/kohtulahenditeLiigitusAlamMenyy.html

/gfx/indicator.gif

Kohtulahendite liigitus

Kokku: 5| Näitan: 1 - 5

  • Esimene
  • Eelmine
  • 1
  • Viimane
Kohtuasja nrKohusLahendi kp Seotud sätted Märksõnad ja annotatsioonid kuva annotatsioonid peida annotatsioonid
3-1-1-69-99 PDF Riigikohus 31.08.1999
KrK

Turvatöötajatele vastuhakkamine isikute poolt, kes baaris rahu ja normaalset tööd rikkudes ning vaid korrale kutsunud baarikülastajat tõugates olid jämedalt rikkunud avalikku korda ja väljendanud ilmset lugupidamatust ühiskonna vastu, võib moodustada kuritahtliku huligaansuse.

3-1-1-17-99 PDF Riigikohus 16.02.1999

Otsitud või tõepoolest isiklikul ajendil alustatud konflikti laiendamine väljaspoole isikliku suhte raame, millega jämedalt rikutakse avalikku korda ja väljendatakse ilmset lugupidamatust ühiskonna vastu, võib moodustada huligaansuse. Huligaansust saab toime panna ka vanglaruumes.


Kannatanupoolne rõivastusesemete üleandmine olukorras, kus viis teda ümberpiiranud kohtualust seda nõuavad ja ähvardavad, on mitte esemete vabatahtlik vahetamine, vaid avalik vargus.

3-1-1-134-96 PDF Riigikohus 10.12.1996

Oma töökohal viibiva kannatanu peksmine tähtsusetul ajendil, millega häiritakse töörütmi ja väljendatakse ilmset lugupidamatust ühiskonna vastu, võib huligaansuse moodustada vaatamata sellele, et kolmandad isikud sündmuskohalt puuduvad.

3-1-1-89-96 PDF Riigikohus 10.09.1996

Avalik kord on tavadega, heade kommetega, normidega või reeglitega kinnistatud isikutevahelised suhted ühiskonnas, mis tagavad igaühe avaliku kindlusetunde ja võimaluse realiseerida oma õigusi, vabadusi ja kohustusi. Võõras korteris isiklikult pinnalt alguse saanud konflikti väljumine isikuvastase ründe raamidest ja ülekasvamine avaliku korra rikkumiseks kohalolevate majaelanike rahu häirimise teel lvõib moodustada huligaansuse.

3-1-1-32-96 PDF Riigikohus 12.03.1996

Kriminaalvastutusele võtmine saab olla käsitatav ajas kulgeva protsessina, mis algab süüdistatava kohtu alla andmisest. KrK §-s 53 sätestatud tähtaegade otsatave on selles, et kui riigi õiguskaitseasutused ei jõua tähtaegselt selgitada kuriteo asjaolusid sel määral, et kohus saaks hakata lahendama kriminaalvastutuse küsimust, peab riik õigusrahu huvides edasisest kriminaalmenetlusest loobuma.Karistusest vabastamisele peab eelnema karistuse mõistmine.


Vangla sisekorraeeskirjad kehtivad ka vangla eluruumides. Nende eeskirjade küüniline ignoreerimine, millega kaasneb kaaskinnipeetavate eriti jõhker peksmine rusikate ja jalgadega huligaansel ajendil, kujutab endast avaloku korra jämedat rikkumist, millega väljendatakse ilmset lugupidamatust ühiskonna vastu


Kriminaalvastutusele võtmine on KrK § 53 mõttes ajas kulgev protsess, mis algab süüdistatava kohtu alla andmisest. Kriminaalvastutusele võtmise aegumistähtaega arvutatakse kuni süüdistatava kohtu alla andmise päevani.

Kokku: 5| Näitan: 1 - 5

  • Esimene
  • Eelmine
  • 1
  • Viimane

/otsingu_soovitused.json