KOHTUMENETLUSÕIGUSKriminaalmenetlus

Teksti suurus:

Kriminaalmenetluse seadustik (lühend - KrMS)

Kuvatud on kõik kohtulahendid, mis on seostatud õigusakti või selle sätetega. Samuti on kuvatud kohtulahendid nende õigusakti sätetega, mida on muudetud või mis on kehtetuks tunnistatud.

Tähelepanelik tuleb kohtulahendite otsingutulemustes õigusakti seose lingist avaneva akti tervikteksti kehtivusaegade jälgimisel. Kohtulahendite otsingutulemustes õigusakti sätte link viib vaid selle õigusakti juurde, millest alates kohus kohaldamisel sätet selgitas või tõlgendas st võib viia otsimise ajal mittekehtivale sättele.

Kui vajutada õigusakti vaates nupule „Seotud kohtulahendid“, siis vajutades sätte ees olevale kaalude märgile näed sättega seotud kohtulahendeid.

Kohtuasja nrKohusLahendi kp Seotud sätted Märksõnad ja annotatsioonid kuva annotatsioonid peida annotatsioonid
3-1-1-59-09 PDF Riigikohus 24.07.2009

Tulenevalt KrMS § 317 lg 1 kolmandas lauses sätestatust saadab kohus kohtulahendi koopia kohtumenetluse poolele, kes ei võtnud osa selle kuulutamisest. KrMS § 343 lg-s 3 sätestatu mõtte kohaselt kehtib eelnimetatud kohustus ka ringkonnakohtu lahendite suhtes. Arvestades seda, et kohtumenetluse pooleks on ka kaitsja (KrMS § 17 lg 1), peab kohus saatma lahendi koopia ka isikule määratud kaitsjale, sest tulenevalt KrMS § 45 lg-st 5 on määratud kaitsja kohustatud kriminaalmenetluses osalema kuni kriminaalasja kassatsiooni korras läbivaatamise lõpuni.

Kokku: 1| Näitan: 1 - 1

  • Esimene
  • Eelmine
  • 1
  • Viimane

/otsingu_soovitused.json