Teksti suurus:

Riiklike autasude andmine

Väljaandja:Vabariigi President
Akti liik:otsus
Teksti liik:algtekst
Jõustumise kp:05.02.2004
Avaldamismärge:RTL 2004, 17, 276

Riiklike autasude andmine

Vastu võetud 05.02.2004 nr 532

Seoses iseseisvuspäevaga ja Eesti riigile osutatud teenete tunnustamiseks annan riiklikud autasud järgmiselt:

Maarjamaa Risti I klass

George Allen Ameerika Ühendriikide senaator, Eesti NATOga liitumise toetaja
Joseph R. Biden Ameerika Ühendriikide senaator, Eesti NATOga liitumise toetaja
Ramón de Miguel Egea Hispaania Kuningriigi Euroopa asjade riigisekretär, Eesti ELiga liitumise toetaja
Madeleine Korbel Albright Ameerika Ühendriikide endine riigisekretär, Eesti NATOga liitumise toetaja
George Islay MacNeill Robertson NATO endine peasekretär, Eesti NATOga liitumise toetaja
Dick Roche Iirimaa Euroopa asjade riigiminister, Eesti ELiga liitumise toetaja

Maarjamaa Risti II klass

Pentti Eikka Kosonen Soome suursaadik Euroopa Liidu juures, Eesti ELiga liitumise toetaja
Dennis J. Kucinich Ameerika Ühendriikide Esindajatekoja liige, Eesti NATOga liitumise toetaja
Antti Kuosmanen Soome välisministeeriumi osakonna peadirektor, Eesti ELiga liitumise toetaja
Markus Meckel Saksamaa Liitvabariigi Riigipäeva liige, Eesti NATOga liitumise toetaja
Friis Arne Petersen Taani Kuningriigi välisministeeriumi kantsler, Eesti ELi ja NATOga liitumise toetaja
Per Poulsen-Hansen Taani suursaadik NATO juures, Eesti ELi ja NATOga liitumise toetaja
Christopher Fougner Prebensen Norra Atlandi Komitee peasekretär, Eesti NATOga liitumise toetaja
John Shimkus Ameerika Ühendriikide Esindajatekoja liige, Eesti NATOga liitumise toetaja

Maarjamaa Risti III klass

Loïc Bouvard Prantsuse Vabariigi Rahvusassamblee liige, Eesti-Prantsusmaa sidemete edendaja
Dan Fried Ameerika Ühendriikide Rahvusliku Julgeolekunõukogu osakonna vanemdirektor, Eesti NATOga liitumise toetaja
Cornelius Theodor Hasselblatt keele ja kirjandusteadlane, eesti kultuuri vahendaja Euroopas, Eesti-Hollandi kultuurisuhete edendaja
Antero Jahkola tehnikateadlane, Eesti-Soome teaduskoostöö edendaja
Bo Kragh Eesti panganduse edendaja, Rootsi Kuningriik
Henning Christoph Kramer kirikuõpetaja, Eesti-Saksa suhete edendaja, Eesti teoloogiahariduse toetaja
Rafael Estrella Pedrola Hispaania Kuningriigi Esindajatekoja liige, Eesti NATOga liitumise toetaja
Boriss Pokrovski Eesti-Vene kultuurisuhete edendaja
Nadežda Slabihoudová tõlkija, eesti kirjanduse vahendaja tšehhi keelde
Per Stenmarck Euroopa Parlamendi liige, Eesti ELiga liitumise toetaja
Janis Stradinš Läti Teaduste Akadeemia president, teaduskoostöö edendaja Balti riikide ja Põhjamaade vahel

Maarjamaa Risti IV klass

Lennart Gladh Rootsi loodushoidja, loodushoiu edendaja Eestis
Benediktas Juodka Vilniuse Ülikooli rektor, Eesti-Leedu teaduskoostöö arendaja
Juha Keränen Eesti-Soome õigusalase koostöö edendaja, Eesti ELiga liitumise toetaja
Romain Kirt Luksemburgi peaministri nõunik, Eesti ELiga liitumise toetaja
Jevgeni Kisseljov ajakirjanik, Venemaa
Lennart Klackenberg diplomaat, Eesti toetaja Rootsis ja rahvusvahelistes organisatsioonides
Timo Nyyrikki Kurkivuori diplomaat, Eesti-Soome suhete edendaja
Leena Maija Majander-Reenpää kirjastaja, Eesti-Soome kultuurisuhete edendaja
Raimo Pohjola arhivaar, Eesti-Soome arhiivindusalase koostöö edendaja
Hannu Remes keeleteadlane, Eesti-Soome kultuurisuhete edendaja
Renald Simonjan sotsioloog, Eesti-Vene teadussuhete edendaja
Leif Törnquist Eesti-Rootsi piirivalve koostöö edendaja

Maarjamaa Risti V klass

Wolfgang Drechsler avaliku halduse alase hariduse edendaja Eestis
Mikko Fritze Eesti-Saksa kultuurisuhete edendaja
Jari Petri Havia Eesti-Soome kultuurisuhete edendaja
Peter Paul Eino Küttner soomepoiste abistamise korraldaja
Sascha Lamm Edblad Eesti-Rootsi teaduskoostöö edendaja
Juha-Matti Martikainen soomepoiste abistamise korraldaja
Glenn McClelland Eesti noorte ärikoolituse toetaja Ameerika Ühendriikides
Pertti-Uolevi Paloheimo Eesti-Soome suhete arendaja
Seppo Puolle Põhjamaade ja Eesti rahvakoolide koostööprojektide korraldaja Rootsis
Volker Schimpff Eesti-Saksa koostöö edendaja
Casimir Zacharski eestluse toetaja Ameerika Ühendriikides

Riigivapi II klass

Ülo Nugis ühiskonnategelane, Eesti taasiseseisvumise korraldaja

Riigivapi III klass

Toomas Hendrik Ilves Riigikogu liige, Eesti ELi ja NATOga liitumise korraldaja
Aino Lepik von Wirén suursaadik, riigisekretär aastatel 1999–2003
Jüri Luik suursaadik, Eesti ELi ja NATOga liitumise korraldaja

Valgetähe II klass

Eerik Kergandberg riigikohtunik, õigusteadlane

Valgetähe III klass

Heiki Ahonen lähiajaloo talletaja
Leo Ainola mehaanikateadlane
Igor Amann kohtunik
Fjodor Berman ettevõtluse edendaja
Vello Ederma Eesti NATOga liitumise toetaja Ameerika Ühendriikides
Henrik Hololei riigiametnik, Eesti ELiga liitumise korraldaja
Ülo Jaaksoo tehnikateadlane, akadeemik
Sven Jürgenson suursaadik, Eesti NATOga liitumise korraldaja
Marina Kaljurand riigiametnik, Eesti ELiga liitumise korraldaja
Sulev Kannike riigiametnik, Eesti NATOga liitumise korraldaja
Riina Ruth Kionka suursaadik, Eesti ELi ja NATOga liitumise korraldaja
Lembit Kiviloo autotranspordi edendaja
Raul Mälk riigiametnik, Eesti ELi ja NATOga liitumise korraldaja
Külli Pedak riigiametnik, sotsiaaltöö arendaja
Katrin Saarsalu suursaadik, Eesti ELiga liitumise korraldaja
Harri Salmann riigikohtunik
Enn Soosaar tõlkija, publitsist
Harri Tiido suursaadik, Eesti NATOga liitumise korraldaja
Henn Tiivel rahvatantsupedagoog
Jaan Toomik kunstnik
Salme Valgemäe rahvatantsupedagoog

Valgetähe IV klass

Harri Allandi koduloouurija
Karl Stephen Altau Eesti NATOga liitumise toetaja ja eestluse hoidja Ameerika Ühendriikides
Jaak Arro riigiametnik
Aleksander Eelmaa näitleja
Harri Ellart õpetaja
Ülo Flaur agronoom
Allan Gromov riigiametnik, Eesti ELiga liitumise korraldaja
Hans Gross pedagoogikateadlane
Rein Harjo audiitor
Ain Heinaru geneetik, teaduse edendaja
Asta Jaaksoo koduloouurija
Mati Jostov põlevkivitööstuse edendaja
Kersti Jundas politseiametnik
Juhan Jõudu põllumajandusteadlane
Johannes Jürisson muusikateadlane
Väino Kaldoja ettevõtluse edendaja
Kalev Kangur riigiametnik
Rosaali Karjam Kihnu pärimuskultuuri säilitaja ja arendaja
Ilmar Karjane põllumajandusteadlane
Tõnis Kask lavastaja
Toomas Kevvai riigiametnik, Eesti ELiga liitumise korraldaja
Signe Kivi Riigikogu liige, tekstiilikunstnik
Luule Komissarov näitleja
Liidia Kõlvart rahvusvähemuste koostöö korraldaja
Paul Laan eestluse hoidja Rootsis
Cilja Laud rahvusvähemuste koostöö korraldaja
Hasso Lepik advokaat, sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Voldemar Lindström televisiooni ajaloo talletaja
Eva Maaring koduloouurija
Reet Mikkel teatrielu edendaja
Mall Mällo riigiametnik
Renaldo Mändmets riigiametnik, Eesti ELiga liitumise korraldaja
Leevi Mölder keemiateadlane
Tiina Nurk kunstiteadlane
Gunnar Okk energeetika arendaja
Aune Ork kohaliku muusikaelu edendaja
Gunnar Paabo eestluse hoidja Ameerika Ühendriikides
Aili Paeglis õpetaja, koduloouurija
Endel Pajumägi omavalitsustegelane, ettevõtluse edendaja
Ester Pajusoo näitleja
Jüri Parbo riigiametnik
Arnold Pastak õpetaja, kutsehariduse edendaja
Valeri Petrov dirigent
Toivo Piilberg teedeehituse korraldaja
Heiki Pisuke õigusteadlane
Heino Priimägi ettevõtluse edendaja, omavalitsustegelane
Raimond Pundi õpetaja ja treener
Margus Rahuoja diplomaat, Eesti ELiga liitumise korraldaja
Kristi Rakfeldt eestluse hoidja Ameerika Ühendriikides
Karin Rannu riigiametnik, Eesti ELiga liitumise korraldaja
Signe Ratso riigiametnik, Eesti ELiga liitumise korraldaja
Rein Rautits riigiametnik, põllumajandusteadlane
Ene Rebane riigiametnik
Aadu Regi muusikapedagoog, sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Mari Reitalu loodushoidja
Gea Rennel suursaadik, Eesti NATOga liitumise korraldaja
Väino Riismandel eestluse hoidja Ameerika Ühendriikides
Ivar Rooks põlevkivikeemia arendaja
Kalju Rulli riigiametnik
Hannes Rumm Eesti ELiga liitumise korraldaja
Ain Saarna ajakirjanik, rahvusringhäälingu edendaja
Peeter Sadam õpetaja, hariduselu edendaja
Vilma Saidlo-Belinfante eestluse hoidja Hollandis
Elhonen Saks Eesti juudi kogukonna ajaloo uurija
Katrin Saks Riigikogu liige, ajakirjanik
Kyllike Sillaste-Elling riigiametnik, Eesti ELiga liitumise korraldaja
Koidu Simson loodushoidja
Reiu Sootla õpetaja, hariduselu edendaja
Helga Surva kohaliku muusikaelu edendaja
Kalle Tamra muusikapedagoog
Olev Tapupere elektrotehnikateadlane
Mari Tarand filoloog, emakeele hoidja
Ly Tartu prokurör
Ilmar-Kaljo Tiitso õpetaja, kutsehariduse edendaja
Johannes Tilk Eesti lennunduse ajaloo uurija ja talletaja
Lembit Tõnis kohaliku elu edendaja
Lembit Uibo riigiametnik, Eesti ELiga liitumise korraldaja
Liia Urmaniene Leedu Eesti Seltsi esinaine
Ülo Ustav töökeskkonna riikliku järelevalve arendaja
Lauri Vaarja riigiametnik
Heino Oskar Valvur eestluse hoidja Ameerika Ühendriikides
Helene Vannari näitleja
Maiga Varik tõlkija, keeletoimetaja
Rein Velling riigiametnik, tolliorganisatsiooni väljaarendaja
Jüri Vene õpetaja, hariduselu edendaja
Eino Veskis õpetaja, ajaloolane
Peeter Viil põllumajandusteadlane
Väino Viilup põlevkivitööstuse edendaja
Maie Vikat pedagoogikateadlane
Eduard Vääri keeleteadlane, vabadusvõitleja
Paul Öpik eestluse hoidja Austraalias

Valgetähe V klass

Toomas Agasild kohaliku elu ja ettevõtluse edendaja
Maria Alajõe riigiametnik, Eesti ELiga liitumise korraldaja
Lauri Almann riigiametnik, Eesti NATOga liitumise korraldaja
Gina Bauer Eesti kultuuri edendaja Saksamaal
Artjom Davidjants kirjastaja, armeenia keele ja kultuuri tutvustaja Eestis
Peeter Ernits ajakirjanik, loodushoiu populariseerija
Enno Hallek Eesti kultuuri hoidja Rootsis
Eena Ingar keeletoimetaja, eesti õiguskeele arendaja
Astrid Jaanson eestluse hoidja Ameerika Ühendriikides
Lennart Jõela õpetaja, dirigent
Jana Järvik riigiametnik, Eesti ELiga liitumise korraldaja
Hans Jürman raamatukoguhoidja-bibliograaf
Helmuth Kalmann eestluse hoidja Ameerika Ühendriikides
Lya Karm eestluse hoidja Ameerika Ühendriikides
Raul Kartus riigiametnik, Eesti ELiga liitumise korraldaja
Gilda M. Karu eestluse hoidja Ameerika Ühendriikides
Antonida Kauber kohaliku kultuurielu edendaja
Kalju Kivi kunstnik
Andrus Kivirähk kirjanik
Marje Kokk riigiametnik, tarbijakaitse edendaja
Ants Kraut arheoloog, muinsuskaitse edendaja
Kalev Kuljus muusik
Johannes Küngas eestluse hoidja Saksamaal
Valdur Lahtvee keskkonnahoidja, Eesti ELiga liitumisele kaasaaitaja
Endel Laul Eesti kooli ajaloo uurija
Ernst Lell õpetaja, eestluse hoidja Venemaal
Harald Leppikson ajakirjanik ja kunstnik
Ando Leps jurist
Ants Liimets omavalitsustegelane, Narva Eesti Seltsi esimees
Helbe Liin riigiametnik
Aarne Liiv kalakasvatuse edendaja
Toomas Liivamägi Tartu Ülikooli Raamatukogu arendaja
Maiu Linnamägi kohaliku muusikaelu edendaja
Ülo Luht rahvatantsujuht
Ene Luka koduloouurija
Mari Lühiste õpetaja, koduloouurija
Aet Maatee riigiametnik, Eesti rahvuskultuuri arendaja
Ülle Mathiesen riigiametnik
Jaan Mikkel rahvusooperi «Estonia» tehniline direktor
Arnold Mikkor eestluse hoidja Austraalias
Heidi Mägi kohaliku muusikaelu edendaja
Heino Mähar rahvamuusika edendaja
Johannes Männiste riigiametnik, tolliorganisatsiooni väljaarendaja
Ando Möldre riigiametnik, Eesti ELiga liitumise korraldaja
Grete Naaber ajakirjanik
Küllike Nagel õpetaja
Eino Nurm riigiametnik
Maret Oomer kooliteatrite tegevuse edendaja
Sigrid Orusaar muusik, kultuurielu edendaja
Vilma Paalma arhivaar, teatriajaloo talletaja
Elmut Paavel kohaliku ettevõtluse, spordi- ja kultuurielu edendaja
Ilme Post koduloouurija, kohaliku elu edendaja
Aini Proos riigiametnik
Heivi Pullerits museoloog
Aleks Raja rahvatantsujuht
Jaanus Reede omavalitsustegelane
Sven-Alur Reinans ajakirjanik, eestluse hoidja Rootsis
Marju Rink-Abel eestluse hoidja Ameerika Ühendriikides
Vello Riomar eestluse hoidja Rootsis
Aare Ristmägi õpetaja, koduloouurija
Sirje Rogova riigiteenistuja
Jaanus Rohumaa lavastaja
Elle Rosenberg eestluse hoidja Kanadas
Tõnu Runno omavalitsustegelane
Eike Rõõmus rahvatantsujuht
Endel Saar ajakirjanik
Evar Saar koduloouurija
Aarne Saluveer õpetaja, dirigent
Rain Sangernebo omavalitsustegelane
Heli Saul (Lääts) estraadi- ja kammerlaulja
Alar Savipõld kaitsepolitseiametnik
Timur Seifullen rahvusvähemuste koostöö korraldaja
Ene-Liis Semper video- ja lavastuskunstnik
Kristy Sheldon eestluse hoidja Inglismaal
Olavi Sikka sporditegelane
Aadu Slutsk ajakirjanik, Eesti olümpialiikumise edendaja
Viljar Subka kaitsepolitseiametnik
Riho Zieminski eestluse hoidja Saksamaal
Liina Teras riigiametnik, Eesti ELiga liitumise korraldaja
Ivi Tingre raamatukoguhoidja-bibliograaf
Vahur Tohver õpetaja ja omavalitsustegelane
Tiina Tomberg notar
Guido Toming eestluse hoidja Kanadas
Ilmar Tomusk riigiametnik
Ludmilla Toon kohaliku muusikaelu edendaja
Elin-Kai Toona-Gottschalk kirjanik, eestluse hoidja Ameerika Ühendriikides
Õie-Marta Tuisk õpetaja
Salme Tuulik bibliograaf, kohaliku elu edendaja
Toomas Tõnise sporditegelane
Einike Uri riigiametnik, Eesti ELiga liitumise korraldaja
Ellen Uuspõld keeleteadlane
Airi Vaga eestluse hoidja Ameerika Ühendriikides
Inge Vahter õpetaja
Charles Vallmann spordipedagoog
Hubert Veldermann ajakirjanik
Laine Vesker õpetaja, kohaliku elu edendaja
Nikolai Vojeikin riigiametnik
Ehalaine Vooremaa rahvatantsujuht
Tõnu Õnnepalu kirjanik
Toom Õunapuu pedagoog

Valgetähe medal

Silvia Airik-Priuhka kirjanik, tõlkija, Eesti kirjanduse tutvustaja Rootsis
Tiina Ets eestluse hoidja Ameerika Ühendriikides
Endla Jaanus kohaliku muusikaelu edendaja
Ralf Kaup helilooja
Malle Kindel riigiametnik
Raili Kruuse omavalitsustegelane
Aadu Kukk kohaliku muusikaelu edendaja
Tiit Köster kohaliku muusikaelu edendaja
Koidu Laar lasteaiakasvataja, eesti keele õppe korraldaja
Maimu Matt kodukaunistamise liikumise edendaja
Heino Pehk kohaliku muusikaelu edendaja
Tiiu Schüts kohaliku muusikaelu edendaja
Toivo Sepp energeetikainsener, tehnilise järelevalve korraldaja

Eesti Punase Risti I klass

Helle Meri Eesti presidendi abikaasa kohustuste kujundaja ja kinnistaja, eestkoste edendaja
Tiina Talvik lasteneuroloog ja arstiteadlane

Eesti Punase Risti II klass

Teet Lainevee arst, Eesti kaitseväe meditsiiniteenistuse arendaja
Viljar Loor võrkpallur
Toomas Veidebaum onkoloog ja arstiteadlane
Laine Villenthal kirikuõpetaja, kohaliku elu edendaja

Eesti Punase Risti III klass

Heino Hankewitz sotsiaaltöötaja, eakate eneseabi tegevuse edendaja
Onni Antero Honkkila kirikuõpetaja, humanitaarabi vahendaja, Soome
Raivo Paavo ametiühingutegelane
Arno Pugonen demineerija
Martin Benno Erik Schneider kardioloog, Saksamaa
Alar Sikk alpinist, Mount Everesti vallutaja aastal 2003
Kristina Šmigun suusataja
Genadi Vaher puuetega inimeste abistaja

Eesti Punase Risti IV klass

Lehti Dressel jurist, ametiühingutegelane
Elle Ende meditsiiniõde, õenduse edendaja
Aime Espenberg õpilasvabadusvõitleja, ajaloo talletaja
Gert Leonard Grotte (õ) humanitaarabi vahendaja, Rootsi
Urve Halliksoo tervishoiu edendaja
Koidu Heinmaa lasterikaste perede tegevuse korraldaja
Ailar Holzmann päästeametnik
Aare Kallas sotsiaalhoolekande edendaja
Valev Kaska õpilasvabadusvõitleja
Hugo Kuklane massirepressioonide uurija
Päivu Kull õpilasvabadusvõitleja, ajaloo talletaja
Viia Kõiv vereandja
Ilse-Melanie Laanemets eakate abistaja, eneseabitegevuse edendaja
Dmitri Lepik vereandja
Irma Linnumäe vabadusvõitleja, ajaloo talletaja
Andrus Lipand riigiametnik, tervislike eluviiside edendaja
Juhan Lumiste õpilasvabadusvõitleja
Enn Luuk ametiühingutegelane
Toomas Merila õpetaja ja treener
Maldi Metsoja vereandja
Jüri Minjajev ametiühingutegelane
Markko Märtin autosportlane
Lea Palvadre massirepressioonide uurija
Roland Parv vabadusvõitleja, ajaloo talletaja
Konstantin Prozes ametiühingutegelane
Milvi Raamat eakate abistaja, eneseabitegevuse edendaja
Anne Raspel ametiühingutegelane
Väino Seppa kirurg
Endel Soon ametiühingutegelane
Udo Suurtee massirepressioonide uurija
Väino Sõerde massirepressioonide uurija
Helve Toomla jurist, ametiühingutegelane
Jaan Tross päästeametnik

Eesti Punase Risti V klass

Jaanus Altnurme elupäästja
Kalle-August Arumäe orbude abistaja, ajaloo talletaja
Mango Daniel õpilasvabadusvõitleja
Tamara Wally Fanny Drewing humanitaarabi vahendaja, Saksamaa
Astra-Miralda Ellmann massirepressioonide uurija, humanitaarabi vahendaja
Leif Fjellvang Eesti-Norra noortevaheliste sidemete looja, humanitaarabi vahendaja
Lauri Hõbenik massirepressioonide uurija
Vladimir Jermolajev vereandja
Adolf Kaadu elupäästja
Leili Kaas veteransportlane
Endel Kaur massirepressioonide uurija
Leida Kiiver massirepressioonide uurija
Sirje Kiivit noortejuht
Kaido Kikkas puuetega inimeste abistaja
Johannes Kivimäe õpilasvabadusvõitleja
Ülo Kull vereandja
Endel Kuusk vabadusvõitleja
Ilme Lelle vereandja
Hedi Liit massirepressioonide uurija
Eeva Loik vereandja
Aili Nõupuu sotsiaaltöötaja
Ülo Paas puuetega inimeste abistaja
Hans Palosaar massirepressioonide uurija
Ilmar Pullerits vereandja
Lea Rebane õpilasvabadusvõitleja
Sirje Sepalaan vanglaarst
Urve Sepman massirepressioonide uurija
Gerda Talve massirepressioonide uurija
Liia Tapfer massirepressioonide uurija, represseeritute abistaja
Maret Terav massirepressioonide uurija
Siiri Tsahkna tänavalaste abistaja
Ülo Uusma vabadusvõitleja, ajaloo talletaja
Elle Vallandi vereandja
Virve Virkus massirepressioonide uurija

Eesti Punase Risti medal

Oksana Avdeeva vereandja
Rimma Bõtškova vereandja
Ester Jõgi vereandja
Lembit Kipper vereandja
Vilve Koiksaar vereandja
Eero Krooni vereandja
Tõnu Kruusa vereandja
Linda Lille vereandja
Meeri Luide vereandja
Mart Mõttus vereandja
Malle Mäekivi vereandja
Reet Ojasalu vereandja
Juta Rassak vereandja
Juhan Ronk vereandja
Elli Talmeister vereandja
Evi Tepp vereandja
Aivo Vinni vereandja
Peeter Višnjakov vereandja

Kotkaristi I klass

Sigurd Frisvold Norra Kuningriigi kaitseväe juhataja, Eesti NATOga liitumise toetaja, kindral
Johan Ivari Hederstedt Rootsi Kuningriigi kaitseväe juhataja, Eesti kaitseväe toetaja, kindral
Hans Jesper Helsø Taani Kuningriigi kaitseväe juhataja, Eesti NATOga liitumise toetaja, kindral
Richard B. Myers Ameerika Ühendriikide Ühendatud Staabiülemate Komitee esimees, Eesti NATOga liitumise toetaja, kindral
Klaus Naumann NATO sõjalise komitee endine esimees, Eesti NATOga liitumise toetaja, kindral, Saksamaa
Wolfgang Schneiderhan Eesti NATOga liitumise toetaja, kindral, Saksamaa

Kotkaristi II klass

Ulf Scheibye Eesti-Taani Kaitseliidu ja Kodukaitse vahelise koostöö edendaja

Kotkaristi III klass

Aldis Alus kaitsepolitseiametnik
Lui Jaanson Kaitseliidu taastaja ja arendaja, kolonelleitnant
Gunnar Lundberg Eesti kaitseväe nõustaja, Eesti NATOga liitumise toetaja, brigaadikindral, Norra
Friedrich Wilhelm Ploeger Eesti NATOga liitumise toetaja, kindralmajor, Saksamaa
Rein Puusepp Eesti kaitseväe nõustaja, eestluse hoidja Rootsis, kolonelleitnant
Eero Riuttala Eesti kaitseväe nõustaja, kolonel, Soome
Jukka-Heitti Uhari Eesti kaitseväe nõustaja, kolonel, Soome

Kotkaristi IV klass

Raimond Hallik sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Robert Helde sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Donald Koppel vabadusvõitleja
Johannes-Elmar Lubi sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Tõnu Raid piirivalveametnik, kapten
Edmund Ranniko sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Heino-Eugeni Reigo sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Heinrich Roots sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Thomas Rosche Eesti-Saksa vahelise relvastuskoostöö korraldaja, kolonel
Heino Samel sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Indrek Sirel Eesti NATOga liitumisele kaasaaitaja, kolonelleitnant
Artur Tiganik kaitseväelane, kolonel
Kuido-Uno Tiidolepp kaitseväelane, kolonel
Edvard Tois sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Andres Ants Traks sõjaliste teenetega vabadusvõitleja, Eesti NATOga liitumise toetaja Ameerika Ühendriikides
Villu Vane politseiametnik
Bernd-Eberhard Wegner Eesti kaitseväe nõustaja, kaptenleitnant

Kotkaristi V klass

Mairold Agu sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Endel Jalakas sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Ülo Kahre piirivalvelaeva komandör, leitnant
Eduard Kikas kaitseväelane, major
Tiit Kivikas kaitseliitlane, nooremleitnant
Endel Kivimäe sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Kalev Kont kaitsepolitseiametnik
Ants Käppa sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Juhan Laanes sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Bernhard Lipp sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Artur Mathiesen sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Viktor Gabriel Moritz sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Endel Palu sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Martin Perling kaitsepolitseiametnik
Johannes Pilvet sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Heino Post sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Juhan Priks sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Raimond Punnar sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Heino Raia sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Rein Reinomägi sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Toivo Sander piirivalveametnik, major
Juha-Matti Suonperä Eesti-Soome kaitseväelise koostöö edendaja, kolonelleitnant
Tiia Sõmer kaitseväelane, major
Ilmar Tamm kaitseväelane, major
Raivo Tamm kaitseväelane, major
Alvar Vallau piirivalveametnik, major
Adolf Valler sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Oskar Vares sõjaliste teenetega vabadusvõitleja

Kotkaristi V klass mõõkadega

Eero Kinnunen kaitseväelane, kapten

Kotkaristi kuldrist

Janis Kahar kaitsepolitseiametnik
Martin Purre kaitsepolitseiametnik
Taavet Sillamets sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Erik Sisbo Eesti kaitseväe nõustaja, Taani
Ahto Sternfeld kaitseväelane, veebel
Kalvar Tammine kaitseväelane, leitnant

Kotkaristi hõberist

Enn Kreilis politseiametnik
Juhan Sepp politseiametnik

Kotkaristi raudrist

Eerik Heldna politseiametnik
Alar Kohv politseiametnik

Alus: Eesti Vabariigi põhiseaduse § 78 p 15, teenetemärkide seaduse § 9.


Arnold RÜÜTEL

ÕIEND

RTL 68, 27.05.2004

Lugeda RTL 2004, 17, 276 avaldatud Vabariigi Presidendi 5. veebruari 2004. a otsuses nr 532 «Gert Leonard Crotte» asemel õigeks «Gert Leonard Grotte».