Teksti suurus:

Riiklike autasude andmine

Väljaandja:Vabariigi President
Akti liik:otsus
Teksti liik:algtekst
Avaldamismärge:RT I 1999, 16, 266

Riiklike autasude andmine

Vastu võetud 02.02.1999 nr 495

Seoses iseseisvuspäevaga ja Eesti riigile osutatud teenete tunnustamiseks annan riiklikud autasud järgmiselt:

I klassi Maarjamaa Rist

Jacques Delors, Prantsusmaa -- poliitik, endine Euroopa Komisjoni esimees

II klassi Maarjamaa Rist

Edgbert Frederik Jacobs, Holland -- suursaadik Eestis 1991--1993
Kari Lehtola, Soome -- Estonia õnnetuse uurimise ühiskomisjoni Soome osapoole juht 1994--1997

III Klassi Maarjamaa Rist

Timo Arjas, Soome -- Soome Kultuurirahastu esimees
Wendelin Ettmayer, Austria -- suursaadik Eestis 1994--1997
Turid Farbregd, Norra -- eesti kultuuri vahendaja
Kai Leonard Kaarlo Laitinen, Soome -- Soome-Eesti suhete korraldaja
Vladimir Macura, Tðehhi -- eesti kultuuri vahendaja
Gert von Pistohlkors, Saksamaa -- Eesti ajaloo uurija
John Arbuthnot Ducane Wilkinson, Suurbritannia -- Briti-Eesti parlamendigrupi liige

IV klassi Maarjamaa Rist

Marianna Butenschön, Saksamaa -- ajakirjanik
Jochen Friedrich Kirchhoff, Saksamaa -- majanduskontaktide vahendaja
Wolf Jaroslaw von Kleist, Saksamaa -- ajakirjanik ja toimetaja
Seppo Suhonen, Soome -- keeleteadlane
Klaus Terfloth, Saksamaa -- diplomaat ja nõustaja

V klassi Maarjamaa Rist

Péter Domokos, Ungari -- eesti kultuuri vahendaja
Manfred Eicher, Saksamaa -- eesti heliloomingu vahendaja
Gyz Fehérvári, Ungari -- eesti kultuuri vahendaja
Danute Sirijos Girait, Leedu -- eesti kultuuri vahendaja
Anu Marttila, Soome -- eesti kultuuri vahendaja

III klassi Riigivapp

Uno Laur -- kaugesõidukapten
Enno Penno -- Eesti Vabariigi järjekestvuse hoidja
Heinrich Schneider -- õigusteadlane

IV klassi Riigivapp

Olav Aarna -- Tallinna Tehnikaülikooli rektor
Jüri Engelbrecht -- mehaanikateadlane, Teaduste Akadeemia president
Madis Kõiv -- filosoof ja kirjanik
Peep Kärp -- Eesti Vabariigi järjekestvuse hoidja
Aksel Mark -- Eesti Vabariigi järjekestvuse hoidja
Helga Viira -- Eesti Vabariigi järjekestvuse hoidja

V klassi Riigivapp

Tiiu Erleman -- raamatukogutöötaja
Ants-Vihur Salum -- kultuuritegelane
Jaak Taul -- teoloog, eestluse hoidja Inglismaal

II klassi Valgetäht

Tõnu Anton -- õigusteadlane
Rait Maruste -- õigusteadlane
Jaanus Pikani -- tervishoiu korraldaja ja arst

III klassi Valgetäht

Mari Adamson -- kunstnik
Håkan Holmberg, Rootsi -- esmaspäevamiitingute korraldaja Stockholmis
Gunnar Hökmark, Rootsi -- esmaspäevamiitingute korraldaja Stockholmis
Ülo Ignats -- eestluse hoidja Rootsis
Jüri Kivimäe -- ajaloolane
Eri Klas -- dirigent
Ellen Kross (Niit) -- kirjanik
Andres Küng -- esmaspäevamiitingute korraldaja Stockholmis
Endel Laas -- metsateadlane
Hillar Lauri -- pedagoog
Peeter Luksep -- esmaspäevamiitingute korraldaja Stockholmis
Ülo Lumiste -- matemaatik
Priit Pärn -- filmilooja ja kunstnik
Voldemar Vaga -- kunstiteadlane
Omar Volmer -- kultuuritegelane
Voldemar Väli -- kunstnik

IV klassi Valgetäht

Elena Suett-Askerstam -- Eesti esindaja Maailma Toitlus- ja Põllumajandusorganisatsioonis
Herald Eelma -- graafik
August Englas -- maadleja ja maadlustreener
Igor Holts -- matemaatikaõpetaja
Eduard Hunt -- kaugesõidukapten
Aare Hõrn -- setu kultuuri edendaja
Jüri Kann -- keemik
Tarmo Kerstna -- pedagoog
Aadu Koll -- metsaülem
Nikolai Kormaðov -- kunstnik
Valdek Kulbach -- tehnikateadlane
Heikki Leesment -- Eesti Rahvuskomitee Ühendriikides eruesimees
Peep Leppik -- õpetaja
Liis Dillie-Lindre -- eestluse hoidja Belgias
Linda Markus -- kunstnik
Leo Mõtus -- tehnikateadlane
Tõnis Mägi -- laulja ja helilooja
Riina Müürsepp -- pedagoog
Edgar Naarits -- korvpallitreener
Velda Otsus -- näitleja
Kaido Pihlakas -- vandeadvokaat
Ilmar Pleer -- Eesti Rahvuskomitee Ühendriikides eruesimees
Tiit Pääsuke -- kunstnik ja pedagoog
Villio Reinsalu -- õpetaja
Artur Sander -- meteoroloog
Helmut Taimre -- metsateadlane
Kalju Tamm -- pedagoog

V klassi Valgetäht

Enn Ernits -- muinaskunsti uurija
Heldur Hiis -- põllumajandusloolane
Karl Kaarli -- põllumajandusteadlane
Enn Kallikorm -- energeetik
Odette Kirss -- koduloolane
Boris Kivi -- pedagoog ja koduloolane
Aleksander Krull -- kultuuritöötaja
Luule Käis -- jurist
Evald Mõisa -- eestluse hoidja Austraalias
Maie Orav -- tantsuõpetaja
Väino Poikalainen -- muinaskunsti uurija
Kalju Rahu -- pedagoog
Aleksander Rjabov -- muusik ja pedagoog
Uino Simmul -- eestluse hoidja Austraalias
Liia Toom -- pedagoog
Reet Võrk -- õpetaja

Valgetähe medal

Leonid Gordejev -- riigiametnik
Eduard Hein -- kaitseväeametnik
Rita Maris Ilisson -- raamatupidaja
Harda-Leeli Reedik -- riigiametnik
Ene-Mai Reinpuu -- eestluse hoidja Austraalias
Eino Rohtmets -- riigiametnik
Harry Sõrmus -- raamatupidaja
Mare Taul -- riigiametnik

I klassi Eesti Punane Rist

Arvo Tikk -- arstiteadlane

II klassi Eesti Punane Rist

Vello Ilmoja -- arst
Ülo Isberg -- humanitaarabi vahendaja
Tõnu Karu -- taastusravi korraldaja Euroopas
Ants Kriisa -- elupäästja
Tiina Leppik -- vereandja
Harri Loorits -- elupäästja
George B. Weber, Kanada -- Punase Risti ja Punase Poolkuu Seltside Föderatsiooni peasekretär

III klassi Eesti Punane Rist

Kalev Timberg -- päästeametnik
Aime Vassila -- vereandja

IV klassi Eesti Punane Rist

Ingemar Ingevik, Rootsi -- sotsiaalhoolekande toetaja Eestis
Ivan Ivanov -- päästeametnik
Knut-Olov Jansson, Rootsi -- humanitaarabi vahendaja
Aino Friesen-Kuiva -- humanitaarabi vahendaja
Heino Lutsoja -- arst
Helmut Näks -- päästeametnik
Jevgeni Pissarev -- päästeametnik, helikopterite eskadrilli ülem
Ilve-Teisi Remmel -- meditsiiniõde
Käte Tresenreuter, Saksamaa -- humanitaarabi vahendaja
Jüri Vilismäe -- vereandja

V klassi Eesti Punane Rist

Samuel Bogdanov -- päästeametnik
Ado Juhasoo -- arst
Kristaps J. Keggi, Ameerika Ühendriigid -- Eesti ortopeedide täiendkoolitaja
Eha Leppik -- riigiametnik
Nikolai-Andrei Pisk -- päästeametnik
Ado Tomson -- päästeametnik

Eesti Punase Risti medal

Taimi Allas -- vereandja
Siiri Hanson -- sotsiaaltöö korraldaja
Linda Kangor -- vereandja
Ilme Leht -- vereandja
Aasa Põder -- sotsiaaltöötaja
Evald Roodi -- vereandja
Aino Vetemaa -- hooldaja
Arni Õuemaa -- elupäästja, politseiametnik

III klassi Kotkarist

Burghard Geller, Saksamaa -- kolonelleitnant, nõustaja
Dietrich Genschel, Saksamaa -- erukindralmajor, nõustaja
Lydia Mägi -- sõjaliste teenetega Eesti Vabariigi järjekestvuse hoidja
Harri Esko Tapani Pulsa, Soome -- sõjaväeataðee Eestis 1995--1998
Jaan Rubin -- sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Ergav Urajõe -- sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Michael G. Viise -- erupeakaplan

IV klassi Kotkarist

Sirppa-Leena Eloranta, Soome -- halastajaõde
Bruno Karro -- sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Jüri Kreek -- piirivalveametnik
Melanie Laats -- sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Uudo-Meeme Lettens -- kaitseväelane
Arved Leopold Lindström -- sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Eduard Miller -- sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Ralf Nellis -- piirivalveametnik
Haljand Pingas -- sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Vladimir Prehing -- sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Kaija Elisabeth Rajas, Soome -- halastajaõde
Robert Rebas -- vabadusvõitleja, Eesti Vabariigi järjekestvuse hoidja Rootsis
August Ruben -- sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Serafim Savin -- sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Hillar Tassa -- sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Ants Toomepuu -- piirivalveametnik
Olev Turu -- sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Leopold Vahter -- sõjaliste teenetega vabadusvõitleja

V klassi Kotkarist

Jakob Juhanson -- päästeametnik
Toivo Kokman -- politseiametnik
Heino Linsi -- sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Aldo Mandri -- sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Rein Moora -- sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Jüri Petrov -- politseiametnik
Arthur Prok -- sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Juhan Voist -- piirivalveametnik

Kotkaristi kuldrist

Kalju Aarop -- vabadusvõitleja
Mris Niklass, Läti -- Võnnu rajoonivolikogu esimees
Peeter Saan -- kaitseväelane
Valter Tamsalu -- vabadusvõitleja
Aleks Uibo -- politseiametnik

Kotkaristi hõberist

Alo Lepik -- politseiametnik
Rein Orav -- piirivalveametnik
Silver Sepp -- kaitseväelane
Tõnu Tiirats -- politseiametnik
Aare Vain -- politseiametnik

Kotkaristi raudrist

Heigo Vija -- piirivalveametnik
Rein Voogla -- kaitseväelane

Alus: Eesti Vabariigi põhiseaduse § 78 p 15, teenetemärkide seaduse § 9.

Lennart MERI