Teksti suurus:

Riiklike autasude andmine

Väljaandja:Vabariigi President
Akti liik:otsus
Teksti liik:algtekst
Avaldamismärge:RTL 2001, 18, 252

Riiklike autasude andmine

Vastu võetud 02.02.2001 nr 985

Seoses iseseisvuspäevaga ning Eesti riigile ja rahvale osutatud teenete tunnustamiseks annan Eesti Vabariigi kodanikele ja välismaalastele Eesti riiklikud autasud.

Sellega väljendab Eesti Vabariik tänu sadadele teokatele inimestele teenete eest Eesti õigusjärgluse säilitamisel läbi okupatsioonikümnendite, samuti panuse eest riikliku iseseisvuse taastamisel ning Eesti riikluse ja elu edendamisel iseseisvuse ajal. Kõigepealt kuulub meie tänu Eesti Vabariigi 83. aastapäeval Vabadussõja veteranidele.

Olgugi eluvaldkonnad erinevad, on kõik kokku üks suur töö Eesti hüvanguks. See on tehtud töö, millele toetudes saame edasi minna.

Annan riiklikud autasud järgnevalt:

MAARJAMAA RISTI II KLASS

Sir Leon Brittan Euroopa komisjoni end. liige, Suurbritannia
Hans van den Broek EL välisasjade end. volinik, Holland
Johannes Karjala ja kogu Soome peapiiskop
Antti Piippo Elcoteq Networki nõukogu esimees, Soome
John Vikström emeriitpeapiiskop, Soome

MAARJAMAA RISTI III KLASS

Ambrosius Oulu piiskop, metropoliit, Soome
Birgitta Dahl Rootsi Riigipäeva esimees
Olavi Granö maateadlane, Turu Ülikooli prof. emer. ja end. kantsler, Soome
Krahv Ulrich Holstein-Holsteinborg Taani-Eesti Seltsi asutaja, Taani
Aaro Korkeakivi Kaleva ajalehe tegevjuhataja, Soome
Heinrich Dieter von zur Mühlen Balti Ajalookomisjoni ja Saksa Genealoogiaseltsi liige, Saksamaa
Jaakko Numminen Soome haridusministeeriumi end. kantsler
Juhani Perttunen Soome siseministeeriumi kantsler
Rémy Robinet-Duffo Euroopa Pealinnade Tööandjate Liidu esimees, Prantsusmaa
Franz Schoser Saksamaa Kaubandus-Tööstuskoja peaärijuht
Henrik Svenungsson Rootsi piiskop
Päiviö Tommila Helsingi Ülikooli rektor emer., ajaloolane, Viro-Säätiö asutaja, Eesti TA välisliige, Soome
Jakob von Uexküll Eesti Taassünni auhinna rajaja, loodushoidja, Saksamaa

MAARJAMAA RISTI IV KLASS

Knud Andersen Bornholmi maavanem, Taani
Henni Ilomäki Tuglase Seltsi juhataja, Soome
Esko Koivusalo Kortelini Sihtasutuse asjaajaja, Soome
Seppo Kuusisto Tuglase Seltsi tegevjuhataja, Soome
Jean-Luc Moreau eesti keele prof. Pariisis, Prantsusmaa
Lassi Nummi Soome luuletaja ja kultuurivahendaja
Olli Ojala Soome keskkonnaametnik, loomaarst
Janos Pusztai Szombathely Ülikooli fennougristika prof., Ungari
Juhani Salokannel eesti kirjanduse tõlkija, Soome
Walter Zapp leiutaja, Šveits
Tuomo Tuomi Soome keeleteadlane, kultuurivahendaja
Urpo Vento Soome Kirjanduse Seltsi end. esimees, kultuurivahendaja
Kalevi Wiik Turu Ülikooli keeleteaduse prof., Soome

MAARJAMAA RISTI V KLASS

Juri Anduganov Mari Ülikooli soome-ugri kateedri juhataja, Venemaa Föderatsioon
Michel Barbier Uppsala Ülikooli prantsuse filoloogia õppejõud
Michael John Barnard Austraalia ajakirjanik
Elisabeth Crona Rootsi ajakirjanik
Göran Hoppe Uppsala Ülikooli maateaduse prof., rannarootsi kultuuri edendaja Eestis
Paavo Jauhiainen Väinö Tanneri Sihtasutuse juhatuse esimees, Soome
Kristiina Koskivaara Soome Instituudi juhatuse esimehe asetäitja
Vladimir Kozlov (Laid Šemjer) ajalehe Kudo-Kodu peatoimetaja, Marimaa, Venemaa Föderatsioon
Tapio Mäkeläinen Tuglase Seltsi kultuurisekretär, Soome
Irmgard von zur Mühlen Kronos-Filmi lavastaja, Saksamaa
Eevi Nivanka prantsuse kultuurivahendaja, Soome
Juhani Pelanne Finnairi Eesti esinduse end. juht, Soome
Yves Plasseraud assotsiatsiooni France-Estonie esimees, Prantsusmaa
Mette Prasse Hartov Eesti kaitseministeeriumi jurist, Taani
Vladimir Romaškin Ersa folklorist ja rahvamuusik, Mordvamaa, Venemaa Föderatsioon
Leonard Švarcs eesti-läti tõlkija ja kultuurivahendaja, USA
Risto Mikael Teinonen Soome skaudijuht
Bernd Tiling Saksa advokaat
Karl Kuno Thure von Uexküll arstiteadlane, Ulmi Ülikooli prof. emer., Saksamaa
Lidija Vassikova Mari Ülikooli mari keele ja kirjanduse prof, Venemaa Föderatsioon
Eszter Villanyi Ungari-Eesti Seltsi asutaja, Ungari

RIIGIVAPI II KLASS

Tunne Väldo Kelam Eesti Komitee esimees, Riigikogu aseesimees, Põhiseaduse Assamblee ning VII, VIII ja IX Riigikogu liige
Mart Laar Eesti Vabariigi peaminister, Põhiseaduse Assamblee ning VII, VIII ja IX Riigikogu liige
Eduard Leetna sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Edgar Savisaar Eesti Vabariigi valitsuse esimees, Rahvarinde looja, VII, VIII ja IX Riigikogu liige
Mart Siimann peaminister, VIII ja IX Riigikogu liige
Andres Tarand peaminister, Põhiseaduse Assamblee ning VII, VIII ja IX Riigikogu liige
Tiit Vähi peaminister, VIII Riigikogu liige

RIIGIVAPI III KLASS

Jüri Adams Põhiseaduse Assamblee ning VII, VIII ja IX Riigikogu liige
Ignar Fjuk Põhiseaduse Assamblee ning VII, VIII ja IX Riigikogu liige
Liia Hänni Põhiseaduse Assamblee ning VII, VIII ja IX Riigikogu liige
Kalle Jürgenson Põhiseaduse Assamblee ning VII, VIII ja IX Riigikogu liige
Tiit Käbin Põhiseaduse Assamblee ning VII, VIII ja IX Riigikogu liige
Arvo Sirendi Põhiseaduse Assamblee ning VII, VIII ja IX Riigikogu liige
Lauri Vahtre Põhiseaduse Assamblee ning VII, VIII ja IX Riigikogu liige

RIIGIVAPI IV KLASS

Udo Josia sõjaliste teenetega vabadusvõitleja, massirepressioonide uurija
Robert Kreem Esto algataja, sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Margus Laidre suursaadik, ajaloolane
Tiit Matsulevitš suursaadik
Ülo Nugis VII, VIII ja IX Riigikogu liige ja end. esimees
Paul-Eerik Rummo kirjanik, VII, VIII ja IX Riigikogu liige
Ilmar August Sulg sõjaliste teenetega vabadusvõitleja, arst, Trondheimi Ülikooli prof. emer.
Trivimi Velliste Eesti Muinsuskaitse Seltsi esimene esimees, Põhiseaduse Assamblee ning VII ja IX Riigikogu liige

RIIGIVAPI V KLASS

Heino Ainso end. ministernõunik Eesti esinduses ÜROs
Vootele Hansen VII, VIII ja IX Riigikogu liige
Arvo Haug VII, VIII ja IX Riigikogu liige
Sven Jürgenson suursaadik USAs
Toivo Jürgenson VII, VIII ja IX Riigikogu liige, teede- ja sideminister
Vambo Kaal VII, VIII ja IX Riigikogu liige
Valve Kirsipuu VII, VIII ja IX Riigikogu liige
Oleg Klušin Kreenholmi Ketruse AS tegevdirektor
Priit Kolbre suursaadik Euroopa Liidu juures
Johannes Koop sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Kalev Kukk VII, VIII ja IX Riigikogu liige
Clyde Kull suursaadik
Ants Käärma VII, VIII ja IX Riigikogu liige
Eiki Nestor VII, VIII ja IX Riigikogu liige, sotsiaalminister
Mart Nutt VII, VIII ja IX Riigikogu liige
Kristiina Ojuland VII, VIII ja IX Riigikogu liige
Siiri Oviir VII, VIII ja IX Riigikogu liige, Riigikogu aseesimees
Priit Pallum välisministeeriumi asekantsler
Eve Pärnaste vabadusvõitleja, Põhiseaduse Assamblee liige
Mihkel Pärnoja VII, VIII ja IX Riigikogu liige, majandusminister
Olev Sild vabadusvõitleja
Mark Sinisoo end. Suursaadik Jaapanis
Tiit Sinissaar VII, VIII ja IX Riigikogu liige
Andres Tomasberg suursaadik
Liina Tõnisson VII, VIII ja IX Riigikogu liige
Andres Unga suursaadik, välisministeeriumi personaliosakonna peadirektor

VALGETÄHE II KLASS

Jaan Kiivit EELK peapiiskop
Vahur Kraft Eesti Panga president
Venno Laul koorijuht, EMA prof.
Sir Arvi Hillar Parbo Austraalia Kaevandamise ja Metallurgia Instituudi president
Alo Raun keeleteadlane, Indiana Ülikooli prof. emer.
Mart Saarma Helsingi Ülikooli biotehnoloogia instituudi juhataja, prof., akadeemik

VALGETÄHE III KLASS

Hillar Aben tehnikateadlane, akadeemik
Rein Aidma Ida-Viru maavanem
Eino Baskin näitleja ja lavastaja
Toomas Edur tantsija
Ivar Etverk metsateadlane, EPMÜ prof. emer.
Ilse (Ita) Ever näitleja
Vladimir Hižnjakov TÜ statistilise füüsika ja kvantteooria prof., akadeemik
Voldemar Ilja UI kirikuloo prof., Nõmme koguduse pastor, sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Tullio Ilomets Tartu Ülikooli ajaloo talletaja, keemik
Lembit Jaanits arheoloog
Jüri Jagomägi maateadlane, AS Regio peakartograaf
Anu Kaal laulja
Mati Kaal Tallinna Loomaaia direktor
Ülo Kaasik informaatik, TÜ prof. emer.
Kaljo Kiisk näitleja ja filmilavastaja, sõjaliste teenetega vabadusvõitleja, VIII ja IX Riigikogu liige
Toomas Kivimägi Pärnu maavanem
Elmar Kull pastor, Narva Aleksandri koguduse end. õpetaja
Jüri Kuum põllumajandusteadlane, EPMÜ prof. emer.
Ilse Lehiste keeleteadlane, Ohio Ülikooli prof. emer.
Johannes Lepiksaar Göteborgi Loodusloomuuseumi teadlane
Aleksander Loit ajaloolane, Stockholmi Ülikooli prof. emer.
Toomas Luman majandustegelane
Roman Matsov ERSO end. dirigent, EMA prof.
Ilmar Mikiver Ameerika Hääle ajakirjanik
Arne Mikk lavastaja ja Estonia Seltsi esimees
Peeter Mudist maalikunstnik
Mai-Ester Murdmaa balletilavastaja
Aare Mäemets järveuurija Võrtsjärve Limnoloogiajaamas
Valter Ojakäär helilooja ja muusik
Age Oks baleriin
Peeter Olesk kirjandusteadlane, IX Riigikogu liige
Mihkel Oviir justiitsministeeriumi kantsler
Heldur Palli ajaloolane
Heino Pedusaar Eesti helimälu talletaja
Jaak Peetre matemaatik, Lundi Ülikooli prof. emer.
Tõnis Pehk keemik, KBFI asedirektor
Jaan Puhvel keeleteadlane, Kalifornia Ülikooli prof. emer.
Helmi Kiik (Puur) baleriin
Rein Randver Valga maavanem
Tiiu Randviir baleriin
Rein Raud Helsingi Ülikooli jaapani keele ja kultuuri prof., kirjanik
Hain Rebas Kieli Ülikooli ajalooprof., Põhiseaduse Assamblee liige
Jaanus Remme TÜ molekulaarbioloogia prof.
Alo Ritsing Tartu Akadeemilise Meeskoori juht
Juhan Ross biofüüsik, akadeemik, sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Arvo Rõõmusoks geoloog, TÜ prof. emer.
Evald Saag usuteadlane, UI prof. emer.
Jüri Saar Saare maavanem
Tiit Salumäe Lääne praost, Eesti Piibliseltsi esimees
Ago Samoson füüsik, KBFI vanemteadur
Helir-Valdor Seeder Viljandi maavanem
Jaak Soans kujur, EKA prof.
Jaan Sootak TÜ kriminaalõiguse prof.
Eric Soovere Eesti ajaloo talletaja fotokunstis
Alar Streimann Eesti asepealäbirääkija EL liitumiskõnelustel
Kalle Talviste Rapla maavanem
Aare Tark Eesti Advokatuuri esimees
Enn Tarvel ajaloolane
Ann Tenno fotokunstnik
Vive Tolli graafik
Evald Tõnisson arheoloog, TÜ prof. emer.
Enn Tõugu Stockholmi Kuningliku Tehnikaülikooli teleinformaatika prof., akadeemik
Vaike Uibopuu TÜ Akadeemilise Naiskoori juht
Jaan Undusk kirjandusteadlane ja kirjanik
Mart Ustav TÜ mikrobioloogia ja viroloogia prof.
Valter Vaasa Valga praost emer.
Edgar Valter kunstnik ja lastekirjanik
Lauri Vaska keemik, Clarksoni Ülikooli prof. emer.
Priit Vesilind National Geographic’u ajakirjanik
Maire-Ilon Wikland Astrid Lindgreni raamatute kunstnik
Ülo Vilimaa balletilavastaja
Jaan Õunapuu Tartu maavanem
Ants Üleoja koorijuht, EMA prof.
Ene Üleoja koorijuht

VALGETÄHE IV KLASS

Jüri Allik TÜ psühhofüüsika prof.
Kaur Alttoa arhitektuuriloolane
Ylo Anson Ülemaailmse Eesti Kesknõukogu esimees
Narinder Kumar Aswani tööstur, Tolarami Balti regiooni direktor
Anastassia Bedredinova näitleja
René Eespere helilooja
Henn Elmet põllumajandusteadlane, EPMÜ rektor
Olari Elts NYYD Ensemble’i juht
Herta Elviste näitleja
Tiiu Erelt keeleteadlane, sõnaraamatute koostaja
Ene Ergma TÜ astrofüüsika prof., akadeemik
Viive Ernesaks lavakunstnik, Peraküla teatri asutaja
Lev (Leo) Gens kunstiteadlane
Mall Gramberg jurist, riigiametnik
Eugenia Gurin-Loov massirepressioonide uurija, juudi kultuuri edendaja
Mati Heidmets TPÜ psühholoogia prof.
Mehis Helme Eesti Muuseumiraudtee asutaja Lavassaares
Michael Heltzer Haifa Ülikooli Vana-Idamaa professor
Priit Herodes Eesti Muinsuskaitse Seltsi esimees
Mall Hiiemäe rahvaluuleteadlane
Tiit Härm tantsija ja ballettmeister
Valve Janov maalikunstnik
Tiiu Jervan Tallinna halduskohtu esinaine
Mihkel Jõeveer täheteadlane
Henn Jõks riigikohtunik
Jüri Kaarma raamatukujundaja
Boris Kabur tõlkija, kirjanik ja konstruktor
Ülo Kaevats kirjastaja, TTÜ filosoofia prof.
Maie Kalda kirjandusteadlane
Raimo Kangro helilooja
Doris Kareva luuletaja
Mäido Kari Ülemaailmse Eesti Kesknõukogu end. esimees
Merle Karusoo lavastaja
Ando Keskküla EKA rektor
Avo Kiir Viru praost, vabadusvõitleja, VII Riigikogu liige
Kustas Kikerpuu orkestrijuht, helilooja
Ilmar Kleis masinaehitusinsener, TTÜ prof. emer.
Jaan Klõšeiko raamatukunstnik ja fotograaf
Margus Kohava AS Imavere Saeveski tegevdirektor
Linda Kongo maateadlane, ELUSi teadussekretär
Jyri Kork astronautikainsener
Jaan Kruusvall näitekirjanik
Rein Kuresoo linnuteadlane ja looduskunstnik
Mart Kuurme Tallinna Reaalkooli füüsikaõpetaja
Jüri Kuuskemaa kunstiajaloolane
Jüri Käo majandustegelane
Nikolai Küttis metsateadlane ja -tööstur
Agu Laisk TÜ taimefüsioloogia prof., akadeemik
Rein Lang meediategelane
Valter Lang TÜ arheoloogia prof.
Ülo Langel Stockholmi Ülikooli keemia prof.
Leonhard Lapin graafik ja arhitekt, EKA prof.
Peep Lassmann EMA rektor, klaverikunstnik
Malle Leis maalikunstnik ja graafik
Isidor Levin rahvaluuleteadlane, Peterburi Religiooni ja Filosoofia Instituudi prof.
Mai Levin kunstiteadlane
Uno Liiv hüdrotehnikainsener, TTÜ prof. emer.
Joel Luhamets Tartu praost
Toivo Maimets TÜ rakubioloogia prof.
Mati Mandel arheoloog, Lihula Muuseumi asutaja
Indrek Martinson Lundi Ülikooli füüsika prof., Eesti TA välisliige
Meelis Milder rõivatööstur, AS Baltika juhatuse esimees
Paul Mägi Estonia peadirigent
Linnart Mäll TÜ orientalistika keskuse juhataja, Põhiseaduse Assamblee liige
Vladimir Nazarenko Balti ES AS tegevjuht Narvas
Ingo Normet lavastaja, EMA Kõrgema Lavakunstikooli juhataja
Els Oksaar Hamburgi Ülikooli üldise ja võrdleva keeleteaduse prof., Eesti TA välisliige
Valdek Pall keeleteadlane, TPÜ prof. emer.
Mati-Johannes Palm laulja, EMA prof.
Priit Pedajas lavastaja ja näitleja
Lembit Peterson lavastaja ja näitleja
Toivo-Peep Puks kultuuriloo talletaja filmis
Jaan-Mati Punning TPÜ geoökoloogia prof.
Leila Pärtelpoeg sisearhitekt
Rein Raamat joonis- ja nukufilmilooja
Kalle Randalu klaverikunstnik
Rein Rannap klaverikunstnik ja helilooja
Harri Rein Ruhnu pastor, sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Hendrik Relve metsateadlane ja loodusfotograaf
Jüri Rent koorijuht
Tiit Rosenberg TÜ Eesti ajaloo prof.
Jaan Ross TÜ muusikateaduse ja muusikapsühholoogia prof.
Huno Rätsep keeleteadlane, TÜ prof. emer., akadeemik
Paul Saar Hageri pastor, sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Lembit Saarts maalikunstnik
Lembit Sarapuu maalikunstnik
Henno Sillaste arhitekt
Ülo Sirk orientalist
Urmas Sisask helilooja
Mark-Toomas Soosaar filmilooja, kunstielu edendaja
Rein Zobel arhitektuuriloolane, EKA prof.
Jüri Talvet TÜ maailmakirjanduse prof., tõlkija ja esseist
Alfred Tanimäe Eesti Rahvuskapital Austraalias algataja
Urmas Tartes putukateadlane, EPMÜ ZBI direktor
Ants Taul rahvamuusik ja torupillimeister
Indrek Teder vandeadvokaat
Kalmer Tennosaar laulja
Arvo Tering bibliograaf, ajaloolane
Harri Tiido välispoliitik
Ene-Margit Tiit matemaatik, TÜ prof. emer.
Malle Tohver Eesti aukonsul Sydneys
Jaan Tooming lavastaja ja näitleja
Mats Traat kirjanik
Raivo Trass lavastaja ja näitleja
Jüri Trei Eesti konsul Peterburis
Henno Uus Ülemaailmse Eesti Kesknõukogu aseesimees
Rolf Uusväli orelimängija
Vaino Vahing kirjanik ja arst
Endel Valk-Falk köitekunstnik ja restauraator
Anne Valmas Akadeemilise Raamatukogu direktor
Jaan Valsiner Clarki Ülikooli psühholoogia prof. Massachusettsis
Vootele Vaska filosoof
Kaljo-Olev Veskimägi raamatuloolane
Enn Vetemaa kirjanik
Enn Vilbaste Nigula looduskaitseala direktor
Tõnis Vint graafik
Meelis Virkebau AS Narva Kreenholmi juhatuse esimees
Jevgeni Vlassov näitleja
Leo Võhandu informaatik, TTÜ prof. emer.
Haldur Õim TÜ üldkeeleteaduse prof., akadeemik

VALGETÄHE V KLASS

Tõnu Aav näitleja
Kalju Aigro Nõo koolijuht
Taivo Arak Göteborgi Ülikooli matemaatika õppejõud
Virve Aruoja filmilavastaja
Nikolai Baturin kirjanik
Kersti Boiko Läti Ülikooli soome-ugri õppekava juhataja
Olav Ehala helilooja ja muusik
Lehte Hainsalu Sööt kirjanik, Põhiseaduse Assamblee liige
Kalju Hallik Hanila vallavolikogu esimees, talunik, lammaste tõulava pidaja
Jaak Herodes Käru vallavanem, talunik, kodukandiliikumise edendaja, VII Riigikogu liige
Edvin Hiedel tõlkija ja toimetaja
Laine Hone inglise keele õpetajate koolitaja
Arvo Iho filmilooja ja operaator
Martin Juhkam õigeusu preester, sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Silvia Jõgever maalikunstnik
Harri Jõgisalu kirjanik
Rein Järlik teleajakirjanik, Põhiseaduse Assamblee ning VII ja VIII Riigikogu liige
Arvi Järvekülg hüdrobioloog
Krista Kaer kirjastuse Varrak peatoimetaja
Raimond Kala riigiametnik
Rasmus Kangropool arhitektuuriloolane
Kalju Karask laulja ja näitleja
Andrus Kasemaa maalikunstnik ja õppejõud
Hando Kask arhitekt, eestluse hoidja Rootsis
Jüri Kask muinsuskaitsja, kodukandiliikumise edendaja Toris
Toivo Kens talunik ja tõuaretaja Põltsamaal
Ago Endrik Kerge lavastaja, näitleja ja tantsija
Ando Kiviberg Viljandi pärimusmuusikafestivali peakorraldaja
Juhan Kivirähk sotsioloog
Olaf-Mihkel Klaassen TÜ Idamaade ajaloo prof. emer.
Andres Koern AS Põltsamaa Felixi tegevjuht
Andres Kollist Audentese Kõrgema Ärikooli rektor
Hardo Kriisa oreliehitaja
Ago Kuddu ehitusinsener
Kalevi Kull bioloog ja semiootik
Ott Valdeko Kurs TÜ inimgeograafia prof.
Voldemar Kuslap laulja
Urmas Kõljalg seeneteadlane
Jüri Kõrge riigiametnik
Toomas Kõrvits muusik
Tiit Kändler teadusajakirjanik
Olav Kärt EPMÜ loomakasvatuse prof.
Ago Künnap TÜ uurali keelte prof., Ungari aukonsul Tartus
Vilen Künnapu arhitekt
Herta Laipaik kirjanik
Anu Lamp näitleja
Silvia Laul arheoloog
Erkki Leego informaatik ja riigiametnik
Toivo Leiger TÜ matemaatilise analüüsi prof.
Karl Lepa TÜ saksa filoloogia prof.
Heino Lepikson TTÜ masinaelementide konsultantprof.
Georg Liidja füüsik, KBFI vanemteadur, akadeemik
Toomas Liiv kirjandusteadlane ja luuletaja, TPÜ prof.
Anne Lill TÜ klassikalise filoloogia prof.
Ülo Lille keemik, TTÜ prof. emer., akadeemik
Ain Lutsepp näitleja
Vello Lään Raadio Tartu asutaja
Viivi Maanso TPÜ emakeele õppejõud
Heino Mardiste TÜ maateaduse õppejõud
Malev Margus metsateadlane
Tiit Masso ehitusinsener
Eero Medijainen ajaloolane
Leo Metsar tõlkija, kirjanik, sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Johannes Mikkel kunstikogu annetaja
Toivo Miljan majandusteadlane
Mari Must keeleteadlane, murdeuurija
Rein Mäe kodukaunistaja Kohtla-Nõmmel, kaevandusmuuseumi rajaja
Mart Mägi Chalmersi Tehnikaülikooli sõidukitehnikaprof.
Heljo Mänd kirjanik
Vello Mäss mereajaloolane
Tõnu Möls matemaatik, looduseuurija
Piret Nahk riigiametnik
Taisto Noor laulja
Helga Nõu kirjanik
Elmar Nyman rannarootslaste kultuuri edendaja
Tarmo Oja Uppsala Ülikooli täheteaduse prof.
Inge-Maret Orgo õigusteadlane, TÜ prof. emer.
Kaarel Orviku geoloog, mereuurija
Jaanus Paal TÜ botaanika prof.
Guido Paalme mäeinsener
Ain Padrik arhitekt
Ants Paju Jõgeva linnapea, kodukaunistaja, VIII Riigikogu liige
Ants Pak Kadarbiku talu peremees Harjumaal
Heino Pars nukufilmilooja
Lembit Peegel fotograaf, Eesti spordiajaloo talletaja
Helend Peep näitleja
Arnold Perendi Austraalia Eesti Seltside Liidu asutaja
Aino Pervik kirjanik
Olavi Pesti Kuressaare Muuseumi asedirektor, ajaloolane
Ervin Pihu kalateadlane, järveuurija
Valve Pormeister arhitekt
Endel Priidel kirjandusteadlane
Arvo Puu muinsuskaitsja, Sinimägede SA esimees
Mati Jüri Põldre filmilooja
Kustav Agu Püüman teatrikunstnik
Raimo Raag Uppsala Ülikooli soome-ugri keelte õppejõud
Niina Raid arhitektuuriloolane
Lia Rajandi tõlkija ja kooliõpetaja Tallinnas
Piret Rammo kooliõpetaja Järvamaal, muinsuskaitsja
Tiit Randla looduskaitsja
Ivar Ranne jurist, riigiametnik
Irina Raud arhitekt
Hugo Raudsaar täheteadlane
Valdur Raudvassar vabadusvõitleja, muinsuskaitsja Võrumaal
Arnold Ravel tõlkija
Tiit Reigo riigiametnik, eestluse hoidja Londonis
Hellat Rumvolt liikluskultuuri edendaja
Jaan Ruus filmikriitik
Jaak Rähesoo kriitik, tõlkija ja kirjandusteadlane
Tõnis Rätsep näitleja
Andrus Saar sotsioloog
Ita Saks tõlkija
Helgi Sallo näitleja ja laulja
Rein Saluri kirjanik
Anu Saluäär Loomingu Raamatukogu toimetaja
Rudolf Seegar vennastekoguduse pastor ja karskustegelane Missos
Tõnu Seilenthal hõimukeelte teadlane
Jaan Seim Stockholmi Eesti Kooli direktor
Ly Ehin (Seppel) tõlkija ja kirjanik
Vello Sermat psühholoog
Riho Sibul kitarrist, laululooja ja laulja
Jüri Sillart operaator
Peeter Simm filmilavastaja
Mati Sirkel Eesti Kirjanike Liidu esimees, tõlkija
Jüri Smitt agronoom, õlikultuuride kasvataja Adaveres
Lilia Sokolinskaja Raadio 4 ajakirjanik
Ingrid Sotter vabadusvõitleja, haridustegelane
Aleksander Suumann luuletaja ja maalikunstnik
Kalju-Hillar Suur fotokunstnik
Enn Säde filmilavastaja
Juhan Kristjan Talve ajakirjanik, Põhiseaduse Assamblee liige
Tõnu Tamm Leigo talu peremees Lutikel
Ülo Tamm EPMÜ metsakasvatuse prof.
Kalju Terasmaa löökpillimängija ja laulja
Victor Terras kirjandus- ja keeleteadlane, sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Rein Tiivel riigiametnik
Mari Tomingas riigiametnik
Pille Tomson Karula Rahvuspargi direktor
Hendrik Toompere nukunäitleja
Lea Tormis teatriloolane, EMA prof.
Jaan Tätte näitekirjanik, näitleja ja laululooja
Haljand Udam orientalist
Udo Uibo Loomingu peatoimetaja, kirjanduskriitik
Jaan Unt antiikkirjanduse vahendaja
Riho Unt nukufilmilooja
Andrus Vaarik näitleja
Mart Vahesoo koolijuht, Eesti Aleksandrikooli muuseumi asutaja
Jüri Valge riigiametnik, kaitseministeeriumi nõunik
Heiki Valk arheoloog
Peep Varju massirepressioonide uurija
Rein Veidemann TÜ kirjandusteooria prof., VII Riigikogu liige
Ferdinand Veike nukunäitleja ja näitejuht
Kullo Vende tõlkija ja riigiametnik
Ilmar Vene esseist ja bibliograaf
Enn Veskimägi AS Standardi juhatuse esimees
Heldur-Jaan Viires maalikunstnik ja õppejõud
Tiit-Rein Viitso TÜ läänemeresoome keelte prof.
Ülle Viks keeleteadlane
Peeter Volkonski näitleja, muusik, helilooja
Igor (Ike) Volkov muusik ja arhitekt
Hardi Volmer filmilooja, muusik, teatrikunstnik
Henn Voolaid TÜ füüsika õppejõud
Silvi Vrait laulja
David Vseviov ajaloolane
Märt Väljataga Vikerkaare peatoimetaja, tõlkija
Asta Õim keeleteadlane
Avo Üprus Tallinna Peeteli koguduse õpetaja, vanglavaimulik

VALGETÄHE MEDAL

Ago Ainelo koduloolane ja kooliõpetaja Räpinas
Jaan Aitaja rahvakunsti edendaja Ülenurmel
Päivi Aljamaa Kaiu Põhikooli õpetaja
Sirje Almann Tallinna Pedagoogilise Seminari õpetaja
Aksel Andrekson Vändra Muusikakooli õpetaja ja koorijuht
Rein Arjukese talunik ja turismiedendaja Kõrvemaal, Põhiseaduse Assamblee ja VII Riigikogu liige
Ivar Arold maateadlane
Mart Arold massirepressioonide uurija
Härmi Arumäe kooliõpetaja Pärnumaal
Kaja Avila Risti Põhikooli õpetaja
Svea-Reet Bergman Canberra Eestlaste Koondise esimees
Igor Černov kirjandusteadlane
Vello Ederma Eesti Rahvuskomitee Ühendriikides abiesimees, ajakirjanik
Ene Eimre Kärdla Muusikakooli õpetaja
Kuno Erkmann Paikuse vallavanem
Jüri Estam ajakirjanik
Kalju Haan teatriloolane
Sven Hansson Rootsi Eestlaste Liidu esimees, skaudijuht
Ants Hein kunstiajaloolane
Voldemar Hanni autojuht
Kaupo Ilmet Elistvere Loomapargi rajaja
Arnold Ilmjärv Kasari koolijuht
Helmut Joonuks koduloolane Virumaal
Elmar Joosep massirepressioonide uurija
Virve Jõgi metsamajandusinsener Saaremaal
Ülo Jõgisoo kodukandiliikumise tegelane Vaivaras
Raivo Järvi kunstnik, saatejuht
Ottniell Jürissaar sõjaliste teenetega vabadusvõitleja, koorijuht
Jüri Jürivee Tallinna Kristiine Teeninduskooli direktor
Aime Jürjo kujur, muinsuskaitsja
Eino Jürmann looduskaitsja Alutagusel
Vallot Kaasik talunik, kodukandiliikumise edendaja Varal
Hergi Karik keemik, TPÜ prof. emer.
Toomas Karjahärm ajaloolane
Gunnar-Raimond Karu füüsik, TÜ prof. emer.
Heino-Vello Karo autojuht
Tiit Karuks ajakirjanik
Enn Kasak täheteadlane
Olev Kenk Kuma Raadio ajakirjanik
Kalju Kertsmik Albu vallavanem, kodukandiliikumise tegelane
Jüri Keskpaik linnu-uurija
Arda-Maria Kirsel raamatukoguhoidja Eesti Akadeemilises Raamatukogus
Irlanda Kislova Rapla postkontori juhataja
Aare Kittask kodukaunistaja Valgas
Faivi Kljutšik pressifotograaf
Tiiu Kokla tõlkija
Hasso Krull kirjandusteadlane ja kirjanik
Oskar Kruus kultuuriloolane ja kirjanik
Ave Kumpas lastekoorijuht
Piret Kuusk füüsik
Henno Käo raamatukunstnik ja lastekirjanik
Vello Kärsten Vaivara vallavolikogu esimees
Anu Laansalu muinasteadlane
Emil Laansoo orkestrijuht ja muusik
Meinhard Laks kooliõpetaja ja koduloolane Sondas
Vaike Lapp O. Lutsu kihelkonnakoolimuuseumi asutaja Palamusel
Evald Laprik koolijuht Viljandis
Peeter Laum Saare Paat AS juht Nasval
Mart Leiumaa Virtsu Põhikooli direktor
Endel Lepik Karksi-Nuia Gümnaasiumi direktor
Kaljo Lepik raamatukoguhoidja TÜ raamatukogus
Lola Liivat maalikunstnik
Vilju Lilleleht linnuteadlane
Aavo Lind Parksepa Keskkooli matemaatikaõpetaja
Uno Loop laulja ja kitarrist
Elsa Loorits raamatukoguhoidja TÜ raamatukogus
Mihhail Lotman kirjandusteadlane ja semiootik, EHI prof.
Mare Lott raamatuteadlane, TPÜ prof. emer.
Tõnu Luik TÜ filosoofiaõppejõud
Inna Lumin raamatupidaja, riigiametnik
Hans J. Lupp Eesti Sihtkapitali Kanadas esimees
Alar Läänelaid taimeteadlane
Hele Lüüs maastikuarhitekt
Elmar Maasik muinsuskaitsja Purtsis
Bruno Metsar Eesti skaudijuht Melbourne’is
Urve Miller geoloog, Stockholmi ja Tartu Ülikooli prof.
Linold Milles elektriinsener, Eesti skaudijuht USAs
Jüri Muru kodukaunistaja Raasikul
Kalev Mõttus massirepressioonide uurija Võrumaal
Riho Mäe kooliõpetaja ja kodukandiliikumise edendaja Tudus
Hilma Männik kodukaunistaja Vihulas
Heiki Mätlik kitarrist
Helju Müürsepp tantsujuht, rahvakultuuri edendaja Vastseliinas
Mailis Neppo riigiametnik
Robert Nerman koduloolane Tallinnas
Elmar Ojaste koduloolane, sõjaliste teenetega vabadusvõitleja, skaudijuht
Virve Orav koduloolane Narva-Jõesuus
Jaan Ots Eesti Meestelaulu Seltsi esimees
Margot Paali riigiametnik
Temira Pachmuss slaavi filoloog, Illinoisi Ülikooli prof. emer.
Imbi Paju Võtikvere Küla Seltsi juhataja
Hilja Peep kooliõpetaja ja kodukaunistaja Haapsalus
Vikki Pennonen Valga Gümnaasiumi ajalooõpetaja
Toivo Peäske klaverikunstnik
Osvald Piil Toronto Eesti Maja esimees
Viido Polikarpus Tallinna Eesti Maja asutaja
Juta Porgand Orissaare Gümnaasiumi õpetaja
Heino Puhvel kirjandusteadlane
Aleksander Pulver psühholoog
Anne Pääsuke Ridala Põhikooli õpetaja
Evi Rannap TPÜ infoteaduste prof.
Hinge-Mai Raud-Pähn Rootsi Eestlaste Liidu büroojuhataja
Henn Rebane akordionist ja helilooja
Olav Renno linnuteadlane
Elmar Roosna koolijuht ja füüsikaõpetaja Pärnus
Elmar Saarniit arhitekt, Eesti skaudijuht USAs
Siina Saarva raamatupidaja, riigiametnik
Natalia (Nata-Ly) Sakkos klaverikunstnik
Mikk Sarv rahvakunsti edendaja Raplas
Lea Sibul-Poola Kärdla Nukuteatri juht
Jüri Sild Wiedemanni keeleauhinna algataja
Tiit Sillaots looduskaitsja, riigiametnik
Helvi Soans (Jürisson) luuletaja ja arst
Jakob Steffensson Ruhnu rootslaste kultuuri edendaja
Pärja Svarpstina Riia Eesti Seltsi esinaine
Aimi Säremat Käina Gümnaasiumi direktor
Olof Söderbäck noarootslaste kultuuri edendaja
Tiina Taemets Brisbane’i Eesti Seltsi esinaine
Andres Taklaja TTÜ mikrolainetehnika prof.
Ene-Maris Tali telerežissöör
Erika Tambi –  Muuga Põhikooli direktor
Harry Tarmo insener, Eesti skaudijuht USAs
Ants Teder Aste koolijuht
Uno Teemägi talunik Taheval, Hargla Seemneühistu esimees
Evald Teras kooliõpetaja ja koorijuht Kärdlas
Ain Tiivas ühistegelane Viru-Nigulas
Heinrich Toots eestluse säilitaja USAs, geoloog
Taavi Triumph koduloolane
Toivo Tulvik riigiametnik
Andres Uibo orelimängija
Tõnu Uibopuu Järva Tarbijate Ühistu juhatuse esimees
Johannes Valk talunik Padisel
Ilme Varik Järvamaa rahvakunstiühingu Veimevakk juhataja, nahakunstnik
Valdeko Vende koduloolane Tallinnas, elektriinsener
Ago Vilo kultuurivahendaja, slavofiil, geotehnikainsener
Jüri Võigemast Rapla vallavolikogu esimees
Silvi Õun Võtikvere Küla Seltsi raamatupidaja

EESTI PUNASE RISTI I KLASS

Karl Kull vähiarst, TÜ prof. emer.
Erki Nool kümnevõistleja, olümpiavõitja
Erika Salumäe jalgrattur, olümpiavõitja, IX Riigikogu liige
Toomas-Andres Sulling kirurg, Mustamäe haigla kardiovaskulaarkliiniku juhataja

EESTI PUNASE RISTI II KLASS

Ants Antson kiiruisutaja, olümpiavõitja
Aino Järvesoo annetaja ja kodukaunistaja Tartus
Olga Kistler-Ritso lähiajaloo talletamise toetaja
Jaan Talts tõstja, olümpiavõitja, VIII Riigikogu liige
Raul Talvik TÜ anestesioloogia ja intensiivravi kliiniku juhataja, prof.
Jüri Tarmak kõrgushüppaja, olümpiavõitja
Jaak Uudmäe kolmikhüppaja, olümpiavõitja

EESTI PUNASE RISTI III KLASS

Mihkel Aitsam liikumispuuetega inimeste eestvedaja
Erling Brekke Eesti sõjapõgenike abistaja Trondheimis, Norra
Aleksei Budõlin džuudomaadleja
Hele Everaus TÜ hematoloogia prof.
Raivo Karolin Tallinna Tuletõrje- ja Päästeameti päästetööde juht
Jaan Künnap mägironija ja loodusfotograaf
Allar Levandi kahevõistleja, treener
Heidi-Ingrid Maaroos TÜ polikliiniku ja perearstiteaduse prof. ja polikliiniku juhataja
Tiiu Martin vereandja
Helbe Merila-Lattik meditsiiniloolane, arst
Aavo-Valdur Mikelsaar TÜ inimese bioloogia ja geneetika prof.
Andres Metspalu TÜ biotehnoloogia prof.
Ants Peetsalu TÜ kirurgiakliiniku juhataja ja kirurgiliste haiguste prof.
Indrek Pertelson džuudomaadleja
Maimu Pikkmaa halastajaõde
Aavo Pikkuus jalgrattur, olümpiavõitja
Mart Saarso ümbermaailmapurjeka Lennuk kapten
Vello Salupere TÜ sisekliiniku juhataja ja sisehaiguste prof.
Jüri Teras sõjaliste teenetega vabadusvõitleja, arstiteadlane, Eesti TA prof. emer.
Günter F. Toepfer humanitaarabi- ja kultuurivahendaja Saksamaalt
Toomas Tõniste purjetaja
Tõnu Tõniste purjetaja
Raivo Uibo TÜ immunoloogia prof.
Eero Vasar TÜ füsioloogia prof.

EESTI PUNASE RISTI IV KLASS

Kaja Aidla Otepää haigla kirurg ja peaarst
Mati Alaver Eesti suusakoondise peatreener
Ago Ambre humanitaarabi vahendaja USAst
Adelheid Buschmann humanitaarabi vahendaja Saksamaalt
Anne Daniel-Karlsen Tartu Maarja Kooli asutaja, arst
Viktor Demidov elupäästja, lootsikaater Ahto-16 kipper
Jaan Ehlvest maletaja
Kenneth Michael Gorshkow Rotalia Fondi asutaja, kergejõustiklane
Heino Gustavson meditsiini- ja tööstusajaloolane, sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Valter Heuer ajakirjanik ja maletaja
Rein Hääl Põlvamaa Päästeteenistuse direktor
Aime Jukk kopsuarst Jõgeval
Nelli Kalikova Aidsi Ennetuskeskuse juhataja
Aldo Kals pimedate eestvedaja, ajaloolane
Jaan Kelk TÜ sisekliiniku arst
Anatoli Krikun korvpallur
Kalev Kruup arst, Eesti Seltsi Tasmaanias asutaja ja esimees
Heino Kruus korvpallur, treener
Raimu Laubre Tallinna Kutsehaiguste Kliiniku arst
Jaak Lipso korvpallur
Mai-Liis Matossian-Vallak humanitaarabi vahendaja Šveitsist
Iivo Nei maletaja ja treener
Virge Nemvalts Kuressaare haigla polikliiniku endokrinoloog
Lars Nexe humanitaarabi vahendaja Rootsist
Heino Noor massirepressioonide uurija ja arst Tartus
Eldur-Ago Orav vereandja
Dmitri Peterson Saaremaa Päästeteenistuse direktor
Aleksander Portnov elupäästja, päästis Puhjas kaks läbi jää vajunud last
Aavo Põhjala Eesti Judo Liidu peasekretär
Fred-Rainer Randviir elupäästja, lootsikaater Ahto-16 mehaanik
Eeri Rebane Tartumaa Päästeteenistuse direktor
Gunnar Reiman joaskonnaarst Leicesteris, eestluse hoidja Inglismaal
Agu Rüga vereandja
Jaan Sims Viljandimaa Päästeteenistuse direktor
Tõnu Simson vereandja
Nadežda Zaitseva elupäästja, päästis kolm läbi Kadrioru tiigi jää vajunud last
Aleksei Tammiste korvpallur
Aare Taul Kuressaare haigla kirurg
Priit Tomson korvpallur
Taimi Tulva TPÜ sotsiaaltöö prof.
Hannes Vallak humanitaarabi vahendaja Šveitsist
Tuula Visa humanitaarabi vahendaja Soomest
Tiina Võti etnograaf
Tõnu Õim kirimaletaja

EESTI PUNASE RISTI V KLASS

Rein Kirsipuu jalgrattatreener
Silvi Linnas vereandja
Andres Lutsar džuudotreener
Merike Melsas Tallinna Käo päevakeskuse direktriss
Õie Orulaid Juuru-Maidla lastekodu kasvataja
Rein Ottoson purjetajate treener
Uno Palu kümnevõistleja ja treener
Tiiu Reek Tartu väikelastekodu Käopesa direktor ja peaarst
Elgi Saare liikumispuuetega inimeste hoolekandja
Vambola Truup vereandja
Elvi Tõnurist viipekeele tõlk
Roman Ubakivi jalgpallitreener
Lembit Vink Jõgevamaa tervisekaitseinspektor, velsker
Atko-Meeme Viru spordifüsioloog, Eesti Olümpiaakadeemia president, TÜ prof. emer.

EESTI PUNASE RISTI MEDAL

Leo Hannibal humanitaarabi vahendaja USAst
Hillar Juhanson vereandja
Valdur Ruut Kermet vereandja
Meinhard Kirm kergejõustikutreener
Vahur Kivisild kergejõustikutreener
Milvi Kübarsepp vereandja
Mare Loid vereandja
Ene-Kersti Luuk vereandja
Tiiu Mägi Orissaare valla sotsiaalnõunik
Johannes Noormägi võrkpallitreener
Tiit Paas vereandja
Oliver Puri kehakultuuri edendaja Raplas
Anatoli Šmigun suusatreener
Aime Tsezaks vereandja
Olav-Kaimo Tullus vereandja
Aimar Uukivi autoõpetaja
Klaudia Vaikre vereandja

KOTKARISTI II KLASS

Johannes Kert maaväe ülem, kindralleitnant
Owe Erik Axel Wiktorin Rootsi kaitsevägede end. juhataja, kindral

KOTKARISTI III KLASS MÕÕKADEGA

Aleksander Elango Vabadussõja veteran
Ants Ilus Vabadussõja veteran
Eduard-Aleksander Ilves Vabadussõja veteran
Aleksander Kadaja Vabadussõja veteran
Johannes Tark Vabadussõja veteran
Voldemar George Tilk Vabadussõja veteran

KOTKARISTI III KLASS

Giuliano Abboliono Crivelli Eesti kaitseväe nõustaja, brigaadikindral, Šveits
James F. Fretterd Marylandi rahvuskaardi ülem, kindralleitnant, USA
Pertti Edvard Nykänen Soome kaitseministeeriumi kantseleiülem, kindralmajor
Lars Ramström Rootsi kaitsejõudude peastaabi ohvitser, kolonelleitnant
Märt Tiru kaitseväe juhataja end. kt, brigaadikindral

KOTKARISTI IV KLASS

Hans Alviste sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Juhan Kirik sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Vello Laos sõjaliste teenetega vabadusvõitleja, meditsiinipublitsist
Vello Loemaa Eesti sõjaväeatašee Brüsselis, kolonel
Ago Loorpärg sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Erich Murumägi sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Jaan Nõmmik sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Tõnis Nõmmik kaitseväe peakaplan, kolonelleitnant
Ivar Prits julgestuspolitsei end. ülem
Kalju Randmäe sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Urmas Roosimägi kaitseväe juhataja end. kt, kolonel
Mare Schmalz kaitsepolitsei ülemkomissar
Edgar Sinisalu sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Jaan Soop sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Riho Tamm kaitsepolitsei juhtivassistent
Allan Oliver Ventsel sõjaliste teenetega vabadusvõitleja

KOTKARISTI V KLASS

Endel Arumets sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Jakob Ellervee sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Mihkel Hennoste sõjaliste teenetega vabadusvõitleja, Adelaide’i Eesti Seltsi asutaja
Gunnar Alexander Hiis sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Jüri Joost vabadusvõitleja, Tallinna teletorni kaitsja
Georg-Heinrich Kase sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Uno Kaseväli vabadusvõitleja, Tallinna teletorni kaitsja
Johannes Kask sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Jaanus Kokk vabadusvõitleja, Tallinna teletorni kaitsja
Valeri Kutuzov piirivalve lennusalga lennukite eskadrilli ülem
Heino Lehtsalu sõjaliste teenetega vabadusvõitleja, füüsik
Manfred Luts sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Peeter Milli vabadusvõitleja, Tallinna teletorni kaitsja
Lembit Mägedi sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Richard Oidekivi sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Harri Otsa sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Ervin Piikmann piirivalveameti mereosakonna ülem, kaptenmajor
Jaan Raudmäe sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Harri Ritsberg sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Koit Räni sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Osvald Saulep sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Otto Silm sõjaliste teenetega vabadusvõitleja, raamatupidaja
Heino Sinimäe sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Raivo Terve piirivalve üldosakonna ülem, major
Eduard Treilmann sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Jaan-Walter Valtin sõjaliste teenetega vabadusvõitleja

KOTKARISTI KULDRIST

Arvi Aasma sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Lembit Kirs piirivalvelaeva Kõu komandör, nooremleitnant
Kalev Koidumäe rahusõdur Bosnias, kapten
Karl Kolla politseiameti kriminaalosakonna politseidirektor
Paul Kunimägi õhuväelane, major
Tõnu Lauter Neeme Piirivalvekoerte Kooli ülem, kapten
Valter Linnukütt sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Leon Meier piirivalve piirikontrolli jaoskonna ülem, kapten
Mati Mumm Kaitseliidu Sakala maleva pealik, kapten
Elmar Nurmela Põlva politseiprefekt
Kaljo Odar sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Olavi Vananurm politseiameti sisekontrolliosakonna politseiasedirektor

KOTKARISTI HÕBERIST

Jaanus Ainsalu Narva-Jõesuu piirivalve õppekeskuse sissikompanii ülem, leitnant
Jaanus Elvre Vabariigi Presidendi vanemkäsundusohvitser, kapten
Mait Lambur Tallinna üksik-päästekompanii staabiülem, leitnant
Helmi Paltson sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Silvia Raap sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Andrus Reinstein rahusõdur Bosnias, leitnant
Alari Saega sõjaväelane, rahuoperatsioonide keskuse väljaõppeülem, leitnant
Johannes Tõrs Eesti Vabadusvõitluse Muuseumi rajaja Lagedil
Riivo Valge Baltneti õhuseirekeskuse ülem, nooremleitnant

KOTKARISTI RAUDRIST

Enn Helme sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Juhan Lepasaar metsavendluse uurija
Meelis Loel rahuoperatsioonide keskuse varustusohvitser, vanemseersant
Mikk Pukk Vabariigi Presidendi nooremkäsundusohvitser, nooremleitnant
Uno Tõnnus soomepoiste ajaloo uurija

Alus: Eesti Vabariigi põhiseaduse § 78 p 15, teenetemärkide seaduse § 9.


Lennart MERI