalpidaja pöördumisel otse teenuse osutaja poole või, kui teenuse osutaja on teenust vajavast isikust teate muul viisil saanud, täidab teenuse osutaja linnavalitsuse poolt kinnitatud hooldusvajaduse hindamise instrumendi.
(8) Käesoleva paragrahvi lõikes 7 nimetatud juhul teeb sotsiaalameti spetsialist teenuse saamise kohta otsuse peale teenuse osutaja poolt koostatud dokumentide saamist.
(9) Juhul, kui teenuse osutamata jätmine põhjustab teenust vajava isiku elule või tervisele ohtliku olukorra, osutatakse talle teenus koheselt ning käesoleva paragrahvi lõikes 7 nimetatud dokument täidetakse hiljemalt kahe nädala jooksul.
(10) Teenuse eest tasub teenust vajav isik või tema ülalpidaja vastavalt linnavalitsuse poolt kehtestatud hinnakirjale või teenuse osutajaga sõlmitud lepingule.“
§ 52.
Muuta korra § 11 lõikeid 1 ja 2, sõnastades need alljärgnevalt:
„(1) Teenust vajav isik või tema ülalpidaja teavitab teenuse osutajat teenust vajava isiku erivajadustest, millega tuleb teenuse osutamisel arvestada.
(2) Teenust vajav isik on kohustatud teenuse osutajat viivitamatult teavitama, kui tal esinevad takistused kokkulepitud ajal teenuse kasutamiseks.“
7. peatükk Raske ja sügava puudega lastele teenuste osutamise ja rahastamise korra muutmine
§ 53. Muuta Viljandi Linnavolikogu 25.05.2017 määruse nr 114 „Raske ja sügava puudega lastele teenuste osutamise ja rahastamise kord“ (edaspidi kord) preambulit, sõnastades selle alljärgnevalt: „Määrus kehtestatakse kohaliku omavalitsuse korralduse seaduse § 6 lõike 1, § 22 lõike 1 punkti 5 ja sotsiaalhoolekande seaduse § 14 lõike 1, § 15, § 23 lõike 3, § 27, § 38, § 451 ja § 156 lõigete 31-33 alusel.“
§ 54.
Lisada korda §-d 111 - 113 alljärgnevas sõnastuses:
„§ 111. Teenuse osutamise maht
(1) Teenuse osutamise sisu, sagedus ja kestus sõltuvad lapse teenuse kasutamise vajaduse hindamise tulemustest.
§ 112. Teenuse osutamise koht
(1) Teenuse osutamise koht sõltub lapse vajadusetest.
§ 113. Teenuse osutaja ja vahetu osutaja
(1) Teenuse osutaja on juriidiline isik või füüsilisest isikust ettevõtja, kes osutab teenust ja kellega on Viljandi Linnavalitsus (edaspidi linnavalitsus) sõlminud lepingu.
(2) Teenuse vahetu osutaja on füüsiline isik, kes osutab teenust käesoleva paragrahvi lõikes 1 nimetatud teenuse osutaja kaudu või linnavalitsuse poolt sõlmitud lepingu alusel.
(3) Teenuse vahetu osutaja peab vastama sotsiaalhoolekande seaduses ja lastekaitseseaduses sätestatud tingimustele.
(4) Teenuse osutaja peab tagama, et teenuse vahetu osutaja vastab käesoleva paragrahvi lõikes 3 sätestatud tingimustele.“
§ 55.
Muuta korra § 12 lõikeid 1 ja 3, sõnastades need alljärgnevalt:
„(1) Teenuse taotlemiseks tuleb lapse vanemal, hooldajal või eestkostjal esitada linnavalitsuse sotsiaalametile (edaspidi sotsiaalamet) vormikohane avaldus, millele lisada järgmised dokumendid:
1) lapse rehabilitatsiooniplaani koopia;
2) sotsiaalkindlustusameti otsus lapse puude raskusastme ja lisakulude tuvastamise kohta;
3) peres hooldamise või hoolduspere lepingu koopia, kui taotluse esitab last hooldav isik.
(3) Sotsiaalameti spetsialist hindab lapse teenuse vajadust ning teeb otsuse teenuse saamise ja tasustamise kohta. Vajadusel on sotsiaalameti spetsialistil õigus kaasata otsuse tegemisse sotsiaalkomisjon.“
§ 56.
Lisada korra § 12 lõige 51 alljärgnevas sõnastuses:
„(51) Teenuse saajale on teenus tasuta.“
§ 57. Tunnistada kehtetuks korra §-i 12 lõige 6 ja § 13.
§ 58.
Muuta korra §-i 14, sõnastades selle alljärgnevalt:
„§ 14. Järelevalve teostamine
(1) Järelevalvet teenuse osutamise kohta teostab sotsiaalamet.“
8. peatükk Täiskasvanud isikule tugiisikuteenuse osutamise korra muutmine
§ 59. Muuta Viljandi Linnavolikogu 24.11.2016 määruse nr 101 „Täiskasvanud isikule tugiisikuteenuse osutamise kord" (edaspidi kord) preambulit, sõnastades selle alljärgnevalt: „Määrus kehtestatakse kohaliku omavalitsuse korralduse seaduse § 6 lõike 1 ja § 22 lõike 1 punkt 5 ja sotsiaalhoolekande seaduse § 14 lõike 1, §-de 15 - 16, § 23 lõike 1, § 24 ja § 25 alusel.“
§ 60. Tunnistada kehtetuks korra § 2 lõige 2.
§ 61.
Muuta korra § 3 lõiget 1, sõnastades selle alljärgnevalt:
„(1) Teenuse sihtgrupiks on Eesti Rahvastikuregistri andmetel Viljandi linnas elavad täisealised isikud, kes vajavad igapäevaeluga toimetuleku toetamiseks kõrvalabi.“
§ 62.
Lisada korra § 4 lõikesse 1 punkt 5 alljärgnevas sõnastuses:
„5) muudel eelpool nimetamata juhtudel, mis toetavad isiku igapäeva eluga toimetulekut.“
§ 63.
Muuta korra §-i 5 , sõnastades selle alljärgnevalt:
„§ 5. Teenuse osutamise sisu, sagedus ja kestus sõltuvad isiku teenuse kasutamise vajaduse hindamise tulemustest. Teenuse osutamise perioodil kõrvalabi vajaduse määra muutumisel isiku terviseseisundi või elukeskkonna tõttu viiakse läbi korduv hindamine ja vajadusel muudetakse teenuse osutamise sisu, sagedust ja kestust.“
§ 64.
Muuta korra §-i 6, sõnastades selle alljärgnevalt:
„§ 6. Teenuse osutamise koht
(1) Teenuse osutamise koht sõltub isiku vajadustest, kuid eelkõige osutatakse teenust teenuse saaja igapäevases elukeskkonnas.“
§ 65.
Muuta korra § 7 lõiget 1 ja 2, sõnastades need alljärgnevalt:
„(1) Teenuse saajal on õigus valida endale sobiv teenuse vahetu osutaja. Teenuse saajal on õigus enne teenust vahetult osutava isiku kindlaksmääramist omavahelise sobivuse hindamiseks temaga kohtuda.
(2) Teenuse vahetut osutajat aitavad leida sugulased, tuttavad ja Viljandi Linnavalitsuse (edaspidi linnavalitsus) sotsiaalameti (edaspidi sotsiaalameti) spetsialist.“
§ 66.
Muuta korra § 8 lõiget 2, sõnastades selle alljärgnevalt:
„(2) Teenuse vahetu osutaja on isik, kes osutab teenust käesoleva paragrahvi lõikes 1 nimetatud teenuse osutaja kaudu või linnavalitsuse poolt sõlmitud lepingu alusel.“
§ 67.
Muuta korra § 9 lõiget 2, sõnastades selle alljärgnevalt:
„(2) Teenuse osutaja peab tagama, et teenuse vahetu osutaja vastab käesoleva määruse § 10 lõigetes 1-3 nimetatud tingimustele.“
§ 68.
Muuta korra §10 lõikeid 1-4 ja lisada lõige 7, sõnastades need alljärgnevalt:
„(1) Teenuse vahetu osutaja peab olema (soovituslikult) läbitud tugiisiku koolitus või on eelnevalt töötanud sihtgrupiga.
(2) Teenuse vahetu osutaja ei või olla üldjuhul isik, kes on teenust vajavale isikule linnavalitsuse poolt määratud hooldaja.
(3) Teenuse vahetu osutaja ei või olla isik sotsiaalhoolekande seaduse (edaspidi SHS) § 25 lõikes 2 nimetatud isik.
(4) Teenuse vahetu osutaja lähtub oma töös eelkõige käesolevast määrusest, sotsiaalala töötaja eetikakoodeksist, teenuse saaja erivajadustest ning lepingus kokkulepitud tegevustest.
(7) Teenuse vahetu osutaja kasutab teenuse saajat ja tema pereliikmeid puudutavaid andmeid ning muud teenuse osutamisega seotud informatsiooni ainult teenuse eesmärkidest lähtuvalt ja osapoolte huvides.“
§ 69.
Muuta korra §-i 12 pealkirja ja lõiget 2 ning lisada lõiked 6-8, sõnastades need alljärgnevalt:
„§ 12. Teenuse taotlemine ja teenuse rahastamine
(2) Sotsiaalameti spetsialist hindab teenuse vajadust ning esitab ettepaneku otsuse tegemiseks linnavalitsuse sotsiaalkomisjonile, kes teeb SHS § 24 lõikes 3 sätestatud tingimustele vastava otsuse.
(6) Teenuse saajale on teenus üldjuhul tasuta.
(7) Teenuse vahetule osutajale, kellega linnavalitsus on sõlminud lepingu makstakse tasu lepingu alusel vastavalt linnavalitsuse poolt kehtestatud hinnakirjale.
(8) Juriidiliselt isikult või füüsilisest isikust ettevõtjalt teenuse ostmisel makstakse tasu vastavalt sõlmitud lepingule.“
§ 70.
Muuta korra §-i 13, sõnastades selle alljärgnevalt:
„§ 13. Järelevalve teostamine
(1) Järelevalvet teenuse osutamise kohta teostab sotsiaalamet.“
9. peatükk Varjupaigateenuse osutamise korra muutmine
§ 71. Muuta Viljandi Linnavolikogu 29.09.2016 määruse nr 96 "Varjupaigateenuse osutamise kord" (edaspidi kord) preambulit, sõnastades selle alljärgnevalt: „Määrus kehtestatakse kohaliku omavalitsuse korralduse seaduse § 6 lõike 1 ja § 22 lõike 1 punkt 5, sotsiaalhoolekande seaduse § 5, § 14 lõike 1, §-de 15 - 16 ja §-de 30 - 32 alusel.“
§ 72. Tunnistada kehtetuks korra § 2 lõige 1.
§ 73.
Muuta korra §-i 3, sõnastades selle alljärgnevalt:
„§ 3. Teenuse eesmärk on ajutise ööbimiskoha võimaluse kindlustamine täisealisele isikule, kes ei ole võimeline endale ööbimiskohta leidma.“
§ 74.
Muuta korra § 5 lõiget 1, sõnastades selle alljärgnevalt:
„(1) Teenuse osutamisel tagatakse isikule minimaalselt voodikoht, pesemis-, toiduvalmistamis- ja pesupesemisvõimalus ning turvaline keskkond.“
§ 75.
Muuta korra §-i 7, sõnastades selle alljärgnevalt:
„§ 7. Teenuse osutamise koht ja teenuse hinna kehtestamine
(1) Teenuse osutamise koht on Viljandi linn.
(2) Teenuse hinnakirja kehtestab Viljandi Linnavalitsus (edaspidi linnavalitsus).“
§ 76.
Muuta korra §-i 10, sõnastades selle alljärgnevalt:
„(1) Teenuse osutaja kehtestab kaebuste lahendamise protseduuri ja sisekorraeeskirja, milles on muuhulgas välja toodud varjupaigas keelatud esemete ja ainete nimekiri ning nende hoiustamise kord.
(2) Teenuse osutamise alustamisel registreerima isiku kohta andmed teenuse osutamise päevikusse, teavitama isikut esimesel võimalusel sisekorraeeskirjast ning isiku õigustest ja piirangutest (sh kaebuse esitamise võimalusest ja korrast) teenuse saamise ajal sellisel viisil, et isik on võimeline neid mõistma. Kui isik ei ole võimeline öeldut või loetut mõistma teovõimetusest tingituna, teavitatakse isiku õigustest ja piirangutest, sh kaebuste esitamise võimalustest ja korrast, isiku eestkostjat.
(3) Teenuse vahetu osutaja peab oma tegevuses lähtuma eelkõige käesolevast määrusest, sotsiaalala töötaja eetikakoodeksist, ametijuhendist.
(4) Teenuse osutaja ja vahetu osutaja kasutab teenuse saajat ja tema pereliikmeid puudutavaid andmeid ning muud teenuse osutamisega seotud informatsiooni ainult teenuse eesmärkidest lähtuvalt ja osapoolte huvides.“
§ 77.
Muuta korra § 11, sõnastades selle alljärgnevalt:
„§ 11. Teenuse taotlemine, osutamine ja rahastamine
(1) Vältimatu sotsiaalabina osutatava teenuse vajadusel pöördub isik otse teenuse osutamise kohta.
(2) Teenuse osutamise (sh enam kui üks öö kestva vältimatu sotsiaalabina antava teenuse) osutatava teenuse) otsustab sotsiaaltöötaja, kes hindab isikule teenuse osutamise vajaduse ulatust. Sotsiaaltöötaja väljastab teenusele suunamisel suunamiskirja. Vajadusel annab sotsiaaltöötaja § 5 lõikes 3 sätestatud tingimuste esinemisel loa varjupaiga ruumides viibimiseks väljaspool teenuse osutamise aega.
(3) Linnavalitsuse sotsiaalkomisjoni otsusega on õigus keelduda teenuse osutamisest isikule, kelle kohta on tõendeid, et isikul on piisavad vahendid endale eluaseme tagamiseks.
(4) Teenuse osutamine lõpetatakse üldjuhul, kui:
1) isik ei ole enam elatusvahendite kaotuse või puudumise tõttu sotsiaalselt abitus olukorras;
2) isiku toimetulek on tagatud muude toetuste ja teenustega, mis ei ole vältimatu sotsiaalabi;
3) isik ei võta enda igapäevaeluga toimetuleku eest vastutust ja keeldub korduvalt talle pakutud abist;
4) isik rikub sihilikult varjupaiga sisekorraeeskirju.
(5) Teenuse eest tasumine toimub vastavalt linnavalitsuse poolt kehtestatud hinnakirjale.
(6) Vältimatu sotsiaalabi korras osutatav teenus on isikule tasuta.“
§ 78.
Lisada § 12 punkt 3, sõnastades selle alljärgnevalt:
„3) Toetust – kui isikul puuduvad vahendid teenuse eest tasumiseks, siis sotsiaalameti spetsialist otsustab toetuse saamise teenuse eest tasumiseks.“
§ 79.
Muuta korra § 13 lõikeid 3 ja 4, sõnastades need alljärgnevalt:
„(3) Töövõimeline tööealine isik, kes ei tööta ega õpi ja kes kasutab teenust pikemalt kui 1 kuu, peab olema üldjuhul töötukassas töötuna arvel. Pikemalt teenusel viibiv isik on üldjuhul kohustatud vastu võtma pakutud sobiva töö või osalema tööturuteenusel, samuti linnavalitsuse poolt korraldatavatel iseseisvale toimetulekule suunatud sotsiaalteenustel või õppeprotsessides.
(4) Isik, kes teenust kasutab, on kohustatud üldjuhul vastu võtma talle pakutava muu abi (abistamine asjaajamisel, eluaseme leidmisel jne) või kõrvaldama teenuse vajadust põhjustavad asjaolud.“
§ 80. Muuta korra §-i 14, sõnastades selle alljärgnevalt: „§ 14. Järelevalve teostamine (1) Järelevalvet teenuse osutamise kohta teostab sotsiaalamet.“
10. peatükk Võlanõustamisteenuse osutamise kord muutmine
§ 81. Muuta Viljandi Linnavolikogu 21.12.2017 määruse nr 5 "Võlanõustamisteenuse osutamise kord" (edaspidi kord) preambulit, sõnastades selle alljärgnevalt: „Määrus kehtestatakse kohaliku omavalitsuse korralduse seaduse § 6 lõike 1 ja § 22 lõike 1 punkti 5 ning sotsiaalhoolekande seaduse § 14 lõike 1, §-de 15 – 16 ja §-de 44 - 45 alusel.“
§ 82. Tunnistada kehtetuks korra § 3 lõige 2.
§ 83.
Lisada korda §-d 41 – 43 alljärgnevas sõnastuses:
„§ 41.Nõuded teenuse vahetule osutajale
(1) Teenuse vahetu osutaja peab vastama sotsiaalhoolekande seaduse § 45 lõikes 1 sätestatud tingimustele.
§ 42. Teenuse osutamise maht
(1) Teenuse osutamise sisu, sagedus ja kestus sõltuvad isiku hinnatud vajadusest.
§ 43. Teenuse osutamise koht
(1) Teenuse osutamise koht on üldjuhul Viljandi linn.“
§ 84.
Muuta korra § 5 lõikeid 1 – 3, sõnastades need alljärgnevalt:
„(1) Teenuse taotlemiseks tuleb esitada Viljandi linnavalitsuse sotsiaalametile (edaspidi sotsiaalamet) Viljandi Linnavalitsuse poolt kinnitatud vormikohane avaldus.
(2) Sotsiaalameti spetsialist selgitab välja teenuse vajaduse (sh vajaliku mahu ja kestvuse) ja teenuse osutamiseks muud olulised asjaolud ning teeb teenusele suunamise otsuse.
(3) Otsuse teenuse rahastamise kohta teeb linnavalitsuse sotsiaalkomisjon (edaspidi sotsiaalkomisjon) enne käesoleva paragrahvi lõikes 2 nimetatud teenusele suunamise otsuse tegemist arvestades sotsiaalameti spetsialisti ettepanekut, kui teenust osutatakse käesoleva määruse § 4 lõikes 1 sätestatud korras.“
§ 85.
Lisada korra §-i 5 lõiked 31 ja 32 alljärgnevas sõnastuses:
„(31) Käesoleva määruse § 4 lõikes 2 sätestatud korras teenuse osutamisel käesoleva paragrahvi lõikes 3 nimetatud otsust ei tehta.
(32) Teenuse saajale on teenus üldjuhul tasuta. Sotsiaalkomisjon võib isikule määrata omaosaluse teenuse saamisel.“
§ 86.
Lisada korda § 51 alljärgnevas sõnastuses:
„§ 51. Järelevalve teostamine
(1) Järelevalvet teenuse osutamise kohta teostab sotsiaalamet.“
11. peatükk Turvakoduteenuse osutamise korra muutmine
§ 87. Muuta Viljandi Linnavolikogu 21.12.2017 määruse nr 4 "Turvakoduteenuse osutamise kord" (edaspidi kord) preambulit, sõnastades selle alljärgnevalt: „Määrus kehtestatakse kohaliku omavalitsuse korralduse seaduse § 6 lõike 1 ja § 22 lõike 1 punkti 5 ning sotsiaalhoolekande seaduse § 14 lõike 1, §-de 15 – 16 ja §-de 33 - 36 alusel.“
§ 88.
Muuta korra §-i 1, sõnastades selle alljärgnevalt:
„Käesolev määrus reguleerib Viljandi linnas turvakoduteenuse (edaspidi teenus) osutamise tingimused ja korra.“
§ 89.
Muuta korra § 2 lõiget 3, sõnastades selle alljärgnevalt:
„(3) Turvaline keskkond tagatakse isikutele, kellel ei ole seda oma senises elukohas.“
§ 90.
Lisada korra §-i 2 lõiked 5 ja 6 alljärgnevas sõnastuses:
„(5) Teenust vajavat täisealist isikut teavitatakse muuhulgas teistest abi saamise võimalustest.
(6) Tulenevalt teenust vajava isiku east ja vajadusest tagatakse ka tema järelevalve, hooldamine ja arendamine.“
§ 91.
Muuta korra §-i 3, sõnastades selle alljärgnevalt:
„§ 3. Teenuse sihtgrupp
(1) Teenuse sihtgrupiks on Eesti Rahvastikuregistri (edaspidi register) andmetel Viljandi linnas elavad alaealised isikud, kes vajavad abi tema hooldamises esinevate puuduste tõttu, mis ohustavad tema elu, tervist või arengut ja täisealised isikud, kes vajavad eelkõige turvalist keskkonda.
(2) Viljandi Linnavalitsuse (edaspidi linnavalitsus) lastekaitsespetsialisti (edaspidi lastekaitsespetsialist) otsuse alusel võib teenust osutada teenust vajavale alaealisele isikule koos tema seadusliku esindajaga.
(3) Vältimatu sotsiaalabi korras osutatakse teenust ka registrijärgselt teises kohaliku omavalitsuse üksuses elavale teenust vajavale kuni 18-aastasele isikule, kes on Viljandi linna territooriumil ohtu sattunud.“
§ 92.
Muuta korra § 5 lõikeid 3 – 4 ning lisada lõiked 5 - 7, sõnastades need alljärgnevalt:
„(3) Linnavalitsus võib teenust vajava alaealise isiku seaduslikult esindajalt nõuda teenuse osutamisega seonduvate kulude tasumist vastavalt linnavalitsuse poolt kehtestatud hinnakirjale.
(4) Vältimatu sotsiaalabi korras registrijärgselt teises kohaliku omavalitsuse üksuses elava teenust vajava alaealise isiku kohta esitatakse arve tema registrijärgse elukoha kohaliku omavalitsuse üksusele.
(5) Teenus on alaealisele isikule tasuta.
(6) Täisealine teenust vajav isik tasub teenuse eest vastavalt linnavalitsuse poolt kehtestatud hinnakirjale.
(7) Kui täisealine teenust vajav isik ei suuda teenuse eest tasuda, siis on tal võimalik linnavalitsusele esitada avaldus toetuse saamiseks.“
§ 93.
Muuta §-i 6, sõnastades selle alljärgnevalt:
„§ 6. Teenuse osutaja õigused, kohustused ja vastutus
(1) Teenuse osutaja on Viljandi Päevakeskus.
(2) Teenuse osutaja peab tagama, et alaealisele ja täiskasvanule (va käesoleva määruse § 3 lõikes 2 nimetatud juhul) osutatakse teenust erinevates ruumides ja, et alaealisele teenuse vahetu osutaja vastab käesoleva määruse § 7 lõikes 2 sätestatud tingimustele.
(3) Teenuse osutajal on sotsiaalhoolekande seaduse (edaspidi SHS) §-st 34 tulenev teavituskohustus.
(4) Teenuse osutaja kehtestab teenuse osutamisel kaebuste lahendamise protseduuri ja teavitab teenuse saajat tema õigustest ja piirangutest (sh kaebuse esitamise võimalusest ja korrast). Kui isik ei ole võimeline öeldut või loetut mõistma teovõimetusest tingituna, teavitatakse isiku õigustest ja piirangutest, sh kaebuste esitamise võimalustest ja korrast, isiku eestkostjat.
(5) Teenuse osutaja kasutab teenuse saajat ja tema pereliikmeid puudutavaid andmeid ning muud teenuse osutamisega seotud informatsiooni ainult teenuse eesmärkidest lähtuvalt ja osapoolte huvides.
(6) Teenuse osutajal on õigus nõuda teenuse osutamiseks vajalikku teavet sotsiaalhoolekande seaduse (edaspidi SHS) § 33 lõikes 3 ja § 35 lõikes 1 nimetatud isikutelt.“
§ 94.
Muuta korra §-i 7, sõnastades selle alljärgnevalt:
„§ 7. Teenuse vahetule osutajale esitatavad nõuded, kohustused ja vastutus
(1) Teenuse vahetu osutaja lähtub oma töös eelkõige käesolevast määrusest, teenuse osutamiseks sõlmitud lepingust, sotsiaalala töötaja eetikakoodeksist, iga konkreetse teenust vajava isiku erivajadustest.
(2) Alaealisele teenuse vahetu osutaja peab vastama sotsiaalhoolekande seaduse (edaspidi SHS) § 36 lõigetes 1 ja 2 ning lastekaitseseaduse §-s 20 sätestatud nõuetele.
(3)Teenuse vahetu osutaja kasutab teenuse saajat ja tema pereliikmeid puudutavaid andmeid ning muud teenuse osutamisega seotud informatsiooni ainult teenuse eesmärkidest lähtuvalt ja osapoolte huvides.“
§ 95.
Lisada korda § 71 alljärgnevas sõnastuses:
„§ 71 Teenuse määramine
(1) Turvakoduteenuse määramise otsuse teeb:
1) alaealise isiku kohta lastekaitsespetsialist;
2) täisealise isiku kohta sotsiaalspetsialist.
(2) Alaealise isiku teenuse osutajale üleandmisel muu isiku poolt teeb lastekaistespetsialist otsuse esimesel võimalusel peale alaealise teenuse vahetule osutajale üleandmisest.“
§ 96.
Muuta korra §-i 8, sõnastades selle alljärgnevalt:
„§ 8. Järelevalve teostamine
(1) Järelevalvet teenuse osutamise kohta teostab linnavalitsuse sotsiaalamet.“
§ 97. Määrus jõustub kolmandal päeval pärast avaldamist Riigi Teatajas.
Helir-Valdor Seeder
linnavolikogu esimees