Teksti suurus:

Riiklike autasude andmine

Väljaandja:Vabariigi President
Akti liik:otsus
Teksti liik:algtekst
Jõustumise kp:02.02.2005
Avaldamismärge:RTL 2005, 19, 216

Riiklike autasude andmine

Vastu võetud 02.02.2005 nr 775

Seoses iseseisvuspäevaga ja Eesti riigile osutatud teenete tunnustamiseks annan riiklikud autasud järgmiselt:

Maarjamaa Risti I klass
George Herbert Walker Bush Eesti iseseisvuspüüdluste toetaja, Ameerika Ühendriikide president 1989–1993
Robin Finlayson Cook Eesti Euroopa Liiduga liitumise toetaja, endine välisminister, Suurbritannia
Patrick Cox Eesti Euroopa Liiduga liitumise toetaja, endine Euroopa Parlamendi esimees
Cristopher Patten Eesti Euroopa Liiduga liitumise toetaja, endine Euroopa Komisjoni liige, Suurbritannia
Günter Verheugen Eesti Euroopa Liiduga liitumise korraldaja, Euroopa Komisjoni liige
Richard Carl von Weizsäcker Eesti iseseisvuspüüdluste toetaja, Saksamaa Liitvabariigi president 1984–1994

Maarjamaa Risti II klass

Norimasa Hasegawa Eesti-Jaapani suhete arendaja, suursaadik Eestis 2001–2003
Girts Valdis Kristovskis Eesti NATOga liitumise toetaja, Läti
Linas Antanas Linkevičius Eesti NATOga liitumise toetaja, Leedu

Maarjamaa Risti III klass
Mai Bereczki tõlkija, Eesti kirjanduse tutvustaja Ungaris
Franz von Däniken Eesti-Šveitsi suhete arendaja, diplomaat
John W. Hiden ajaloolane, Baltimaade ajaloo uurija, Suurbritannia
Sergei Kovaljov massirepressioonide uurija, Venemaa
Eneko Landáburu Eesti Euroopa Liiduga liitumise korraldaja, Hispaania
Nils Muižnieks Eesti-Läti suhete edendaja
John P. Rose George Marshalli Keskuse direktor, Eesti julgeolekualase hariduse toetaja ja edendaja, Ameerika Ühendriigid
Martin Sajdik Eesti Euroopa Liiduga liitumise toetaja, Austria
Eva-Riitta Siitonen (õ) Eesti-Soome koostöö edendaja
Jan Birger Store Eesti Euroopa Liiduga liitumise toetaja, Soome Vabariigi suursaadik Varssavis
Dominique Struye de Swielande Eesti NATOga liitumise toetaja, suursaadik, Belgia alaline esindaja NATOs
Michael Zampelas Eesti-Küprose sidemete edendaja
Oleg Tabakov Eesti-Vene kultuurisidemete edendaja
Jari Pekka Olavi Vilén Eesti Euroopa Liiduga liitumise toetaja, Soome Vabariigi parlamendi liige

Maarjamaa Risti IV klass
Juri Afanasjev Eesti toetaja Molotovi-Ribbentropi pakti salaprotokollide avalikustamisel, Venemaa
Finn Andersen Eesti-Taani kultuurisidemete arendaja
Markku Aro Eesti-Soome kalandusalase koostöö edendaja
Tomas Bertelman �� Eesti taasiseseisvumise toetaja, diplomaat, Rootsi
Antoine Chalvin tõlkija, Eesti kirjanduse tutvustaja Prantsusmaal
Stéphane Courtois massirepressioonide uurija, Prantsusmaa
Håkan Damm Eesti-Rootsi suhete edendaja
Anton R. Dammer Eesti-Ameerika põlevkiviuuringute alase koostöö edendaja
Lars Fredén Eesti taasiseseisvumise toetaja, diplomaat, Rootsi
Joachim Gauck massirepressioonide uurija, Saksamaa
Jonas Hafström Eesti-Rootsi suhete edendaja
William Jarrett Hallowell Hough, III (õ) Balti riikide taasiseseisvumise toetaja, Ameerika Ühendriigid
Tapani Ilkka Eesti olümpialiikumise toetaja, Soome
Søren Claus Kjær Eesti Vabariigi aukonsul Aarhusis, Taani
Mikko Lagerspetz sotsioloog, Eesti Humanitaarinstituudi professor
Dirk Lange Eesti Euroopa Liiduga liitumise korraldaja Euroopa Komisjonis
Ulla-Maija Määttänen ajakirjanik, Soome
Stig Erik Örjan Ohlsson keeleteadlane, TÜ külalisprofessor, Rootsi
Romualdas Ozolas Eesti taasiseseisvumise toetaja, Leedu
Jaakko Paavela Eesti-Soome kultuurialase koostöö edendaja
Risto Erkki Juhani Penttilä Eesti-Soome suhete edendaja
Matti Heimo Juhani Purasjoki Eesti konkurentsiõiguse arengu toetaja, Soome
Nikiforos Sivenas Eesti Euroopa Liiduga liitumise korraldaja Euroopa Komisjonis
Lauri Ståhlberg Eesti-Soome ärisidemete edendaja
Sigute Stonyte Eesti-Leedu kultuurisidemete edendaja
Pekka Takala Eesti-Soome äri- ja spordisidemete edendaja
Seija Wallius Eesti-Soome kultuurikontaktide vahendaja

Maarjamaa Risti V klass
Dag Sebastian Ahlander Eesti iseseisvuspüüdluste toetaja, Rootsi
Gintautas Jurgis Česnys antropoloog, Vilniuse Ülikooli professor, Leedu
Juha Hakala Eesti-Soome mittetulundusühingute suhete edendaja
Martti Helminen Eesti-Soome kultuurisidemete arendaja
Timo Höykinpuro Eesti-Soome mittetulundusühingute suhete edendaja
Rimantas Jankauskas antropoloog, Leedu
Helen Kaisa Kalli Klement Eesti ja Põhjamaade kultuurisidemete arendaja, Rootsi
Mickael Lundgren Eesti lähiajaloo uurija, Rootsi
Miroslaw Pienkowski Eesti kultuurielu toetaja, Poola
Heimo Rantala Eesti taasiseseisvumise toetaja, Soome
Heikki Seppänen Eesti-Soome mittetulundusühingute suhete edendaja
Sabine Stadler Eesti-Saksa õigusalase koostöö edendaja
Ingmar Stuns Eesti-Soome mittetulundusühingute suhete edendaja
Sigurd Zillmann Eesti-Saksa koostöö edendaja
Kari Valtteri Tarkiainen arhivaar, Eesti ja Põhjamaade suhete edendaja
Vytautas Urbanavičius arheoloog, Leedu
Ulla Vestergaard Rasmussen Eesti energiamajanduse arengu toetaja, Taani

Riigivapi II klass
Tarmo Kõuts kaitseväe juhataja

Riigivapi V klass
Sirje Endre kirjastaja, Eesti Kongressi korraldajaid, IX Riigikogu liige
Ruuben Lambur vabadusvõitleja
Vello Peedosk vabadusvõitleja
August Puuste vabadusvõitleja
Vardo Rumessen muusikateadlane, pianist, Eesti Kongressi korraldajaid, VIII ja IX Riigikogu liige

Valgetähe II klass
Uno Lõhmus Euroopa Ühenduste Kohtu kohtunik, Riigikohtu esimees 1998–2004

Valgetähe III klass
Andrus Ansip kohaliku omavalitsuse edendaja
Paul Himma Eesti muusikaelu korraldaja ja arendaja
Indrek Kannik Eesti NATOga liitumise korraldaja
Jüri Kraft ettevõtja, taasiseseisvumisele kaasaaitaja
Lea Laarmaa riigikohtunik
Tiia-Ester Loitme dirigent, muusikaõpetaja
Indrek Neivelt Eesti panganduse edendaja
Meelike Palli Eesti Euroopa Liiduga liitumise korraldaja, diplomaat
Aarne Saar Eesti majanduselu edendaja
Rainer Saks Eesti NATOga liitumise korraldaja
Urmas Sõõrumaa ettevõtja
Helve Särgava kohtunik
Bruno Tomberg sisearhitekt, EKA emeriitprofessor
Helju Vals filoloog, ajakirjanik

Valgetähe IV klass
Jaan Anni metsaülem
Jüri Ant ajaloolane, TÜ emeriitprofessor
Aino Arro rahvakultuuri edendaja
Lembit Eelmäe näitleja
Mati Erelt keeleteadlane, TÜ professor
Arvi Hamburg energeetik
Leeni Hansson sotsioloog, rahvastikupoliitika kujundaja
Sirje Helme kunstiajaloolane ja -kriitik
Andres Herkel publitsist, IX ja X Riigikogu liige
Anti Hirvoja riigiametnik
Martin Hurt Eesti NATOga liitumise korraldaja
Raivo Hurt audiitor
Mihhail Hütt prokurör
Mari Ivask keskkonnahariduse arendaja, EPMÜ professor
Elmar Johanson eestluse hoidja Lätis
Ilmar Heinrich Jõesoo õpetaja, kohaliku elu edendaja
Tiia Kaar riigiametnik
Toivo Kabanen rahvusvähemuste koostöö korraldaja
Volli Kalm geoloog, kõrghariduse edendaja, TÜ professor
Kalle Karoles metsanduse arendaja
Andi Kasak ettevõtja
Rein Kilk ettevõtja
Kaalu Kirme kunstiteadlane, TPÜ emeriitprofessor
Toivo Klaar Eesti NATOga liitumise korraldaja
Endel Koljat riigiametnik
Kaja Koort riigiametnik
Oliver Kruuda ettevõtja
Kai Kukk riigiametnik
Maire Kurvits riigiametnik
Vilja Kuzmin riigiametnik
Ivo Kuusk laulja, muusikapedagoog
Villu Kõve õigussüsteemi edendaja, riigikohtunik
Leo Käärmann riigiametnik
Kalle Küttis hariduselu edendaja
Julia Laffranque Eesti Euroopa Liiduga liitumise korraldaja, riigikohtunik
Anni Lahe kohaliku elu edendaja
Ilmar Laurits kohaliku elu edendaja
Laine Leichter muusikaõpetaja
Enno Lend kutsehariduse edendaja, suurperede eestseisja
Enn Liba õpetaja, kohaliku elu edendaja
Prits Liblik ettevõtja
Laine Lõvi kohaliku elu edendaja
Jaak Maandi riigiametnik
Aleksander Maastik hüdraulikateadlane, EPMÜ emeriitprofessor
Jaan Manitski ettevõtja, kohaliku elu edendaja
Dagmar Mattiisen Naiskodukaitse edendaja
Kalle Merusk õigusteadlane, TÜ professor
Maie Metsalu riigiametnik
Valdek Mikkal keemik, TTÜ emeriitprofessor
Tähve Milt riigiametnik
Ivar Murdmaa eestluse hoidja Venemaal
Aadu Must ajaloolane, TÜ professor
Tiina Mägi kultuuripärandi hoidja
Gunnar Neeme eestluse hoidja Austraalias
Tõnis Nirk Eesti Euroopa Liiduga liitumise korraldaja, suursaadik
Maie Nisu vallavanem, kohaliku elu edendaja
Silvi Ojamuru riigiametnik
Olev Olesk eestluse hoidja Rootsis ja Ameerikas
Aivo Orav Eesti NATOga liitumise korraldaja, suursaadik
Kalju Orro näitleja, teatripedagoog
Urmas Ott ajakirjanik
Mare Peil hariduselu edendaja
Walter Pent eestluse hoidja Kanadas
Peep Pillak ajaloolane ja arhivaar
Rein Porro riigiametnik
Martin Puhvel eestluse hoidja Kanadas
Raimo Pullat ajaloolane, TPÜ professor
Aime Punga õpetaja, hariduselu edendaja
Tiiu Raia riigiametnik
Ain Randma teedeehitaja
Tiia Raudma Eesti Euroopa Liiduga liitumise korraldaja, riigiametnik
Toivo Rebane riigiametnik
Jaan Reinson hariduselu edendaja
Cardo Remmel ettevõtja
Jüri Riimaa riigiametnik
Els Roode rahvamuusika arendaja
Andres Root audiitor
Aino Runge tarbijakaitsja
Sven Sakkov Eesti NATOga liitumise korraldaja, riigiametnik
Jüri Selirand arheoloog
Sander Soone Eesti NATOga liitumise korraldaja, diplomaat
Horre Zeiger muusik, helilooja
Toomas Takkis õpetaja, hariduselu edendaja
Jaan Timusk eestluse hoidja Kanadas
Ela Tomson ajakirjanik, X Riigikogu liige
Tiia Toomet kirjanik, museoloog
Leelo Tungal kirjanik, ajakirjanik, lastekirjanduse edendaja
Vello Valm tolliametnik
Paul Varul jurist, TÜ professor
Rein Veetõusme riigiametnik
Sirje Winding-Frauenlob eestluse hoidja Austrias
Vello Väinsalu ettevõtja

Valgetähe V klass
Raimu Aardam kohaliku elu edendaja
Hendrik Allsaar kohaliku elu edendaja
Aleksandr Brokk ettevõtja, kohaliku elu edendaja
Olga Bucquet-Kask eestluse hoidja Prantsusmaal
Anne-Mari Buravkova õpetaja, kohaliku elu edendaja
Boris Dubovik muinsuskaitse edendaja
Aleksandr Dusman rahvusvähemuste koostöö korraldaja
Riina Eentalu ajakirjanik
Ants Eglon riigiametnik
Helmut Einpaul esmaspäevamiitingute korraldaja Stockholmis 1990–1991, humanitaarabi vahendaja
Helju Eller õpetaja
Kostel Gerndorf Eesti taasiseseisvumisele kaasaaitaja
Ilmar Haaviste Eesti Rindemeeste Ühenduse tegevuse korraldaja
Rao Heidmets filmirežissöör
Leida Helde eestluse hoidja Kanadas
Kersti Hiedel riigiametnik
Merit-Ene Ilja õigustõlke korraldaja
Arvo Jaakson kohaliku omavalitsuse taastamise korraldaja, IX Riigikogu liige
Luule Järvand muinsuskaitsja
Kalev Järvela tantsuõpetaja
Robert Kasemägi muusikaõpetaja
Kaja Kaur kohaliku elu edendaja
Sulev Keedus filmirežissöör
Mati Kermas riigiametnik
Aado Keskpaik regionaalpoliitika kujundaja, ettevõtja
Enn Kiilaspea eestluse hoidja Kanadas
Endel Kiisk kohaliku elu edendaja, ettevõtja
Lembit Kikkas õpetaja, kohaliku elu edendaja
Kaarel Kilvet teatrikunsti edendaja
Natalja Kuzina muusikaelu edendaja
Lembitu Kuuse ajakirjanik
Tiiu-Reet Kõrven asjaajamiskultuuri edendaja
Rein Laaneots metroloogiateadlane, TTÜ professor
Artur Laast muinsuskaitse edendaja, diplomaat
Peeter Laurits kunstnik
Viktor Leis talupidaja
Ene Lepp riigiametnik
Svetlana Ljutova riigiametnik
Marje Lohuaru hariduselu edendaja, EMA professor
Eevi Mardna keraamik
Heino Martinson Eesti taasiseseisvumisele kaasaaitaja
Marika Meltsas bibliograaf
Enn Meri kohaliku ettevõtluse edendaja
Neeme Mikenberg teemeister
Eha Mikk kohtuametnik
Madis Mikko Eesti NATOga liitumise korraldaja, riigiametnik
Leho Männiksoo ajakirjanik
Meeri Nikolska eestluse hoidja Ukrainas
Eve Noormets tantsupedagoog, tantsukunsti edendaja
Eha-Leidi Nurkse riigiametnik
Luule Nõmm õpetaja, kohaliku elu edendaja
Jaanus Orgulas näitleja
Otto Paju eestluse hoidja Rootsis
Toomas Pappel riigiametnik
Jaak Peedo �� eestluse hoidja Austraalias
Ruth Püss lastesaadete toimetaja
Ester Pruul rahvusvähemuste koostöö korraldaja
Daina Pärt õpetaja, kohaliku elu edendaja
Heiki Raudla õpetaja, kohaliku elu edendaja
Kalle Rea õpetaja, riigikaitseõpetuse edendaja
Konstantin Rein õpetaja, kohaliku elu edendaja
Johannes Reinoja eestluse hoidja Kanadas
Kalle Reiter põllumajandusettevõtja
Elli Riikoja keeleteadlane
Helle-Mall Risti eestluse hoidja Austraalias
Elmar Saarepere eestluse hoidja Austraalias
Albert Saunanen rahvusvähemuste koostöö korraldaja
Niina Siitam riigiametnik
Ago Silde kutsehariduse edendaja
Mati Sutt õpetaja, kohaliku elu edendaja
Vilma Talberg kohaliku elu edendaja
Hanno Tamm kohaliku elu edendaja
Asko Tamme raamatukogunduse arendaja
Ago Teder suurperede eestseisja
Harri Teder õpetaja
Osvald Timmas maalikunstnik
Richard Tomingas majanduselu edendaja
Helena Tulve helilooja
Iivo Tuul eestluse hoidja Austraalias
Olaf Vaarmaa muinsuskaitsja, laeva «Suur Tõll» kapten
Ado Valge eestluse hoidja Ameerikas
Jaan Vali muinsuskaitsja
Reet Viikholm õpetaja

Valgetähe medal
Malle Alunurm õpetaja, kohaliku elu edendaja
Kaljo Kalm eestluse hoidja Rootsis
Tiit Kaurla riigiametnik
Viive Metsis riigiametnik
Riho Miller vanglaametnik
Tanel Mätlik rahvusvähemuste koostöö korraldaja
Rein-Vello Ojavere spordielu edendaja
Linda-Leontine Ollmann muinsuskaitsja
Virve Osila kirjanik
Piret Paljak Eesti NATOga liitumise korraldaja, riigiametnik
Priidu Ristkok riigiametnik
Toivo Sikk noorsootöö korraldaja

Eesti Punase Risti I klass
Manfrid Danilovitš kopsuarst
Jaan Eha kardioloog, TÜ professor
Adik Levin lastearst
Toomas Paul teoloog, Eesti kirikuelu edendaja
Airi Värnik tervishoiu edendaja

Eesti Punase Risti II klass
Jüri Jaanson sõudja
Toomas Kivimägi päästetööde korraldaja, Pärnu maakonna kriisikomisjoni esimees
Markku Tapani Niskala Rahvusvahelise Punase Risti ja Punase Poolkuu Föderatsiooni peasekretär, Eesti Punase Risti toetaja, Soome
Indrek Pertelson juudoka
Tiit Sokk korvpallur
Kalev Timberg päästetööde korraldaja, kriisireguleerija

Eesti Punase Risti III klass
Ingo Tiit Jaagu kirikuõpetaja, eestluse hoidja Rootsis
Eduard (Emmanuel) Kirss preester, kirikuelu edendaja
Ruta Mihelson sisearst
Epp Müil vaegkuuljate laste abistamise korraldaja
Inge Ojala tänavalaste abistaja
Toivo Roosimaa ametiühingutegelane
Ivar-Jaak Salumäe kirikuõpetaja, kirikuelu edendaja
Leo Tamm lastearst, lastekaitseliikumise edendaja
Aleksander Tammert kettaheitja
Virachai Techavijit (õ) Eesti kodanike abistaja Kagu-Aasia katastroofis, aukonsul
Valentina Trofimova kloostri eestseisja

Eesti Punase Risti IV klass
Raivo Annus kirurg, muinsuskaitse edendaja
Eva Birgitta Elisabeth Handog Eesti ja Rootsi kirikute koostöö arendaja
Nils Hollberg humanitaarabi vahendaja, Saksamaa
Antonina Järviste tervishoiu edendaja
Rein Kaasik terapeut
Felix Kadarik preester, kirikuelu edendaja
Ülo Kaljula vereandja
Helena Kallenbäck-Trolle Eesti lastekaitseliikumise toetaja, Rootsi
Jaan Kirss perearst
Guido Kutser endine õpilasvabadusvõitleja
Rein Käsk Tšernobõli AEJ avarii tagajärgede likvideerimisest osavõtnu ja kannatanute abistaja
Aarno Tapani Lahtinen Eesti ja Soome kirikute vahelise koostöö edendaja
Hans-Heikki Laja humanitaarabi vahendaja
Olavi Larma humanitaarabi vahendaja, Soome
Mihkel Leppik sõudetreener, spordielu edendaja
Pavel Loskutov maratonijooksja
Iivi Luik ametiühingutegelane
Eino Lupp ametiühingutegelane
Nora Mals ametiühingutegelane
Helga Mihelson eakate abistaja
Vello Muliin tervishoiu edendaja
Hilja Mutimäe vereandja
Jaanis Otsla päästeametnik
Katrin Paju erakorralise meditsiini arst
Artur-August Praks massirepressioonide uurija
Margit Rosental erivajadusega noorte eestseisja
Leili Sarapuu muusikapedagoog, nägemispuudega inimeste kultuurielu edendaja
Tarja Katriina Sivonen Eesti lastekodude toetamise korraldaja, Soome
Ruth Soonets lastearst, väärkoheldud laste eestseisja
Kaljo Tamm endine õpilasvabadusvõitleja
Kuno Tammearu päästeametnik
Ene Tomberg lastekaitseliikumise edendaja
Ago Tuuling ametiühingutegelane
Ludmilla Unt vereandja
Oskar Uudeküll spordielu edendaja
Heiki Vaibla endine õpilasvabadusvõitleja
Riina Viiding ametiühingutegelane
Christoph Wrembek humanitaarabi vahendaja, Saksamaa

Eesti Punase Risti V klass
Taivo Asula vereandja
Linda Brikker meditsiiniõde II maailmasõjas
Maria Drenkhan õpetaja, eakate abistaja
Mihhail Fadejev ratsasporditreener
Heino Jeret sporditegelane
Kenny Jonsson humanitaarabi vahendaja, Rootsi
Kaukko Kiisk demineerija
Aino Kiiver massirepressioonide uurija, represseeritute õiguste eestseisja
Marko Kristal jalgpallur
Liidia Laaneoja eakate abistaja
Helje Loopere kauaaegne Eesti 100-aastaste uurija ja tutvustaja
Maimu Müürsepp meditsiiniõde II maailmasõjas
Nadežda Pander (Pototsky) meditsiiniõde II maailmasõjas
Elmar Sakkov puuetega laste abistaja
Boriss Slepikovski mägironijate arst
Janek Sõnum demineerija
Georgi Zabulika vereandja
Mart Tarmak spordielu edendaja

Eesti Punase Risti medal
Tarmo Aidla vereandja
Tiiu Blande vereandja
Aleksander Karlep vereandja
Väino Kask elupäästja, piirivalveametnik
Vjatšeslav Knoll vereandja
Rein Reile töökeskkonna arendaja
Vaike Tauts vereandja
Allan Teemant vereandja
Enn Vaks vereandja

Kotkaristi I klass
Bengt Gustafsson Eesti kaitseväe ülesehitamise toetaja, kindral, Rootsi

Kotkaristi II klass
Miguel A. Fernandez Eesti kaitseväe ülesehitamise toetaja, admiral, Hispaania

Kotkaristi III klass
Jürgen Bornemann Eesti NATOga liitumise toetaja, brigaadikindral, Saksamaa
Philip J. Dermer Eesti kaitseväe toetaja, kolonel, Ameerika Ühendriigid
Marko Juhani Ekström Soome Vabariigi atašee Eestis 2001–2004, kolonelleitnant
Jens Koefoed Taani Kodukaitse ja Kaitseliidu vahelise koostöö edendaja, kaptenleitnant
Alar Laneman Eesti NATOga liitumise korraldaja, kolonel
Valeri Saar Eesti NATOga liitumise korraldaja, kolonel

Kotkaristi IV klass
Harri Ints kaitseväelane, kolonelleitnant
German Kesa kaitseväe arendaja, kolonelleitnant
Olev Kärk sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Venda Luik sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Roland Peets piirivalveametnik, kolonelleitnant
Ahti Piirimägi kaitseväelane, kaptenmajor
Igor Schvede kaitseväelane, kaptenleitnant
Arnold Sinisalu kaitsepolitseiametnik
Mati Sülluste kaitseväelane, major
Riho Terras kaitseväelane, major
Ove Urup-Madsen Eesti-Taani kaitsekoostöö edendaja, major
Lauri Tapio Väättänen Eesti kaitseväe nõustaja, kolonel, Soome

Kotkaristi V klass
Priit Andevei taasiseseisvumisele kaasaaitaja
Jaan Arula piirivalveametnik, vanemleitnant
Rene Brus kaitseväelane, kapten
Endel Haas sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Peeter Ivask kaitseväelane, vanemleitnant
Aadu Jõgiaas taasiseseisvumisele kaasaaitaja
Arvo Kallaste taasiseseisvumisele kaasaaitaja
Uno Kaunis sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Tarmo Laaniste kaitseväelane, kapten
Gunnar Laev sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Evald Laidvere sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Risto Lumi kaitseväelane, major
Rein Luup sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Aleksei Maršalov piirivalveametnik, kaptenmajor
Tõnu Miilvee kaitsepolitseiametnik
Remi Milk sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Vahur Murulaid kaitseväelane, kapten
Janno Märk kaitseväelane, leitnant
Tõnis Ojaberg sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Ralf Palo politseiametnik
Piret Pehme politseiametnik
Enno Piirve sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Arvo Putmaker sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Meelis Ratassepp kaitsepolitseiametnik
Kalev Reiljan sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Viktor Rein sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Vambola Remmel sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Andrus Remmelgas kaitseväelane, major
Uno Roosiväli sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Leonhard Saar sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Endel Sakson sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Mihkel Salusoo sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Hans Savisik sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Artur Sild sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Heete Simm politseiametnik
Kaljo Sobik sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Toomas Sullakatko kaitseväelane, vanemleitnant
Hillar Tammiste piirivalveametnik, kapten
Olev Tatar sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Rene Teimann kaitsepolitseiametnik
Urmas Tensing piirivalveametnik, major
Ago Tikk piirivalveametnik, kapten
Leopold Vahtra sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Ludvig Vahtrik sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Aivar Vilbre kaitseväelane, major
Harald Võsu sõjaliste teenetega vabadusvõitleja

Kotkaristi kuldrist mõõkadega
Arre Illenzeer kaitseväelane, vanemveebel (postuumselt)

Kotkaristi kuldrist
Maido Jäämees kaitseväelane, veebel
Kristian Kivimäe kaitseväelane, nooremleitnant
Jyri Laats sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Meelis Morell kaitseväelane, vanemveebel
Augustin Poopuu arhivaar, sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Margus Tooming kaitseväelane, veebel
Ivar Uudikas kaitseväelane, veebel

Kotkaristi hõberist
Aleksandr Bulavinov politseiametnik
Viktor Hinn politseiametnik
Urmas Lindmäe politseiametnik
Avo Ostumaa kaitseväelane, vanemveebel

Kotkaristi raudrist
Aleksandr Lüdikainen politseiametnik
Arnold Matjašov politseiametnik
Raul Rebane politseiametnik

Alus: Eesti Vabariigi põhiseaduse § 78 p 15, teenetemärkide seaduse § 9.


Arnold RÜÜTEL

Õiend

RTL 28, 10. 03. 2005

Lugeda RTL 2005, 19, 216 avaldatud Vabariigi Presidendi 2. veebruari 2005. a otsuses nr 775 «Riiklike autasude andmine» nimede kirjapiltide «Eeva-Riitta Siitonen», «William Jarrett Hallowel» ja «Viracgai Techavijit» asemel õigeks järgmised nimede kirjapildid «Eva-Riitta Siitonen», «William Jarrett Hallowell Hough, III» ja «Virachai Techavijit».

/otsingu_soovitused.json