Riiklike autasude andmine
Vastu võetud 06.02.2006 nr 977
Eesti Vabariigi 88. aastapäeva eel ja Eesti Vabariigi iseseisvuse taastamise 15. aastal täname ning austame riiklike autasude kaudu isikuid, kes oma tegevusega taastasid ja kindlustasid Eesti riiki, tänast Euroopa Liidu liikmesriiki ja NATO liiget.
Eesti Vabariik tänab neid inimesi, kes juhtisid järjekindlalt rahvusvaheliste organisatsioonide ja üldsuse tähelepanu Eesti jätkuvale okupeerimisele, allkirjastasid «40 kirja» ning kandsid oma tegevusega rahvuslikke aateid ja kaitsesid omariikluse ideed.
Eesti Vabariik tänab ülemnõukogu liikmeid, kes iseseisvuse taastamise käigus osalesid omariikluse õigusliku aluse loomisel, ning teadlasi, eksperte ja ametnikke, kes kindlustasid ülemnõukogu tööd.
Eesti Vabariik tänab Eestimaa Rahvarinde, Eesti Kodanike Komiteede ja teiste rahvaliikumiste algatajaid ning aktiivseid korraldajaid, kelle tegevus tagas rahva ulatusliku toetuse omariikluse idee elluviimisele.
Eesti riik tänab riigi täidesaatva võimu taastamisel, korraldamisel ja kindlustamisel aktiivselt tegutsenud ministreid ja ametnikke.
Eesti riik tänab riiklusele omavalitsusliku aluse loojaid ja selle aktiivseid kindlustajaid maakondades, valdades ja linnades.
Seoses iseseisvuspäevaga ja Eesti riigile osutatud teenete tunnustamiseks annan riiklikud autasud järgmistele Eesti Vabariigi taastajatele ja edendajatele:
Riigivapi I klass
Lennart Meri
Tunne-Väldo Kelam
Edgar
Savisaar
Riigivapi II klass
Arno Almann
Tõnu Anton
Uno Heinla
Liia Hänni
Rein
Järlik
Ants Käärma
Olev Laanjärv
Marju
Lauristin
Jaak Leimann
Margus Leivo
Andres Lipstok
Tarmo Mänd
Robert
Närska
Jüri Raidla
Jüri Rätsep
Vello Salo
Raivo
Vare
Trivimi Velliste
Riigivapi III klass
Ülle Aaskivi
Hardo Aasmäe
Mati
Ahven
Andres Ammas
Uno Anton
Lembit Arro
Andres Ellamaa
Hillar
Eller
Kaljo Ellik
Gennadi Golubkov
Hellar Grabbi
Mati Hint
Arvo
Junti
Jaak Jõerüüt
Ants Järvesaar
Villu
Jürjo
Fred Jüssi
Tõnis Kaasik
Ülo Kaevats
Hillar
Kalda
Lembit Kaljuvee
Teet Kallas
Jaan Kaplinski
Peet Kask
Johannes
Kass
Mati Kiirend
Rein Kirs
Ain Kiviorg
Kalju Koha
Valeri
Kois
Mai Kolossova
Indrek Koolmeister
Jüri Kork
Toomas
Kork
Heino Kostabi
Arvo Kuddo
Ahti Kõo
Ants Laos
Jüri
Liim
Jaan Lippmaa
Rein Loik
Alar Maarend
Tiit Made
Mart
Madissoon
Toomas Mendelson
Tõnis Mets
Rein Miller
Anti
Oidsalu
Mihkel Oviir
Siiri Oviir
Ants Paju
Arvo Pesti
Heldur
Peterson
Andrei Prii
Priidu Priks
Jüri Põld
Enn
Põldroos
Eve Pärnaste
Einar Rannit
Koit Raud
Jüri
Reinson
Andrus Ristkok
Tõnu Saarman
Jaak Saarniit
Arvo
Sarapuu
Hanno Schotter
Aleksander Sikkal
Mart Sõrg
Lehte
Sööt-Hainsalu
Hagi Šein
Kalle Talviste
Aldo Tamm
Rein
Tamme
Ants Tammleht
Harald Tillemann
Rein Triisa
Peeter
Tulviste
Enn Tupp
Ain Tähiste
Uno Ugandi
Heinrich Valk
Arvo
Vallikivi
Ants Veetõusme
Rein Veidemann
Helgi Viirelaid
Harri
Õunapuu
Raoul Üksvärav
Riigivapi IV klass
Juhan Aare
Priit Aimla
Jüri Allikalt
Kaur
Alttoa
Küllo Arjakas
Eldar Efendijev
Jüri Estam
Mati
Heidmets
Maie Kalda
Jüri Kaljuvee
Toomas Kall
Mari-Ann
Kelam
Heino Kiik
Avo Kiir
Jaan Klõšeiko
Rein Koov
Eenok
Kornel
Kersti Kreismann
Kalev Kukk
Alar Laats
Aare Laht
Andres
Langemets
Heiki Lindpere
Peeter Lorents
Tõnis Lukas
Linnart
Mäll
Daniel Märtmaa
Kalju Mätik
Endel Nirk
Lembit
Peterson
Ingrid Preeks
Ivi Proos
Arnold Pukk
Rein Ruutsoo
Tõnis
Rätsep
Vilja Savisaar
Aavo Sirk
Mati Sirkel
Jaan Tamm
Rein
Tamsalu
Lehte-Mai Tavel
Jaak Treiman
Feliks Undusk
Andrus
Öövel
Aarne-Mati Üksküla
Riigivapi V klass
Elmar Geine
Rafik Grigorian
Sven-Erik
Hanson
Juhan Hindov
Aleksander Ikonnikov
Viktor Jõgi
Maris
Kaasik
Valeri Kalabugin
Peeter Kevad
Valev Kruusalu
Irina
Kõva
Toomas Käbin
Paul Lepp
Virve Lepp
Enn Loko
Aarne
Loodus
Aleksei Lotman
Tiit Merenäkk
Krista Mägi
Edvin
Nugis
Kaino Oja
Arvi Paalandi
Jaak Pihlak
Taimi Piin-Aaspõllu
Linda
Pill
Valdur Raudvassar
Ülle Rohtla
Ott Sandrak
Henn Sarv
Jüri-Karl
Seim
Ülo Seppa
Heino Siigur
Lembit Soots
Enn Soovik
Jüri
Stepanov
Sergei Zonov
Sulev Valner
Juhan Veel
Valgetähe I klass
Andres Tarand
Valgetähe II klass
Jüri Adams
Arvi Altmäe
Rein
Lang
Aavo Mölder
Mart-Olav Niklus
Lagle Parek
Märt Rask
Endel
Ratas
Paul-Eerik Rummo
Hando Runnel
Enn Sarv
Heinrich
Schneider
Enn Tarto
Eerik Juhan Truuväli
Vaino Väljas
Valgetähe III klass
Enn Markvart
Valgetähe IV klass
Kaljo Ahman
Jaan Aiaots
Aivar
Aleksejev
Are Aua
Andrus Blok
Jüri Ellram
Kuno Erkmann
Lenhard
Ermel
Madis Gross
Inge Hirmo
Tõnu Hütt
Kaido Kaasik
Heikki
Kadaja
Ülo Kalm
Enn Karu
Tiit Kasemetsa
Jüri Kaubisch
Kalevi
Kaur
Aavo Keerme
Kalju Kertsmik
Jaan Kesküla
Veljo
Kingsep
Raimo Kivimäe
Ülle Kiviste
Evi Kukk
Tarmo
Kulu
Ülo Laanoja
Kalev Laar
Aarne Laas
Olev Liblikmann
Maie
Lind
Tõnu Lindeberg
Jaan Lont
Ülo Loorens
Jaan
Lukas
Leemet Lõo
Mart Mäeker
Kurmet Müürsepp
Jüri
Nassar
Ülo Needo
Aivar Nigol
Rein Paap
Arno Peksar
Margus
Pleksner
Elvo Priks
Ants Pärna
Leida Rehtla
Tarmo Riisk
Sulev
Roos
Ilmar Roostal
Uno Rootsmaa
Arno Rossman
Toomas Rõhu
Ene
Saar
Vambola Sipelgas
Juhan Särgava
Urve Takjas
Esta
Tamm
Anne Tasuja
Ilmar Teevet
Avo-Rein Tereping
Indrek
Tiidemann
Sirje Tobreluts
Marju Toom
Tiit Tõnts
Bruno
Uustal
Ain Vahtra
Leemet Vaikmaa
Ülle Vapper
Tiit Vilk
Jüri
Võigemast
Tõnis Väli
Valgetähe V klass
Avo Kaal
Peeter Kondas
Leo Kaal
Märt
Preegel
Kotkaristi II klass
Harry Hein
Kotkaristi IV klass
Rudolf Bauman
Riho Breivel
Ago Estermaa
Mati
Heinmets
Kalle Klandorf
Peeter Klausen
Koit Pikaro
Elmo
Poolak
Endel Tirmaste
Jaan Toots
Kotkaristi V klass
Arvo Reinsalu
Alus: Eesti Vabariigi põhiseaduse § 78 p 15, teenetemärkide seaduse § 9.
Arnold RÜÜTEL |