HALDUSÕIGUSMajandustegevuse üldregulatsioon

KARISTUSÕIGUSVäärteod

Teksti suurus:

Tarbijakaitseseadus

Kuvatud on kõik kohtulahendid, mis on seostatud õigusakti või selle sätetega. Samuti on kuvatud kohtulahendid nende õigusakti sätetega, mida on muudetud või mis on kehtetuks tunnistatud.

Tähelepanelik tuleb kohtulahendite otsingutulemustes õigusakti seose lingist avaneva akti tervikteksti kehtivusaegade jälgimisel. Kohtulahendite otsingutulemustes õigusakti sätte link viib vaid selle õigusakti juurde, millest alates kohus kohaldamisel sätet selgitas või tõlgendas st võib viia otsimise ajal mittekehtivale sättele.

Kui vajutada õigusakti vaates nupule „Seotud kohtulahendid“, siis vajutades sätte ees olevale kaalude märgile näed sättega seotud kohtulahendeid.

Kohtuasja nrKohusLahendi kp Seotud sätted Märksõnad ja annotatsioonid kuva annotatsioonid peida annotatsioonid
3-2-1-24-09 PDF Riigikohus 22.04.2009
3-3-1-15-05 PDF Riigikohus 04.05.2005

Tarbijakaitseseaduse § 7 lg-test 1, 2 ja 4 tuleneb, et kõik kauba müümisega seotud kulud, sh ostja poolt kasutatava makseviisi kulud, tuleb kajastada müügihinnas. Sama seaduse § 8 lg 1 kohustab küll kaupleja teavitama tarbijat teenuse hinnale lisatavatest tasudest või teenuse tariifidest, kuid sellega ei peeta silmas võimalust nõuda teenuse osutamisel eraldi tasu mõne makseviisi kasutamise eest. Teenusele lisatava tasuna ei saa käsitada eraldi tasu sama teenuse eest tasumisel kasutatava makseviisi eest. Teenusele lisatav tasu on tasu teenusega seotud lisahüve eest.

Ainuüksi sularaha makseviisi kasutamise eest eraldi tasu nõudmine võib olla õigusvastane ka seepärast, et teiste makseviiside võimaldamiseks tehtud kulutused kajastuvad kauba või teenuse hinnas. Seega tuleks sularahas tasumisel osaleda ka teiste makseviiside kasutamisega seotud kulutuste kandmises, kusjuures teiste makseviiside kasutajad sularahas tasumise kulutusi ei kannaks. Selline olukord viitab ebavõrdsele ja ebaõiglasele kohtlemisele.

Kokku: 2| Näitan: 1 - 2

  • Esimene
  • Eelmine
  • 1
  • Viimane

/otsingu_soovitused.json