Teksti suurus:

Avaliku korra eeskirja kehtestamine

Väljaandja:Väike-Maarja Vallavolikogu
Akti liik:määrus
Teksti liik:algtekst
Avaldamismärge:KO 2003, 79, 1705

Avaliku korra eeskirja kehtestamine

Vastu võetud 28.05.2003 nr 13

Juhindudes kohaliku omavalitsuse korralduse seaduse § 22 lõike 1 punktist 363, vallavolikogu määrab:

1. Kehtestada Väike-Maarja valla avaliku korra eeskiri (lisatud).

2. Tunnistada kehtetuks Väike-Maarja Vallavolikogu 19. veebruari 2003. a määruse nr 4 punkt 3.

3. Määrus jõustub 1. juunil 2003. a.

Volikogu esimees Indrek KESKÜLA

Kinnitatud
Väike-Maarja Vallavolikogu 28. mai 2003. a
määrusega nr 13

VÄIKE-MAARJA VALLA AVALIKU KORRA EESKIRI

1. Käesolev eeskiri sätestab avaliku korra nõuded Väike-Maarja valla haldusterritooriumil. Avaliku korra all mõistetakse kas tavade, heade kommete või normidega kinnistatud isikutevahelisi suhteid ühiskonnas, mis tagavad igaühe avaliku kindlustunde ning võimaluse realiseerida nii oma õigusi, vabadusi kui ka kohustusi.

2. Iga inimese kohus on hoida korda ja pidada puhtust ning vältida tegevust, mis rikub käesolevas eeskirjas sätestatud või üldtunnustatud käitumisreegleid.

3. Avalik koht on üldkasutatav koht. Avalikud kohad on avalikud territooriumid (teed, tänavad, hoovid, haljasalad, pargid, parklad, mänguväljakud jne), üldkasutatavad hooned (ametiasutused, haridus- ja kultuuriasutused, toitlustusettevõtted, kauplused, avalikud saunad jne), kortermajade üldkasutatavad ruumid (trepikojad, pööningud, keldrid, soojasõlmed jne). Avaliku üritusena käsitatakse käesoleva eeskirja tähenduses avalikkusele suunatud ja üldkasutatavas kohas toimuvat üritust.

4. Öörahu vallas kehtib kella 23.00–06.00.

5. On keelatud:

5.1. tekitada müra, mis ületab kehtestatud piirnorme;

5.2. alkohoolsete jookide tarvitamine avalikes kohtades, kus puudub alkohoolsete jookide lahtise müügi luba; viibimine avalikes kohtades joobeseisundis, kui see solvab inimväärikust ja ühiskondlikku moraalitunnet;

5.3. alla 18-aastastele isikutele alkohoolsete jookide ja tubakatoodete müümine või alaealiste abistamine nende ostmisel või muul viisil hankimisel;

5.4. alkoholi, joovastavate ainete ja tubakatoodete omandamine ja tarvitamine alla 18-aastastel isikutel;

5.5. alla 16-aastastel alaealiste viibimine ilma täiskasvanud saatjata avalikes kohtades kella 23.00–05.00. Ajavahemikul 1. juunist 31. augustini on alla 16-aastastel alaealistel ilma täiskasvanud saatjata keelatud viibimine avalikes kohtades kella 24.00–05.00.

5.6. lärmamine, inimeste pahatahtlik tülitamine, samuti muud kaaskodanike rahu või kaitstust rikkuvad või inimväärikust alandavad ja ühiskondlikku moraalitunnet solvavad teod;

5.7. liiklusmärkide, viitade, prügikastide, istepinkide jms omavoliline paigaldamine ja teisaldamine ning rikkumine või lõhkumine;

5.8. ürituse korraldaja määratud territooriumil viibimine ilma korraldaja loata juhul, kui luba on nõutud;

5.9. üldkasutatavte kohtade  kasutamine magamiseks või sündsusetuks ja ühiselu reegleid eiravaks tegevuseks;

5.10. öörahu rikkumine(häiriv lärm ja müra jms), välja arvatud avariitööd ja vallavalitsuse poolt lubatud heakorratööd ning avalikud üritused).

6. Ürituste korraldamiseks avalikes kohtades (vabaõhukontserdid, spordivõistlused jms) peab olema taotletud vallavalitsuselt luba. Taotlus tuleb esitada vähemalt seitse päeva enne ürituse algust. Taotluses peab olema toodud ürituse sisu, toimumise koht, aeg ja vastutav isik. Üritusel vastutavad korra tagamise eest selle korraldajad. Ürituse korraldajad on kohustatud kasutatud ala puhastama hiljemalt järgmise päeva hommikul kella 9.00-ks. Luba ei ole vaja ühiskondlikes hoonetes või rajatistes toimuvate ja hoone või rajatise kasutusotstarvet arvestavate ürituste (spordivõistlused spordihoonetes või rajatistes, kultuuriüritused, peod rahvamajas jms) korraldamiseks ning avalike ürituste puhul, mille korraldajaks on vallavalitsus.

7. Ürituste korraldajad on kohustatud noorteüritused lõpetama sellise arvestusega, et alla 16-aastased alaealised jõuaksid koju hiljemalt öise liikumispiirangu alguseks.

8. Ettevõtlusalane tegevus tuleb korraldada nii, et sellega ei häiritaks kaasinimeste rahu.

9. Puhkealal laagrisse jäämine või sõidukiga liiklemine on lubatud ainult vastavalt tähistatud piirkonnas.

10. Eeskirja rikkuja vastutab karistusseadustiku §-s 262 sätestatud korras. Eeskirja rikkumisega seotud väärtegude kohtuväliseks menetlejaks on vallavalitsus ja politseiprefektuur.

https://www.riigiteataja.ee/otsingu_soovitused.json