Teksti suurus:

Riigi Teataja Lisas avalikustamisele kuuluvate endise NSV Liidu luure- või vastuluureorganite teenistuse olnud isikute kohta koostatud Kaitsepolitseiameti teadaannete ärakirjad

Lingimärkmikku lisamiseks pead olema MinuRT keskkonda sisse loginud

Väljaandja:Kaitsepolitseiamet
Akti liik:teadaanne
Teksti liik:algtekst
Avaldamismärge:RTL 2004, 79, 0

Riigi Teataja Lisas avalikustamisele kuuluvate endise NSV Liidu luure- või vastuluureorganite teenistuse olnud isikute kohta koostatud Kaitsepolitseiameti teadaannete ärakirjad

KAITSEPOLITSEIAMETI TEADAANDED

Eestit okupeerinud riikide julgeolekuorganite või relvajõudude luure- või vastuluureorganite teenistuses olnud või nendega koostööd teinud isikute kohta.

Käesolevaga Kaitsepolitseiamet teatab, et vastavalt Eestit okupeerinud riikide julgeolekuorganite või relvajõudude luure- või vastuluureorganite teenistuses olnud või nendega koostööd teinud isikute arvelevõtmise ja avalikustamise korra seaduse § 5 lõikele 1 on Kaitsepolitseiamet arvele võtnud järgmised isikud.

Jrk nr Julgeoleku-, luure- või vastuluureorgani nimetus Ametikoht või koostöö liik Ajavahemik

19.02.2004. a teadaanne nr 184

GALINA KULEŠOVA (sünd 31.07.1953, Leedu, Vilnius) – ei tööta

1. Eesti NSV Riikliku Julgeoleku Komitee operatiiv-tehniline osakond (OTO) – sekretär 1979–1990

19.01.2004. a teadaanne nr 264

IGOR ASTAFJEV (sünd 30.05.1955, Eesti, Tallinn) – töötu

1. NSV Liidu Riikliku Julgeoleku Komitee Kõrgem Punalipuline F. E. Dzeržinski nimeline NSV Liidu RJK Kool Moskvas – kuulaja 11.1977–07.1982
2. Eesti NSV Riikliku Julgeoleku Komitee Uurimisosakond – uurija, vanemuurija 08.1982–03.1991

03.02.2004. a teadaanne nr 267

ZINAIDA BELJAJEVA (sünd 30.10.1920, Eesti, Tartu) – pensionär

1. Eesti NSV Riikliku Julgeoleku Komitee Sekretariaat – masinakirjutaja 12.05.1958–1961
2. Eesti NSV Riikliku Julgeoleku Komitee 2. osakond – asjaajaja 1961–15.06.1976

04.02.2004. a teadaanne nr 268

PAVEL BELOV (sünd 11.02.1951, Venemaa, Karjala, Kondopoga linn) – OÜ Eesti Keskkonnauuringute Keskuse insener

1. Eesti NSV Riikliku Julgeoleku Komitee 1. osakond – operatiivvolinik, vanemoperatiivvolinik 01.08.1979–
11.11.1991  

10.02.2004. a teadaanne nr 276

VIKTORS TSVETKOVS (sünd 22.06.1947, Läti) – Läti Kaubakeskuse OÜ juhataja

1. NSVL Riikliku Julgeoleku Komitee Kõrgemad Kursused Minskis kuulaja 1975–1976
2. Eesti NSV Riikliku Julgeoleku Komitee 4. osakond – operatiivvolinik, vanemoperatiivvolinik, jaoskonna ülema asetäitja, jaoskonna ülem 1976–1991

05.02.2004. a teadaanne nr 287

OLGA DRJUKOVA (sünd 10.07.1935, Eesti, Tartu maakond, Alatskivi vald, Nina küla) – pensionär

1. Eesti NSV Riikliku Julgeoleku Komitee operatiiv-tehnilise osakonna (OTO) 6. jaoskond – sekretär 1958–1990
2. Eesti NSV Riikliku Julgeoleku Komitee uurimisosakonna rehabiliteerimise grupp – kaastöötaja 1990–1991

10.02.2004. a teadaanne nr 288

YURY DRONOV (sünd 24.09.1945, Ukraina, Lvovi oblast) – sõjaväepensionär

1. Eesti NSV Riikliku Julgeoleku Komitee 7. osakond – luuraja 1969–1980
2. NSVL Riikliku Julgeoleku Komitee Kool nr 401 Leningradis Täienduskoolitus varjatud jälgimise alal 1971, 1980
3. Eesti NSV Riikliku Julgeoleku Komitee 7. osakond – nooremoperatiivvolinik, operatiivvolinik 1980–1989
4. Eesti NSV Riikliku Julgeoleku Komitee Kaadrite osakond – vanemoperatiivvolinik 1989–1991

10.02.2004. a teadaanne nr 291

VALERY DURDIN (sünd 23.10.1949, Venemaa, Jaroslavski oblast) – Tallinna Sadama terminalitööline

1. Eesti NSV Riikliku Julgeoleku Komitee Majandusosakond – peamehaanik automajandis 1978–1991

26.02.2004. a teadaanne nr 404

JELENA GRABOVSKAJA (sünd 11.02.1960, Eesti, Tallinn) – AS Kadaka Säästumarket kaupluse juhataja

1. Eesti NSV Riikliku Julgeoleku Komitee Majandusosakond – kassapidaja 1984–02.1987

02.02.2004. a teadaanne nr 406

VLADIMIR GREBENNIK (sünd 14.07.1958, Venemaa, Karjala, Kurkijoki rajoon) – OÜ Tarsek müügijuht

1. Eesti NSV Riikliku Julgeoleku Komitee operatiiv-tehnilise osakonna (OTO) 2. jaoskond – operatiivvolinik 01.1988 –10.1991

09.02.2004. a teadaanne nr 408

MIKHAIL GULIVERA (sünd 29.11.1926, Ukraina, Kiievi oblast) – pensionär

1. Eesti NSV Riikliku Julgeoleku Ministeerium autojuht 1950–1953
2. Eesti NSV Riikliku Julgeoleku Komitee autojuht 1954–1987
3. Eesti NSV Riikliku Julgeoleku Komitee valvur 1988–1991

24.10.2003. a teadaanne nr 412

VICTOR KHALIN (HALIN) (sünd 19.08.1936, Ukraina, Donetski oblast, Mariupoli linn) – pensionär

1. NSV Liidu Riikliku Julgeoleku Komitee Kool nr 401 kursant 10.09.1957–
09.1958      
2. Eesti NSV Riikliku Julgeoleku Komitee 2. osakond – operatiivvolinik 10.09.1957–
21.08.1981  

21.01.2004. a teadaanne nr 413

RAFIL KHASNUTDINOV (sünd 29.12.1933, Venemaa, Leningradi oblast, Kroonlinn) – pensionär

1. Eesti NSV Riikliku Julgeoleku Komitee Majandusosakond – automehhaanik 04.1964–08.1964
2. Eesti NSV Riikliku Julgeoleku Komitee 7. osakond – autojuht 08.1966–04.1973

16.02.2004. a teadaanne nr 414

JEVGENI HATSKEVITŠ (sünd 10.12.1954, Eesti, Tallinn) – AS Finsam Estonia elektrik

1. Eesti NSV Riikliku Julgeoleku Komitee 7. osakond – luuraja-autojuht 1979–1989

10.02.2004. a teadaanne nr 415

HELMUT HAUS (sünd 07.10.1930, Venemaa, Leningradi oblast, Kingissepp) – pensionär

1. Eesti NSV Riikliku Julgeoleku Ministeerium 7. osakond – luuraja 1950–1953
2. Eesti NSV Riikliku Julgeoleku Komitee 7. osakond – luuraja, vanemluuraja 1954–1968
3. NSVL Riikliku Julgeoleku Komitee Kõrgem Kool Moskvas kursant kaugõppes 1965–1970
4. Eesti NSV Riikliku Julgeoleku Komitee 7. osakond – julgestuse vanemohvitser (9. grupi ülem) 1968–1986

04.02.2004. a teadaanne nr 420

TAMARA IGONINA (sünd 10.05.1952, Eesti, Tallinn) – AS Lasnamäe Tervisekeskuse sanitar

1. Eesti NSV Riikliku Julgeoleku Komitee Operatiivtehnilise osakonna (OTO) 6. jaoskond – tõlk 22.02.1982 –
20.04.1990   

10.03.2003. a teadaanne nr 425

MARGARITA ILINA (sünd 05.04.1951, Eesti, Tallinn) – sõjaväepensionär

1. Eesti NSV Riikliku Julgeoleku Komitee operatiiv-tehniline osakond (OTO) – sekretär-asjaajaja 09.1970 –10.1991

04.02.2004. a teadaanne nr 426

ZOJA ILJUŠINA (sünd 24.03.1937, Venemaa, Omski oblast, Kalatšinski rajoon) – pensionär

1. Eesti NSV Riikliku Julgeoleku Komitee Sekretariaat – masinakirjutaja ja tõlk 27.08.1955–
31.05.1983  

27.02.2004. a teadaanne nr 428

GALINA IVANOVA (sünd 25.06.1951, Eesti, Tartu) – pensionär

1. Eesti NSV Riikliku Julgeoleku Komitee Tartu osakond – tõlk ja raamatupidaja 10.05.1984–
24.02.1989  

18.02.2004. a teadaanne nr 433

MARINA JAKOVLEVA (sünd 15.08.1955, Eesti, Tallinn) – OÜ Andcross sekretär

1. Eesti NSV Riikliku Julgeoleku Komitee valitsusside osakond – elektromehaanik, sideinsener 1979–10.1991

12.02.2004. a teadaanne nr 437

VLADIMIR YATSENTIY (sünd 01.04.1936, Ukraina, Hmelnitski oblast) – sõjaväepensionär

1. NSVL Riikliku Julgeoleku Komitee Kool Vilniuses kursant 1955–1957
2. Eesti NSV Riikliku Julgeoleku Komitee Kilingi-Nõmme rajoonivoliniku aparaat – operatiivvoliniku abi 1957–1959
3. Eesti NSV Riikliku Julgeoleku Komitee Abja rajoonivoliniku aparaat – operatiivvoliniku abi 1959
4. Eesti NSV Riikliku Julgeoleku Komitee Tapa rajoonivoliniku aparaat – operatiivvolinik 1959–1960
5. Eesti NSV Riikliku Julgeoleku Komitee 2. osakond – operatiivvolinik 1967–1977
6. NSVL Riikliku Julgeoleku Komitee Kõrgem Punalipuline Kool Moskvas kuulaja kaugõppes 1971–1977
7. Eesti NSV Riikliku Julgeoleku Komitee 4. osakond – operatiivvolinik, vanemoperatiivvolinik 1977–1988

20.02.2004. a teadaanne nr 439

VADIM JEFREMOV (sünd 08.03.1937, Venemaa, Kroonlinn) – sõjaväepensionär

1. NSVL Riikliku Julgeoleku Komitee keskkool Vilniuses kursant 1955–1957
2. NSVL Riikliku Julgeoleku Komitee Kõrgem Kool Moskvas kursant 1957–1961
3. Uzbeki NSV Riikliku Julgeoleku Komitee 2. osakond – operatiivvolinik 1961–1968
4. NSVL Riikliku Julgeoleku Komitee Astrahani oblasti valitsus 2. osakond – operatiivvolinik, vanemoperatiivvolinik 1968–1974
5. Eesti NSV Riikliku Julgeoleku Komitee 2. osakond – operatiivvolinik, vanemoperatiivvolinik, jaoskonna ülema asetäitja 1974–1984
6. Eesti NSV Riikliku Julgeoleku Komitee 2. osakond – 1. jaoskonna ülem 1984–1985

23.02.2004. a teadaanne nr 465

IGOR KAREV (sünd 11.12.1959, Ukraina, Nikolajevi linn) – AS Gauss Kaubandus ekspediitor

1. Eesti NSV Riikliku Julgeoleku Komitee operatiiv-tehniline osakond (OTO) – tehnik 09.1987–1988
2. Eesti NSV Riikliku Julgeoleku Komitee 10. osakond – kaastöötaja 1988–04.1991
3. Eesti NSV Riikliku Julgeoleku Komitee operatiiv-tehniline osakond (OTO) – tehnik 04.1991–11.1991

11.02.2004. a teadaanne nr 476

GUNNAR KIVILA (sünd 05.08.1959, Eesti, Tartu) – ei tööta

1. NSV Liidu Riikliku Julgeoleku Komitee kõrgemad kursused Leningradis – kuulaja 12.1985–05.1986
2. Eesti NSV Riikliku Julgeoleku Komitee Haapsalu rajooni jaoskond – nooremoperatiivvolinik 05.1986–11.1988
3. Eesti NSV Riikliku Julgeoleku Komitee Põlva rajooni jaoskond – operatiivvolinik 12.1988–10.1991

05.02.2004. a teadaanne nr 480

VLADIMIR KONDRATJEV (sünd 31.12.1951, Eesti, Tallinn) – OÜ Net Kinnisvara direktor

1. Eesti NSV Riikliku Julgeoleku Komitee 7. osakonna 1. jaoskond – nooremoperatiivvolinik, operatiivvolinik, vanemoperatiivvolinik 06.07.1977–
29.11.1991  

20.01.2004. a teadaanne nr 482

VALERI KONOVALOV (sünd 20.06.1952, Eesti, Tallinn) – OÜ Feba juhatuse liige

1. NSV Liidu Riikliku Julgeoleku Komitee kõrgemad kursused Minskis – kursant 12.1977–01.1979
2. Eesti NSV Riikliku Julgeoleku Komitee 5. osakonna 2. jaoskond – operatiivvolinik, vanemoperatiivvolinik 02.1979–1988
3. Eesti NSV Riikliku Julgeoleku Komitee 4. osakonna 5. jaoskond – vanemoperatiivvolinik 1988–1989
4. Eesti NSV Riikliku Julgeoleku Komitee organiseeritud kuritegevuse vastase võitluse osakond – vanemoperatiivvolinik 1989–10.1991

11.02.2004. a teadaanne nr 487

SERGEY KOSCHEEV (sünd 09.04.1957, Eesti, Pärnu) – Vene Föderatsiooni Tallinna suursaatkonna konsulaarosakond, IBM operaator

1. NSVL Riikliku Julgeoleku Komitee Kõrgem Kool Moskvas kuulaja 1979–1984
2. Eesti NSV Riikliku Julgeoleku Komitee 5. osakond – operatiivvolinik 1984–1988
3. Eesti NSV Riikliku Julgeoleku Komitee 2. osakonna 2. jaoskond – operatiivvolinik 1988–1991

22.01.2004. a teadaanne nr 491

VALTER KREITSMAN (sünd 15.05.1943, Eesti, Viljandi maakond, Rimmu vald, Rimmu küla) – sõjaväepensionär

1. Eesti NSV Riikliku Julgeoleku Komitee 10. jaoskond – inspektor, nooremoperatiivvolinik 03.1967–09.1969
2. NSV Liidu Riikliku Julgeoleku Komitee 6-kuulised operatiivtöötajate ettevalmistuskursused Kiievis – kuulaja 09.1969–02.1970
3. Eesti NSV Riikliku Julgeoleku Komitee 5. osakonna 4. jaoskond –  vanemoperatiivvolinik 02.1970–1975
4. Eesti NSV Riikliku Julgeoleku Komitee 5. osakonna 4. jaoskond – jaoskonna ülem 1975–1987
5. Eesti NSV Riikliku Julgeoleku Komitee 5. osakonna 4. jaoskond – vanemoperatiivvolinik 1987–06.1990

10.02.2004. a teadaanne nr 493

VIKTOR KRJATŠEK (sünd 29.03.1953, Venemaa, Krasnodari krai) – OÜ Istrol külmutusspetsialist

1. Eesti NSV Riikliku Julgeoleku Komitee 4. osakond – nooremoperatiivvolinik 1982–1983
2. NSVL Riikliku Julgeoleku Komitee Kõrgemad Kursused Leningradis kursant 1983
3. Eesti NSV Riikliku Julgeoleku Komitee 4. osakond – operatiivvolinik, vanemoperatiivvolinik 1983–1991

20.01.2004. a teadaanne nr 496

ERVIN KRUUSEMENT (sünd 18.06.1963, Eesti, Tallinn) – OÜ T. O. Tolliladu juhatuse liige

1. Eesti NSV Riikliku Julgeoleku Komitee Majandusosakond – korrapidaja-komandandi abi 06.1985–1988
2. Eesti NSV Riikliku Julgeoleku Komitee 5. osakonna informatsiooni analüütiline grupp – nooremoperatiivvolinik 1989–10.1991

18.03.2003. a teadaanne nr 498

IGOR KRÕLOV (KRYLOV) (sünd 15.09.1955, Venemaa, Kalinini oblast) – OÜ Elizetta tegevdirektor

1. NSV Liidu Riikliku Julgeoleku Komitee Kõrgemad Kursused Minskis kursant 20.02.1982 –02.1983
2. Eesti NSV Riikliku Julgeoleku Komitee 6. osakonna operatiivvolinik, vanemoperatiivvolinik, 2. ja 3. jaoskonna ülema asetäitja, 3. jaoskonna ülem 02.1983–  
16.12.1991

11.02.2004. a teadaanne nr 500

SERGEI KULEŠOV (sünd 25.07.1957, Eesti, Tallinn) – ei tööta

1. Eesti NSV Riikliku Julgeoleku Komitee 10. osakond – vaneminspektor 1979–1982
2. Eesti NSV Riikliku Julgeoleku Komitee 7. osakond – luuraja 1982–1989

11.02.2004. a teadaanne nr 503

ANATOLY KUPRIYANOV (sünd 20.09.1957, Venemaa, Pensa oblast) – ei tööta

1. NSVL Riikliku Julgeoleku Komitee Kõrgemad Kursused Minskis kursant 1982–1983
2. Eesti NSV Riikliku Julgeoleku Komitee Kohtla-Järve linnaosakond – operatiivvolinik 1983–1990

06.02.2004. a teadaanne nr 507

GENNADI KUROPATKIN (sünd 11.07.1955, Eesti, Tallinn) – OÜ Turvateenistus Alfastar turvamees

1. NSV Liidu Riikliku Julgeoleku Komitee kursused Minskis – kursant 09.1981 –08.1982
2. Eesti NSV Riikliku Julgeoleku Komitee 5.osakonna 4. jaoskond – operatiivvolinik 08.1982 –06.1986

25.02.2004. a teadaanne nr 509

SVETLANA KUŠHOVA (sünd 15.06.1955, Eesti, Tallinn) – SOL Eesti OÜ koristaja

1. Eesti NSV Riikliku Julgeoleku Komitee 6. osakond – inspektor 1979–1991

11.02.2004. a teadaanne nr 515

NINA KVASHNINA (sünd 08.10.1932, Venemaa, Ivanovi oblast, Vitšuga linn) – pensionär

1. Eesti NSV Riikliku Julgeoleku Komitee Finantsosakond – inspektor 1977
2. Eesti NSV Riikliku Julgeoleku Komitee Finantsosakond – vanemraamatupidaja 1977–1987
3. Eesti NSV Riikliku Julgeoleku Komitee Finantsosakond – raamatupidaja 1988
4. Eesti NSV Riikliku Julgeoleku Komitee Tallinna linnaosakond – valvur, koristaja 1988–1991

03.02.2004. a teadaanne nr 517

ALEKSANDR KÕSKIN (sünd 08.01.1957, Eesti, Harju maakond, Keila linn) – töötu

1. Eesti NSV Riikliku Julgeoleku Komitee Majandusosakond – garaaži korrapidaja-mehhaanik 07.1982–09.1987

05.02.2004. a teadaanne nr 519

VALERI KÄKK (sünd 11.02.1947, Venemaa, Pihkva oblast, Petseri) – OÜ Feba turvamees

1. Eesti NSV Riikliku Julgeoleku Komitee 7. osakond – kaastöötaja 16.03.1970–
31.10.1991  

26.05.2003. a teadaanne nr 521

YURY LAKHTIKOV (sünd 30.06.1953, Ukraina, Krimmi oblast) – Spordiklubi Budo vanemtreener, Kickboxing’i Eesti koondise peatreener

1. NSVL Riikliku Julgeoleku Komitee Kõrgem Kool Moskvas kuulaja 1975–1980
2. Eesti NSV Riikliku Julgeoleku Komitee 2. osakonna 4. jaoskond – operatiivvolinik, vanemoperatiivvolinik 1980–1989
3. Eesti NSV Riikliku Julgeoleku Komitee kaadrite osakond – sõjalis-füüsilise ettevalmistuse instruktor 1990–1992

12.02.2004. a teadaanne nr 524

HENN LATT (sünd 28.04.1941, Eesti, Tallinn) – pensionär

1. NSV Liidu Riikliku Julgeoleku Komitee kool nr 401 Leningradis – kuulaja 1963–1964
2. Eesti NSV Riikliku Julgeoleku Komitee 7. osakonna 1. jaoskond – luuraja 1964–1969
3. Eesti NSV Riikliku Julgeoleku Komitee 7. osakonna 2. jaoskond – luuraja 1969–1974
4. Eesti NSV Riikliku Julgeoleku Komitee Harju rajooni osakond – operatiivvolinik 1974–1980

19.02.2004. a teadaanne nr 525

LEMMIK LEHTMETS (sünd 10.02.1948, Eesti, Lääne-Virumaa, Luusika küla) – sõjaväepensionär

1. Eesti NSV Riikliku Julgeoleku Komitee Paide rajooni jaoskond – operatiivvolinik, vanemoperatiivvolinik 1972–1978
2. NSVL Riikliku Julgeoleku Komitee Kõrgem Kool Moskvas kuulaja 1978–1980
3. Eesti NSV Riikliku Julgeoleku Komitee 5. osakond – vanemoperatiivvolinik, 1. jaoskonna ülema asetäitja, 1. jaoskonna ülem, osakonna ülema asetäitja 1980–1990
4. Eesti NSV Riikliku Julgeoleku Komitee RJK esimehe abi avalike suhete alal 1990–1991

05.02.2004. a teadaanne nr 531

ANTONINA RAUD (sünd 18.11.1951, Eesti, Tallinn) – OÜ Almarinal müüja

1. Eesti NSV Riikliku Julgeoleku Komitee 7. osakond – sekretär 08.1981–10.1991

17.02.2004. a teadaanne nr 548

ZHANNA MEDOVA (sünd 09.02.1960, Venemaa, Volgograd) – Vene Teatri kontrolör

1. Eesti NSV Riikliku Julgeoleku Komitee operatiiv-tehniline osakond (OTO) – asjaajaja 1981–1991

20.02.2004. a teadaanne nr 551

SERGEI METLEV (sünd 14.09.1960, Venemaa, Sverdlovski oblast) – AS Ida-Tallinna Keskhaigla erakorralise meditsiini osakonna töötaja

1. NSV Liidu Riikliku Julgeoleku Komitee kõrgem kool Minskis – kuulaja 08.1985–08.1986
2. Eesti NSV Riikliku Julgeoleku Komitee 5. osakonna 5. jaoskond – operatiivvolinik 09.1986
3. Eesti NSV Riikliku Julgeoleku Komitee organiseeritud kuritegevuse vastase võitluse osakonna 2. jaoskond – vanemoperatiivvolinik 10.1986–09.1991

27.02.2004. a teadaanne nr 558

VLADIMIR MISHUKOV (sünd 22.01.1940, Venemaa, Belomorski oblast) – pensionär

1. NSV Liidu Riikliku Julgeoleku Komitee Sõjaväeosa nr 47002 eriosakonna sekretär 02.02.1971–
11.1986      
2. NSV Liidu Riikliku Julgeoleku Komitee Sõjaväeosa nr 14057 eriosakonna sekretär 11.1986 –12.1986

16.02.2004. a teadaanne nr 567

VLADIMIR MÄEOTS (sünd 28.09.1940, Venemaa, Uljanovski oblast) – Lidenos OÜ tegevdirektor

1. NSVL Riikliku Julgeoleku Komitee Kõrgem Kool Moskvas Võõrkeele oskusega operatiivtöötajate ettevalmistuskursused – kursant 1969–1971
2. Eesti NSV Riikliku Julgeoleku Komitee 1. osakond – operatiivvolinik 1971–1975
3. NSVL Riikliku Julgeoleku Komitee 1. peavalitsuse kvalifikatsiooni tõstmise (inglise keele) kursused Moskvas 1975–1976
4. Eesti NSV Riikliku Julgeoleku Komitee 1. osakond – vanemoperatiivvolinik 1976–1977
5. NSVL Riikliku Julgeoleku Komitee Viinis «United Nations Industrial Development Organisation sataffmember» katte all 1. peavalitsuse vanemoperatiivvolinik 1977–1982
6. Eesti NSV Riikliku Julgeoleku Komitee 1. osakond – vanemoperatiivvolinik 1982–1984
7. Eesti NSV Riikliku Julgeoleku Komitee 1. osakond – teadus-tehnilise luure jaoskonna ülem 1984–1985

17.02.2004. a teadaanne nr 571

BORIS NABOKA (sünd 15.05.1930, Ukraina, Zaporožje) – sõjaväepensionär

1. Eesti NSV Riikliku Julgeoleku Komitee 2. osakond – nooremoperatiivvolinik, operatiivvolinik, vanemoperatiivvolinik 1955–1971
2. Eesti NSV Riikliku Julgeoleku Komitee 2. osakond – jaoskonna ülem 1971–1978
3. Eesti NSV Riikliku Julgeoleku Komitee Parteikomitee sekretär 1979–1986

05.02.2004. a teadaanne nr 577

IGOR NEFJODOV (sünd 02.03.1967, Venemaa, Tuula oblast, Kirejevski rajoon) – OÜ W-Glass tööline

1. NSV Liidu Riikliku Julgeoleku Kõrgem Kool Leningradis kursant 17.02.1988–
02.1989      
2. Eesti NSV Riikliku Julgeoleku Komitee 7. osakonna 1. jaoskond – kaastöötaja 17.02.1988–
31.10.1991  

26.02.2004. a teadaanne nr 591

IGOR OLEYNIKOV (sünd 24.02.1963, Eesti, Tallinn) – ei tööta

1. Eesti NSV Riikliku Julgeoleku Komitee 7. osakond – korrapidaja abi 1988–1989

23.01.2004. a teadaanne nr 593

JAAN OLLI (sünd 18.11.1935, Eesti, Jõgevamaa, Pakaste küla) – pensionär

1. NSV Liidu Riikliku Julgeoleku Komitee kool Leningradis kursant 1959
2. Eesti NSV Riikliku Julgeoleku Komitee 7. osakonna 1. jaoskond – operatiivvolinik 1960–1964
3. Eesti NSV Riikliku Julgeoleku Komitee 7. osakonna 2. jaoskond – operatiivvolinik, vanemoperatiivvolinik, jaoskonna ülem 1964–1989

18.02.2004. a teadaanne nr 602

HUGO-ENDEL PALSI (sünd 30.11.1942, Eesti, Petseri) – sõjaväepensionär

1. Eesti NSV Riikliku Julgeoleku Komitee 7. osakond – nooremluuraja, luuraja, nooremoperatiivvolinik, operatiivvolinik, vanemoperatiivvolinik 1966–1991

13.02.2004. a teadaanne nr 615

ANDREY PISAREV (sünd 28.10.1959, Eesti, Tallinn) – Vidoral OÜ direktor

1. NSV Liidu Riikliku Julgeoleku Komitee Kõrgemad Kursused Minskis kursant 1985–1986
2. Eesti NSV Riikliku Julgeoleku Komitee 6. osakond – operatiivvolinik, vanemoperatiivvolinik 1986–1990

26.01.2004. a teadaanne nr 616

SVETLANA PLESKATCH (sünd 21.03.1956, Eesti, Tallinn) – OÜ Union Travel reisikonsultant

1. Eesti NSV Riikliku Julgeoleku Komitee Operatiivtehnilise osakonna (OTO) 6. jaoskond – operatiivkontrolör 10.1978–1990
2. Eesti NSV Riikliku Julgeoleku Komitee 10. osakond – operatiivkontrolör 1990–12.1991

27.02.2004. a teadaanne nr 632

SERGEI PROSTJAKOV (sünd 05.07.1958, Eesti, Tartu) – OÜ Tööstusplast müügiinsener

1. NSV Liidu Riikliku Julgeoleku Komitee kool Minskis kursant 08.1983 –08.1984
2. Eesti NSV Riikliku Julgeoleku Komitee Tartu osakonna 6. jaoskond – operatiivvolinik, vanemoperatiivvolinik 01.09.1984–
31.12.1989  

26.02.2004. a teadaanne nr 634

AARE PÄHN (sünd 14.03.1933, Eesti, Võrumaa, Antsla vald) – pensionär

1. NSV Liidu Riikliku Julgeoleku Komitee kool Vilniuses kursant 1951–1954
2. Eesti NSV Riikliku Julgeoleku Komitee Türi rajooni jaoskond – operatiivvolinik 1954–1955
3. Eesti NSV Riikliku Julgeoleku Komitee Jõgeva rajooni jaoskond – operatiivvolinik 1955–1958
4. Eesti NSV Riikliku Julgeoleku Komitee Riikliku Julgeolekukomitee esindaja Väike-Maarjas, vanemoperatiivvolinik 1958–1963
5. Eesti NSV Riikliku Julgeoleku Komitee Rakvere rajooni jaoskond – vanemoperatiivvolinik 1963–1970
6. Eesti NSV Riikliku Julgeoleku Komitee Jõgeva rajooni jaoskonna ülem 1970–1987

03.02.2004. a teadaanne nr 640

IRINA RASSÕLKINA (sünd 13.09.1959, Eesti, Tallinn) – AS Eesti Post postitöötleja

1. Eesti NSV Riikliku Julgeoleku Komitee Operatiivtehnilise osakonna (OTO) 6. jaoskond – operatiivkontrolör 10.1978–1990
2. Eesti NSV Riikliku Julgeoleku Komitee 10. osakond – operatiivkontrolör 1990–12.1991

10.02.2004. a teadaanne nr 646

LARISSA REŠETNIKOVA (sünd 31.07.1947, Eesti, Tallinn) – pensionär

1. Eesti NSV Riikliku Julgeoleku Komitee Info-analüüsi osakond – kartoteegipidaja 12.10.1981–
31.10.1991  

20.02.2004. a teadaanne nr 647

DMITRI REZNIKOV (sünd 25.03.1969, Eesti, Tallinn) – OÜ Registon mänedžer

1. Eesti NSV Riikliku Julgeoleku Komitee 7. osakonna 2. jaoskond – nooremluuraja 08.1989 –09.1991
2. NSV Liidu Riikliku Julgeoleku Komitee kool nr 401 Leningradis – kuulaja 03.1990 –05.1990

28.10.2003. a teadaanne nr 662

LINDA SEMAKINA (sünd 10.06.1950, Venemaa, Krasnojarski krai) – OÜ Hansaliin stjuardess

1. Eesti NSV Riikliku Julgeoleku Komitee 7. osakonna masinakirjutaja 01.09.1970–

31.10.1991  

22.01.2004. a teadaanne nr 666

JÜRI ŠABALIN (sünd 01.07.1951, Eesti, Tallinn) – AS Monterg juhataja

1. Eesti NSV Riikliku Julgeoleku Komitee 5. osakond, 4. jaoskond – operatiivvolinik, vanemoperatiivvolinik 16.04.1975–1982
2. Eesti NSV Riikliku Julgeoleku Komitee 5. osakond, 3. jaoskond – ülema asetäitja 1982–1988
3. Eesti NSV Riikliku Julgeoleku Komitee Organiseeritud kuritegevuse vastu võitlemise osakond – jaoskonna ülema asetäitja 1988–03.12.1991

20.02.2004. a teadaanne nr 674

PJOTR ŠLJUŠENKOV (sünd 15.01.1957, Eesti Tallinn) – töötu

1. NSV Liidu Riikliku Julgeoleku Komitee Kõrgem Punalipuline F. E. Dzeržinski nimeline NSV Liidu RJK Kool Moskvas – kuulaja 11.1979–09.1985
2. Eesti NSV Riikliku Julgeoleku Komitee 1. osakonna 1. jaoskond – operatiivvolinik 09.1985–1989
3. Eesti NSV Riikliku Julgeoleku Komitee 5. osakonna 3. jaoskond – operatiivvolinik 1989–11.1991

11.02.2004. a teadaanne nr 690

VEERA SOROKINA (sünd 25.03.1939, Eesti, Tartumaa, Alatskivi vald) – pensionär

1. Eesti NSV Riikliku Julgeoleku Komitee Sekretariaat – asjaajaja 10.10.1983–
07.01.1986  
2. Eesti NSV Riikliku Julgeoleku Komitee 2. osakond – sekretär 07.01.1986–
05.12.1991  

22.01.2004. a teadaanne nr 693

LEMBIT SUURVÄRAV (sünd 20.12.1940, Eesti, Hiiumaa, Emmaste vald, Kurisoo küla) – OÜ AA-Teeninduskeskus remondimeister

1. Eesti NSV Riikliku Julgeoleku Komitee 7. osakond – autojuht 1963–1966
2. Eesti NSV Riikliku Julgeoleku Komitee 7. osakonna 1. jaoskond – kaastöötaja 1966–1976
3. Eesti NSV Riikliku Julgeoleku Komitee 7. osakonna 2. jaoskond – nooremoperatiivvolinik, operatiivvolinik 1976–1982
4. Eesti NSV Riikliku Julgeoleku Komitee 10. osakond – operatiivvolinik, vanemoperatiivvolinik 1982–1990

11.02.2004. a teadaanne nr 694

SVETLANA SUURVÄRAV (sünd 29.11.1940, Venemaa, Omski oblast, Azovski rajoon) – pensionär

1. NSV Liidu Riikliku Julgeoleku Komitee kool Leningradis kursant 08.1961–02.1962
2. Eesti NSV Riikliku Julgeoleku Komitee 7. osakonna 1. jaoskond – autojuht, korrapidaja 08.1961–  
16.06.1982

27.02.2004. a teadaanne nr 695

MIHHAIL SÕRO (sünd 12.12.1948, Eesti, Põlvamaa, Värska vald) – AS Tarbus bussijuht

1. Eesti NSV Riikliku Julgeoleku Komitee Tartu osakond – autojuht 12.08.1980–1989
2. Eesti NSV Riikliku Julgeoleku Komitee Põlva jaoskond – autojuht 1989–05.11.1991

26.01.2004. a teadaanne nr 696

GENNADI ZAITSEV (GENNADY ZAYTSEV) (sünd 02.03.1955, Venemaa, Brjanski oblast) – OÜ Anesta tegevdirektor

1. NSV Liidu Riikliku Julgeoleku Komitee kool Leningradis kursant 01.1986–05.1986
2. Eesti NSV Riikliku Julgeoleku Komitee 6. osakond, 2. jaoskond – nooremoperatiivvolinik, operatiivvolinik, vanemoperatiivvolinik 01.11.1985 –20.12.1991

02.03.2004. a teadaanne nr 699

VALENTIN ZATYUKIN (sünd 08.11.1952, Eesti, Harju maakond, Keila linn) – Abeteks Baltic OÜ autojuht

1. Eesti NSV Riikliku Julgeoleku Komitee Majandusosakond – autojuht 1985–1990

27.10.2003. a teadaanne nr 722

AIN TOOME (sünd 01.01.1957, Eesti, Tallinn) – OÜ Pigment Grupp tegevdirektor

1. NSV Liidu Riikliku Julgeoleku Komitee Kool Leningradis kursant 09.1984–02.1985
2. Eesti NSV Riikliku Julgeoleku Komitee 7. osakonna 2. jaoskonna operatiivvolinik 04.1983–11.1989

11.02.2004. a teadaanne nr 724

MIHHAIL TROFIMOV (sünd 09.12.1956, Eesti, Tallinn) – OÜ Tarkoil juhatuse liige

1. Eesti NSV Riikliku Julgeoleku Komitee 5. osakonna 2. jaoskond – operatiivvolinik 06.1983–04.1989
2. Eesti NSV Riikliku Julgeoleku Komitee organiseeritud kuritegevuse vastase võitluse osakond – vanemoperatiivvolinik 04.1989–08.1991
3. NSV Liidu Riikliku Julgeoleku Komitee Kõrgem Punalipuline F. E. Dzeržinski nimeline NSV Liidu RJK Kool Moskvas – kaugõppe osakonna kuulaja 09.1986–04.1991

17.02.2004. a teadaanne nr 732

IGOR TŠEPURNÕHH (sünd 05.06.1963, Eesti, Tallinn) – ei tööta

1. NSVL Riikliku Julgeoleku Komitee Kõrgem Kool Moskvas kursant 1987–1988
2. Eesti NSV Riikliku Julgeoleku Komitee 7. osakond – luuraja 1988–1991

11.02.2004. a teadaanne nr 742

GALINA TŠURKINA (CHURKINA) (sünd 15.03.1933, Venemaa, Penza oblast) – pensionär

1. Eesti NSV Riikliku Julgeoleku Komitee 10. osakond – kaastöötaja 11.08.1980–
07.05.1981  
2. Eesti NSV Riikliku Julgeoleku Komitee 10. osakond – inspektor 07.05.1981–
15.05.1986  
3. Eesti NSV Riikliku Julgeoleku Komitee 10. osakond – vaneminspektor 13.05.1986–
31.03.1988  

26.02.2004. a teadaanne nr 749

MART VALGE (sünd 01.11.1944, Eesti, Tartu) – töötu

1. Eesti NSV Riikliku Julgeoleku Komitee Tartu osakonna operatiivvolinik, Paide rajooniosakonna ülem 1972–1991

11.02.2004. a teadaanne nr 750

ALEKSANDR VALK (sünd 11.07.1953, Venemaa, Tveri oblast, Bologoje linn) – OÜ Tallinna Jäätmete Sorteerimise Tehas, operaator

1. Eesti NSV Riikliku Julgeoleku Komitee 7. osakond – autojuht 12.07.1974–
20.07.1979  

02.03.2004. a teadaanne nr 756

HELDUR VEINBERG (sünd 31.05.1949, Eesti, Valga) – Tehnoinform Eesti AS-i jurist

1. Eesti NSV Riikliku Julgeoleku Komitee Uurimisosakond – uurija, vanemuurija, ülema asetäitja 1973–1991

05.02.2004. a teadaanne nr 773

VLADIMIR VÄSTRIK (sünd 02.01.1946, Venemaa, Krasnojarski krai, Rõbinski rajoon) – AS Technomar & Adrem peadirektori asetäitja

1. Eesti NSV Riikliku Julgeoleku Komitee 1. osakonna operatiivvolinik 28.09.1967–
06.08.1977  
2. Eesti NSV Riikliku Julgeoleku Komitee 2. osakonna 1. jaoskonna vanemoperatiivvolinik 06.08.1977–
10.1978      
3. Eesti NSV Riikliku Julgeoleku Komitee 2. osakonna 7. jaoskonna ülem 10.1978–01.1982
4. Eesti NSV Riikliku Julgeoleku Komitee 2. osakonna ülema asetäitja 01.1982–02.1985
5. Eesti NSV Riikliku Julgeoleku Komitee Inspektsiooni ülem 02.1985–  
25.09.1991

Kaitsepolitseiameti peadirektor Aldis ALUS